Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Doječa mama v bolnici z dojenčkom

Doječa mama v bolnici z dojenčkom

Toliko ga lahko pustiš, da greš jest. Menda ga nimaš 24/7 priklopljenega, ne?
Je pa dejstvo, da ne vem, zakaj naj bi starši imeli hrano, oblačila itd. v bolnišnici. Saj niso oni pacienti.[/quote]

a ne razumeš? ne morem ga pustiti v bolnici in hodit enkrat na dan na obisk, če je star 2 meseca in ga polno dojim
in ne, nočem zastonj hrane in oblačil, hočem/želim normalno posteljo[/quote]

Isto. Nisi bolnica. Postelje so za bolnike. Če jih ni dovolj, dobiš ležalnik. Kaj ni jasno? Popolnoma razumem, da si kot mama želiš biti ob otroku, ampak nisi ti hospitalizirani pacient. A bo šlo?

a ne razumeš? ne morem ga pustiti v bolnici in hodit enkrat na dan na obisk, če je star 2 meseca in ga polno dojim
in ne, nočem zastonj hrane in oblačil, hočem/želim normalno posteljo[/quote]

Isto. Nisi bolnica. Postelje so za bolnike. Če jih ni dovolj, dobiš ležalnik. Kaj ni jasno? Popolnoma razumem, da si kot mama želiš biti ob otroku, ampak nisi ti hospitalizirani pacient. A bo šlo?[/quote]

gre in bo šlo … in upam, da imaš ti kaj od tega, kar se vplačuje v zdravstvo

Isto. Nisi bolnica. Postelje so za bolnike. Če jih ni dovolj, dobiš ležalnik. Kaj ni jasno? Popolnoma razumem, da si kot mama želiš biti ob otroku, ampak nisi ti hospitalizirani pacient. A bo šlo?[/quote]

gre in bo šlo … in upam, da imaš ti kaj od tega, kar se vplačuje v zdravstvo[/quote]

Bolj malo v bistvu, če te že zanima.

nova
Uredništvo priporoča

Seveda.

Pri tako osnovnih zadevah, da je starš lahko prisoten pri zdravljenju otroka in da je poskrbljeno za osnove nastanitve in prehrane, se moramo komu na kolenih zahvaljevati.

Seveda morajo starši vse sami financirati. Ker naš prispevek v zdravstveno blagajno ne zadostuje.
Aja, je treba najprej za razne provizije in posrednike zelo dobro poskrbeti.

In če prinesejo hrano otroku v sobo, zakaj že ni mogoče prinesti hrane še staršu?

Glede sobarice – ne boš verjela, a v bolnišnici res negovalke postiljajo postelje. Si moreš misliti?
Bazen pa tudi imajo. No, sicer je bolj majhen, tak, v velikosti banje, je pa.

Ker starši nismo na dopustu v bolnišnici!
Ker je z razlogom priporočena prisotnost starša med zdravljenjem!

Ker financiramo marsikaj precej bolj bedastega, kot je hrana staršem – spremljevalcem otrok na zdravljenju!

In ja, na voljo je več kot 3 meniji! Luksuz!

A če je otrok doma, mu ne menjaš plenic?
Pižame mu ne kupiš? Copat tudi ne? Čevljev in ostalih oblačil tudi ne?
Bolnic ni za plenice in oblačila, ampak za zdravljenje![/quote]
kaj pa, če bi si bolniki še hrano prinesli v bolnico?!
dojenček, ki ga mati doji, ne rabi hrane, bi lahko doječi mamici dali vsaj kako župo![/quote]

a župo bi rada? pa kaj si ti nor, pol zlovenije, sploh ženskega dela, te požere, preden ti eno žlico “zastonj” župe

Vaših mnenj ne bom spremenila, meni je logično, da mama ( oče) dojeca ali ne, spi in ima obroke v bolnici. V izoli je tako. Hvala ne vem komu, ampak bolnica izola je zame pizitivna izkušnja.
Sester je premalo. Katera bi bila ob otroku v času mojega obroka drugje? Moj je plezal iz posteljice, lahko bi mu celo uspelo. Če bi bil hospitaliziran sedaj verjamem, da bi mu zagotovo uspelo. A bi mi ga zavezali ali kaj, da grem lahko jest? Aja, ko spi. Spi? Ima senzor v glavi, da ve kdaj se zbudit, da bo mama tam in bo lahko plezal iz postelje?
V izoli so ležalniki za starše in postelje za otroke. Obroki v sobi. Hvaležna zelo. Pa itak ne pripada bolniška, kar je absurd, toda za otroka je bilo dobro poskrbljeno. In zame tudi.

Koliko noči si že prespala na bolnišniških ležalnikih?
Eno noč še gre, drugo morda tudi. Od tretje naprej pa postaja že precej neprijetno.

Spati na stolu?!?
Saj ne morem verjeti, kaj berem …

Hrane ne privoščiš staršu ob bolnem ali poškodovanem otroku?

P.S.: Naj te potolažim z vsaj eno ‘dobro’ novico: starš za čas bivanja v bolnišnici ne more koristiti bolniškega dopusta za nego otroka, četudi ravno to počne – neguje otroka in je njegov zastopnik.

Pravzaprav zanje velja zelo podoben red kot za paciente. Isto se zanje naredi sprejem in odpust.

Kam pa naj gre jest? Saj ni v letovišču, da gre prosto po mestu naokrog. In kdaj? Zjutraj mora urediti otroka, čez dan so lahko kakšne preiskave oz. posegi in je praviloma starš zraven, ostali čas skrbi za otroka. Kdaj naj gre jest nekam daleč proč? Kaj pa, če je otrok izoliran? A mu naj vsake toliko prinaša novo pošiljko zunanjih bacilov?

Oblačila – ni povsod tako, da dobiš njihova. Je pa verjetno smiselno, ker se tudi preko zunanjih oblačil lahko npr. prenašajo kakšni bacili, bolnišnična oblačila gredo v njihovo pralnico in dobiš redno sveža ipd. Seveda je spet odvisno, zakaj je nekdo v bolnišnici in kako daleč od doma je.

Bernnie napisal:
Meni pa res ni jasno, zakaj vsi plačujemo polni penzion za mame, ki so v bolnici zraven otroka. OK, naj bo zraven otroka, prenosni ležalnik, malo bolj udoben stol…In to je to. Hrana? Zakaj že? Naj si jo plača sama.

draga Berni, ti nič ne plačuješ … naj ti povem, da je praksa takšna, da ne dobiš hrane, ne postelje, ne plenic, nič, hrano mi nosijo starši, tisti čudni ležalnik bi pa tebi privoščila le za eno noč, bolj privoščljiva nisem

si zdaj srečna?

Aha. Torej zdaj ni narobe samo to, da ne dobiš postrežbe v sobo, zdaj bi še bolniško.
A lahko nekaj vprašam? Torej bi bilo normalno, da vsi, ki so v bolnišnicah ob pacientih, dobijo hrano in možnost bivanja in zakaj ne (če ne)?

Pravzaprav zanje velja zelo podoben red kot za paciente. Isto se zanje naredi sprejem in odpust.

Kam pa naj gre jest? Saj ni v letovišču, da gre prosto po mestu naokrog. In kdaj? Zjutraj mora urediti otroka, čez dan so lahko kakšne preiskave oz. posegi in je praviloma starš zraven, ostali čas skrbi za otroka. Kdaj naj gre jest nekam daleč proč? Kaj pa, če je otrok izoliran? A mu naj vsake toliko prinaša novo pošiljko zunanjih bacilov?

Oblačila – ni povsod tako, da dobiš njihova. Je pa verjetno smiselno, ker se tudi preko zunanjih oblačil lahko npr. prenašajo kakšni bacili, bolnišnična oblačila gredo v njihovo pralnico in dobiš redno sveža ipd. Seveda je spet odvisno, zakaj je nekdo v bolnišnici in kako daleč od doma je.[/quote]

pusti Yo, ona je vedno bolj sovražna do doječih mater

Problem je sosednja stavba npr. Slediš celotni temi?

In potem še jamrajo, ker morajo hodit jest nadstropje nižje. Katastrofa![/quote]

Ponekod je urejeno v isti stavbi, v MB v drugi, ki je pribl. 150 m proč.

Obroke delijo v nekem časovnem obdobju. Če ga zamudiš, ostaneš brez. In potem seveda lahko napišemo roman, koliko hrane se zmeče stran in koliko nas to stane.
Kdaj pa boš šel, če to terja vsaj 20 min odsotnost in to v času, ko je tudi medicinsko osebje praviloma najbolj zaposleno? Ali so takrat že na vrsti dnevne obveznosti, kjer mora biti starš zraven.

Če dobi otrok hrano na oddelek in ga starš hrani, mi nikakor ni jasno, v čem je fora, da ne more zraven dobiti še svojega obroka hrane in hkrati pojesti še svoj obrok.

Ste eni res trdi.


Brezplačno bivanje starša velja za otroke do dopolnjenega 6. leta.
Si lahko oddahnete, za starejše se še vedno doplačuje.


Če jo želi imeti?!?
A starš naj nekaj dni strada zraven?

Vsi plačujemo obroke tem mamam?
Če ti bo kaj lažje – meni je ne rabiš. Naša družina prispeva dovolj denarja v zdravstveno blagajno, da imamo za nas pa za koga drugega še kar nekaj obrokov, spanj in zdravljenja v dobrem.

A ti si kdaj bila v bolnišnici na zdravljenju?
Negovalke dostavljajo hrano VSEM bolnikom v sobe. Povsod!
In ne, ne strežejo materam, ampak tudi njim, tako kot ostalim, postavijo pladenj s hrano na mizo in ga pridejo čez nekaj časa iskat.
Edina izjema od tega pravila, za katero vem, je pediatrija v MB (in kot piše nekdo v tej temi, podobno tudi v LJ), kjer morajo starši iti jesti drugam. In tudi tam te ne strežejo kot v restavracijah, brez skrbi.

So ti starši pacienti?


Brezplačno bivanje starša velja za otroke do dopolnjenega 6. leta.
Si lahko oddahnete, za starejše se še vedno doplačuje.


Če jo želi imeti?!?
A starš naj nekaj dni strada zraven?

Vsi plačujemo obroke tem mamam?
Če ti bo kaj lažje – meni je ne rabiš. Naša družina prispeva dovolj denarja v zdravstveno blagajno, da imamo za nas pa za koga drugega še kar nekaj obrokov, spanj in zdravljenja v dobrem.

A ti si kdaj bila v bolnišnici na zdravljenju?
Negovalke dostavljajo hrano VSEM bolnikom v sobe. Povsod!
In ne, ne strežejo materam, ampak tudi njim, tako kot ostalim, postavijo pladenj s hrano na mizo in ga pridejo čez nekaj časa iskat.
Edina izjema od tega pravila, za katero vem, je pediatrija v MB (in kot piše nekdo v tej temi, podobno tudi v LJ), kjer morajo starši iti jesti drugam. In tudi tam te ne strežejo kot v restavracijah, brez skrbi.[/quote]

In zakaj bi negovalka stregle ljudem, ki niso pacienti? Ljudem, ki so zdravi in jim ne bo krona z glave padla, če se spustijo 2 nadstrpji niže do jedilnice. Negovalke bi tako imele pol manj dela in bi lahko opravljale drugo delo, ne pa stregle mamam.


Brezplačno bivanje starša velja za otroke do dopolnjenega 6. leta.
Si lahko oddahnete, za starejše se še vedno doplačuje.


Če jo želi imeti?!?
A starš naj nekaj dni strada zraven?

Vsi plačujemo obroke tem mamam?
Če ti bo kaj lažje – meni je ne rabiš. Naša družina prispeva dovolj denarja v zdravstveno blagajno, da imamo za nas pa za koga drugega še kar nekaj obrokov, spanj in zdravljenja v dobrem.

A ti si kdaj bila v bolnišnici na zdravljenju?
Negovalke dostavljajo hrano VSEM bolnikom v sobe. Povsod!
In ne, ne strežejo materam, ampak tudi njim, tako kot ostalim, postavijo pladenj s hrano na mizo in ga pridejo čez nekaj časa iskat.
Edina izjema od tega pravila, za katero vem, je pediatrija v MB (in kot piše nekdo v tej temi, podobno tudi v LJ), kjer morajo starši iti jesti drugam. In tudi tam te ne strežejo kot v restavracijah, brez skrbi.[/quote]

Ne, ni treba da strada. Je pa starš po moje opravilno sposoben in si gre torej lahko kupit kaj za jest. Pogosto pa tudi babice in ostali v bolnico nosijo gore hrane.


Brezplačno bivanje starša velja za otroke do dopolnjenega 6. leta.
Si lahko oddahnete, za starejše se še vedno doplačuje.


Če jo želi imeti?!?
A starš naj nekaj dni strada zraven?

Vsi plačujemo obroke tem mamam?
Če ti bo kaj lažje – meni je ne rabiš. Naša družina prispeva dovolj denarja v zdravstveno blagajno, da imamo za nas pa za koga drugega še kar nekaj obrokov, spanj in zdravljenja v dobrem.

A ti si kdaj bila v bolnišnici na zdravljenju?
Negovalke dostavljajo hrano VSEM bolnikom v sobe. Povsod!
In ne, ne strežejo materam, ampak tudi njim, tako kot ostalim, postavijo pladenj s hrano na mizo in ga pridejo čez nekaj časa iskat.
Edina izjema od tega pravila, za katero vem, je pediatrija v MB (in kot piše nekdo v tej temi, podobno tudi v LJ), kjer morajo starši iti jesti drugam. In tudi tam te ne strežejo kot v restavracijah, brez skrbi.[/quote]

In zakaj bi negovalka stregle ljudem, ki niso pacienti? Ljudem, ki so zdravi in jim ne bo krona z glave padla, če se spustijo 2 nadstrpji niže do jedilnice. Negovalke bi tako imele pol manj dela in bi lahko opravljale drugo delo, ne pa stregle mamam.[/quote]
A to je yojanje? 🙂
Tako kot v porodnišnici od rojstva dalje skrbi mama sama za otroka, je tudi na pediatrični tako. Vso nego opravljajo starši in brez njih bi bil velik problem. Ni nobenega hotela, se osnovnih zadev se ne opravlja več v bolnišnici. Tudi tisto s plenicami je podobno kot z vložki v porodnišnici – gre za osnovno higieno, ki bi morala biti zagotovljena za čas bivanja. Pa ni. Žal.

seveda bi bilo to normalno, Yo :/

Ker pa očitno ne razumeš, da gre v tej temi za majhne otroke, za katere veljajo malo drugačna pravila kot za ostale paciente, ti bom počasi razložila problem:

Majhen otrok se v neznanem in zanj običajno neprijetnem okolju bolnišnice ne počuti ravno najbolje. Ne zna razložiti nekaterih bistvenih podatkov, ki znajo biti pomembne za zdravljenje.
Ne zna ali se s težavo neguje, hrani ipd.
Ne opazi sprememb na sebi ali pri drugem otroku ter poklicati na pomoč, ko pride do morebitnega zapleta.
Če so okoli njega sami neznani ljudje, ki po možnosti vsake toliko drezajo v njega še z iglami ali pa je priklopljen še na kakšne naprave, lahko stres zelo negativno vpliva na izid zdravljenja.
Sploh, ker si tak malček še ni zmožen racionalno predstavljati, da se mu skuša pomagati.

In zato je ob takšnih majhnih otrocih pričakovano, da je starš prisoten čim dlje časa, po možnosti neprekinjeno.
Da otroka potolaži.
Da osebju pove družinsko anamnezo, morebitne sprotne pomembne stvari, povezane z otrokom in da (so-)odloča o sprotnih posegih, ki jih je treba ali možno opraviti.
Da neguje otroka.
Da ga pomiri in potolaži.
Da ga spodbudi in pocrtlja.
Da ga potolaži.
In ga pomiri.

Ja, namerno sem nekatere stvari napisala večkrat. Ker so pomembne. Tako pomembne za zdravljenje, da so ugotovili, da je potek zdravljenja otrok, ob katerih je starš, praviloma veliko lažji, hitrejši in boljši kot v primerih, ko je otrok v bolnišnici sam.
In nezanemarljivo – da je strošek prisotnosti starša manjši od stroška dodatnih zapletov ali daljšega zdravljenja, če starša ni zraven.

Ker pa so večji otroci že bolj sposobni tako poskrbeti zase, povedati kaj o sebi in sodelovati v procesu zdravljenja, seveda zanje več ne velja ugodnost brezplačnega spremljevalca.

In ja, nadomestilo za nego in varstvo otroka bi bilo tudi v primeru bolnišničnega zdravljenja predšolskih otrok zelo upravičeno.
Niti malo ne zavidam staršem in hudo bolnim otrokom, ki morajo biti v bolnišnici dlje časa, pa imajo starši velike težave z usklajevanjem službe in prostih dni ali ur, ko so lahko z otrokom.

Problem je sosednja stavba npr. Slediš celotni temi?[/quote]

Napisala si, da po tvojem mama ne rabi jesti v bolnišnici, ko je otrok tam na zdravljenju.

Moj zgornji citat je replika na to tvojo izjavo.

Mi slediš?

predvsem ti …. pa še hudobna povrh

Problem je sosednja stavba npr. Slediš celotni temi?[/quote]

Napisala si, da po tvojem mama ne rabi jesti v bolnišnici, ko je otrok tam na zdravljenju.

Moj zgornji citat je replika na to tvojo izjavo.

Mi slediš?[/quote]

Rabiš podnapise?
Napisala sem, da ni nobene potrebe, da se jim streže v bolnišničnih sobah. Se mi zdi že to dovolj, da imajo na razpolago bolnišnično hrano glede na to, da niso pacientke.

predvsem ti …. pa še hudobna povrh[/quote]

Ja? Zakaj pa sem hudobna?

New Report

Close