Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Diagnoza rak

Diagnoza rak

Zanima me, ali je kdo tukaj prebolel raka in ali se mu je zadeva ponovila. Kako ste se soocali z zdravljenjem in kaj ste naredili, da se zadeva ne ponovi. Predvidevam, da je potrebno spremeniti nacin zivljenja. Sama sem na sredini zdravljenja. Hodim na kemoterapije.

Odgovor na objavo uporabnika
Bolezen, 26.04.2024 ob 10:31

Zanima me, ali je kdo tukaj prebolel raka in ali se mu je zadeva ponovila. Kako ste se soocali z zdravljenjem in kaj ste naredili, da se zadeva ne ponovi. Predvidevam, da je potrebno spremeniti nacin zivljenja. Sama sem na sredini zdravljenja. Hodim na kemoterapije.

Pogumno! Vsaj pokovica zdravljenja je odvisna od tvoje volje. Z optimizmom krepiš imunski sistem, ta pa telesu pomaga zavirati rakaste celice v njihovi rasti in telo samo proizvede dovolj blokatorjev. KT je druga polovica.
Šla skozi dvakrat, pravkar sem sveže iz OP, kjer so izrezali še en kos napadenega tkiva.
Zaupaj in ne predaj se!

Tako je, kot pravi Pupa, jaz bi dodala le še, da so meni zdravniki kot prvo rekli, naj spremenim način življenja, razmišljanja oz. z drugimi besedami, naj odstranim stres. Imeli so čisto prav, imela sem zelo stresno življenje, rak je bil posledica. Zdaj se trudim živeti čim bolj umirjeno, zaenkrat kaže zelo dobro in verjamem, da se bolezen ne bo ponovila.

Jaz sem na polovici zdravljenja.Končala sem z kemoterapijo,imunoterapija mi ostaja,v ponedeljek bom operirana.Tako kot so že napisale veliko pomeni pozitivno mišljenje,pomaga pogovor.Sama sem ob diagnozi par dni premišljevala zakaj jaz,zakaj zdaj,ko se je življenje uredilo.Šla sem ven na samo se skričala in kleščarju v mojem telesu napovedala vojno.Sem mu rekla veš kaj lahko si se naselil v meni,a povem ti odšel boš,ker nisi dobrodošel,jaz bom zmagala.Pomaga,da daš to iz sebe.Delala sem na kondiciji,veliko hodila,pričela telovadit.Poznam pa kar nekaj žensk,ki so ga prebolele pred več leti in se jim ni ponovil.

Pogumno v vsak nov dan,ne se predat.Dobra volja in optimizem pri tej bolezni veliko pomenita.

Če smem vprašat iz kje ste.Jaz sem iz Ljubljane.Če želite lahko naveževe stik

nikoli obupat prvo  kar boš naredila naredi to da v svoji glavi mislih  narediš in  vidiš da si raka že prebolela

hodi na kemoterapije bodi pozitivna kolikor moreš seveda spremeni prehrano čimprej  inče je možno gibanje na svežem zraku  takrat ko imaš moč  naj bo nekdo z teboj ki ti bo pomagal psično dajati pozitivo in čimprej  najdi kako prehrano moraš jesti da okrepiš organizem  da se boriš in premagaš preboliš ozdraviš raka  samo prvo se v glavi mislih naredi da vidiš da si prebolela raka in živeti čimbolj pozitivno z pozitivnimi lkjudmi komuniciraj glej komedije da se od srca nasmejiš  samo pozitivno  ne spuščaj se v debate z negativci ker tako ti bo dodatno padel imunski sistem  in bo še slabše  samo pozitivno in dobra prava hrana ki zdravi in pozitiva dobra močna volja in seveda kemoterapija dokler bo potrebna želim ti čimprešnjo ozdravitev

4 družinski člani živijo z rakom, en že 15+ let, dva primera sveža, od letos.  Optimizem, zmerna telesna aktivnost in umirjenje/odstranitev stresa kolikor se le da, kaže, da najbolj pomaga.  Poleg zdravljenja, seveda.

Sočustvujem z vsemi, ki se borite s prekleto boleznijo in vsem vam želim da jo premagate in se nikoli več ne vrne ❤️

Vprašala pa bi vas ali se ni nobena odločila za zdravljenje s konopljino smolo? Pravijo da kemoterapija uniči tudi dobre celice. Veliko se jih odloči da zavrne kemoterapijo.

Drži pa, da je smola izredno draga in vsak si tega ne zmore privoščiti.

Vse dobro vam želim 🍀

Še nekaj bi dodala kot slišim od onkoloških bolnikov kaj naj bi pomagalo. Izstradat raka s postom. Kakšen dan tudi brez hrane. Sicer pa sadno-zelenjavni sokovi. Ukinit meso in mesne proizvode in tudi mleko.

To naj bi pomagalo, ker raku je potrebno vzeti vse s čimer se on hrani, to je sladkor, meso, mleko… zakisanost je problem, ta privede do raka. In seveda stres.

Lp

Zaupaj zdravnikom, sorodnica se je zdravila alternativno, odstela par 10 tisoc evrov, kar je bilo takrat res ogromno in seveda izgubila bitko. Zelim vam vse dobro, zaupajte za to usposobljenim zdravnikom. Vec jih poznam, ki so preziveli zaradi kemoterapije kot z alternativo. Smola ti je lahko podpora.

Odgovor na objavo uporabnika
Vprašanje582, 26.04.2024 ob 13:21

Še nekaj bi dodala kot slišim od onkoloških bolnikov kaj naj bi pomagalo. Izstradat raka s postom. Kakšen dan tudi brez hrane. Sicer pa sadno-zelenjavni sokovi. Ukinit meso in mesne proizvode in tudi mleko.

To naj bi pomagalo, ker raku je potrebno vzeti vse s čimer se on hrani, to je sladkor, meso, mleko… zakisanost je problem, ta privede do raka. In seveda stres.

Lp

Za boj z rakom je potrebna tudi fizična kondicija, ki pa je shirano telo na postu nima.

 

Nimam pojma, kaka je zdaj cena smole, par let nazaj smo plačevali malo pod 50€ za pol brizge (itak se pa dozira v zelo malih dozah).

Onkolog ni imel nič proti.

Da se slučajno ne bi kdo lotil prebolevanja raka s stradanjem!! Tudi konopljina smola pomaga samo praznini v denarnici, telesu pa ne. Razen, če bi radi bili kot zombi.

Okrepiti imunski sistem je prvi korak, pa kot so že pred menoj rekli – mirno življenje, dodano s pozitivizmom.

Hvala vsem za spodbudne besede. Prehranjujem se zdravo (receno v prehranski ambulanti), le receno je bilo, da naj jem vec mesa. Onkolog je rekel, da lahko jem vse, tudi sladko, caje naj sladkam (tega ne pocnem). Skratka tudi mlecne izdelke, jajca. Se tega drzim. Vsak dan hodim na sprehode in tudi telovadim. Ne pretiravam, vse zmerno. Zanimivo mi je glede prehrane, jaz sem dobila drugacna navodila od zdravnikov.

Vsem, ki ste šli ali trenutno greste skozi to težko preizkušnjo v življenju, želim vse dobro. Naj se okrog vas ovijejo pozitivne misli, privoščim vam, da boste v sebi našli moč za pozitivno razmišljanje. Naj stres, negativnost, jeza in ostala negativna čustva ne prevladajo. In na koncu vam želim srečni konec  – popolno ozdravitev brez ponovitve.🙂👍👍👍

Vprašanje582, niti razmišljajte ne o tem! Kdo ima raka, naj ne pomisli na stradanje, saj tako dela svojemu telesu še večjo škodo!

V Sloveniji je strokovnjakinja za prehrano bolnikov, ki se zdravijo zaradi raka, dr. Naša Rotovnik Kozjek, to idejo o stradanju že večkrat utemeljeno zavrgla. Preberite si kaj od te zdravnice, dela na OI v Ljubljani.

Telo potrebuje energijo (zdravo hrano) da se bori proti raku. Stradanje je strogo odsvetovano. Jesti je dovoljeno vse, tako mi je bilo receno. Se tega drzim in zaupam zdravnikom. Obrokov naj bi bilo 5 do 6 na dan. Hujsanje ni zazeleno.

Pri odgovoru da sebizogibajte mesu bi bil pazljiv. Starša sta se borila z rakom. Mama je pravila za en primer ko je ženska opustila meso v času kemoterapije. Napaka. Telo se bori in RABI energijo! Želim vam čimprejšnjo ozdravitev.

Odgovor na objavo uporabnika
Vprašanje582, 26.04.2024 ob 13:16

Sočustvujem z vsemi, ki se borite s prekleto boleznijo in vsem vam želim da jo premagate in se nikoli več ne vrne ❤️

Vprašala pa bi vas ali se ni nobena odločila za zdravljenje s konopljino smolo? Pravijo da kemoterapija uniči tudi dobre celice. Veliko se jih odloči da zavrne kemoterapijo.

Drži pa, da je smola izredno draga in vsak si tega ne zmore privoščiti.

Vse dobro vam želim 🍀

Meni so onkologi povedali, kdaj natančno se lahko smola uporabi, da podpre KT. Ni vseeno, kdaj in kako jo jemlješ, ni kar čez prst.
V osnovi podpre zdravljenje, če gre za ploščatocelični rak, a ne v vseh primerih. Ti pa danes tudi na OI povedo vse, ni treba tajiti pred njimi, pravzaprav je celo nevarno.
V teku KT se načeloma ne jemlje, ker KT odpira membrane rakastih celic, da lahko strup vanje vstopi, medtem ko jih smola zapira in s tem zdravilno učinkovino oslabi ali celo izniči.
Splošno navodilo je torej jemati smolo pred KT in po končanih ciklih, vmes pa ne.
Res ti svetujem, da ne delaš na svojo roko in po “dobronamernih” nasvetih znancev, ozdravljencev ali šamanov. Onkolog ti bo povedal, če in kdaj, vzami ga resno.

Zbolela pred desetimi leti. Prebolela. Imela sem operacijo, kemo, obsevanja in biološka zdravila. Moj značaj je optimističen. Razne čirule čarule pri meni ne pridejo v poštev. Ko imaš vse terapije je potrebno kar lepo jest, ne pa se postit, ker zaradi posta nimaš moči. Kar verjemi. Ljidje so se postili, pa jih je bolezen pokopala. Ne pametujte nekaj na pamet.

Odgovor na objavo uporabnika
Mile248, 26.04.2024 ob 15:44

Pri odgovoru da sebizogibajte mesu bi bil pazljiv. Starša sta se borila z rakom. Mama je pravila za en primer ko je ženska opustila meso v času kemoterapije. Napaka. Telo se bori in RABI energijo! Želim vam čimprejšnjo ozdravitev.

Hvala za lepe želje!
Tole z izstradanjem je fama, prav tako tisto o rdečem mesu in sladkorju.
Ko se rak razmaha, telo že samo po sebi vidno hira in dodatno stradanje te samo približa smrti.
Iz izkušnje ti lahko zatrdim, da nujno potrebuješ vso energijo in vsak gram telesne mase, če se misliš z boleznijo resno boriti.

Stres in sekiracija te zakisli, ne pa uravnotežena hrana. Pač pa običajno stvar sovpada s prehrambenimi grehi iz preteklosti in pametno si je počistiti jetra, posredno pa vzpostaviti čim boljšo presnovo. Potem te goveji zrezek in mamin štrudl kvečjemu okrepita, ne pa zakislita.
Tole s kisanjem telesa je bolj modna muha, kot resen nasvet.

Jaz…2008 in zdaj ponovno …od kje si. Kaj te zanima? Če rabiš pogovor?

Odgovor na objavo uporabnika
Pupa Glupa, 26.04.2024 ob 10:44

Pogumno! Vsaj pokovica zdravljenja je odvisna od tvoje volje. Z optimizmom krepiš imunski sistem, ta pa telesu pomaga zavirati rakaste celice v njihovi rasti in telo samo proizvede dovolj blokatorjev. KT je druga polovica.
Šla skozi dvakrat, pravkar sem sveže iz OP, kjer so izrezali še en kos napadenega tkiva.
Zaupaj in ne predaj se!

kemoterapija definitivno ne pomaga, precej pa škodi, ampak razumem, da ste vzeli kemoterpijo, ker onkologi zelo pritiskajo na bolnike in jih strašijo, torej vsak se sam odloča. Sam sem bral študijo, ki je bila narejena  v ZDA in Avstraliji in kaže na 2,3% preživetja po 5 letih za okrog 100.000 ljudi, ki so prejeli kemoterapijo. Bistveno več je preživelih ki kemoterapije niso vzeli. Sicer pa je odvisno tudi od kemoterpaije- niso vse enake. Tiste, ki ti pobijejo vse celice tudi zdrave, ko si brez las, dlak, obrvi, ko ti je po njej slabo, ko si tako slab da bi najraje…. tiste jaz nikoli ne bi vzel, ker jasno kaže, da bolnemu človeku ki se že itak slabo počuti s takšno kemo samo škodujejo

Pri starših smo poizkusili vse. Kot prvo poslušajte onkologe! Spomnim se da smo delalj sok iz domače rdeče pese- za kri. Namočene suhe češpe za prebavo. Poizkusila je tudi konoplino smolo. Glede smole je moje mišlenje naslednje, ni čudežno zdravilo. Kapljice so precej močne in je bil par dni res čist zadeta, (vrtenje, bruhanje). Ko se je navadila je bilo malce bolje. Pri marihuani je mogoče pozitivno edino to da ti poveca apetit (če si navajen). Se pa spomnim da bi cel tretma stal tam okoli 6000€. Ni se odločila za cel tretma. Vzeli smo eno tubo smole. Mislim da je bilo okrog 150€.

oprosti…to ni res..čim več gibanja na zraku,nabiranje kondicije. Vse kar te veseli,daš na prvo mesto. Jaz hodim med terapijo v fitnes,kolesarim,tečem,plavam( trenutno ne smem zaradi kemo) savno. Kondicija je za telo zelo pomembna. Avtorica zaupaj svoji onkologinji in zdravljenju. V Sloveniji bodo s časom uvedli konopljo k rednih terapijah. Sem bila na predavanju.

Prosim,da ne začneš stradat,kot nekdo tukaj pisari,ne odstrani iz jedilnika mesa,ker ga potrebuješ. Le grenivko in olje šentjanževko odstrani. Ta izniči delovanje zdravil.

Ostalo pa,kot ti je svetovala tvoja onkologinja. Le pozitivno naprej,vse se da.

Kar poznam onkoloških bolnikov, so vsi konopljino smolo jemali kot podporo ob KT, vsaj tisti, ki so imeli hude slabosti in pomanjkanje apetita, nihče pa konoplje ni jemal samostojno, kot zdravilo. Že res, da je konoplja “huda” rastlina, vsemogočna pa ni.

Kar se zdravljenja raka s postom tiče, je bila pa ta metoda že večkrat ovržena, saj ne samo, da naj ne bi koristila, ampak je celo škodljiva, ker z njo ne izstradaš samo raka, ampak tudi telo samo po sebi… Ampak, ko voli, nek’ izvoli.

Odgovor na objavo uporabnika
ALTERNATIV0, 26.04.2024 ob 16:18

kemoterapija definitivno ne pomaga, precej pa škodi, ampak razumem, da ste vzeli kemoterpijo, ker onkologi zelo pritiskajo na bolnike in jih strašijo, torej vsak se sam odloča. Sam sem bral študijo, ki je bila narejena  v ZDA in Avstraliji in kaže na 2,3% preživetja po 5 letih za okrog 100.000 ljudi, ki so prejeli kemoterapijo. Bistveno več je preživelih ki kemoterapije niso vzeli. Sicer pa je odvisno tudi od kemoterpaije- niso vse enake. Tiste, ki ti pobijejo vse celice tudi zdrave, ko si brez las, dlak, obrvi, ko ti je po njej slabo, ko si tako slab da bi najraje…. tiste jaz nikoli ne bi vzel, ker jasno kaže, da bolnemu človeku ki se že itak slabo počuti s takšno kemo samo škodujejo

Si se že boril z rakom? Ne! Potem bodi tiho, ker se 99,9 % bolnikov odloči tako, kot predlagajo zdravniki.

New Report

Close