Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dober mizar za kuhinjo

Dober mizar za kuhinjo

Pozdravljeni, iscem dobrega in zanesljivega (predvsem v smislu drzanja dogovorov) mizarja za izdelavo kuhinje (osrednja Slovenija). Predlogi in izkusnje dobrodosli. Hvala!

Pri nas prisegamo na Mizarstvo Kuralt iz Medvod.

Niso najcenejši, niti najhitrejši, kar čakaš, da prideš na vrsto, ampak se 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} držijo rokov in vse štima. Tudi, ko po 10 + letih kličeš, da se je ena omarica nekaj sesula, pride in popravi, brezplačno.

Če se omarica po 10-ih letih “nekaj sesuje” ni kaj prida mizar tisti, ki jo je sestavil….

nova
Uredništvo priporoča

imam “konfekcijsko kuhinjo”, znamke EWE, ki ne velja ravno za nizkocenovno in nižje kvalitete- tudi napovedovali, kako bo držalo vse 20 let – klinac…. Kotna omarica popustila po 10ih letih, nekatera samozapiralna vodila po 7ih letih prenehala delovat, ipd ipd. Je pa res, da je kuhinja v pogonu nonstop po par ur na dan, ni samo za gledat:)

Dobila mizarja, res kvalitetenega, strokovnega, ki mi je vse popravil, naštelal in nadgradil še dodatno omarice, ki so dosti lepše in bolj funkcionalne, kot originalne od EWE. Ne povem, kateri je bil, ker ima preveč dela in tudi jaz komaj pridem na vrsto še za karkoli drugega naredit po meri iz lesa 🙂

Vse je vprašanje cene. Za to, da mi po 10-ih letih razpade omarice pač nisem pripravljen mizarju 5x preplačat konfekcijske kuhinje.

Peternelj

Glede na to, da smo bili čisto sami krivi, da se je sesula, ker smo jo preobremenili, je še dolgo držala.

Saj jaz konfekcije tudi nisem – smo počakali, da je bilo 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znižanje s 25k eur :P. To je pa zame realna cena. Pa ni bil razstavni eksponat…

Poznam dobrega mizarja ampak ne sme delati na crno.

Mizar Logar. Ampak 30.000 pripravi.

Ce zelis pusti kontakt.

Mizar, ki ima na svoji spletni strani polno renderjev in potem računa 30k?

Mizar, ki ima na svoji spletni strani polno renderjev in potem računa 30k?
[/quote]

Copy-cat varianta 🙂 Eni se znajdejo, drugi pa to plačujejo 🙂

Sicer 30 jurjev dat za kuhinjo moraš bit pa res fejst fetišista na kuhinje :).

Pa taki potem v njej tudi kuhajo, al samo gledajo in gloncajo, pa obiskom kažejo 😛 ?

Mizar, ki ima na svoji spletni strani polno renderjev in potem računa 30k?
[/quote]

kaj pomeni render?

Mizarstvo Logar, znancem je hišo opremil zelo lepo. Kakovost in pravi les pač nista primerljiva z ikeo.

Mizarstvo Podlesnik, škofljica.. Je tooooop:)

Mene pa resno zanima zakaj mizar? Ok, če imaš res neke ekstra dimenzije, ampak večina jih nima. Danes pa imaš že toliko različnih elementov konfekcijskih kuhinj, da res lahko sestaviš praktično vsako kuhinjo po svojih željah. Da o tem, da je cena teh mizarjev izredno visoka. Vsaj tistih dobrih, ravno tako pa cena materiala. Če hočeš dober material, ta stane pogosto mizarja še več, ker nima popusta na veliko količino. Predvsem pa je zelo malo mizarjev, ki znajo narediti dobro kuhinjo. Videla sem do sedaj tri kuhinje, ki nikakor niso na ravni neke konfekcijske kuhinje, cena pa je bila dvakrat celo višja od primerljive v trgovini. Da ti danes en mizar pri pultu v L se vedno daje neke vmesne lajšte? Ma, dajte no. To ni resen mizar. Pa izdelava samih front – folija zalepljena slabo, lepilo vidno… Ma ne vem no,… Bi me moral res prepričati z dobro kvaliteto in konkurenčno ceno, da bi izbrala mizarja.

Mene tudi zanima, zakaj mizar za kuhinjo?

Moja je ena dražjih od Dan Kuechen, počakala sem na večji akcijski popust. Po 6 letih nimam nobenih pripomb in sem srečna, da nisem vzela pri mizarja.

Počaki, da pride kakšno 12. leto. Bullshit….. Moja sorodnica jo je tudi imela, pa je bila grozno razočarana – po 10ih letih se je začelo…. Furnir, ne plastika. Odstopat začelo – pa ne pri pomivalcu, kjerje vlaga in bi človek to pričakoval. Pa je dala skoraj 20 jurjev za kuhinjo takrat. in je ven zabrisala in dala delatpri mizarju – 7 jurjev, kuhinja je pa top, boljša kot katerakoli konfekcija po trgovinah – moderni stil, ne klasika.
Je sedaj rekla, da če bi to takrat uvidela, bi raje mizarja že takrat: “šline” ( vodila) so itak ista – tanajboljši sta 2 znamki in tudi privat mizarji jih lahko kupijo zelo ugodno, samozapiralni sistemi isti, samo dobro mašino za furnir gor štamfat mora imet (ABS) in je 3x ceneje, kot konfekcija in dosti bolje.

Nemške in Avstrijske kuhinje so drage zaradi logistike, pa čakalna vrsta, da umestijo v fabrki v program, če je “custom made”.

Počaki, da pride kakšno 12. leto. Bullshit….. Moja sorodnica jo je tudi imela, pa je bila grozno razočarana – po 10ih letih se je začelo…. Furnir, ne plastika. Odstopat začelo – pa ne pri pomivalcu, kjerje vlaga in bi človek to pričakoval. Pa je dala skoraj 20 jurjev za kuhinjo takrat. in je ven zabrisala in dala delatpri mizarju – 7 jurjev, kuhinja je pa top, boljša kot katerakoli konfekcija po trgovinah – moderni stil, ne klasika.
Je sedaj rekla, da če bi to takrat uvidela, bi raje mizarja že takrat: “šline” ( vodila) so itak ista – tanajboljši sta 2 znamki in tudi privat mizarji jih lahko kupijo zelo ugodno, samozapiralni sistemi isti, samo dobro mašino za furnir gor štamfat mora imet (ABS) in je 3x ceneje, kot konfekcija in dosti bolje.

Nemške in Avstrijske kuhinje so drage zaradi logistike, pa čakalna vrsta, da umestijo v fabrki v program, če je “custom made”.
[/quote]
Ma ne vem no. Če ni ravno nekaj masiva, je kvaliteta mizarjevega dela vprašljiva. Fronte veliko mizarjev kar kupuje, pulte tudi, podobno je z vsem ostalim. Gre bolj ali manj za montažo, ki je lahko dobra, lahko pa katastrofalna. Mene bi mizar stal precej več. Po sedmih letih je kuhinja iz salona še OK. Pa je res nimamo za gledanje.
Sem pred kratkim videla eno mizarsko stvaritev v novogradnji – ma, ne bi hvala. Je bila sicer malce cenejša od tiste iz salona, ampak je bilo to tudi videti na kilometer. Roko na srce, večina mizarjev dela kuhinje slabo. Redki so, ki znajo res narediti top. Ampak potem je tudi cena top of the top. Česar pa niso vredne.

Redkokateri mizar ima res dobre stroje, zato je rezultat bolj tako tako. Zato pa tudi pulta ne znajo natančno odrezati in potem vpasati. Tudi lepljenje ABS folije ni tako enostavno, če hočeš res kvaliteteto. V bistvu je najboljša rešitev serijska kuhinja, ki jo prilagodi (montira) dober mizar. Kar tako iz nič večina mizarjev niti ne zna dobro svetovati, kaj šele izdelati po željah naročnikov.

Jaz sem dala za ikejo…4m kuhne skupaj tisoc eur…vse tiho zdpiranje,masivne fronte, pa za hrastov pult pr tislarju se 200 eur. Sestavila sva z mojim. Naoljila sem ga sama. Pred 5 leti. Se danes je kot nova, pa jo matramo vsak dan na ful. Za 25 cukov si lahko naslednjih 125 let menjam fronte in vsa vodila vsakih 5 let, ce mi glih crknejo…pa kaj ste fu.k.jeni za kuhno dat 25 cukov !?!?

Lahko preveriš tole mizarstvo Vaš link, mi imamo od njih sicer dnevno sobo, ampak nimam pripomb. Cena ok, dizajn je vrhunski, sami pa delajo tudi montažo. Kako je glede kuhinj pa ne vem, vendar pripomb še nisem slišal

Napišite kontakt, da vas lahko mizar kontaktira in glede na vaše povpraševanje odda ponudbo.

New Report

Close