Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Depresija in psihoterapija

Depresija in psihoterapija


Pomagajo, da postaneš odvisnik od tablet.Potem imaš dve veliki težavi.Prej si imel samo eno.[/quote]

Ne flancaj kar tja v tri dni samo zato, da se oglašaš. Odvisnik postaneš od pomirjeval – raznih Helexov, Apaurinov in podobnega sranja, ki ga brez razmišljanja papcate. Od Cipralexa in ostalih AD ni še nihče postal odvisnik, je pa res, da je zaradi specifike delovanja zdravila sam začetek in konec jemanja le tega malo drugačen kot pri ostalih zdravilih, kar neuki hitro stlačite med odvisnost.


Pomagajo, da postaneš odvisnik od tablet.Potem imaš dve veliki težavi.Prej si imel samo eno.[/quote]

Ne flancaj kar tja v tri dni samo zato, da se oglašaš. Odvisnik postaneš od pomirjeval – raznih Helexov, Apaurinov in podobnega sranja, ki ga brez razmišljanja papcate. Od Cipralexa in ostalih AD ni še nihče postal odvisnik, je pa res, da je zaradi specifike delovanja zdravila sam začetek in konec jemanja le tega malo drugačen kot pri ostalih zdravilih, kar neuki hitro stlačite med odvisnost.[/quote]
In ti neumnost si popapal/a vso pamet sveta….

Pojdi h psihiatru, vsaj na razgovor. Če je depresija res huda, ti ne pomagajo ne sprehodi, ne hoja, ne tek, ne narava! Depresija je posledica nečesa, je posledica nekih travmatičnih dogodkov, osamljenosti, bolezni. Pride do neravnovesja v možganih in žal skorajda ne gre brez strokovne pomoči. Ne poslušati tistih, ki pravijo, da si lahko pomagaš izključno sama. Depresija ni nobena sramota, lahko pa preraste še v kaj hujšega. Pomagaj si čimprej in pogumno spregovori o problemih, ki jih imaš. Doleti lahko vsakega, največkrat doleti občutljive, delovne, natančne ljudi, ki hočejo vse narediti v nulo in imeti vse pod kontrolo. Vse dobro ti želim in korajžno naprej!

Ne flancaj kar tja v tri dni samo zato, da se oglašaš. Odvisnik postaneš od pomirjeval – raznih Helexov, Apaurinov in podobnega sranja, ki ga brez razmišljanja papcate. Od Cipralexa in ostalih AD ni še nihče postal odvisnik, je pa res, da je zaradi specifike delovanja zdravila sam začetek in konec jemanja le tega malo drugačen kot pri ostalih zdravilih, kar neuki hitro stlačite med odvisnost.[/quote]
In ti neumnost si popapal/a vso pamet sveta….[/quote]
Naa, samo toliko kolikor je rabim. Ostalo ti je na razpolago.


In ti neumnost si popapal/a vso pamet sveta….[/quote]
Naa, samo toliko kolikor je rabim. Ostalo ti je na razpolago.[/quote]
O, hvala ti. Zelo si prijazen/na.

Verjetno res ne bo šlo brez psihiatra. Zdaj hodim k psihoterapevtu, ki je psiholog.
Ja, res je, ko je prehudo tudi narava, tek, knjige, ne pomagajo. Upala sem, da bo psihoterapija pomagala pa nikamor ne pridem.

Mogoče točno to rabiš na psihoterapiji, da se končno soočiš, da končno izluščiš, odpreš in spustiš iz notranjosti vso staro bolečino, ki je razlog za depresijo, in normalno je, da to boli in da imaš občutek, da si še globlje kot prej…

Ne vem, jaz to tako gledam..

Tudi jaz sem hodila na psihoterapijo, eno leto po porodu, ker se mi je svet obrnil na glavo, s težkim porodom, boleznijo, partner me je zapustil, ostala brez službe… pa sem se tudi jaz pobrala brez zdravil. Bilo je hudo in še huje, potem sem pa se počasi začela pobirati.

Ni pa enostavno…. to res…..[/quote]

Pa si opazila kak napredek? Jaz ne opazim niti malo napredka. Dobro leto že vsak teden plačujem terapijo pa bi res rada že kak napredek pa se mi zdi, da ga niti na vidiku ni.[/quote]

Svetujem ti, da tako odkrito kot si nas tu, o tem povprašaš psihoterapevta, če že nisi…Plačevati ga pa moraš, žal, saj ti s svojim delom pomaga, da se izkoplješ iz težav. Povprašaj ga o strategiji, o učinkih, ki jih od njega/nje pričakuješ, o rezultatih….

Jaz sem bila izjemno nestrpna in kar naprej sem spraševala terapevtko, kdaj se bom končno počutila bolje in zakaj ne dobim konkretnega odgovora, saj sem ves čas pričakovala, da bo psihoterapevt ‘zamahnil s palico’ in da bom čudežno ok, oziroma, da bom spila tablet ali dva pa da bom super. Tablet nisem hotela, pa sem mislla da bo šlo s pogovorom hitreje… Psihoterapevtka pa mi je skoz govorila, da hitrih, instant rešitev v teh primerih preprosto ni, da je treba delat na sebi, določene stvari predelat s pomočjo strokovnjaka, da se starih vzorcev, navad, znebiš, da začneš vsak dan znova, kot otrok, brez obremenjevanja s preteklostjo.

Učinek, sem začutila šele dolgo po zaključnem srečanju, (tudi jaz sem hodila eno leto k terapevtu, k sreči je to bilo v časih ko je doplačilo bilo res majhno, pred cca 20 leti) saj so mi pogovori pomagali, da sem začela razmišljati širše, drugače, spremenjeno in za to je bil potreben čas. V časih izjemne krize, je bilo strahotno težko odpraviti se na sprehod, tek, ampak pomagalo pa je, tudi če le za vzorec, je vendar pomagalo.

Drži se, srečno!!!!!

mogoče pa, hvala za tvojo izkušnjo. Bom razmislila o tem.


Ravno ta tvoja analogija odseva doživljanje enega dela tebe. Vendar ta del tebe ni tujek, ki bi ga lahko odstranila. In ker ga ne moreš odstraniti, ga lahko samo sprejmeš takšnega kot je. Šele, ko boš sposobna to narediti, v tebi ne bo več tujka in ne problema.[/quote]

Ja, precej knjig sem prebrala.[/quote]
In kaj hočeš s tem povedati, da si prebrala ogromno knjig ?
Če študiram angleščino, še zaradi tega ne postanem Anglež. 🙂

Ja, precej knjig sem prebrala.[/quote]
In kaj hočeš s tem povedati, da si prebrala ogromno knjig ?
Če študiram angleščino, še zaradi tega ne postanem Anglež. :)[/quote]

Odgovor na tvoj odgovor. Hotela sem pripomnit, da to kar si napisal, da sem že velikokrat prebrala.

Razumem. Jaz pa sem želel pripomniti, da ni dovolj, da nekaj preberemo, saj še tisto ne postane del nas in naših prepričanj.
Njatežje je pa tistim, ki preveč verjamejo ali so zelo navezani na svoja prepričanja, pa čeprav imajo zaradi njih težave.

New Report

Close