Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek do 35.leta je treba imeti otroke

do 35.leta je treba imeti otroke

Zdaj se bo naselilo horda beguncev, ki naštepajo po 6 otrok do 25 leta. Pa naj ti srce zapoje ob uglašeni naravi.

Delati jih je ze prijetno, druga zgodba je pa jim nuditi vse kar potrebujejo, financno in emocionalno.
Sem delala v izobrazevanju in vmes je bilo obdobje, ko je bilo “moderno mlad meti otroke”. Se je kristalno jasno videlo kateri otroci so bolj ljubljeni in niso bili samo okras, ker je bilo moderno.

Snelca
Razumem kaj mislis povedati.
V soli se bodo pa spravili nanj ali zaradi starih starsev, ocal, nekaj kg prevec… In ja, ce ga je sram “starega” starsa, bi ga bilo tudi tistega pri 35 sram.

Delati jih je ze prijetno, druga zgodba je pa jim nuditi vse kar potrebujejo, financno in emocionalno.
Sem delala v izobrazevanju in vmes je bilo obdobje, ko je bilo “moderno mlad meti otroke”. Se je kristalno jasno videlo kateri otroci so bolj ljubljeni in niso bili samo okras, ker je bilo moderno.

Snelca
Razumem kaj mislis povedati.
V soli se bodo pa spravili nanj ali zaradi starih starsev, ocal, nekaj kg prevec… In ja, ce ga je sram “starega” starsa, bi ga bilo tudi tistega pri 35 sram.
[/quote]
Ja, ampak če je tak napad(več kot tri naštete opombe – da je grd, mama siva miš, pa da so doma revni), tak otrok ali cele dneve doma joče in v šoli popusti ali pa sploh v šolo noče hodit. Ta prvi so sami “grdi kalibri”. In s takimi je delo, takemu sem se vedno uprla, mu svoje povedala, ga zaposlila z učno pomočjo in dobrimi deli, drugimi nalogami, da bi nastal boljši človek, pa je mlada mamica takoj z 2 odvetnikoma v šolo v štikelcah pritekla, da mučim njenega sončka in prevzgajam. A je naletela (name) na težji kaliber, kjer taki hitro postavim meje, da mi ne ona ne odvetnik ne ravnatelj niso upali več pisnit. Mamica bi iskala še pravice za nevzgojenega sončka, ja veš da ja,…pri meni ne. Pri meni je bil in bo red.

Bil je primer otroka iz 5 razreda, ko je vse živo porazbiljal po šoli…trmaril se mi skrival po knjižnici, začel knjige trgat in mene ščipat. Pa sva šla ven nogomet igrat, da se spiha. Potem ga vprašam, kaj ga muči, da je tako jezen in mori celo šolo. Mi pove da ga muči mama, ker ima 53 let, da je stara, da bi raje videl da prihaja teta(ki je mlajša od matere) v šoli ga iskat, ker se mu sošolci smejijo kako mamo ima. Pa ga vprašam, kako njegovi sošolci vedo njeno točno starost. Da je sama ne morem oceniti, kako oni lahko?? Pa pove, ja starši od sošolcev doma o tem govorijo in vedo njeno starost, da ga je prestara rodila,…itd
Ravnatelj ni poštekal, ne ostali zaposleni kaj je vzrok njegovi agresiji in vedenjskemu odstopanju. Sama sem pa individualno pristopila do njega takoj ko sem opazila njegovo obnašanje oz izpade. Dejansko je zasovražil mati in ji želel da bi umrla.

Dovolj, ne utrujaj, mir. :))) Nič ne zastopiš.
[/quote]

In obratno.


Ja, ampak če je tak napad(več kot tri naštete opombe – da je grd, mama siva miš, pa da so doma revni), tak otrok ali cele dneve doma joče in v šoli popusti ali pa sploh v šolo noče hodit. Ta prvi so sami “grdi kalibri”. In s takimi je delo, takemu sem se vedno uprla, mu svoje povedala, ga zaposlila z učno pomočjo in dobrimi deli, drugimi nalogami, da bi nastal boljši človek, pa je mlada mamica takoj z 2 odvetnikoma v šolo v štikelcah pritekla, da mučim njenega sončka in prevzgajam. A je naletela (name) na težji kaliber, kjer taki hitro postavim meje, da mi ne ona ne odvetnik ne ravnatelj niso upali več pisnit. Mamica bi iskala še pravice za nevzgojenega sončka, ja veš da ja,…pri meni ne. Pri meni je bil in bo red.

Bil je primer otroka iz 5 razreda, ko je vse živo porazbiljal po šoli…trmaril se mi skrival po knjižnici, začel knjige trgat in mene ščipat. Pa sva šla ven nogomet igrat, da se spiha. Potem ga vprašam, kaj ga muči, da je tako jezen in mori celo šolo. Mi pove da ga muči mama, ker ima 53 let, da je stara, da bi raje videl da prihaja teta(ki je mlajša od matere) v šoli ga iskat, ker se mu sošolci smejijo kako mamo ima. Pa ga vprašam, kako njegovi sošolci vedo njeno točno starost. Da je sama ne morem oceniti, kako oni lahko?? Pa pove, ja starši od sošolcev doma o tem govorijo in vedo njeno starost, da ga je prestara rodila,…itd
Ravnatelj ni poštekal, ne ostali zaposleni kaj je vzrok njegovi agresiji in vedenjskemu odstopanju. Sama sem pa individualno pristopila do njega takoj ko sem opazila njegovo obnašanje oz izpade. Dejansko je zasovražil mati in ji želel da bi umrla.
[/quote]

problem ni bil to da je mama stara ampak da ga ni vzgajala.ker pri primerni vzgoji se je nebi sramoval.

problem ni bil to da je mama stara ampak da ga ni vzgajala.ker pri primerni vzgoji se je nebi sramoval.
[/quote]

Bravo.

problem ni bil to da je mama stara ampak da ga ni vzgajala.ker pri primerni vzgoji se je nebi sramoval.
[/quote]

Kako bi npr. tvoj otrok pojasnil sošolcem zakaj ima tebe kot mater “sivo miško”, ne pa mlado mamo kot vsi ostali v razredu?


Ja, ampak če je tak napad(več kot tri naštete opombe – da je grd, mama siva miš, pa da so doma revni), tak otrok ali cele dneve doma joče in v šoli popusti ali pa sploh v šolo noče hodit. Ta prvi so sami “grdi kalibri”. In s takimi je delo, takemu sem se vedno uprla, mu svoje povedala, ga zaposlila z učno pomočjo in dobrimi deli, drugimi nalogami, da bi nastal boljši človek, pa je mlada mamica takoj z 2 odvetnikoma v šolo v štikelcah pritekla, da mučim njenega sončka in prevzgajam. A je naletela (name) na težji kaliber, kjer taki hitro postavim meje, da mi ne ona ne odvetnik ne ravnatelj niso upali več pisnit. Mamica bi iskala še pravice za nevzgojenega sončka, ja veš da ja,…pri meni ne. Pri meni je bil in bo red.

Bil je primer otroka iz 5 razreda, ko je vse živo porazbiljal po šoli…trmaril se mi skrival po knjižnici, začel knjige trgat in mene ščipat. Pa sva šla ven nogomet igrat, da se spiha. Potem ga vprašam, kaj ga muči, da je tako jezen in mori celo šolo. Mi pove da ga muči mama, ker ima 53 let, da je stara, da bi raje videl da prihaja teta(ki je mlajša od matere) v šoli ga iskat, ker se mu sošolci smejijo kako mamo ima. Pa ga vprašam, kako njegovi sošolci vedo njeno točno starost. Da je sama ne morem oceniti, kako oni lahko?? Pa pove, ja starši od sošolcev doma o tem govorijo in vedo njeno starost, da ga je prestara rodila,…itd
Ravnatelj ni poštekal, ne ostali zaposleni kaj je vzrok njegovi agresiji in vedenjskemu odstopanju. Sama sem pa individualno pristopila do njega takoj ko sem opazila njegovo obnašanje oz izpade. Dejansko je zasovražil mati in ji želel da bi umrla.
[/quote]

Ubogi otroci 🙁
Tu spet niso (skoraj) nic krivi otroci ampak starsi, ki druge kritizirajo pred svojimi otroci in potem se otroci navzamejo njihovega obnasanja.

Upam, da sta z deckom razresila situacijo. Samo ja, si ne predstavljam da bi otrok zato zasovrazil mamo. Mogoce je pa se na kakem drugem podrocju pesala.

Moja mama dela v solstvu in vem kaksne sedaj starsi delajo; njihov otrok ni nicesar kriv, takoj odvetnike, za vsako figo je treba priletet v solo in se dret na ucitelja, kako si drzne dati minus otroku pa ceprav otrok ne dela domace naloge oni se pa premalo ukvarjajo z njim, da bi to ugotovili.

Kako bi npr. tvoj otrok pojasnil sošolcem zakaj ima tebe kot mater “sivo miško”, ne pa mlado mamo kot vsi ostali v razredu?
[/quote]
ženska se začne starati pri 25 tako da…. ko je otrok v šoli je vsaka mama že stara…
zakaj bi sploh mogel sosolcem karkoli razlagati?

Koliko ste pa eni polni predsodkov in potem svoje predsodke prenašate na svoje otroke. Moti vas par sivih las na očetu, ki si mora zato skrivat lase s kapo? A ste stare 13 let ali odrasle ženske? In take celo delate z otroki? In potem se čudite, sa se otroci norčujejo iz sošolcev in njihovih staršev? Najprej razrešite svoje probleme in dojemanje sveta pri sebi, nato pa začnite vzgajati otroke in problem bo rešen.
Sama sem otrok starejših staršev. Očeta nisem poznala drugačnega kot z belimi lasmi. Če se je pokril, se ni zato, da bi svoje lepe bele lase skrival, ampak, ker mu je bilo pokrivalo všeč. Ko sem šla v prvi razred, jih je imel krepko čez 60, mama čez 40. Nikoli, ampak res nikoli se mi ni nihče posmehoval zaradi starosti mojih staršev. Ker so otroke tako vzgajali. In res nikoli me ni bilo sram zaradi starosti mojih staršev. Ker so me tako vzgajali. In nikoli ne bi hotela imeti drugega očeta, kajti on je bil zame popoln starš. Še danes, ko zavoham kakšno žensko vašega kova s predsodki, ki ji vlečejo ustne kotičke tja do tal, ji za lastno zabavo povem, koliko čez 100 bi bil danes star moj oče, ker mi grejo na smeh tiste šokirane izbuljene oči, ko jim zrkla skoraj padejo iz očesnih jamic.
Če hočete kaj spremeniti, boste morale najprej počistiti same pri sebi, šele potem lahko začnete vzgajati svoje otroke.

Kako bi npr. tvoj otrok pojasnil sošolcem zakaj ima tebe kot mater “sivo miško”, ne pa mlado mamo kot vsi ostali v razredu?
[/quote]

Mladih mam ni več, dajte si dopovedat. Ženske se vedno starejše odločajo za otroke. To čivkajo že vrabci na vejah. Ženska pri 30 ali 35 ni ravno mlada. Tudi jaz hodim po osnovnih šolah in nisem od včeraj, da bi nasedala takim pravljicam.

Mladih mam ni več, dajte si dopovedat. Ženske se vedno starejše odločajo za otroke. To čivkajo že vrabci na vejah. Ženska pri 30 ali 35 ni ravno mlada. Tudi jaz hodim po osnovnih šolah in nisem od včeraj, da bi nasedala takim pravljicam.
[/quote]

Ti nisi bila nikoli med satrši v osnovni šoli, če take kvasiš.

Mladih mam ni več, dajte si dopovedat. Ženske se vedno starejše odločajo za otroke. To čivkajo že vrabci na vejah. Ženska pri 30 ali 35 ni ravno mlada. Tudi jaz hodim po osnovnih šolah in nisem od včeraj, da bi nasedala takim pravljicam.
[/quote]

Bilo je kar nekaj zmešank, ki so sestare odločile za otroke in irile propagando, zdaj jih je čedalje manj in čedalje več znova, ki iamjo prvega otroka v zgodnjih dvajsetih, kar je normalno. Ko je sin bil v osnovni šoli , ni bilo nobene stare mame, ko je hči bila v prvem razredu, je bila moja bivša najstarejša med materami…

Bilo je kar nekaj zmešank, ki so sestare odločile za otroke in irile propagando, zdaj jih je čedalje manj in čedalje več znova, ki iamjo prvega otroka v zgodnjih dvajsetih, kar je normalno. Ko je sin bil v osnovni šoli , ni bilo nobene stare mame, ko je hči bila v prvem razredu, je bila moja bivša najstarejša med materami…
[/quote]

Vsi vemo, da bodo te pri dvajsetih prej ali slej samohranilke.

Take oslarije ponavadi ponavljajo tisti, ki so sam sebi problem. Nikoli ne išči problema v drugih, ker je velikokrat tako, da je problem v tebi!

Ti nisi bila nikoli med satrši v osnovni šoli, če take kvasiš.
[/quote]

Kje pa. Roditeljski sestanki ne štejejo.

Ok. Razmišljanje. Nič ne rečem, fino je bit mlad starš. Bom ti pa povedal dve znani (meni znani) zgodbi, ki sta si popolnoma nasprotni, potem je pa razmišljati o tej smeri malo bolj kompleksno in presega intelektualno razpravljanje osnovnošolskih gospodinj.

Prvi primer – Gospa in gospod sta imela otroke zares zelo, zelo mlada. Mislim, da gospa ni bila še niti polnoletna, ali pa za komaj. Oba sta danes stara osemdeset plus. Njuna otroka sta stara oba preko 60 let! Starejši že zelo blizu 70 let.
Vnuki so stari vsi krepko čez 40 let, s svojimi družinami, eden že celo dedek! Vnuk že dedek!
Gospa in gospod sta SAMA! Otroci njuni so že vpeti v svoje vnučke in pravnučke, za ostarela starša v domu se nihče več ne zanima. Odnosi se namreč z dopolnjevanjem generacij spreminjajo. To je dejstvo. Tukaj ni tople vode za odkrit.
Vnuki? Da te bodo vnuki hodili vsak teden gledat, če imajo svoje družine in že svoje vnuke? Nehaj! –

Potem poznam pa drugi primer. Oba starša postala pri 40 letih. Danes sta stara 70 plus, otroci si ravno ustvarjajo svoje družine, oba sta vpeta v življenje svojih otrok, lepo v penziji pričakujeta vnučke in to je to.
Če bi vnučke dobila pri 50 letih, bi zrastli brez njiju. Službe in vse ostalo, kar še 50-letniki počnejo ne bi doprineslo dovolj kvalitetnega časa.

Tako da, glede na to, da se populacija prebivalstva stara, sem jaz bolj na strani, da je treba otroke imeti starejši, kot pa mulc.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

pa saj kdo pa ima sploh mlad otroke???? ali ratajo po nesreči ali pa da dobijo stanovanje zastonj.te pa potem itak cel lajf na račun države živijo po moznosti še guljfajo

Take oslarije ponavadi ponavljajo tisti, ki so sam sebi problem. Nikoli ne išči problema v drugih, ker je velikokrat tako, da je problem v tebi!
[/quote]

To niso oslarije. To je dejstvo. Ta forum je živ dokaz, da je tako. Iz dneva v dan iste teme na forumu. Brezposelne, neprimerni partnerji, finančne odvisnost, najemnine in še in še. In ti o osebnem problemu? Pusti psihologijo raje psihologom.


Večno samsko moteno zagotovo nisi bilo nikoli na roditeljskih sestankih, ker tam nisi imelo kaj počet in kjer lahko vidiš sliko, da so stare mame le prismode v manjšini.

Vsi vemo, da bodo te pri dvajsetih prej ali slej samohranilke.
[/quote]

Moteno multinično, ti pojdi najprej v tečaj osnovnega opismenjevanja, da boš vedelo kaj besede, ki jih nakracaš, sploh pomenijo, ne?


Večno samsko moteno zagotovo nisi bilo nikoli na roditeljskih sestankih, ker tam nisi imelo kaj počet in kjer lahko vidiš sliko, da so stare mame le prismode v manjšini.
[/quote]

zase govoriš?

Moteno multinično, ti pojdi najprej v tečaj osnovnega opismenjevanja, da boš vedelo kaj besede, ki jih nakracaš, sploh pomenijo, ne?
[/quote]

Ne, ti se boš speljal dol s foruma. Tvoje besede prestopim kot kup smeti. Bi še kaj povedalo? Aja ne. Greš na ignor.

Ne, ti se boš speljal dol s foruma. Tvoje besede prestopim kot kup smeti. Bi še kaj povedalo? Aja ne. Greš na ignor.
[/quote]

Vidim da preskočiš, ja.😁 Problem multiničnih čoknjenih je, da ne vedo katere poste sami pišejo in mislijo, da jih tisti, kateremu jih anslavljajo, to je ves čas vidno. No blentavo, kaj je zate samohranilka? Besede očitno ne poznaš.

zase govoriš?
[/quote]
Glej čoknjeno, če bi bilo starš in bilo kdaj na roditeljskem bi vedelo, da kvasiš beadrije in da je tam realno, da ni starih mater, razen izjem. Saj tem zmešankam, ki bi to forsirale tudi narava pove, po 35. letih satrosti imajo vse težave z zanositvijo, meno pavza jih doleti še prej kot pred desetletji, torej so stare, njihov vlak je odpeljal že več kot destletje pred tem, ne glede, da se čoknjenka, pri 40 ali 50 vidi kot najstnico.

New Report

Close