Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dieta ob povišanem holesterolu

Dieta ob povišanem holesterolu


Še ena v službi farmacije in rešitev vidi v goltanju kemije, 10 let je več kot merodajna raziskava za razliko od naših zdravnikov, ki slepo verjamejo farmaciji in pišejo recepte kot po tekočem traku, smo narod, ki poje največ tablet in to na priporočila zdravnikov.[/quote]

Kot sem ze prej povedal, veliko se da narediti s spremembo zivljenskega sloga in vedno spodbujam ljudi, da najprej spremenijo lastne navade, ampak vsi vemo, da je to tezko. Najbolj to vidis pri diabetikih. Vse zivljenje se jih opozarja, naj jejo manj sladke hrane, se vec gibajo in razdelijo hrano na vec obrokov skozi dan. Ampak se to ne zgodi. 10-20 let se zivijo tako, potem pa se zacne prehod v diabetes. Pridejo s peroralnih antidiabetikov na inzulin. Sele nato jim kapne, kako resno je stanje. Takrat pa vidis, kako uredijo svoje zivljenje, crtajo nezdravo hrano in se zacnejo gibati. Ampak je prepozno. Potrebna je dozivljenska terapija z inzulinom, kar tudi stane.

Verjemi, poskusam biti objektiven. Zdravila niso cudezna. Vecina tudi ima stranske ucinke. Od sodelovanja pacienta z zdravnikom je odvisno, ali bo terapija uspesna. Velikokrat sam doma opazam, da sorodniki, starsi ne jemljejo zdravil dosledno. Moras razumet, da je pogoj za ustrezno zdravljenje sodelovanje pacienta in sledenje navodilom zdravnika.

Ja, statini imajo nezelene ucinke, npr.bolecine v misicah itd. Ampak ce ti to poves zdravniku, namesto da jamras in se upiras jemanju zdravil, se da terapijo prilagoditi. Bodisi se zmanjsa odmerek, bodisi zamenja z drugim zdravilom. Je pa vseeno bolje jemati zdravila kot se smejati in videti teorije zarote s strani farmacevtskih firm. Visok ldl ne boli, tudi visok pritisk ne. Cez 10,20 let gre pa vse navzdol. In potem imamo ljudi, ki na stara leta jemljejo velike kolicine zdravil.

Kolikor jaz opazam, zdravniki non stop “tezijo” z zdravim zivljenjskim slogom, pa premnogokrat to vidimo le kot tezenje..[/quote]
Joj mi greste na kur…s tem “zdravim življenjskim slogom”. Jaz sem primer za v učbenik zdravega življenjskega sloga, pa imam skupni holesterol 8,3 in dobrega ful premalo. Daj še mal čez plot poglej, so še drugi razlogi za povišan holesterol, ne samo ocvrti piščanci in ležanje na kavču. Stres, npr.,pa stranski učinki zdravil (Arimidex, npr). Tu se pa noben zdravnik ne poglablja, ampak predpiše statine in jebi se.


Pod zdrav življenjski slog spada tudi izogibanje stresu in premagovanje stresa.


Pod zdrav življenjski slog spada tudi izogibanje stresu in premagovanje stresa.[/quote]
Se strinjam, a pride situacija v življenju, kot je npr. rak dojke, ki ti zamaje tla pod nogami…Ko tega “pozdraviš”, dobiš 5 letno antihormonsko zdravljenje, katerega stranski učinek je zvišanje holesterola v krvi (med drugim).


Pod zdrav življenjski slog spada tudi izogibanje stresu in premagovanje stresa.[/quote]
Se strinjam, a pride situacija v življenju, kot je npr. rak dojke, ki ti zamaje tla pod nogami…Ko tega “pozdraviš”, dobiš 5 letno antihormonsko zdravljenje, katerega stranski učinek je zvišanje holesterola v krvi (med drugim).[/quote]Se razume, ampak tisti Student20 ni tukaj nič kriv, govoril je pač o večini populacije in ne o vseh možnih primerih, zato ni nobene potrebe, da ti gre na penis.

Jaz vse to, pa tudi sladkor znižal s spremenjenim načinom življenja. Danes sem brez vseh tablet. Gibam pa se vsaj dve uri na dan in v glavnem tudi več.
Zanimivo mi je, da ljudje preko poletja in jeseni ne jedo regrata, ki je naravno zdravilo vse to. Ta raste vse do višin 1.200 n.m.v.[/quote]
Bravo, čestitke zate!
Na kakšen način pa ješ regrat? V solati s toplim krompirjem ali na kakšen drug način? Z ocvirki verjetno ne? ;)[/quote]

režem ga globoko v zemljo s korenino. pripravim ga na različne načine. tanko narezan zmešan z vročim krompirjem ali fižolom, bučnim oljem in kisom.
sedaj je sezona gob. pražena čebula, gobe in narezan regrat. uporaben je povsod kot npr. peteršiljevo zelenje

Se strinjam z napisanim! Tovrstne izdelke lahko naročite na Malinci: http://www.malinca.si.

[url]http://www.malinca.si[/url]

Se strinjam z napisanim! Tovrstne izdelke lahko naročite na Malinci: http://www.malinca.si.[/quote%5DOdškodnin nič na kisli malinci ne plačujete zaradi tovrstnega zavajanja, da si še vedno povsod privoščite reklamirnaje, tudi na takih mestih kot je mon, kjer zastonj reklamiranje ni dovoljeno?

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Se strinjam z napisanim! Tovrstne izdelke lahko naročite na Malinci: http://www.malinca.si.[/quote%5D

Tale malinca je kar agresivna pri propgandi….

New Report

Close