Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dobra oddaja o ženskah v Savdski Arabiji zdaj na Tv Slo 1

Dobra oddaja o ženskah v Savdski Arabiji zdaj na Tv Slo 1

Oddajo pač tako prikažejo, kot si zahodna polnorita zmešana tupoglavka to predstavlja, ki ne loči pravic od zmešane riti, ki jo ima sama. V Islamu je ženska spoštovana, na zahodu več ne more bit zaradi norosti in prazne glave, ki je posledica tega , da je dobivala zgolj privilegije.

V naših medijih bi težko našel realno predstavitev česarkoli, ko je pa vse sprevrženo in se vse dojema skozi polno rit.
[/quote]

Ja, izjemno spoštovana res.
Tudi bogate dame iz islama, ki hodijo z možmi na potovanje recimo v Avstrijo, niso nič vredne.
Ne morejo same na potovanje, rabijo tipa zraven. Smejo biti pa samo oblečene kot nindže. Torej tudi skrajno omejeno gibanje. Ne vem kako bodo sedaj, ko so jim v Avstriji prepovedali tako opravo.
Ja, bogate so, finančno. So se mi pa skrajno smilile, ko sem jih opazovala kako beden je njihov dopust, kako napravljenje morajo biti. Grozljivka. Uboge revice. Ja, denar imajo, svobode pa ne.


Verjemi polarni da vem kako arabci gledajo na ženske. Nič novega ni to pri njih. Za njih je ženska isto kot ovca torej lastnina. Ta njihov svet je zarukani ko v srednjem veku. So tud normalni arabci žal v manjšini. Pa še ti normalni gledajo kako jo popihat iz srednjega veka.
[/quote]

No, meni so tam povedali o odnosu mož-žena takole:
“Definitivno je mož glava družine. A žena je pa vrat, in vrat je tisti, ki obrača glavo”.
Verjamem pa tudi, da se tudi tam srečujemo s sebi podobnimi – “prostak” se pač povsod srečuje v glavnem z “prostaki”, spodoben človek z spodobnimi ljudmi, in potem pride do takih različnih informacij “iz prve roke”

Ja, izjemno spoštovana res.
Tudi bogate dame iz islama, ki hodijo z možmi na potovanje recimo v Avstrijo, niso nič vredne.
Ne morejo same na potovanje, rabijo tipa zraven. Smejo biti pa samo oblečene kot nindže. Torej tudi skrajno omejeno gibanje. Ne vem kako bodo sedaj, ko so jim v Avstriji prepovedali tako opravo.
Ja, bogate so, finančno. So se mi pa skrajno smilile, ko sem jih opazovala kako beden je njihov dopust, kako napravljenje morajo biti. Grozljivka. Uboge revice. Ja, denar imajo, svobode pa ne.
[/quote]
A ni to lepo? One se se smilile tebi, ti pa njim. So si mislile: “Lej jo revico, brez denarja, brez moža, da bi poskrbel zanjo, kot se spodobi”.
Glede svobode pa – kdo jo ima? Jo imaš ti? Te ne omejujejo dolžnosti do družine, finance, delovne dolžnosti ….
Če si odgovorila na vsa gornja vprašanja z “ne”, si redka srečnica.


A ni to lepo? One se se smilile tebi, ti pa njim. So si mislile: “Lej jo revico, brez denarja, brez moža, da bi poskrbel zanjo, kot se spodobi”.
Glede svobode pa – kdo jo ima? Jo imaš ti? Te ne omejujejo dolžnosti do družine, finance, delovne dolžnosti ….
Če si odgovorila na vsa gornja vprašanja z “ne”, si redka srečnica.
[/quote]

poglej si včerajšnji dokumentarec, da boš vsaj vedel o čem tu teče beseda


A ni to lepo? One se se smilile tebi, ti pa njim. So si mislile: “Lej jo revico, brez denarja, brez moža, da bi poskrbel zanjo, kot se spodobi”.
Glede svobode pa – kdo jo ima? Jo imaš ti? Te ne omejujejo dolžnosti do družine, finance, delovne dolžnosti ….
Če si odgovorila na vsa gornja vprašanja z “ne”, si redka srečnica.
[/quote]

Hm, za razliko od tistih ubogih nindž, sem jaz bila terenu, vremenu primerno oblečena. Šlo je ogled ene naravne znamenitosti, deževno vreme, veliko hoje v hrib, seveda ne po asfaltu in seveda potem tudi navzdol. Jaz (in tudi ostale nemuslimanke in seveda tudi moški) sem bila oblečena vremenu, situaciji primerno. Torej nepremočljiva in vseeno zračna oblačila, obutev. Bilo me je prijetno, nisem bila mokra, niti ne premražena, hoja mi ni delala težav, ker sem imela primerno obutev. One uboge revice pa mokre, premočene, obutev taka, da so komaj koracale, videla pa skozi tisto burko kaj prida niso. Ja, zanje je poskrbel mož. Jaz sem zase sama poskrbela in posledično mi je bilo lepo. One pa ne vem, če so se imele na takem pohodu lepo. Razen, če uživajo, da jih obutev žuli, da imajo mokre noge, da so v mokrih oblačilih, da komaj kaj vidijo, da komaj koracajo poleg moža.
Ne, me ne omejujejo doložnosti do družine. Finance imam kar ok. Služba pa seveda me omejujeje, ampak bistveno manj kot moški omejujejo tiste uboge revice. Jaz imam v službi več svobode kot tiste uboge reve na dopustu.


A ni to lepo? One se se smilile tebi, ti pa njim. So si mislile: “Lej jo revico, brez denarja, brez moža, da bi poskrbel zanjo, kot se spodobi”.
Glede svobode pa – kdo jo ima? Jo imaš ti? Te ne omejujejo dolžnosti do družine, finance, delovne dolžnosti ….
Če si odgovorila na vsa gornja vprašanja z “ne”, si redka srečnica.
[/quote]

Tudi tebe omejujejo iste dolžnosti. V tem je keč. Enako za ženske, kot za moške.
Tam pa moške enako (ali še bolj) omejujejo dolžnosti do družine, samo z razliko, da sami odločajo
o svojem izobraževanju, sami lahko potujejo, sami gredo lahko iz hiše, sami lahko vozijo, kupujejo lastnino, nepremičnine, avtomobile, lahko se tudi udejstvujejo javnih prireditev, tekem, koncertov, delahko lahko karkoli —- česar vsega ženske ne morejo.

poglej si včerajšnji dokumentarec, da boš vsaj vedel o čem tu teče beseda
[/quote]

Ne, nisem gledal in tudi ne komentiral same oddaje (kako naj jo komentiram, če je nisem videl 🙂 ). Sem pa komentiral osebna mnenja o dogodkih povsem izven oddaje – kaj si nekdo misli, ko vidi “nindže”, kaj so morda te “nindže” mislijo o njemu/njej in nekaj o svobodi – ne glede na vsebino oddaje, ki je verjetno izpostavljala tudi druga vprašanja.

Ne, nisem gledal in tudi ne komentiral same oddaje (kako naj jo komentiram, če je nisem videl 🙂 ). Sem pa komentiral osebna mnenja o dogodkih povsem izven oddaje – kaj si nekdo misli, ko vidi “nindže”, kaj so morda te “nindže” mislijo o njemu/njej in nekaj o svobodi – ne glede na vsebino oddaje, ki je verjetno izpostavljala tudi druga vprašanja.
[/quote]

če bi oddajo gledal, bi bil tvoj komentar drugačen, to je bistvo.

Tudi tebe omejujejo iste dolžnosti. V tem je keč. Enako za ženske, kot za moške.
Tam pa moške enako (ali še bolj) omejujejo dolžnosti do družine, samo z razliko, da sami odločajo
o svojem izobraževanju, sami lahko potujejo, sami gredo lahko iz hiše, sami lahko vozijo, kupujejo lastnino, nepremičnine, avtomobile, lahko se tudi udejstvujejo javnih prireditev, tekem, koncertov, delahko lahko karkoli —- česar vsega ženske ne morejo.
[/quote]

Nikakor ne trdim, da je njihov sistem, z vsemi omejitvami za ženske, idealen. Sem ravno nekih 14 dni nazaj na Netflix-u naletel na film o “romanci” v Saudski Arabiji. Dokaj zanimivo – verjamem da dokaj realen prikaz razmer. Obs sta z razmerjem imela težave. Ona seveda ni smela (skoraj) nikamor brez spremstva, kar je pomenilo da tudi on skoraj ne more do nje. Ni kraja, kjer bi se lahko “dobila na kavici”. In kaj torej njemu pomaga, da lahko gre kamorkoli, če ne more biti z njo? Se strinjam, da je “na boljšem”, a nikakor ne na dobrem. Skozi film to tudi sam ugotavlja. Je pa zanimivo, da so (po njegovih besedah) njegovi starši živeli bolj svobodno – no ni bilo nekega “razvrata”, a recimo temu “bolj normalno”

Nikakor ne trdim, da je njihov sistem, z vsemi omejitvami za ženske, idealen. Sem ravno nekih 14 dni nazaj na Netflix-u naletel na film o “romanci” v Saudski Arabiji. Dokaj zanimivo – verjamem da dokaj realen prikaz razmer. Obs sta z razmerjem imela težave. Ona seveda ni smela (skoraj) nikamor brez spremstva, kar je pomenilo da tudi on skoraj ne more do nje. Ni kraja, kjer bi se lahko “dobila na kavici”. In kaj torej njemu pomaga, da lahko gre kamorkoli, če ne more biti z njo? Se strinjam, da je “na boljšem”, a nikakor ne na dobrem. Skozi film to tudi sam ugotavlja. Je pa zanimivo, da so (po njegovih besedah) njegovi starši živeli bolj svobodno – no ni bilo nekega “razvrata”, a recimo temu “bolj normalno”
[/quote]

Samo odgovarjam na tvoje “saj smo na zahodu tudi omejene” besede.
On ni mogel samo do nje. Vsepovsod drugam je komot šel in delal, kar je hotel.
Ona pa ni mogla NIKAMOR.
Kolega, ki je glasbenik, je z orkestrom nastopal na koncertu v eni od teh držav (ne SA).
V občinstvu so bili samo moški. Menda ponekod če je čas in denar, priredijo še eno “matinejo” samo za ženske, ampak zelo redko.

Oddajo pač tako prikažejo, kot si zahodna polnorita zmešana tupoglavka to predstavlja, ki ne loči pravic od zmešane riti, ki jo ima sama. V Islamu je ženska spoštovana, na zahodu več ne more bit zaradi norosti in prazne glave, ki je posledica tega , da je dobivala zgolj privilegije.

V naših medijih bi težko našel realno predstavitev česarkoli, ko je pa vse sprevrženo in se vse dojema skozi polno rit.
[/quote]

Krasno napisano!
Škoda samo, da kure in petelinčki ne dojamejo!

Kako je Ataturk pred stotimi leti rešil problem nošenja burk

Mustafa Kemal, ki so ga klicali Ataturk, in ki je bil ustanovitelj nove Turčije, je to rešil na zelo moder način.

Izdal je dekret:
“S takojšnjim začetkom veljavnosti imajo vse turške ženske privilegij, da nosijo vse, kar so izbrale, vse prostitutke pa morajo nositi burke”.

Že naslednjega dne v Turčiji niste več mogli videti ženske, ki bi nosila burko.

Morda bi morali v Evropi začeti s takšnimi uradnimi razglasi. Ha!


Ce bi gledala, bi videla, da so jasno povedale, da so zelo spostovane. Da eni, ki je studirala v Londonu, nihce iz trgovine ni pomagal nesti vreck. Medtem, ko se tam to ne more zgoditi. One zelijo svoboscine vendar ne zelijo biti enakopravne. Njihovo spostovanje ima cisto drug pomen, kot pri nas.
[/quote]

No, ja – po drugi strani pa spet ekstrem; tiste tri, od katerij je bila ena ločena, ena nikoli poročena, ena vdova: ena je razglagala, ko je študirala v Londonu, da je jokala “vsak večere”; da je komaj zdržala… Potem pa pove, zakaj: ko je videla , da si morajo, “pazi: Evropejke same vrečke iz trgovine nosit 🙂 da v Saudiji jih njej moški nosi, Pa da je morala sama ( Wau kako groozzzzzno ups) nositi vrečke smeti dol v smetnjake. Lej, nekatere se še presneto dobro držijo tradicije, ko hočejo bit ujčkane, da jim moški naredijo marsikaj, kar bi lahko tudi same, ne samo v javnosti, tudi za domačimi zidovi, ( kako je razlagala, da določena opravila so za mođke, in ne za ženkske. ja potem pa ne sanjaj o enakopravnosti :))))in nebi delale tistega, kar jim “smrdi”; po drugi strani bi bile pa rade enkaopravne moškim s takim izsiljevanjem.

Najboljši je bil pa un najstnik iz te rodbine – je resnico povedal, kako težko je danes dobit normalno punco, če je ravno mama ne izbere, potem se vhatajo po socialnih omrežjih , potem šele v živo dopustijo malo dekleta do sebe….. So fine, ni kaj…

No, ja – po drugi strani pa spet ekstrem; tiste tri, od katerij je bila ena ločena, ena nikoli poročena, ena vdova: ena je razglagala, ko je študirala v Londonu, da je jokala “vsak večere”; da je komaj zdržala… Potem pa pove, zakaj: ko je videla , da si morajo, “pazi: Evropejke same vrečke iz trgovine nosit 🙂 da v Saudiji jih njej moški nosi, Pa da je morala sama ( Wau kako groozzzzzno ups) nositi vrečke smeti dol v smetnjake. Lej, nekatere se še presneto dobro držijo tradicije, ko hočejo bit ujčkane, da jim moški naredijo marsikaj, kar bi lahko tudi same, ne samo v javnosti, tudi za domačimi zidovi, ( kako je razlagala, da določena opravila so za mođke, in ne za ženkske. ja potem pa ne sanjaj o enakopravnosti :))))in nebi delale tistega, kar jim “smrdi”; po drugi strani bi bile pa rade enkaopravne moškim s takim izsiljevanjem.

Najboljši je bil pa un najstnik iz te rodbine – je resnico povedal, kako težko je danes dobit normalno punco, če je ravno mama ne izbere, potem se vhatajo po socialnih omrežjih , potem šele v živo dopustijo malo dekleta do sebe….. So fine, ni kaj…
[/quote]

ja njej verjetno ni nihče povedal, kako točno živijo ženske na zahodu in je bila šokirana, ko je ugotovila, kaj vse zahodnjakinja sama počne. Če cel lajf živiš tam kot v balončku, seveda si šokiran ko stopiš iz njega. Moj sin je tudi z odprtimi usti gledal par minut tega dokumentarca, sploh del o tem, da ne smejo vozit avta. Naslednjič usta ne bodo več tako široko odprta, ker informacijo o tem že ima.
sicer pa so ženska rekle, da ne želijo bit enakopravne (verjetno so bile samo pazljive v svojih izjavah), da si želijo samo enake pogoje za življenje.

Nikakor ne trdim, da je njihov sistem, z vsemi omejitvami za ženske, idealen. Sem ravno nekih 14 dni nazaj na Netflix-u naletel na film o “romanci” v Saudski Arabiji. Dokaj zanimivo – verjamem da dokaj realen prikaz razmer. Obs sta z razmerjem imela težave. Ona seveda ni smela (skoraj) nikamor brez spremstva, kar je pomenilo da tudi on skoraj ne more do nje. Ni kraja, kjer bi se lahko “dobila na kavici”. In kaj torej njemu pomaga, da lahko gre kamorkoli, če ne more biti z njo? Se strinjam, da je “na boljšem”, a nikakor ne na dobrem. Skozi film to tudi sam ugotavlja. Je pa zanimivo, da so (po njegovih besedah) njegovi starši živeli bolj svobodno – no ni bilo nekega “razvrata”, a recimo temu “bolj normalno”
[/quote]

Se spomnis mogoce naslov filma?

No, pred kratkim so savdijske zenske dobile pravico da vozijo avtomobile. Govor je 3 ali 4 mesecih nazaj.

Meni še zahodni svet ni idealen mi je bolj čudaški ampak muslimanski svet v teh državah pa hvala lepa. Ženske v Evropi so gorele na grmadah, da imamo danes vsaj nekaj procentov boljše življenje.

Boljse zivljenje smo imeli. Potem je prisla demokracija.

No, je dekle lepo povedalo, da je rada pokrita in da nima nič proti takšnemu načinu oblačenja. Njej ni všeč pričakovanje do oblačenja žensk na zahodu (način, kako naj se na zahodu urejajo, kar je popolnoma podrejeno potrošništvu pa še nikoli nisi dovolj dobro uštimana – karikiram, to so moje besede, ne njene) in ni ji všeč, da se na zahodu pričakuje, da se vsi podredijo zahodnjaškemu načinu oblačenja. Zakaj ne sme biti pokrita, če ji tako ustreza?

No, po pravici povedano, bi si tudi sama večkrat raje poveznila vrečo čez lase in telo, da bi se lažje sprehajala po ulici. Za to, da dnevno preneseš vse komentarje vezane na obliko telesa, frizuro, obraz in pomanjkljivosti medtem ko se mimo nekoga samo sprehodiš oziroma mu nenamenoma prečkaš pot, potrebuješ res visoko samozavest.


Meni je čisto vseeno kako se kaka ženska obleče. A pa ti veš kako se reče tistim ki obsojajo en način življenja in ga skrito prakticirajo za zaprtimi vrati (če nekdo obsoja pitje alkota in ga motijo ljudje v lokalu ki ga pijejo, medtem ki ga sam pije doma ali v nekem zaprtem krogu) temu se reče hinavščina ali ne tič ne miš.
Če te ženske tako prezirajo zahodni način življenja zakaj kupujejo kozmetiko, parfume, petke, seksi spodnje perilo itd..) stacune so jih polne povsod.
Ti jaz povem. Ni zato ker one tega ne želijo ampak iz prepričanja ki je zakoreninjeno se iz predpotopne dobe da je ženska lastnina moškega tako kot čreda ovc. Da pa ne bi kdo ukradel blaga se ga skrije ali prikrije. Tako se lahko uredi (nalispa in naparfumira) samo doma za zaprtimi stenami. Isto kot pjanc za zaprtimi stenami. Je kaj drugačen od drugega ki ga cuka v lokalu? Ne
Naj delajo kar hočejo, ne rabimo mi tukaj njihovih predpotopnih pravil ki so pisana na kožo moškim on 15 žena, one vse zavite da ja ne bo kdo ukradel ovck. Vse v preobleki da bojo skrbeli za njih v resnici pa bi samo radi Hebali vise razlicnega mesa. Hinavščina. Vi nasedajte jaz pač ne bom.


Meni je čisto vseeno kako se kaka ženska obleče. A pa ti veš kako se reče tistim ki obsojajo en način življenja in ga skrito prakticirajo za zaprtimi vrati (če nekdo obsoja pitje alkota in ga motijo ljudje v lokalu ki ga pijejo, medtem ki ga sam pije doma ali v nekem zaprtem krogu) temu se reče hinavščina ali ne tič ne miš.
Če te ženske tako prezirajo zahodni način življenja zakaj kupujejo kozmetiko, parfume, petke, seksi spodnje perilo itd..) stacune so jih polne povsod.
Ti jaz povem. Ni zato ker one tega ne želijo ampak iz prepričanja ki je zakoreninjeno se iz predpotopne dobe da je ženska lastnina moškega tako kot čreda ovc. Da pa ne bi kdo ukradel blaga se ga skrije ali prikrije. Tako se lahko uredi (nalispa in naparfumira) samo doma za zaprtimi stenami. Isto kot pjanc za zaprtimi stenami. Je kaj drugačen od drugega ki ga cuka v lokalu? Ne
Naj delajo kar hočejo, ne rabimo mi tukaj njihovih predpotopnih pravil ki so pisana na kožo moškim on 15 žena, one vse zavite da ja ne bo kdo ukradel ovck. Vse v preobleki da bojo skrbeli za njih v resnici pa bi samo radi Hebali vise razlicnega mesa. Hinavščina. Vi nasedajte jaz pač ne bom.
[/quote]
to seveda ni res in take piše lahko samo nekdo, ki nima pojma kakšno je življenje v pravem muslimanskem svetu, ker osebno sam še nikdar tam ni bil.

seveda se dogaja marsikaj, za nas (in tudi za mnogo njih) nepojmljivega in nečloveškega, ampak ni povsod enako in ni od pamtiveka. Če bi si pogledala oddajo, bi to videla in vedela.


to seveda ni res in take piše lahko samo nekdo, ki nima pojma kakšno je življenje v pravem muslimanskem svetu, ker osebno sam še nikdar tam ni bil.

seveda se dogaja marsikaj, za nas (in tudi za mnogo njih) nepojmljivega in nečloveškega, ampak ni povsod enako in ni od pamtiveka. Če bi si pogledala oddajo, bi to videla in vedela.
[/quote]
Bla bla bla.. Eno je kaj govorijo poglej kako živijo samo praksa šteje besede so nicvredne
Ne rečem da eni res živijo po pravilih. Ne pa vsi kot se to rado prikazuje. Sej boste videli prihajajo oni sem.


Bla bla bla.. Eno je kaj govorijo poglej kako živijo samo praksa šteje besede so nicvredne
Ne rečem da eni res živijo po pravilih. Ne pa vsi kot se to rado prikazuje. Sej boste videli prihajajo oni sem.
[/quote]
sem ti napisala, da tako kot pišeš ti, lahko piše le nekdo, ki tam še ni bil … s tam, mislim muslimanski svet, različne muslimanske države, na različnih koncih sveta.

ker se ti vidi, da res še nisi bila takole po svetu, sem ti napisala, da če bi gledala dokumentarec, bi videla (ne samo slišala) … videla bi, kako je pri njih izven mest, v puščavi, kamor se hodijo družit, ker tam je bolj na izi in takšno je pri njih včasih bilo življenje.

veš, nisi najbolj pametna … pravzaprav si daleč od tega, vsaj v tej temi.


sem ti napisala, da tako kot pišeš ti, lahko piše le nekdo, ki tam še ni bil … s tam, mislim muslimanski svet, različne muslimanske države, na različnih koncih sveta.

ker se ti vidi, da res še nisi bila takole po svetu, sem ti napisala, da če bi gledala dokumentarec, bi videla (ne samo slišala) … videla bi, kako je pri njih izven mest, v puščavi, kamor se hodijo družit, ker tam je bolj na izi in takšno je pri njih včasih bilo življenje.

veš, nisi najbolj pametna … pravzaprav si daleč od tega, vsaj v tej temi.
[/quote]

Ne rabiš bit pameten da poštekaš da je v igri hinavščina. Najbolj butast bi dojel.

Mi je čist vseeno kako oni. Kakor hočejo. Mi bomo pa kakor hočemo mi. Če bomo pustili en drugega pri miru in ne vsiljevali drug drugemu načina življenja, bo vse ok. Pri nas je tako. Pri njih tako. Tam naj bojo in mir naj dajo s predpotopnimi forami ki so že davno pase.
Jaz se ne bom zavijala in ne nisem mentalno zaostala da ne smem sama na ulico. Niti nisem invalid tretje kategorije da ne morem smeti v kanto vrst.

To, da so “rade” zakrite je morda pri nekaterih res, saj so tako navajene. Če so tako rekoč od otroštva zakrite, drugega ne poznajo.

New Report

Close