Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek dodatek za vel.družine

dodatek za vel.družine

dobro jutro

imam eno vprašanje.Pred 14 dnevi sem dobila odločbo da nam pripada ta dodatek(pred kratkim smo postali družina s tremi otroci),sedaj pa me zanima če kdo ve kdaj bo to nakazano.Otroški dodatek je danes nakazan.

hvala,lp

Na forumu Velike družine vem, da je odprt post na to temo.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

jaz sem rodila novembra, v decembru pa sem že dobila dodatek za v.družino nakazan za l.2006, v januarju odločbo za 2007 in februar že denarček:))mislim,da 15-ga.

katja

hvala,potem bo verjetno jutri.

Odločbo smo dobili 13.02, vse skupaj pa je nakazano danes: dodatek za veliko družino + mesečni dodatek.
Smo pa z gorenjske

LP

joj ženske oprostite ampak še nekaj sem pozabila.
Mi smo dobili odločbo za leto 2006.(5.3.)Otroci so rojeni eden dec.2002,dvojčka pa dec.2006.Ali to pomeni da tudi za leto 2007 dobimo dodatek?

lp

JA!!!
čudno, da še nisi. moja mala je rojena konec novembra 2006 , pa smo dobili že 2x nakazano ( za leto 2006 v januarju in prejšnji mesec za tekoče leto 2007)
Kdaj pa si oddala za otroške, mi smo res kmalu po rojstvu, takoj ko smo dobili dokumente…

smo pa denarčka že zapravili, več ali manj za otroke / voziček, nekaj oblek, drugo leto pa smo enotni, da bomo kupili vrtno gugalnico oz.igrala/, posadili pa smo tudi češnjo..( da bodo otroci zobali:))
tako,da je denarček šel v prave namene…

je pa res,da je vsakdan z 3, 4 otroci precej dražji…
V Nemčiji mama,ki je rodila po 1.1.07 dobi 25.000 E za rojstvo..
pri nas pa Občina ni dala 00000, vsaj voščilnico ali paket pleničk bi lahko prispevala, glede na to, da sosednji Občini podarita ne glede na število otrok v družini ( še v tolarjih) 80 000 in 100 000 sit…
Tako, pa sem od g. Župana ( ker sem mu napisala pismo zakaj takšne razlike) dobila nadvse prijazno pismo, da nisem socialno ogrožena….
( samo neumna, ker plačujem vse davke, prijavim zaposlitev, ne delam na črno imam poravnane vse obveznosti)… v tem primeru je bolje delat na črno ali pa popoldan fušat..pa se vozit v bmw-ju…(od kod, če si socialec??)
pa seveda prejemat nadomestila, iz borze, otroke 5x višje in seveda, g.Župan bi me za rojstvo tudi nagradil:(((((((((

joj kolk sem jezna..res…

katja

dodatek za veliko družino je bil nakazan danes….če nakazila niste dobili bo nakazan šele naslednji mesec

Katja, 25.000 ne v kosu, temveč v obliki porodniške. Zračunaj še svojo.

ne razumem kaj v kosu oz,kaj naj izračunam:)?

katja

Ti si napisala, da dobijo Nemke za rojstvo otroka 25.000 evrov. Kje si to pobrala? Toliko dobijo v porodniški v celotnem času trajanja porodniškega dopusta. Pač, glede na plačo, sigurno pa ne vse. Tak bum je bil pač zato, ker so imele pred tem samo 3 meseca porodniške. Šele zdaj so se izenačile z nami.

deziformacija, res nisem preverjala, tako sem slišala in se mi je zdelo ful velik dnarčka za rojstvo…
ampak vseen, kakšno pozornost,bi pa res lahko dobile tudi občanke naše in še marsikatere občine:(

katja

Tukaj se pa strinjam. Tudi naša ne da nič.

New Report

Close