Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dermatitis

dermatitis

tudi, če gre za alergijo, je smola odlična proti temu. Daj naredi si mail na gmailu in mi ga posreduj.

Kje pa ima dermatitis? Na obrazu ga imam in mi je kar slabo, ko se pogledam v ogledalo, vse rdeče. Baje za vsak dermatitis ne pomaga vse. Me pa zanima, če bi mi morda pomagala kakšna otroška krema, npr. dr.pasha? Smrekovo mazilo, glina, olje tea tree to samo poslabša stanje, je vse preveč agresivno.[/quote]

Pri obrveh, pri nosu. Težave ima tudi z lasiščem, da mu navadni šampon proti prhljaju, ne pomaga. Kupuje ga v lekarni. Na recept dobi Diprosalic.

Ima pa seboroični dermatitis, koža se debeli, rdeči in lušči.

Kupite Bepanten, poskusite. Pa zdravnici, omenite Rozamet.[/quote]

Septembra sem bila pri dermatologu. Napisano je, da imam seboroični dermatitis. Dobila sem kremo oronazol, mazala sem se po obrveh-tukaj se mi ne lušči več, se mi je pa rdečina pojavila na levem robu ust, na bradi, pod nosom. Zopet se mažem z oronazolom, pa ni nič bolje po treh dneh. Kar naprej ne morem biti pri zdravnici. Ne vem kaj naj naredim?

lahko greš na pogovor, bova zaklenile in se pogovoriva

Lahko ti pustiš mail, jaz se ne bi rada izpostavljala tu gor? Lahko mi pa tu daš kak nasvet, bom vesela. Imam rdečico pod nosom, na bradi. Trenutno se mažam z oronazolom kremo. Drugje nisem namazana, pa imam občutek, da me peče cel obraz. Če se namažem s smrekovim mazilom me je strah, da me bo peklo. Probala sem že vse živo, pa mi nič ne pomaga. Morda je vzrok za moje težave mleko, ne vem. Danes zjutraj sem pila raje čaj, edino v kavo sem ga dala malo. To pa upam, da mi ne bo škodilo. Za hrastovo lubje pa tud ne vem, denarja nimam. Kako pol? Hvala.[/quote]
Ne morda, ampak mleko sigurno poslabša situacijo.
Ob tem je potrebno še odstraniti vso kemijo in mila za umivanje, tesna in plastična oblačila, pozimi poskrbeti za pravo vlažnost zraka, se ne umivati z vročo vodo ter prostore ogrevati le na kakšnih 22 stopinj.
Redno uporabljati vlažilne naravne kreme, ki so primerne za tvojo kožo.

Glej, lahko je naivne ljudi zavajat, ki so v stiski in so pripravljene verjeti, marsikaj.

Če bi res pozdravila preko 700 bolezni, potemtakem ne bi potrebovali nobenih zdravil več, zdravniki bi ostali brez dela.

A za plačano reklamo še niste slišali, tudi za takšno, ki je preko strani ali dveh v prilogi? Cena za tako obsežno reklamo je bila več, kot 2000 evrov. Takšna cena je bila nazadnje, enih 5 let nazaj. Kolikšna je zdaj ne vem.

Nekdo, ki mi je v sorodu, že 15 let pokriva področje zdravil, zdravstva, je novinar. In od te osebe sem izvedela marsikaj, tudi o tekmovanju lobijev.

Tudi o tej opevni konoplji vem dovolj. Poznam pa tudi razlike med navadno, ki je v Sloveniji prepovedana in industrijsko, ki je dovoljena.

Ne bi nikoli posegla po njej, raje grem zdravniku. Doslej, sem vedno dobila pomoč.

Poguglaj perioralni dermatitis in poglej slike.
Ker te razumem, ker imam enake težave, ti še enkrat odgovarjam, čeprav me vztrajno ignoriraš.
Pred leti ti je dermatologinja rekla, da imaš p. dermatitis, zdaj, da imaš s. dermatitis. Ne vem, ali si septembra že imela te izpuščaje okrog ust.
Jaz mislim, da imaš oboje, tako kot jaz. Za seboroiko probaj z bepanthenom, itak je to dobro mazilo tudi za druge stvari, manjše rane, suhe ustnice itd. Meni pomaga. Za perioralni d. moraš pa res dobiti nekaj resnejšega – včasih se umiri sam od sebe, najpogosteje pa ne. Ti osebni zdravnici povej, da ti je pred leti dermatologinja dala tudi to diagnozo. Ta dermatitis lahko miruje leta, meni so se od prve diagnoze pred 15 leti vmes občasno pojavili posamezni izpuščaji, letos pa spet v malo hujši obliki. Torej lahko dejansko miruje leta in leta.

Sprožilo je pri meni stres. Glede hrane se izogibaj začinjeni hrani, alkoholu, pa seveda čim bolj zdravo jesti. Suh zrak v prostoru sigurno ni okej. Meni zelo škodi tudi klorirana voda, še najbolj od vsega pa stres. Mleko ne verjamem, da vpliva … Uporabljam samo otroško kozmetiko, otr. šampon (edini, ki mi ne dela težav), uporabljam olje za obraz, nikakor pa ne vlažilnih krem (kvečjemu mastne).

Najprej ni reklama, ampak preverjeno. Škoda, da ne boš nikoli posegla po smoli industrijske konoplje in raje jemlješ in piješ kemijo. Tudi zdravniki se osveščajo, počasi, saj je bila vsa konoplja prepovedana 70 let in jih nihče na MF ni o tem podučil. Vedno več, na srečo je člankov, ki govorijo o zdravilnem jemanju te rastline in še za mnogo stvari se uporabla. Saj ti ni treba nasedati, dovolj je, da začneš brati, pa boš morda prišla do zakjučka. Ja farmacevtski lobij je pa še vedno zelo učinkovit. Še to navadne konoplje ni je indijska, ki je trenutno prepovedana, so pa veliki napore v smer, da se vsaj kontrolirano “sprosti” in je industrijska, ki pa se 4. leto goji enako kontrolirano. Za gojenje potrebuješ dovoljenje. Iz cveta te pa se dela smola in je legalna in pomaga. Ugotavljajo, da deluje na več kot 700 bolezni. Tudi pri meni in moji psički deluje.

Od kje pa si. Se pravi ti bi uporabila smrekovo mazilo? kaj pa karitejevo maslo?
Od lekarniških mazil mi ni nič ok.

Ljubljana, pišem o smoli industrijske konoplje, ki vsebuje CBD, ki aktivira tvoje obrambe v telesu.

In cena, količina?

člankov ne morem limat, jih je veliko. Cena ni bistvo, sem ti rekla, da ti podarim, da probaš. Lahko samo koristi, škodovat ne more. Če pomaga proti aknam, herpesu, kožnemu raku,…

danes je spet dober članek na 24 ur:
samo del članka:
Zakaj so CBD kanabinoidi tako učinkoviti?
Naše telo je samo sposobno proizvajati endo-kanabinode, ki skrbijo za komunikacijo med celicami, tkivi in organi. Endo-kanabinoidi delujejo kot nekakšne zavore (SOS mehanizmi), ki pomirijo naš živčni sistem, da ne pride do preobremenitve celic.
Ko je naše telo pod stresom, ne zmore proizvajati lastnih kanabinoidov, zato potrebuje pomoč “od zunaj”. Takrat mu lahko pomagamo z vnosom fito-kanabinoidov, ki jih najdemo v konoplji in imajo to čudovito lastnost, da se vežejo na iste receptorje kot telesu lastni kanabinoidi. To pomeni, da jih telo sprejme in vzame za svoje.
Največkrat so težave povezane z aknami, različnimi oblikami dermatitisa in luskavico.

Ja super, bi res probala. Kje te najdem?

Tudi sama imam sedaj enega najhujsih izbruhov zadnjih let. 🙁 Vcasih je pomagala krema ducray, sedaj pa je po njej se slabse. Mažem se večkrat z bepantenom.

rdečkao sem iz Ljubljane, daj predlog kako bi se našle, tu res ne bi pisala naslova ali tel.

Ze leta se bojujem s perioralnim dermatitisom, ki se razcveti nekje do 4x letno (stres, sonce). Zacne se okrog ust, lahko pa se razsiri cez tretjino obraza.
Od zdravnice sem dobila ze nickoliko krem, dieto, ampak edino, kar mi dejansko pomaga, je Doxy (antibiotik na recept, tablete). V nekaj dneh vidim izboljsanje, brez tega pa lahko cakam mesece in se stanje samo slabsa.

Tudi jaz imam perioralni dermatitis, ko izbruhne pomaga samo antibiotik. Jaz ga uspešno “krotim”, da se mi zadnja leta sploh ne ponavlja več. Pred leti sem namreč zasledila, da ta dermatitis izzove uporaba zobne paste s fluorom in cimet. Odkar tega ne uporabljam imam mir.

Pozdravljeni,

dermatitis je avtoimuna bolezen in je vedno vzrok v telesu (stres, hormonski padec…), koža kot filter. Pojavi se lahko po celem telesu. Izogibajte se kortikosteroidov, ker kožo tanjšajo in je le začasna rešitev.
Po naših izkušnjah je super rešitev 16{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pasta + CBD mazilo. S pasto telo postavimo v homeostazo in z mazilom lokalno zdravimo kožo.

LP

https://be-hempy.si/

Sanja Stepić, strokovnjakinja s področja kanabinoidov www.be-hempy.si

Mojmu možu pomaga samo Kelual krema.

Moja hči je puberteti in se je blag seboreični dermatitis čez noč precej poslabšal. Zadebeljen prhljaj na lasišču, luske v obrveh, okoli nosu, nenehni izbruhi rdečine. Za lase sva kupili ducray šampon – prav za seborični dermatitis. Dokler ga uporablja, nima nobenih težav. Za kožo sva imeoli kremo iz lekarne, ki je približno pomagala pri hujših izbruhih, popolno pa stanje ni bilo.
Potem sem za hec kupila kolodidno srebro – kaj imam za izgubit? In že po parih dneh se je koža sčistila. Lusk ni več, izbruhov ni več. Mogoče naključje, ne vem. Naj traja. Poudarjam pa, da za razliko od nekaterih v tej temi ničesar ne prodajam in nimam nič od tega, če ga kupite ali ne niti mi ni pomembno, kje ga kupite.

V KOLIKOR BI POTREBOVALI MAZILO, PROSIM ČE LAHKO POŠLJETE OZ. POVESTE NAPREJ TISTIM KI MISLITE, DA BI GA POTREBOVALI 

EKOLOŠKO KONOPLJINO MAZILO S SIVKO

Pa ga imamo, dolgo pričakovano, najbolj iskano mazilo na svetu!

Sestavine:
• posušeni konopljini cvetovi;
• posušeni cvetovi sivke;
• bio kokosovo olje;
• bio čebelji vosek;
• bio konopljino olje;
• koncentrirana konopljina smola
Uporaba mazila
Mazilo je namenjeno predvsem lajšanju simptomov povezani s kožnimi boleznimi, uporabljamo pa ga lahko tudi za druge bolezni, kot so bolezni dihalnih poti, krvno-žilnega sistema in poškodbe mišic.
Kožne bolezni:
Luskavica, atopični Dermatitis, prhljaj, ogrci, kurja očesa, izpuščaji in alergije, Herpes, razpokane ustnice, Hemeroidi, glivice na nohtih, kožne rane, vreznine, opekline in bakterijske okužbe.
Uporaba: Vsaj 2x dnevno; zjutraj in zvečer, po potrebi več
Bolezni mišic, sklepov in kosti:
Tortikolis, bolečine v križu, bolečine v mišicah, menstrualni krči, zvini, nategi in zlomi.
Uporaba: 2x dnevno; zjutraj in zvečer
Bolezni krvno-žilnega sistema:
Flebitis, razjedanje žil, krčne žile
Uporaba: 2x dnevno; zjutraj in zvečer
Bolezni dihalnih poti:
Bronhitis, Astmatične bolezni, Kronično vnetje grla (mažete na predelu pljuč in grla)
Uporaba: 2x dnevno; zjutraj in zvečer

Naročila na:
[email protected]

EKOLOŠKO KONOPLJINO MAZILO S SIVKO ALI OGNJIČEM

Sestavine:
• posušeni konopljini cvetovi;
• posušeni cvetovi sivke ali ognjiča
• bio kokosovo olje;
• bio čebelji vosek;
• bio konopljino olje;
• koncentrirana konopljina smola
Uporaba mazila
Mazilo je namenjeno predvsem lajšanju simptomov povezani s kožnimi boleznimi, uporabljamo pa ga lahko tudi za druge bolezni, kot so bolezni dihalnih poti, krvno-žilnega sistema in poškodbe mišic.
Kožne bolezni:
Luskavica, atopični Dermatitis, prhljaj, ogrci, kurja očesa, izpuščaji in alergije, Herpes, razpokane ustnice, Hemeroidi, glivice na nohtih, kožne rane, vreznine, opekline in bakterijske okužbe.
Uporaba: Vsaj 2x dnevno; zjutraj in zvečer, po potrebi več
Bolezni mišic, sklepov in kosti:
Tortikolis, bolečine v križu, bolečine v mišicah, menstrualni krči, zvini, nategi in zlomi.
Uporaba: 2x dnevno; zjutraj in zvečer
Bolezni krvno-žilnega sistema:
Flebitis, razjedanje žil, krčne žile
Uporaba: 2x dnevno; zjutraj in zvečer
Bolezni dihalnih poti:
Bronhitis, Astmatične bolezni, Kronično vnetje grla (mažete na predelu pljuč in grla)
Uporaba: 2x dnevno; zjutraj in zvečer

piši na [email protected]

Perioralni dermatitis

tudi jaz se ukvarjam lep čas s problemom dermatitis, perioralni dermatitis. Pred dvemi leti se mi je pojavil pod očmi. Po pol leta borbe sem rešila z Advantanom; pojavil se mi je še letos, a sem takoj začela z Advantamom in je izzvenelo. Letos sem dobila okrog ust, po bradi. Zdarvnik mi je predpisal Oranozol šampon, če to ne bi pomagalo – Lotriderm. Zadeva se je potuhnila a ne povsem. Spet k zdravniku – spošnemu, predpisal mi je Rozamet; nastopila huda reakcija, kar je normalno po uporabi krem, ki sem jih prej uporabljala, potem se je zelo počasi pričelo izboljševati, a srbež in bunkice so še vedno nastajale, le manj. Na netu sem zasledila oglas Kmetije Plavica – Jože Majes in naročila zeliščno mešanico JM 165 Hrastek, ki poleg hrastovega lubja vsebuje še srčno moč. Ta kombinacija vsebuje še več taninov, čreslovin, ki krčijo tkivo in zapirajo pore na koži. Bakterije se posledično prenehajo razmnoževati in srbečica mine. Piše tudi, da odsvetujemo, da bi po nanosu tega pripravka namazali kožo z oljem ali mazilom, saj drugače ne bo pravega učinka. Poiskusila sem in ne le, da sem zdržala prvi dan brez kreme tudi srbenje in bunkice so poniknile – čaj sem si z robčkom kar “prilimala” na obolela mesta, pustila nekaj časa in ponavljala; čez noč, sem pustila kar na mestu. Zjutraj je bila koža brez bunkic in srbeža, samo pikice, kjer je bila bunkica. Ponavljala sem še, dokler ni bilo čisto v redu. Tudi prehrano sem zelo zreducirala – predvsem sladkor, namesto mleka pa riževo bio mleko in seveda začimbe. Ne vem še katero kremo bom uporabila, da koza ne bo tako suha in da se zadeva povrne.
Naročiti nameravam še čajno mešanico JM 101 – takšno mešanico svetuje piti vsaj 2 oz. 3 mesece, ker čisti našo kri, da tudi alergija izzveni in se posledično dermatitis ne pojavi več.
Upam, da bo kateri v pomoč.

New Report

Close