Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Depresija – eno vprašanje

Depresija – eno vprašanje

To je bilo ja, da nisem mogla vstat. In sem spala tako tri dni npr. Tako da sigurno je bila depresija. VV bistvu sem se tir dni premetavala po postelji, nisem šla niti v trgovino ker mi ni bilo za stopit ven. Sem pa šla, če je bil kak razlog – šport, pa enkrat na teden se dobim s prijateljico, tega sem se ful veselila.

No zdaj se vstanem pa ob 5h zjutraj in delam… Saj tistih dni sicer ni bilo tako veliko, na srečo v pol leta. Bilo je pa mogoče le malo boljše.

Prejšnji nick je tud moj 🙂 Se mi je zatipkalo. Brezveze se kregate tu, zarad ene take stvari. Saj vem, da vsi hočete dobro 🙂

Kar se tiče streha nad glavo in lačen bit iin to – žal, jaz sama zase skrbim in tu ni šans, da ne bi imela npr. dela, samo jaz si ga iščem sama in si takega stanja ne smem privoščit. Da bi imela preveč vsega, še daleč od tega… Prej strah, da bo kdaj drugače. Samo strah te res zavira.

Evo malo o pshiatriji …. https://www.youtube.com/watch?v=EibTHR8U1s0
https://www.youtube.com/watch?v=p6NaX5vU1Eg
https://youtu.be/luKsQaj0hzs

http://web.archive.org/web/20020202214123/www.antidepressantsfacts.com/reaction.htm

Pa razni “pametnjakovici”, ki pravijo, da psihiatri ( najveckrat imajo probleme sami s sabo ) znajo pomagati, ko te nafilajo od AD-ev do …da ratas roza + mozganske celice grejo v maloro.
V depresijo se ponavadi zapade, ker cloveka nekaj zelo mori lahko tudi zalosti in ne zmore iti cez to. In ja tukaj je potem odvisno,kako se spoprimes z tem problemom. Res je za depresijo cajcki in sprehodi ne pomagajo…Tablete te na nek nacin umirijo, ker “omrtvijo” tvoje custveno zaznavanje…
Imam diagnozo mejna osebnost-borderline in vem, kako je ko ti custva dnevno nihajo iz manije v tesnobo in depresijo, samo meni je AD po 1 letnem jemanju naredil vec skode, kot koristi. Sprozil mi je se vec izpadov agresije in impulzivnega vedenja …
NaJvecji problem pri depresiji je nespecnost in nizka raven energije…

Najboljše sredstvo za sprostitev stresne energije v stiski, kar jih poznam, je tek po gozdu!


A imaš tudi kako preprosto rešitev kako odpraviti zabitiost ali te ne moti? Ker kažeš resne težave skupaj z marsikom tu v tej smeri, da ne razumeš kako so depresija in mnoge druge duševne težave resna in huda stvar, ki se jih ne da odpravit ne s tekom , ne sprehodi?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Malo za prebrat. Škodi ne.

http://psihiater-leser.com/dusevne_motnje/depresija_obsirno/

Tudi jaz enako mislim. Z vseh strani človeku pošiljajo sporočila, kako mora biti srečen, živeti polno življenje, seveda športati, se kulturno udejstvovati, zraven seveda ves čas biti lep in se smehljati. Pa v življenju pride marsikaj in povsem normalno je, da te določene stvari prizadenejo. Normalno je, da si prizadet, če je tvoj bližnji bolan, če ga gledaš, kako trpi, če potem umre. Normalno je, da te prizadene ločitev, razhod s partnerjem. Normalno je, da te prizadene izguba službe. In pač trpiš. Nekateri dalj časa, nekateri manj. S tem seveda ne želim reči, da depresija ne obstaja in da nekateri ljudje ne rabijo tablete, ampak večina pa po moje nje. So pač žalostni. In je popolnoma normalno biti žalosten.

Dober si goloriti, vedno ko se znova pojaviš po okrevanju, si boljši.[img]http://www.picgifs.com/graphics/a/3d-smileys/graphics-3d-smileys-177509.gif[/img][/quote]
Se vidi, da so ti sprehodi “zelo” koristili.[/quote]

Sem bila v “švici” in te nisem prav nič pogrešala.

Ste že imeli opravka s človekom, ki brez AD ne bi zmogel in so mu le ti pomagali, da spet “živi. Kakšen tabu. Nekomu res pomaga sprehod. Forum pač. Predsodki.


Nobeni predsodki, moraaš vedet, da ni vse depresija, nikaor pa duševne bolezni niso izmišljene kot ti trdiš in da je stopnja bolezni različna tudi pri depresiji. In če ste tako dobro pomagali, kako to da sebi ne pomagaš s sprehodi, ko jasno kažeš v večih temah nekontrolirane izbruhe in znake osebnostnih motenj?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Sem se prvič oglasila tukaj. Meni sprehod pomaga ob slabi volji. Nekomu pa žal ne in se le z AD da vzpostaviti ravnovesje in voljo do življenja. Nekateri tega ne razumejo, ker niso imeli takšne izkušnje.

Bože no. Pa ni slaba volja že depresija.


Tudi bankrot je lahko eden izmed vzrokov za depresijo.

Bože no. Pa ni slaba volja že depresija.[/quote]
Res je. Pa marsikdo misli, da je in ravno te pretirane negativne misli, človeka še bolj spravijo v slabo voljo
Mogoče na koncu celo res v depresijo.

Prav tako izločevanje ljudi iz našega družabnega življenja, ne predstavlja reševanje in ne dela na sebi, ampak pomeni poglabljanje problema in izraz šibkosti pri soočanju s samo težavo.
Na koncu se lahko zgodi, da ostanemo sami z resnično depresijo.

Bože no. Pa ni slaba volja že depresija.[/quote]
Res je. Pa marsikdo misli, da je in ravno te pretirane negativne misli, človeka še bolj spravijo v slabo voljo
Mogoče na koncu celo res v depresijo.

Prav tako izločevanje ljudi iz našega družabnega življenja, ne predstavlja reševanje in ne dela na sebi, ampak pomeni poglabljanje problema in izraz šibkosti pri soočanju s samo težavo.
Na koncu se lahko zgodi, da ostanemo sami z resnično depresijo.[/quote]Sem vedel, da si samo siten, ker si še vedno lačen od same solate in da ne gre za depresijo, torej gre le zato, kot pravijo v tisti reklami, da si lačen ful drugačen. :-))))

…….zajebavma se, da ne boš spet zagrabil kot pes na kost :-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Res si lačen ful drugačen. A rešitev ni v sladkarijah, ampak v zdravi hrani. 🙂
Zdravo in močno telo se lažje sooča z življenjskimi izzivi.


Ah, sladkarij ne jem, no ja kake kremšnite obužujem, pa štrudl tud mam tudi rad, pa še kako slastno pecivo, ampak ne jem tega vsak dan, ker mi nobena ne peče tako redno:-))) Solato imam tudi rad vse sorte, pa sadje tud- huh, zato sem pa menjal večino vinograda s posaditvijo vseh vrst sadja, prašič pa mi le da zdarvo energijo in moč :-)))) Jaz tako in vsak po svoje 🙂

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Bosta zdele dognala, da je futr uržah depresiji?


Madona me matraš po nepotrebnem , sem moral najprej cel google na glavo obrnit, da sem izvedel, kaj je uržah.:-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Madona me matraš po nepotrebnem , sem moral najprej cel google na glavo obrnit, da sem izvedel, kaj je uržah.:-))))[/quote]
Ko si smotan, zgleda da Robi še na glav stoji :-)))


Madona me matraš po nepotrebnem , sem moral najprej cel google na glavo obrnit, da sem izvedel, kaj je uržah.:-))))[/quote]
Ko si smotan, zgleda da Robi še na glav stoji :-)))[/quote]
Možno, možno :-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Madona me matraš po nepotrebnem , sem moral najprej cel google na glavo obrnit, da sem izvedel, kaj je uržah.:-))))[/quote]
Ko si smotan, zgleda da Robi še na glav stoji :-)))[/quote]
Bemtiš Raglja, ti si zaslužna, da je obtičal na glavi, torej bi ti morala priskočit na pomoč, ker mu očitno ne rata obrat nazaj na noge.:-)))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Ko si smotan, zgleda da Robi še na glav stoji :-)))[/quote]
Bemtiš Raglja, ti si zaslužna, da je obtičal na glavi, torej bi ti morala priskočit na pomoč, ker mu očitno ne rata obrat nazaj na noge.:-)))[/quote]
Samo, da ni zarad Mona v depri, pol bo že…


Ko si smotan, zgleda da Robi še na glav stoji :-)))[/quote]
Možno, možno :-)))[/quote]
O čem to vidva ?
Nimam zdaj jaz časa še med službo googlat. 🙂


Možno, možno :-)))[/quote]
O čem to vidva ?
Nimam zdaj jaz časa še med službo googlat. :-)[/quote]

:-)))

važn da monaš

New Report

Close