Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DEPRESIJA=ne upam živet svojega življenja

DEPRESIJA=ne upam živet svojega življenja

wilid, upiranje ne prinese rezultatov, pa če se upiraš 500 let. So-delovanje (s samim seboj kot delom narave) pa lahko prinese rezultate v 5. mesecih…

Žalostno je dejstvo, da si še zivali znajo same pomagati, človek, ki mu je pa razum podeljen se pa upira…

Stari, mi to hočemo!!! To je naš biznis, izsiljevanja občutkov sočutja, igranja vloge žrtve, in tako naprej… Mi bomo naredili popolnoma vse, da nam ne bo treba nič narediti! Tudi za ceno lastne smrti, za katero bomo odgovornost prevalili na sistem.

Ti, ki si pa zdrav, boš pa ves ta naš biznis drago plačal!;)

Torej trpite, kljub temu da se zavedate vasega trpljenja. Kot se to rece v mojem materinem jeziku: “E pa onda… lako vam bilo.” 🙂

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «
nova
Uredništvo priporoča


Tabletki sem se upiral 5 let. Zgoraj sem napisal tole in morda boš razbal in razumel bolje, da sem (so- deloval sam seboj)
Lahko trdim, da sem bil na najvišji stopnji odrastlega odgovornega duhovno zrelega človeka, kljub dobri avtokontroli in poznavanje samega sebe, a brez pomoči ni šlo.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/


Se moram še jaz oglasit. Seveda obstaja alternativa, samo kako jo izvest? Imamo vsi avtokontrolo nad sabo? Se znamo sami pozdravit? Ko te depresija uklešči, te brez pomoči ne bo izpustila. Osebnost in stanje duha je lahko zelo močna in kaj naredit, ko si nemočen in si sam ne znaš pomagat. Sem že včeraj pisal o tej temi. Prvo tabletko, potem, pa vse možne alternative. Sem že drugi ki vabi na tabletke. Pišem iz svojih izkušenj in če bi bilo potrebno, bi še enkrat šel na tabletko.
Pet let sem se upiral in se zajebaval. Nato sem obiskal zdravnika. Lahko trdim, da sem bil na najvišji stopnji odrastlega odgovornega duhovno zrelega človeka, kljub dobri avtokontroli in poznavanje samega sebe, a brez pomoči ni šlo.[/quote]

Vsaj eden normalen. Bravo, Vilid.

Danes ni pomembno, če si dober delavec, pomembne so veze in služb ni. Strah pred izgubo službe je velik, ljudje delajo za majhen denar s katerm ne preživijo in izguba še tega nizkega dohodka je gromozanski strah, ki nadvlada vse ostale čute.
Marsikdo bi kaj spremenil, ampak ga je strah že toliko prevzel, da ni dojemljiv za nič drugega, kot samo strah. In pade. Ker ni druge poti, kot samo ta, da se sesuje pod svojim bremenom

Lahko je biti iznajdljiv, lahko je videti okoli sebe, lahko je uporabljati intuicijo in zdravo pamet, če ti možgani jasno delajo, če so pa možgani odmrli od strahu, ni alternative, ni iznajdljivosti, ne vidiš nič, le ogromen strah in temo…

Ne iščem izgovorov, mi jih ni potrebno. Sem preživela temo depresije in se pobrala. Danes me ni več strah in vidim probleme in jih rešujem, se borim z življenjem in uživam v življenju. Premagala sem samo sebe. Ni pa to lahka pot in če te še na vsakem koraku ovirajo, je za marsikoga ta pot nemogoča.

Ne obsojajte ljudi, ki podležejo. Vprašajte se raje, kaj ste sami naredili, da bi bilo družbeno stanje na splošno boljše…[/quote]

Ko boš z življenjem začela sodelovati, te obišče tudi sreča.

V svojem pisanju lepo dokazuješ, kako je gromozanski strah lastno breme. Nihče drug ti ga ne more naložiti, pa ti ga lahko še tako vsiljuje.

Pod do sreče ni nobenemu lahka. (v tem primeru bi bilo bz živeti) In prav je tako, ker je življenje samo, pot. Pot pre-čiščevanja, od-puščanja, in vsi jo zmoremo. Ko pride ura cajt; “vsakemu po njegovih delih” nekje piše. Posledično se smrti nekateri bojijo, nekateri pa veselijo.

Mene je tudi prijateljica Depra obiskala, pa sva se en čas kregala, potem sva se vzljubila;))) Je pa to žleht baba, če te ne ubije, te ojača![/quote]

Se strinjam z zadnjim stavkom.
Pot do sreče je pa čisto lahka 🙂 Ko enkrat to spoznaš, se smeješ sam sebi 🙂
Življenje pa… se z njim borim in v njem uživam, če ti sodeluješ z življenjem kako drugače, je to tvoja pot, meni je moja zaenkrat super in je ne bi spreminjala.

Zelo lepo napisano. Ne le lepo in prijetno, tudi prav in kot je.[/quote]

In hkrati zelo neumno. Ga ni človeka, ki si je sam pozdravil depresijo.Gre le za različna obdobja, nihanja in stopnje. Brez zdravniške pomoči ne gre.In realnež je tako prepričan vase, morda pa celo sam pri sebi ve, da sam sebi laže in pri duševih stanjih je ravno to zanikanje največja težava in najpogosteje prisotno.[/quote]

Gre brez zdravniške pomoči, verjamem pa, da smo redki taki, pa ne zato, ker smo heroji, ampak ravno zato, ker smo presrani in bi nas zdravniška pomoč dokončno pogubila.
Meni sta pomagali dve osebi, eno sem sama vzgojila v pozitivno in močno in nekaj njegovih opazk me je trgnilo iz teme. Druga je bila prijateljica, ki je imela mamo v depresiji in z njo sem se lahko pogovarjala. Vse ostalo je pa volja in spet strah, a tokrat pred zdravnikom in porazom (ki je seveda samo v moji glavi).

In hkrati zelo neumno. Ga ni človeka, ki si je sam pozdravil depresijo.Gre le za različna obdobja, nihanja in stopnje. Brez zdravniške pomoči ne gre.In realnež je tako prepričan vase, morda pa celo sam pri sebi ve, da sam sebi laže in pri duševih stanjih je ravno to zanikanje največja težava in najpogosteje prisotno.[/quote]

Seveda, da se pozdravijo sami. Kar pobrskaj po internetu tudi naši novinarji in itd……….kaj šele drugje po svetu. Spet imaš napačno prepričanje, da ti depresijo lahko pozdravi samo nekdo drug. Vse je v človkeu. Zakaj pa toliko ljudi, ki imajo depresijo in obiskujejo zdravnika še desetletje tlačijo depresijo. Na koncu mora vedno človek sam potegniti črto. Čisto sam.[/quote]

Vsak, ki trdi, da se je popolnoma sam, čisto sam ali v kakrnem koli drugem smislu sam pozdravil od depresije, laže.

Wilid, sem spregledal ja. Se opravičujem.

Sam osebno nimam nič proti antidepresivom, niti proti antipsihotikom ne, ČE! Tukaj se pa začne;))

Zelo podobno kot: preklet pjanc, krava debela, ti si deloholik, kurba, verski blaznež, in tako naprej….

Enako je s konzumacijo tablet. Ga ni strokovnjaka, ki bi ti lahko vsilil ti to moraš, ti tega ne smeš. Vsak je sam odgovoren za svoje zdrave in počutje.

Zavedam pa se lastne sreče, da sem prej poznal take ljudi ki so se tovrstno zdravili, in videl tudi žalostne posledice. Mnogo njih. To mi je dalo moč, da sem vse drugje iskal pomoč, in jo tudi dokaj hitro našel, ter se tudi zelo hitro pozdravil, še preden sem padel v spiralni vrtinec. Lahko bi se temu reklo, da sem se naučil prometnih predpisov še preden sem šel na cesto avto vozit, zato si nisem naredil prometne nesreče.

In v tem vidim keč uspeha depre, praktično nikomur ni mar da bi se naučil preventivno delovati, še več, sistemi ljudi silijo, da tega niti časa nimajo početi.


Tvoj zadnji stavek si zadel v polno. Sem zaposlen med množico ljudi. V osebnostem in duhovnem “sem malo bolj izkušen” od sodelavcev in zaznam, komu gre “dobro” in komu ne.
Čudi me,, ker sem 1000dni delal na svoji osebnosti (8 ur dnevno) in da se kasneje vseeno pojavi depresija. Psihiater mi je omenil, ne glede na to, da imam v sebi vse normative za kvalitetno življenje, le da mi v glavi manjkajo kemijski procesorji. Zato zase vztrajno trdim, da brez tabletk ni šlo.
Hvala za klepet, pa še kdaj drugič.
lp
Citiram tekst iz gugla
Depresija ne izbira. Dotakne se lahko vsakogar izmed nas, ne glede na družbeni status, kulturo v kateri živimo, starost, spol. Pomembno lahko oškoduje fizično in socialno funkcioniranje posameznika.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/


Tvoj zadnji stavek si zadel v polno. Sem zaposlen med množico ljudi. V osebnostem in duhovnem “sem malo bolj izkušen” od sodelavcev in zaznam, komu gre “dobro” in komu ne.
Čudi me,, ker sem 1000dni delal na svoji osebnosti (8 ur dnevno) in da se kasneje vseeno pojavi depresija. Psihiater mi je omenil, ne glede na to, da imam v sebi vse normative za kvalitetno življenje, le da mi v glavi manjkajo kemijski procesorji. Zato zase vztrajno trdim, da brez tabletk ni šlo.
Hvala za klepet, pa še kdaj drugič.
lp
Citiram tekst iz gugla
Depresija ne izbira. Dotakne se lahko vsakogar izmed nas, ne glede na družbeni status, kulturo v kateri živimo, starost, spol. Pomembno lahko oškoduje fizično in socialno funkcioniranje posameznika.
[/quote]

Seveda! Tako kot lahko manjka železa v krvi, ščitničnega hormona, inzulina itd, lahko manjka tudi določenih snovi v možganih. Lahko se nekaj naredi z naravo ali alternativo, toda najbolj učinkovito, in pri hudih primerih edino učinkovito, je umetno dodajanje manjkajoče snovi.


Tvoj zadnji stavek si zadel v polno. Sem zaposlen med množico ljudi. V osebnostem in duhovnem “sem malo bolj izkušen” od sodelavcev in zaznam, komu gre “dobro” in komu ne.
Čudi me,, ker sem 1000dni delal na svoji osebnosti (8 ur dnevno) in da se kasneje vseeno pojavi depresija. Psihiater mi je omenil, ne glede na to, da imam v sebi vse normative za kvalitetno življenje, le da mi v glavi manjkajo kemijski procesorji. Zato zase vztrajno trdim, da brez tabletk ni šlo.
Hvala za klepet, pa še kdaj drugič.
lp
Citiram tekst iz gugla
Depresija ne izbira. Dotakne se lahko vsakogar izmed nas, ne glede na družbeni status, kulturo v kateri živimo, starost, spol. Pomembno lahko oškoduje fizično in socialno funkcioniranje posameznika.
[/quote]

Samo vprašam, kako zaupati stroki in tabletkam, če pa je depresija že sama po sebi uganka in vsak iskren zdravnik vam lahko to pove. Da ne omenimo tega, da na splošno stres in neravnovesje (lahko že 2 nastrotujoči misli, ki se tepeta za prevlado) ustvarita manjkajoče povezave in manjkajoče “kemijske procesorje”


Tvoj zadnji stavek si zadel v polno. Sem zaposlen med množico ljudi. V osebnostem in duhovnem “sem malo bolj izkušen” od sodelavcev in zaznam, komu gre “dobro” in komu ne.
Čudi me,, ker sem 1000dni delal na svoji osebnosti (8 ur dnevno) in da se kasneje vseeno pojavi depresija. Psihiater mi je omenil, ne glede na to, da imam v sebi vse normative za kvalitetno življenje, le da mi v glavi manjkajo kemijski procesorji. Zato zase vztrajno trdim, da brez tabletk ni šlo.
Hvala za klepet, pa še kdaj drugič.
lp
Citiram tekst iz gugla
Depresija ne izbira. Dotakne se lahko vsakogar izmed nas, ne glede na družbeni status, kulturo v kateri živimo, starost, spol. Pomembno lahko oškoduje fizično in socialno funkcioniranje posameznika.
[/quote]

Samo vprašam, kako zaupati stroki in tabletkam, če pa je depresija že sama po sebi uganka in vsak iskren zdravnik vam lahko to pove. Da ne omenimo tega, da na splošno stres in neravnovesje (lahko že 2 nastrotujoči misli, ki se tepeta za prevlado) ustvarita manjkajoče povezave in manjkajoče “kemijske procesorje”[/quote]
Vprašanje je na mestu in tudi sam se sprašujem. Farmacevti so pogruntali”čudežno ” tabletko in ugotovili da pomaga. Verjamem pa, da si še sami dokončno niso na jasnem, ker je človeški organizem tako zelo zapleten, možgani še posebej in kako torej lahko zdravnik postavi diagnozo? Za identične simptome, me je zdravnik “obsodil” za depresijo, drugo pacientko pa za tesnobo.
Hvala

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Seveda, da se pozdravijo sami. Kar pobrskaj po internetu tudi naši novinarji in itd……….kaj šele drugje po svetu. Spet imaš napačno prepričanje, da ti depresijo lahko pozdravi samo nekdo drug. Vse je v človkeu. Zakaj pa toliko ljudi, ki imajo depresijo in obiskujejo zdravnika še desetletje tlačijo depresijo. Na koncu mora vedno človek sam potegniti črto. Čisto sam.[/quote]

Vsak, ki trdi, da se je popolnoma sam, čisto sam ali v kakrnem koli drugem smislu sam pozdravil od depresije, laže.[/quote]

Ne ni res. Vsak človek, če se pozdravi se sam, ko se tako odloči. Seveda, da ima pomoč drugih ljudi ampak dokler časa se človek sem ne odloči ima lahko milijon zdravil in ljudi okoli sebe pa ne bo nič. Torej je tvoj stavek samo za smeti in zažgati za vse večne čase.

Vsak, ki trdi, da se je popolnoma sam, čisto sam ali v kakrnem koli drugem smislu sam pozdravil od depresije, laže.[/quote]

Ne ni res. Vsak človek, če se pozdravi se sam, ko se tako odloči. Seveda, da ima pomoč drugih ljudi ampak dokler časa se človek sem ne odloči ima lahko milijon zdravil in ljudi okoli sebe pa ne bo nič. Torej je tvoj stavek samo za smeti in zažgati za vse večne čase.[/quote]
Daj mi “recept” kako se pozdraviti sam, oziroma brez zdravil in z pomočjo drugih.
Moja diagnoza.
Občasno se dogaja,
toplo v lice
napet trebuh
omotičnost
težko sledim komunikaciji
težko komuniciram
nestabilna hoja
občutek, da bom izgubil zavest.
Zgoraj našteto se pojavi hkrati.
Sedaj mi pa pomagaj, oziroma, povej kaj mi je.
Upam, da imaš odgovor zame, pa mi povej kako se te nadloge rešit brez zdravil.
Pričakujem tvojo diagnozo in rešitev.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Ne ni res. Vsak človek, če se pozdravi se sam, ko se tako odloči. Seveda, da ima pomoč drugih ljudi ampak dokler časa se človek sem ne odloči ima lahko milijon zdravil in ljudi okoli sebe pa ne bo nič. Torej je tvoj stavek samo za smeti in zažgati za vse večne čase.[/quote]
Daj mi “recept” kako se pozdraviti sam, oziroma brez zdravil in z pomočjo drugih.
Moja diagnoza.
Občasno se dogaja,
toplo v lice – živčnost
napet trebuh – živčnost lahko tudi ne prenašaš določene hrane, če imaš pa zelo zelo napet trebuh imaš pa lahko zastajanje vode v trebuhu – vendar verjamem, da si dal že raziskave skozi
omotičnost – slaba hrbtenica, vnetje ušesa – živčnost
težko sledim komunikaciji – izgorelost, živčnost
težko komuniciram enako zgoraj
nestabilna hoja – vnetje ušesa lahko nepozdravljen
občutek, da bom izgubil zavest. vse zgoraj našteto že….lahko tudi nizek pritisk ali padec sladkorja
Zgoraj našteto se pojavi hkrati.
Sedaj mi pa pomagaj, oziroma, povej kaj mi je.
Upam, da imaš odgovor zame, pa mi povej kako se te nadloge rešit brez zdravil.
Pričakujem tvojo diagnozo in rešitev.[/quote]

nič ni narobe s teboj samo tako prekleto živčen si.

Vsak, ki trdi, da se je popolnoma sam, čisto sam ali v kakrnem koli drugem smislu sam pozdravil od depresije, laže.[/quote]

Ne ni res. Vsak človek, če se pozdravi se sam, ko se tako odloči. Seveda, da ima pomoč drugih ljudi ampak dokler časa se človek sem ne odloči ima lahko milijon zdravil in ljudi okoli sebe pa ne bo nič. Torej je tvoj stavek samo za smeti in zažgati za vse večne čase.[/quote]

Ko nekdo ali nekaj stoji ob tebi, nisi sam.
Da premakneš v glavi frnikolo, ki naredi “klik”, potrebuješ vzvod in tega dobiš iz okolice, ker ga v tebi ni, če bi bil v tebi, bi se že zdavnaj premaknil in v to fazo sploh ne bi prišel, zato potrebuješ okolico, pa naj bo to kemija ali človek.

Ne ni res. Vsak človek, če se pozdravi se sam, ko se tako odloči. Seveda, da ima pomoč drugih ljudi ampak dokler časa se človek sem ne odloči ima lahko milijon zdravil in ljudi okoli sebe pa ne bo nič. Torej je tvoj stavek samo za smeti in zažgati za vse večne čase.[/quote]
Daj mi “recept” kako se pozdraviti sam, oziroma brez zdravil in z pomočjo drugih.
Moja diagnoza.
Občasno se dogaja,
toplo v lice
napet trebuh
omotičnost
težko sledim komunikaciji
težko komuniciram
nestabilna hoja
občutek, da bom izgubil zavest.
Zgoraj našteto se pojavi hkrati.
Sedaj mi pa pomagaj, oziroma, povej kaj mi je.
Upam, da imaš odgovor zame, pa mi povej kako se te nadloge rešit brez zdravil.
Pričakujem tvojo diagnozo in rešitev.[/quote]

V meni se pojavlja splet strahov, ki me v določeni situaciji hromijo in me delajo opravilno nesposobno. V določenih prostorih pa tudi zunaj njih me v množici ljudi začne stiskati v prsih, srce mi razbija-niti sama ne vem zakaj, se znojim , sem omotična in dobim vrtoglavico. Najhuje pa je, da se ne morem osredotočiti na komunikacijo, da nisem sposobna prepričljivo govoriti, zastopati svoje stališče, ker imam občutek, da bom zdaj, zdaj zlezla skupaj. Vse, kar sem spontano in rade volje delala in obiskovala, mi je spolzelo iz rok, ne pomaga sproščanje, ne pomagajo blaga pomirjevala, kriza me nadvladuje in to kar traja in traja in je iz dneva v dan hujše.

New Report

Close