Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Doba fakulteta

Doba fakulteta

Torej, gleda se stopnja izobrazbe, za katero je razpisano delovno mesto. Če je torej razpisano del. mesto za pravnika, pridejo v ožji izbor vsi pravniki, ne glede na to, če je nekdo prišel do pravne izobrazbe s predhodno višjo strokovno šolo, pa nadaljeval z visoko strokovno šolo in nato še pravno fakulteto. V drugem krogu izbora pa se po moji izkušnji izlušči tiste, ki so doštudirali na eni in isti fakulteti od začetka do konca, brez ponovnih vpisov in pavziranj, najkasneje recimo pri 24. letih. Vse ostalo dolgovezenje s študijem LAHKO pomeni za delodajalca, da je kandidat neresen, zastavljenega cilja ne opravi v roku, mu ni do resnega dela… napisal sem LAHKO. Na teste se pri nas navadno uvrsti do 5 kandidatov od recimo 150 prošenj. Delo dobi le eden, najboljši in v dvajsetih letih se še nismo zmotili pri izbiri, sicer pa imajo tudi poskusno dobo in jih lahko po preteku le-te odslovimo.

Ja, ja, se povsem strinjam. Kot sem že rekla, imam tudi sama pomisleke. Ampak tudi študentje ljubljanskih fakultet govorijo, kako so vse izpite naredili “u izi” in da ta faks se da pa res z levo roko narest (pa ne govorim o FDV, da ne bo pomote:)).

Mislim, da ne ločujemo, da smo srednje šole nadomestili z višjimi… Kaj bomo pa zdaj z diplomanti 1. bolonjske stopnje? Oni so pa ja že nekaj več. Jaz osebno bi želela, da bi mi družbo delali prav te diplomanti, ne pa da bi za vsako delovno mesto potrebovala že novega magistra. In dokler se bo privatne fakultete (ne samo šole) spodbujalo, kvaliteta pa bo šepala tako kot na “državnih” univerzah kot tudi zasebnih,… bo velik kaos. Sicer pa verjetno (upam) samo še javna in državna uprava gledata stopnjo izobrazbe, a ne ? 🙂

No, glede mojega šolanja. Morda pa mi ta diploma “iz drugorazredne šole” samo odpre vrata do doktorata na smeri, ki me zanima, a mi žal dodiplomska stopnja preprečujeje direkten vpis :))

Veliko uspeha vam in hčerki. 🙂 Bravo!
Tudi jaz sem takoj dobila ponudbo za delo…res dobri občutki.[/quote]

Tokrat se v celoti strinjam z vami, višje šole so nadomestile srednje. Znanje pa je katastrofalno. Torej nekdo, ki danes pravi, da ima VII stopnjo izobrazbe in ne dobi službe, mu lahko rečem le to: VII stopnja je danes vredna enako kot “bivša” VI in če imaš dobro izobrazbo, te bo čakalo nekaj služb tudi v današnjem času. Ko je hčerka omenila, pri katerem profesorju je delala diplomo, so se bodoči delodajalcidobesedno grebli zanjo. Potem je le še postavljala pogoje dela in seveda plačila za delo. Tega nisem slišal še od nobenega diplomanta višje/visoke šole.

Tudi jaz še ne.
Bomo videli, kaj se bo dogajalo v prihodnjih letih na podorčju šolstva. Nekaj se bo moralo zgoditi… do takrat pa, naj študira kdor ima voljo. 🙂

na zavodu imaš ljuud kot drv za faksi ala doba, zaris, gea college in ostalo zasebno stanje. tako da močno odsvetujem, ker je stran vržen denar. delodajalc se ti pa tud začne v glavo smejat ko mu omeniš te fakse.

Ne vem če je vse res kar pišete, moja kolegica je diplomirala na Dobi in brez problema in vez dobila službo na minisrstvu za šolstvo. Noben je ni vprašal od kje diploma….
Jaz študiram na ekonomski fakulteti v Ljublljani in o kakšni kvaliteti predavanj ne bi govorila, saj se predavateljem točno vidi da so tam samo zaradi honorarja. Izpiti pa no ja, 10 res ne padajo z neba, 6 ali 7 pa je z lahkoto dobiti. Je pa znano da če izpita ne narediš prej ga pa v četrto ko ga plačaš.
Še primer iz enega izmed izpitov. Jaz spišem svoj izpit in kolegica za mano ga dobesedno prepiše – jaz sem dobila 9, kolegica 3. Ko je šla na vpogled in dokazovala da je prav napisala je dobila odgovor da njeni odgovori ne ustrezajo njegovim merilom.
Čeprav študiram na tej fakulteti razmišjam o prepisu na Dobo

Delim mnenje z “ena iz univerze”, gospod profesor je pa tako povedal, kot se dogaja in se prav tako lahko strinjam z njim.

Zaradi mladostne radoživosti in od samega veselja, ker sem se poročila in zanosila – sem prekinila izobraževanje na Ekonomski fakulteti. Še vedno se rada spomnim profesorjev, nekateri so v teh letih postali ministri, politiki in cenjeni funkcionarji…
Po 10 letih se mi je porodila želja po nadaljevanju. Ker sem zaposlena, imam solidno službo in bi lahko napredovala na druge načine…pa sem se vseeno odločila za Dobo.
V zgornjih postih o težavnosti je veliko resnice. Če kake obveznosti ne narediš, ti jo skoraj da ne oni napišejo in te vodijo do cilja…če ne plačaš položnice – konec. Nisi več v igri:) No, ampak to je pač firma, podjetje, daj – dam. Očitno je bilo preveč interesov po podjetništvu med profesorji, ki so na fakultetah premalo plačani in je super, če se greš dodatno še “privat fakulteto”.
Ker gre za vplivne ljudi, so si napisali zakone in dali možnost tudi tistim, ki so iz tega ali onega razloga zamudili možnost brezplačnega študija do 25. leta….super, smo že v Ameriki.

Je pa res tudi to, da delaš in odneseš od snovi in gradiv toliko, kolikor te stvari zanimajo in kolikor imaš osebnega interesa. Pogosto se počutim ogoljufana, ker ne kopiram seminarskih nalog in ne žicam gradiv od lanskih študentov. Vse naloge opravljam sama, si poiščem gradivo in naredim nalogo – in tukaj menim, da pa je razlika med študenti, ki je delodajalci na razpisih enostavno spregledajo, ker zavrnejo nekoga, ki je predložil “neugledno” diplomo….

Bi pa mogoče potrkala na vest predavateljev in profesorjev, ki si polnijo družinski proračun iz težko prisluženih šolnin – mar ne bi veliko naredili za ugled fakultete in celo svoj ugled – ko bi bili nekoliko bolj zahtevni do študentov, med katerimi smo tudi taki, ki smo željni znanja in ne le diplome? Mar ne bi bilo dobro, če bi se jaz lahko uvrstila na razpisu višje od drugih zato, ker sem diplomirala pri cenjenemu profesorju iz Dobe (ali druge instant fakultete)? Se vam ne zdi ironično, da se sprenevedamo mi, ki vam damo v pregled neko skropucalo, narejeno v 2h urah, dobimo 9 ali 10 in pod to oceno se podpišete vi, kot neki priznani strokovnjak? Vam ni pod čast? Ali ste res tako pogoltni na denar in materialne vrednote ali pa tako zelo nizko cenite ljudi, ki niso diplomirali na Univerzi?

In le še eno cvetko: Sem v stalnem stiku z ljudmi, ki so diplomirali (magistrirali, doktorirali) na uglednih univerzah v Sloveniji – pa se s kako drugo kvaliteto, kot zgolj papirjem, pač ne morejo pohvaliti. In na podlagi tega, kar pride od njih – jih “ceni” tudi družba.

Dobra roba se pa že od nekdaj sama hvali (niti deklaracije ne potrebuje;))!

Ploskam!

Imam kar nekaj sodelavcev, ki so magistrirali na kao ugledni univerzi – sori, jim še tak magisterij ne pomaga, da bi znali napisati eno odločbo, ki ne bi bila le citiranje predpisov. In tisti delodajalec, ki gleda le na diplomo (ugledna proti neugledni), ja, škoda zanj, ker mogoče je izpustil iz rok krasnega sodelavca.

Se popolnoma strinjam, veliko diplomantov kao uglednih fakultet nimajo znanja in bi rekel da je sramota da imajo diplomo. Mislim, da je odvisno od človeka kaj je in res ni važno na kateri šoli diplomira.

Torej, v mojih zgornjih pisanjih nisem NIKOLI pisal o kakšni konkretni višji/visoki šoli (ne o Dobi, ne o kateri drugi), ves čas pazim, da pišem splošno o višjih/visokih šolah. Izbira je povsem vaša.

Kar se tiče strogosti in pogoltnosti za denar: prvo leto sem bil pri svojem predmetu dokaj strog, nekako sem imel kriterije Univerze v Ljubljani, dokler mi ni predstojnik (direktor) dejal, da je to prestrogo in da ne bo zaslužka. Odredil mi je, da sme pasti na izpitu od 100 ljudi manj kot 5, kar je katastrofa, ker bi jih za potrebo iz neznanja padlo vsaj 50. Ok. Sem se zamislil in od tedaj predavam samo še za lasten honorar. Kot rečeno, to je kapitalizem.

Stvar bo hitro rešena, ko bodo splošno uvedene šolnine za vse študente, kar je tudi prav. Najboljši bodo dobili štipendije od države, manj uspešni ne bodo študirali in red se bo vzpostavil prej kot v 10 letih.

Mislim, da tebi manjka še zeloooo veloko, da boš predavatelj na kakršnikoli šoli. Verjamem pa da je sanjati lepo

No, mene ne moti, če vi tako menite. Pomembno je, da sem za svoje delo dobro plačan, tudi s predavateljskim honorarjem.

Če ste tudi vi zadovoljni s svojim delom in prihodki, je vse v redu in najlepše.

Ko se pa človek spusti na tak nivo in meče take primitivne komentarje, je pa itak vse povedal o sebi, svoji razgledanosti in inteligenci.

Še dobro da obstajajo pametni ljudje, da višajo nivo inteligence na forumu……….

Hm…težko je vse komentirati ampak nekaj besed…danes imam MON dan:).

Glejte, res je, da so privatni zavodi veliko bolj fleksibilni od vseh naših Univerz…ali pač ne…jaz poznam le EF LJ…kjer me je študij že mnogo let nazaj razočaral…in sem pustila ter si našla službo…redno…pa še dve honorarni za zraven…nekje vmes sem se odločila da si pridobim višješolsko izobrazbo…pa sem jo…na privat zavodu…danes razmišljam o visokošolski izobrazbi…in med vsemi, ki sem jih primerjala (isti program) je spet daleč najbolj flekisiblen študij na zasebnem zavodu…cena je takšna kot je na EF za semester/letnik. Zakaj? Imam dva majhna otroka, da pridem do službe in nazaj (služba je zahtevna) potrebujem najmanj dve uri…

Pod črto pa takole, delam če 15 let imam ogromno znanja in izkušenj…vem kaj pomeni, da gres v karieri dva koraka nazaj, da imaš potem možnost enega naprej…in v tej 15 letni “karieri” sem imela priložnost spoznati ogromno ljudi iz “priznanih” Univerz (dipl., mag.), ki pa jim žal da ta papir samo lažna krila…o poslu pa nimajo pojma…še teoretičnega ne…žalostno je, da tak kader v veliki večini najprej zanima višina plače, vse bonitete…

Glede mnenj delodajalcev in izobrazbe – ne posplošujte…najboljša kombinacija je seveda diploma in izkušnje pri 25 letih…ampak ponavadi to ni pogost pojav…ja, morda se nekateri res smejejo diplomam…je pa tudi res, da zaradi tega spregledajo potencial…

Pa lep dan…kljub sivini, vetru in dežju:)))

Se strinjam z vami, da so te šole brez vezne, moram pa dodati da je ek. šola tudi na uni. ravni tudi brez veze. Kaj pa uni.ek naj bi razvil kot kak strojnik? nič… mlatenje prazne slame so usi te faxi.. socialni, ekonomski, pravni itd… posebi za slovenijo, k itak najbolj banana drzava

Sem študent prvega letnika primerljive visoke šole v Ljubljani. Berem komentarje in ugotavlajm, da najbolj “pametujejo” tisti ki niso študirali na nobeni fakulteti. Res je snov malo manj zahtevna, kot na klasični, vendar jo vso obvladamo, vso predelamo in sproti preverjamo. Seveda je od posameznika odvisno, ali se je prišel kaj naučit, ali pa samo po papir. Glede klasične univerze, ki je pa tista” ta prava”…pa sledeče…..očitno se da vse kupit in seminarske in diplome, poglejte naše politike. Poznam veliko primerov, ko je študent premožnih staršev plačeval sošilcem da so namesto njega hodili na izpit, on ja pa na koncu samo zagovarjal dipolomo, ki so mu jo tudi napisali sošolci. Vedno pa se na koncu v praksi, v službi, koliko si se naučil in predvsem kako znaš znanje uporabiti v praksi.

Zelo zastarel pogovor in ne priporočam nikomur, ki se odloča o tej tematiki v zdajšnjem stoletju, da si ga vzame k srcu. Študij na DOBA Fakulteti niti slučajno ni lahek, kar je lažje je le to, da si lahko sam razporediš čas, ter da imaš gradivo zbrano skupaj. Na klasičnem študiju pa žicaš sošolce, da ti pošljejo kake zapiske in vprašanja ipd. Kvazi predavatelju s fakultete pa: s svojimi komentarji si pljuvaš v lasten krožnik, svojo stroko pa postavljaš še na nižjo stopničko kot je že. Sicer pa, saj smo vedeli, da se vam vsem frčka za študente. Zato pa mamo tak odnos do vsega, sami ste si krivi.

@Iz prve roke: Ti si en čuden tip in verjetno rahlo moten. V bistvu, po moje kar bluziš in niti zares pojma nimaš, o čem govoriš.

Samo bi še dodal…

pika+
JU in državne službe ne gledajo na diplome tako kot “vrli privatniki”, ki sami nimajo blage veze in odpikajo tiste iz privatnih šol, ker kao nič ne znajo.

Test iz prakse dajte raje, da se vidi kdo zna in kdo ne, ne pa da se gleda samo tisti list papirja.

Smešni ste.
Ekonomska v ljubljani težka?
Se opravičujem, ampak če ste se tam ful matrali pa res niste med najbolj bistrimi. Govorim za višjo šolo, ne univerzitetni študij.
Večina mojih sotrpinov je še diplomske prekopirala, kaj šele druge stvari.
Tako da nekdo napiše da je ta diploma več vredna od neke druge je patetično.
Vse so en drek če iščeš šiht kjer gledajo samo na šole.
Jaz imam srečo da delam nekje, kjer cenijo znanje, samoinciativnost in željo se učit in napredovat. Za šolo me v bistvu nikoli nihče ni vprašal. Zanimajo jih izkušnje. Je pa res da sem že čez 30 in imam 15 let izkušenj – 10 “uradno”.

Pozdravljeni! Prosim, da ne mečete vse višje/visoke šole v isti koš. Tisti, ki študiramo na IAM-u smo zelo iskani, ker delodajalci vedo, da je pri nas kvaliteta. Ko prideš ven iz faxa moraš poznati vse kar se stroke tiče (odvisno katera smer). Tudi praktično! Torej si pripravljen za delo.

Fakulteta da širino. Ostalo je v samoinciativi, volji in želji posameznika, ter v možnostih zaposlitve, ki jih določena država nudi.

New Report

Close