Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Diplomirani ekonomisti brez vez in "zajebanimi" del. izkušnjami

Diplomirani ekonomisti brez vez in "zajebanimi" del. izkušnjami

Jaz imam svojo firmo. Delam vse, od prodaje, nabave, racunovodstva. Jaz bi na tvojem mestu,, izpisala racunovodske servise, banke in poslala prosnje. Ne bi gledala samo razpise.

Točn to. Javljat se na razpise je full težko da dobiš, ker takrat full folka pošlje.

Mogoče, če se zlažem, da sem bil povabljen samo me po nekem čudežu nima zapisanga?

To mi že čist poniževalno deluje. Skor tko k klošarji k fehtajo za drobiž se mi rabmo poniževat pred delodajalci. Prosm vzem me, prooooosm, na kolena pa okol noge se mu ovit. Potem pa vprašanje kaj vas loči od ostalih kandidatov, zakaj naj bi izbrali ravno vas – oni ne prosjo tok kt jst. Vzemte me za sužnja, pridem tud zastonj delat, če treba. Pa še kako solzico potočt, čeprov za deca se to ne spodob. Bi pa deloval pr babah.

@ Ups Ups

Verjela ali ne, sem že sprobal to taktiko.

Te razumem ampak si tipičen brezjajcnik.
Nobenega življenjskega poguma, zagona ni v tebi. Očitno tudi tako energijo oddajas.
Pa ne išči si v naprej preprek zakaj ne in zakaj ne boš….brezveze.
Poglej Južno punco.
Pogumno in akcija. Kakor je rekla, več kot ne ti ne morejo rečt. Pa nič ocke pol dol vesit…
Ajde glavo gor pogumno decko!!!
Reci si,da boš drugo leto ob tem času imel službo kot se zagre. Akcija

V trgovini se tudi hitro napreduje. Od prodajalca, do vodje oddelka, vodja poslovne enot, vodja prodaje itd. Če si dober in primerno izobražen. Izobražen si, nekaj si se verjetno tudi s prakso naučil. Zakaj ne napreduješ v stroki, ki jo poznaš?

Meni delujes ful raztegnjen moski. Seem pooslal, niiiikjer me ne vzaaamejoooo, vse seeeem probaaaal. Ja pa nisi, ce ne dobis sluzbe.

Pa tudi, tvoja izobrazba ni glih nekaj, kajne? Imaš sploh sedmo stopnjo izobrazbe?

Te razumem ampak si tipičen brezjajcnik.
Nobenega življenjskega poguma, zagona ni v tebi. Očitno tudi tako energijo oddajas.
Pa ne išči si v naprej preprek zakaj ne in zakaj ne boš….brezveze.
Poglej Južno punco.
Pogumno in akcija. Kakor je rekla, več kot ne ti ne morejo rečt. Pa nič ocke pol dol vesit…
Ajde glavo gor pogumno decko!!!
Reci si,da boš drugo leto ob tem času imel službo kot se zagre. Akcija
[/quote]
V bistvu ti je tale dobro odgovorila. Samo ne tistega, kar ona misli, da ti je.
Odgovorila ti je, da za službo ne smeš ponujati svojih sposobnosti, ampak svoja “jajca”. Oz. kar brez narekovajev: jajca. Ker ko imaš opravka z receptorkami in tajnicami in kadrovnicami, one padejo na “obetajočega oplojevalca”, na moškega, ki pokaže, da ima dober genetski material. In znanje, še najmanj pa faking računovodsko, niti slučajno ne asociira na genetski material! Računovodstvo je ništrc, pena, megla. Kadrovnice hočejo videt jajca! Hočejo videti vir dobre sperme! Hočejo videt samca, ki je dober za razplod!

In ko ti ženske tukaj pišejo, kako so dobile službe, da so pač vztrajno hodile od enega do drugega … Saj ne rečem, da lažejo. A 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} niso povedale cele zgodbe! Joški ven, lasje speti ali odpeti, parfmuček tu, parfumček tam, petke, nogice … To je primarno človeško. V bistvu sploh ne moreš obsojat tega, ker človek to počne povsem nagonsko. Kadar ljudje res dobijo službo povsem na slepo, imajo preprosto srečo, da so se pokazali nekomu, ki jih je spoznal za dovolj fukabilne (moški ali ženske). Komu in kdaj boš fukabilen, pa ne moreš vedeti.

In obstajajo verodostojne raziskave, da sodniki bolj prizanesljivo sodijo po kosilu kot pred njim! Torej, pravna znanost, pravno znanje, izkušnje, etika, visok družbeni položaj, ugled itd. itd. pred želodcem nimajo nobene veljave! Če se prašič ni dobro nažrl, bo krulil in razgrajal. Tak je človek.

Ja glih tapravmu si šla to rečt. Tipičen brezjajčnik.

Meni ni težko poprijet za katerokoli delo, ne boš me vidla se razburjat nad minimalcem, samo da me bo pa nekdo poniževal, ali pa izkoriščal na delu, tu se pa ne pustim. Se znam postavit zase, če je treba. Nimam nobenih kreditov, ne kupujem si dragih cot, ne rabim bemfla, da bi se ponašal pred sosedi. Če že kej varčujem, vlagam v delnice, tudi trejdam v prostem času.

Mi pač ni usojeno vnovčit svoje izobrazbe. Call me nesposobnež, brezjajčnik, briga me. Do dnarja bom prišel v vsakem primeru, pa ne rabim za to pomoč države, v kakršnikoli obliki že. Če ne drugega sem vsaj užival v študiju in spoznal par zanimivih ljudi. Še vedno sem mnenja, da sem izbral tapravo poklicno pot. Sem pač bolj analitičen tip človeka, rad delam s številkami, uživam v tem.

Po moje si premalo tečen, premalo zanimiv in premalo se angažiraš. Samo pošlješ vlogo in čakaš na odgovor? To je že zdavnaj premalo. Se bo treba bolj angažirat. Na ta del. mesta, ki si jih naštel, se javlja po 100 kandidatov in več. Zakaj bi tebe vabili, ko je vsaj 30 takih, ki imajo v življenjepisu še vse kaj drugega kot prodajo sendvičev in superg.

Jajca
so ključ do službe

Vem jst to vse, ne sekiri se. Samo nisem nič omenil, ker bi s tem tema zašla offtopic.

Pa sj ti verjamem in res nimam pojma kako se dela v računovodstvu. Ampak sj ni tako samo v računovodstvu, še marsikje drugje, kjer se zaposleni prov gledajo, kdo bo dlje potegnu… sj razumem, da je borba za službe itd… pa treba je prežvet. Sam jst ji res želim, da najde enkrat neki drugega, kjer se bo cenilo nadure, ker to je navadno izkoriščanje. Denar za izplačilo nadur ne raste na drevesu, a ljudje pa lahko pustijo lajf u eni bedni službi? No razen, če je deloholik al pa je računovodstvo tko krasna panoga, ki ti lepša življenje. Pa ne mi o lastnikih in vodjih, ti znajo vedno poskrbet za lastno rit in si tudi plačajo še mal več kt nadure…
[/quote]

No, jaz sem pustila lajf v svoji firmi – kot vodja in lastnica. Brez plačanih nadur, katerih niti beležila nisem. In? Misliš, da mi kaj manjka? Razkošno res ne živim, imam tako povprečno SLO penzijo, manjka mi pa nič.
Draga moja, ne ti meni govorit o lastnikih in vodjih. Precej bolje poznam to sceno kot ti, verjemi. Osebno poznam te ljudi. Če nisi probala, ne pametuj.

Jah lej, sej tud prošnjo ko pošlješ prosiš za neki al pa pač ponudbo, se ponujaš. Jbg, včasih je treba tud fehtat da neki dobiš.

arianna

Prav imaš. Velik kandidatov, vsak je bolj izkušen/zanimiv od mene, to se mi dogaja že od študentskih časov. Škoda, k nimam velkih jošk pa lepih blond laskov 🙂

Avtor, koliko so približno star? Pod ali nad 30?

Poglej na SKB.si na prosta delovna mesta. Če si mlajši, predlagam začetek kot svetovalec v kontaktnem centru. Napiši prijavo in se lepo pošteno predstavi, pa znaš priti na razgovor in naprej. Po nekaj letih, ko si že precej bolj ‘udomačen’, se da priti na drugo pozicijo po notranjih razpisih, kot v vsaki drugi resni in dovolj veliki firmi. Saj praviš, da želiš priložnost, ne? Poizkusi.

Če boš šel v klicni center, ne boš nikoli prišel iz njega.
Sicer je pa zadnja leta polno oglasov za banke, ki imajo trenutno problem, da težko dobijo šalterista. Torej predlagam, da se prijaviš za delo v poslovalnici.

Ajde, ker smo že prišli do bistva, da nisem dovolj zanimiv/izkušen/angažiran karkoli mi že manjka. Dajmo zdaj vso pozornost ves blišč predstavnicam nežnejšega spola. Meni se zdi zanimivo, kako to da imajo vse, ki opravljajo raznorazna administrativna dela, na recepciji kot tajnice ipd lepe nogice. Joški so dodaten plus ampak ker narava ni dala vsem košarkaško oprsje pa potem noge, rit ocenjujejo. V javni upravi so gilfice, na bankah milfice, tajnice pa 10/10 Australian top models.

Mnenja?

Konkretno za ta CC ti lahko iz prve roke povem, da to ni res in da prehodov ni malo (tudi ne gre za klasično obliko klicnega centra, temveč polno podporo poslovanju strank). Sicer pa ja, tudi za šalterista (informatorja) se je primerno prijaviti, bo pa tam potrebno precej hitro in z zelo kratko uvajalno dobo zapopasti redne aktivnosti in znanje; če nisi poleg hitre učljivosti tudi vešč rokovanja z gotovino, bo problem. Je pa informator zagotovo dobra odskočna deska za nadalje. V CC ni dela z gotovino, je pa res, da je obseg potrebne pridobitve znanja prav tako velik. Poizkusiti, pa je.

Ok avtor, tebi ni pomoči, zato pa si tam kjer si. Totalno seksistično in stereotipno razmišljanje, pa vedno so za tvoj neuspeh krivi drugi. Pa srečno še naprej.

za
avtorja

Misliš nesrečno naprej? Jst razlog za svoje neuspehe krivim državo, zakonodajo, šolski sistem itd. Niti podrazno se ne bi upal grdo govorit čez nežnejši spol. S tem bi si nakopal cel kup težav. Jaz vas hvalim, pa spodbujam, da še kak dodaten kos oblačila stran odvržete.

Brezjajčnik, lenuh, ki si zasluži tam kjer je vas zdaj zapušča in vam želi lep večer še naprej.

Mnenje: v našem podjetju 95 procentov ljudi reče, da bi lahko direktor zamenjal tajnico, ker je tako …. Škili, grdo hodi, mastni lasje, dolgočasno se oblači, se ne liči… Ni nič posebnega na njej pa ima službo. Tako da tvoja teorija pade pri nas v vodo.

Sama – oprsje imam, noge pa niti malo dolge, pa 15 kg preveč, pa imam tudi službo. V izbirnem postopku pa vedno ženska kadrovica.

Sama sem začela tako, da sem na eni fešti naredila “napad na koordinatorju proizvodnje” da zakaj me ne vzamejo v proizvodnjo, če so pa vzeli takrat eno drugo žensko. (Žensk niso zaposlovali) Ko so naslednjič zaposlovali sem bila na vrsti za proizvodnjo oz. me je ta oseba predlagala. Delala vse i svašta, nagradno dobila nočno za delat. Po 2 letih napredovala in delam sanjsko delo. Je pa veliko podjetje in recimo,da pri 1000 zaposlenih se slej ko prej najde eno primerno delovno mesto.

Sem pa tudi sama delala v računovodstvo. Vsako zlo za nekaj dobrega…dobro da mi lastnica ni podaljšala po nadomeščanju porodniške, čeprav je obljubljala. Pa hvala ji za vse vkradene nadure. Ji je karma kmalim to vrnil. Ne vem zakaj bi mogla zastonj delat, itak je izplačevala minimalno plačo.

Whatever
Predlagam ti, da ko pošljes prošnjo, po kakšnem tednu pokličeš v podjetje in vprašaš, če so že pregledali tvojo prošnjo. Na ta način deluješ bolj resen in zainteresiran za službo, poleg tega pa nekako opozoris nase.
Na kadrovski dobijo na stotine prošnje, tako, da jim tvoja prošnja verjetno sploh ne pride pod roke, zato je dobro, da pokličeš. Probaj na ta način, morda pa boš tako imel več sreče.

Sama sem ena navadna vzgojiteljica s VI. st. Delala pa sem z otroki vse, kar je možno, od 10. mes, do učenja plavanja, v glasbeni šoli, učila 1. in 2.r klasične osemletke in povsod sem bila uspešna.
Denarja pa nikjer kakšnega ekstra. Kar pomeni, da v življenju lahko, če hočemo.
Danes bi lahko delala v tujini kjerkoli v svoji primarni stroki, pa me bolj zanima čisto drug profil, zopet z ljudmi.
Življenje raziskujem v naravnem laboratoriju, na terenu.

Zato, pojdi, poišči in najdi. In nikoli ne nehaj slediti svojemu srcu.
Tudi te izkušnje, ki jih imaš do sedaj, ti bodo dobro vodilo v prihodnje. Nikdar ne veš, kje in kdaj, šele, ko trešči vate. Tako, prijetno trešči.

New Report

Close