Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Doba fakulteta v MB

Doba fakulteta v MB

Zaključujem dobo (visokošolski program, ne višješolski, da ne bo pomote).
Zadeva je taka:
1. Ta faks ni namenjen temu, da bi se po srednji šoli vpisal nanj, ampak je namenjen v prvi vrsti že zaposlenim. To je njen smisel. Da pridobijo znanje iz drugih področij. Sploh ne govorim koliko zaposlenih iz javne uprave študira na dobi. več kot polovica, definitivno.
2. Zavedajte se dejstva, da sem pridejo ljudje, ki 10,15 let niso meli knjige v roki. Tem je to precej težka zadeva.
3. Sam nisem zaposlen, ampak delam honorarno v čisto drugi panogi že dolgo časa. V tem primeru se mi gre samo za nek “backup”, ki bi ga uporabil samo v primeru, da me moje sedanje delo ne bi več veselilo, kar pa dvomim.
4. Pred tem sem študiral na EPF-u, vendar zaradi tega, ker je moj hobi preraščal v resno delo, časa za študirat več ni bilo, do pred 3 let nazaj.
Snov, ki se jo naučiš je popolnoma enaka, s to razliko da na Dobi zaštekaš za kaj se gre,
5. Če delaš to šolo samo zaradi stopnje ti je muka, ker sploh ne več kaj delaš. Veliko je samostojnega dela. Res, ogromno. Sploh, če še zraven delaš. Nam je pa nekaterim, ki stvari razumemo, veliko lažje.
6. Če niste nikdar probali študija na privat fakulteti, potem razumem da ste skeptični, ampak dejstvo je, da se naučimo enake stvari na 10x lažji način kot se jih naučite drugi na “javnih” faksih. Kvaliteta podajanja informacij je veliko boljša.
7. Da ne govorim koliko profesorjev iz ostalih univerz predava na dobi in popolnoma isto snov razložijo brez težav, medtem ko na “javnih” faksih berejo iz svojih skript.
8. Ne primerjat univerzitetnih programov z visokošolskimi, ker niso enaki. Eni temeljijo na teoriji, drugi na praksi.
9. Tudi meni e-študij ni dišal in sem se raje odločil za tradicionalni način. Mislim, da ga sedaj ukinjajo.

Delodajalci v privatnih podjetjih te bojo najprej vprašali po znanju, ne po tem kje si študiral. To so bolj vprašanja, kadar iščeš službo v javni upravi. Aja, vso srečo pri iskanju službe v javnem sektorju 😉

Zdaj pa še nekaj dejstev iz mojega delovnega okolja -> študenti iz po vašem “prave” fakultete, ki so prihajali k nam na uvajanja so bli največji imbecili, debili, mongoloidi, kot jih imenujete. Na koncu smo zaposlili človeka, ki je imel zaključeno samo srednjo šolo, njegov nivo znanja pa je bil neverjetno večji.

Toliko o tem.

Klasična slovenska zabloda, ki pa se precej spreminja. Sploh v informatiki, multimedijih pa tudi precej na naravoslovnem področju!

lp

Mitja, lepo zapisano!

Znanje in pripravljenost za delo – je tisto, kar danes šteje! Če je pa zraven še srce, toliko bolje.

On-line študij omogoča obvladovanje prostora in časa. Saj vemo, kako dragocen je čas.
DOBA je šola, ki nudi znanje. Vprašanje pa je, če smo ga pripravljeni sprejeti in kasneje uporabiti.

Lepe pozdrave,
Anja

Pozdravljeni,

ravnokar sem prejela sporočilo, da se je začelo blatenje fakutete, kjer sem diplomirala. Ker nadaljujem študij, me to zelo žalosti. Namreč odločila sem se tudi za podiplomski študij na Dobi. In to zato, ker me je navdušil njihov način dela in kaj vse so me naučili. Predvsem ker sem tako sama želela.

Prvi letnik sem končala na EPF. A ker sem ostala samohranilka sem morala prilagoditi čas otroku. Ne bom ocenjevala fakulteti med sabo. Ker ima vsaka, kot tudi vsak človek, prednosti in slabosti. Dejstvo je, da so povsod goljufivci, ki goljufajo na takšen ali drugačen način in vedno bodo, na obeh omenjenih fakultetah. Ampak, če želiš nekaj narediti iz sebe, ni pomembno kje študiraš ampak kakšen človek si. S sabo nosimo karmo in to da pljuvamo po drugih, nam pokaže le dejansko sliko o sebi, kako malo se v resnici cenimo in kako nesrečni smo.

Povsod bodo ljudje, ki bodo grdo govorili o nečem, da izpadejo oni boljši. Poglejte komentarje, ki jih pišemo tisti, ki smo res obiskovali fakulteto. Že tu je opaziti napredek, ne samo v slogu pisanja in sami komunikaciji, ampak tudi v samem človeku. Doba je inovativna fakulteta, ki ne deluje na iskanju pomanjkljivosti ampak na iskanju prednosti. In dejansko iščejo znanje in ne neznanje. Ostalo je odvisno od posameznika.

Izpite na Dobi ne moreš primerjati s klasičnimi izpiti, ker je toliko drugih aktivnosti, ki jih moraš pred tem opraviti. Moram reči, da imam za sabo 4 leta intenzivnega dela in to skoraj vsak dan. Da sem morala opravljati tudi kdaj klasične izpite, ker on line izpiti niso bili uspešni. Ker imam moralo in načela in ker sem želela znanje. Ne glede na kateri fakulteti sem, želim znanje, da lahko pomagam drugim, ne samo zaradi svoje koristi. Zato grem tudi naprej na podiplomski študij, ker mi je všeč, da nekaj znam, ko dobim diplomo. In to je odvisno predvsem od mene.

Z veseljem bi študirala na EPF, če bi imeli predavanja preko interneta. In z veseljem, bom študirala na Dobi, tudi, če bomo opravljali izpite le klasično ali če bodo zahtevali Webcam pri opravljanju on line izpita.

Poskušajte raje pomagati nekomu, namesto, da blatite, verjemite, da je to pot do sreče. Nismo ustvarjeni le zase…jaz sem ok, ti si ok, vsi smo ok.

Srečo vsem!

Študirala sem na dobi na daljavo izpite pa opravljala klasično, ker preko interneta je sama goljufija- Na ta študij sem se vpisala, ker nisem imela druge možnosti, povem vam da ni slabše šole, zato daleč stran od nje. Na začetku so prijazni, da dobijo denar od tebe, potem pa sladko nesramni, Vsi ki hočete dokončati fakulteto se na fakulteto tudi vpišite- ne pa na DOBO

Živjo

Danita, če bi res obiskovala Dobo bi vedela, da ni samo izpit tisti, ki šteje. Največjo ceno imajo naloge, ki jim ni lahko slediti. In gre za to, da ECTS točke sledijo število ur porabljenih za študij in ne samo izpit. Karkoli sem se naučila mi je prišlo prav v službi in privatnem življenju, to kar oni učijo ne dobiš drugje, ko končaš si pa se v življenju in službi res znajdeš in znaš obrniti in to je najbolj pomembno.
Prosim vas ne drugim uničevati želje po učenju, kdorkoli je končal katerikoli fax se zna temu primerno obnašati. Praviloma jim druge fakultete ne bi smele predstavljati grožnjo. Izobraževanje je pot, ne samo finančna, ampak tudi osebna, do boljšega življenja in hvala bogu, da smo se sposobni učiti, da imamo možnost razvijati svoj intelekt. Poglejte nerazviti svet, ki te možnosti nima. To je za osnovni potrebami, največja potreba človeka. Svoj intelekt bi morali razvijati ne glede na fakulteto, vsak pa si izbere način, ki mu odgovoraja.
Prosim pomagajmo si, pojdite čez negativo v boljši svet. Pot v srečo je pomoč en drugemu, ali gre to za fakulteto, osebno življenje ali soseda. Nehajmo se počutiti ogroženi, verjemite, da si niti predstavljate ne, kaj to v resnici je. Živimo v miru in skrbimo, da tako tudi ostane in k temu lahko pripomore že lepa misel.
Bodite lepo!

ojoj…tale Doba

vse kar je zgoraj napisano drži. Sama študiram na Dobi in sem vpisana v zadnji letnik visoke šole. sama zasnova študija je zelo dobra in tudi nekaj predavanj je zelo zelo dobrih, zlasti tistih, ki se tičejo stroke (sociala), kar pa se tiče manangementa pa je totalen poden. Tukaj pa res izveš pomen besede “management”, ki v nemščini dobesedno pomeni “vzeti manjšemu (revnejšemu)”. Dobesedno se jim gre samo za denar, profesorji samo namečejo cele kupe literature in nalog niti toliko se ne potrudijo, da bi imeli v celem mesecu eno samo predavanje za tiste, ki študirajo na daljavo. Vse mora predelati študent sam in se poleg tega še bockati z sošolci pri timskih nalogah. Eni so res imbacili. Čakajo, da je naloga že skoraj končana potem pa naredijo nekje piko ali vejico in ocenjeni so enako kot nekdo, ki je cel mesec švical.
Zlasti nespoštljiv je odnos do študentov, saj so pri skoraj vsakem testu tehnične spremembe in včasih ti pobere 10min preden pogruntaš kaj moraš narediti, potem pa se komaj zbereš, da odpišeš test. Imeli smo profesorico, ki je zmetala 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na izpitu samo zato, ker ni razumela slovensko.
Njihova zadnja pogruntavščina pa je visoka vpisnina v višji letnik…bili bi lahko dobri pa so poden…in zato vemo tudi študenti, ki se res trudimo, da jim je samo za denar. Dvignili so vpisnino zato, ker imamo že dva letnika narejena in vsak bo plačal znesek, ker drugače je zgubil že prej 4.000€ in več. Vem, da so nas stisnili v kot. Ampak mi bomo drugo leto iz kota, oni pa izgubljajo potencialne študente ravno zaradi takih dejanj.

Ne vem kaj naj odgovorim glede finančnih stvari micci 2, ne vem kako je drugje. Vem samo kaj šteje in to je kaj od njih odneseš. Jaz se znajdem pri vsaki stvari, v službi, privat, karkoli. Naučili so me razmišljati in to je najpomembneje. V službi vsi gledajo kako je možno, da vse kar mi dajo tudi naredim, se znajdem in tudi pravočasno naredim, zaradi discipline, ki so me naučili pri Dobi. Ne vem ampak jaz resnično ne vidim ene slabe stvari, mogoče več webinarjev, kar mislim, da so tudi že izpolnili. Ne vem kje misliš, da je študij cenejši, ampak tam kjer jaz živim in s takim privilegijem organiziranja časa, ni. Upam, da boš našla svetlo točko, če ne zdaj pa kasneje.
Moram pa izpostaviti en problem. In to je blatenje te šole. Prišla sem na en razgovor in so se mi dobesedno vsi posmehovali kakšna šola je to itd., pa sem jim rekla naj poskusijo in me vzamejo, če ne bodo zadovoljni bom jaz njim plačala 🙂 in ker jim je to predstavljal izziv so me vzeli. Da ne govorim o presenečenju, ki sem jim pripravila, ko so me sprejeli. Toliko stvari so me naučili na Dobi, da sem se povsod znašla in pokazala kaj znam, tudi inovativnost, ki jo toliko izpostavljajo. In so vzeli besedo nazaj, ker ni pomembno kje študiraš, ampak kaj od tega odneseš. Jaz resnično po končanem študiju premorem mnogo več, znanja, iznajdljivosti, poguma, razmišljanja, idej in inovativnosti. Kaj pa je najpomembneje, pomagali so mi izpiliti svoje sposobnosti. S pomočjo njih sem postala bolj organizirana, disciplinirana, zavedajoč se svojih zmožnosti tudi neustrašna. Hvala Doba.

Živjo vsem
Vsi tisti, ki mislite, da je študij na DOBI enostaven, bi vas res rada videla samo pri enem predmetu, kako odlični bi bili… 🙂 Nobena knjiga ne zapiski ne dodaten PC ti pri izpitu ne moreta pomagati, saj je čas, ki je določen za reševanje izpita zelo omejen prav zaradi možnosti prepisovanja. Vprašanja pa so sestavljena tako, da v knjigi ni odgovorov. Odgovor mora priti iz tvoje glave!
In vsi vi ˝pametni˝…srečno rpi klasičnem študiju! Jaz sem z DOBO več kot zadovoljna in moje podjetje takšne študij zelo ceni. Znanje pa je pokazano pri vsakodnevnem delu.
Lp

Pozdravljeni,

sama sem študentka Dobe in sicer e-študija…dosti vas je napisalo da ste izpite delali doma preko računalnika…ampak mislim oziroma kolikor je meni znano se izpiti nikoli niso delali od doma…to so bila sprotna preverjana znanja, ki so morala biti narejena zato, da si imel priznano sprotno delo. In si na podlagi tega lahko pristopil k izpitu. kako jih je posameznik opravljal je njegova stvar…na izpitu je pred tabo samo list, vprašanja in pisalo.
Izpiti sami pa so se vedno delali na izpostavah…MB, Lj, Ce…pisno in preko Pc-ja ustno pod nadzorom vodje izpostave.
Takšne so moje izkušnje…kako bi pa zgledalo če bi izpite delali od doma…halo dejte mal logično poštudirat.

Lp S

Da se še jaz oglasim…

Moj kolega je predaval na dobi in mislim, da tudi na B2! Po lastnih trditvah je dejal, da se ta šola niti približno ne more primerjat s podobnimi fakultetami UNI MB.

Dragi moji vsevedi.
Prav prijetno je brat vaše cenjene komentarje. Nekako je mogoče razbrati, da Dobo kritizirate takšni, ki na njej niste dejansko študirali, tisti, ki pa študirate ali ste študirali, dajete bolj ali manj pozitivne komentarje. Ja, na žalost smo slovenčeki tako narejeni, da dejansko vse poznamo in vse vemo pa čeprav nikoli nismo bili niti blizu, zato VSI NEGATIVCI, ki verjetno nimate visokošolskih diplom, kar pogumno na študij in da vas vidimo. Ja, tudi sam sem končal študij na Dobi in je res, da ni kar tako. Seveda je lažje, ampak samo z vidika, da si lahko čas študija prilagodiš vsem drugim obveznostim, zahteve glede seminarskih nalog pa so krepko višje kot pri EPF ali drugih podobnih fakultetah. Ja, glede samega končnega izpita pri predmetu pa je tako, da osebno nisem imel težav, ker sem delal sprotne naloge skozi celoten potek predmeta. Če ih ne bi, bi rezultat bil drugačen. Glede literature, ki jo je potrebno predelat pa bi napisal takole; na drugih kao CENJENIH FAKSIH morajo profesorji predpisat vso literaturo študentekom, da se le ti lahko sploh znajdejo, na Dobi pa smo toliko “naprednejši”, da si znamo literaturo, potrebno za študij, tudi sami poiskati. Da o prepotrebnih praktičnih vsebinah sploh ne govorimo. Pa saj je na vseh drugih fakultetah sama TEORIJA!!!

Lep pozdrav,
Iztok Artič

Pozdravljeni,

ker so vsi povprek pametni, bom še jaz malo dodal pameti v to debato. DOBA Fakulteta je faks kot vsak drugi. Velika prednost je modularna oblika študija, kar pomeni, da vedno (z izjemami, o tem kasneje) opravljaš le en predmet. V povprečju predmet traja nekje 4-5 tednov. To pa seveda (kot vse na svetu) ima dobre in slabe lastnosti. Dobra je ta, da se lahko 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} posvetiš le enemu predmetu, kar krepko olajša doseganje pozitivnih rezultatov. Slabo pa je to, da ravno, ko zadeva postane zanimiva, se vse konča. Slabo je tudi to, da preprosto v tem času ne uspeš zgraditi neke “veze” s profesorjem, saj ravno, ko sta na “ti” se vse skupaj konča in bolj je izjema kot pravilo, da boš imel istega profesorja dvakrat. In tu je za mene tudi glavni problem/prednost modularnega študija. Ko imaš dobrega profesorja, je študij fantastičen. Poln si energije in motivacije za delo. Žal pa niso vsi profesorji enaki in tako, ko dobiš slabega profesorja, bi se najrajši izpisal iz faksa.

Iz prve roke lahko povem, da to, da ti plačaš študij, še ne pomeni, da avtomatsko narediš izpit. Jaz sem sicer tradicionalni študent, ampak sem imel tudi nekaj e-predmetov. Sliši se bajno, kako lahko to pišeš od doma in vse epo v miru prepisuješ, ampak v praksi to izgleda tako (po mojih izkušnjah): imaš XY vprašanj in AB minut. In to razmerje med št. vprašanj in minutami, ki so na voljo je ravno tako, da če 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} veš snov, boš glih za glih prišel skozi. Da bi kaj iskal po knjigah vmes – pozabi.

Na klasičnem študiju sem večino predmetov očistil sproti (torej z seminarskimi in kratkimi testi). Eni profesorji so zelo tolerantni do prepisovanja, eni celo pomagajo pri reševanju testa, kar je sramotno in ne pomaga niti DOBA Fakulteti, niti študentom. Izpitni roki, pa so povsem druga zgodba. Tu ni tvojega profesorja, ampak je izpitna komisija, ki nadzira opravljanje pisnega izpita. Ni heca, ni opozoril – če te vidijo da prepisuješ ali kako drugače švinglaš ti takoj odvzamejo polo.

Zdaj pa zadnja stvar, ker sem itak že preveč napisal, kar se tiče pridobljenega znanja. Ker predmeti trajajo nekje 4-5 tednov, preprosto ni časa, da bi nas profesorji filali z nepotrebno teorijo, ki z prakso nima nobene veze. Z tega pogleda je DOBA verjetno boljša od EPFja. Koliko znanja pa boš ti odnesel od faksa je v veliki večini odvisno od tebe. Sam študiram marketing in sam sem se v to vedo zaljubil in danes lahko trdim, da marketing obvladam. Imam kolege, ki isto študirajo kot jaz, ampak preprosto tam niso za to, da bi se kaj naučili. Oni iščejo zgolj “papir”. Koliko je vreden DOBIN papir bom kmalu izvedel. Ampak če se kdo smeji, da se moraš za test naučiti 60 strani ali 12 power point slajdov – v (neobveznem) gradivu, do katerega imaš vedno dostop, je ponavadi še vsaj 5 knjig (v povpečju bi rekel da kakšnih 8). Če te to zanima, imaš vso znanje pred sabo in edina ovira do vsega tega znanja si le ti sam. Ravno končujem predmet, pri katerem sem imel 8 obveznih knjig za preštudirat in vse so v angleščini. Predelal sem tri, ostale sem preletel – ene so male skriptice od 50 strani, ene pa so knjige z 400+ stranmi.

Ok, preveč sem povedal. Razlagajte si moje besede kakor si želite, vendar ne pozabite da ni vse črno-belo.

Lp 🙂

PS: Aja, izjeme. V sklopu študija moraš tudi opraviti nekaj izbirnih predmetov in takrat pač opravljaš dva predmeta na enkrat. Če se ti kaj zalomi in še vlečeš obveznosti od prejšnjega predmeta, pol pač imaš kr orng gužvo in boš hitro videl kako lahek je študij na tej kvza fakulteti 🙂

Cenjeni,

študija na Dobi nisem poznal, tja sem se vpisal, ker me je sila pritegnil predmetnik študijske smeri marketing in končal sem študij na Doba Fakulteti-tradicionalni študij, vendar sem zaradi delovnih obveznost 5 izpitov naredil tudi na daljavo. Pred tem sem končal študij komerciale na Višji strokovni šoli Ptuj, kamor sem se tudi vpisal zaradi zanimivega študjskega predmetnika. Lahko rečem, da so za menoj lepi in bogati študijski dnevi, ki so bili plod lastnega zanimanja in študijskega interesa, tudi vikendi in dopust je bil študijsko obarvan . Študij na Dobi je usmerjen v veliki meri v prakso, in opravljanje uporabnih praktičnih nalog, ki morajo vzdržati v praksi. Teorija je nujna, saj podaje podlago in orodje za razmišljanje, kako naloge izvesti. Pri tem je možno izraziti lastne ideje in jih v praktičnih-seminarskih nalogah tudi izraziti, ter tako dobiti dober poligon za delovanje v realnem poslu. Pri študiju na daljavo je pravtako potrebno pripravljati sprotne študijske krajše in obširnješe naloge, ki so ovrednotene s procenti
,ki prinašajo določen del k skupni oceni-vendar morajo vse biti ocenjene več kot 60{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Glede e-preverjena je tako, da lahko gre za izpit teorije , ki ponavadi prinaša 10-30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}-po mojih izkušnjah, ostalo je treba opraviti z nalogami. Zlasti uporabnost študija v praksi se mi zdi ključna. Gotovo moram zelo pohvaliti študijske predmete, ki so me najbolj navdušili, in sem jih z velikim zanimanjem poslušal, o vsebinah na predavanjih debatiral in študiral: Dogodki in sponzorstvo, Menedžment dogodkov, Inovativni in inovacijski menedžment, Oglaševalske akcije, Strateški marketing, Globalni marketing, Organiziranje neprofitnih organizacij, Tržno in medijsko pravo, Projektni menedžment, Marketing izdelkov, storitev in blagovnih znamk, Osebni menedžment. To so predmeti na Dobi, ki jih mirno priporočam vsem, ki vas ne zanima zgolj diploma ampak bi se radi kaj zelo uporabnega naučili s tega področja (sam sem bil vpisan v drugi letnik po merilih prehode, zato nekaterim predmetom nisem imel na Dobi). Mentorji in nosilci predmetov so dosegljivi in odzivni in imajo svoje forume in razpisane govorilne ure. Suport Dobe zagotovljen. Gostujoča predavanja izjemna, med drugim tudi Matjaž Kek, selektor nogometne reprezentance je predaval o Timskem delo, Vuk Čosić-svetovni spletni Guru je bil eden izmed gostov na eni izmed okroglih miz in še mnogi gostje, ki delajo pošteno…

Kar se znanja tiče lahko rečem: Kolikor časa in interesa posvetiš študiju, toliko lahko dobiš. Doba omogoča pot do aplikativnega znanja.

Lep pozdrav in naj vas vedno vodi želja po znanju in poštenem odnosu…kjerkoli že ste in še boste..in svet bo lepši!

tale DOBA..se tako reklamira, glede na to, da se hvalijo koliko štdentov imajo zakaj potrebujeo reklame, ali se LJ in MB unvierza tudi reklamirati…kot poecni sok….NE…da ne govorim, da predavajo n DOBI sami taki ki niso v življenju nič delali..ampak “meglo ” prodajali….

Zanima me koliko je sploh sola priznan? Ima kdo,ki je diplomiral na dobi kaksne izkusnje pri iskanju zaposlitve ?

Pozdravljeni,

ne vem če je ta tema še aktivna…zanima me če je kdo tukaj ki je končal smer poslovanje in ima še shranjene kakšne zapiske.

lp

New Report

Close