Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Doječa mama v bolnici z dojenčkom

Doječa mama v bolnici z dojenčkom

[/quote]In zakaj bi negovalka stregle ljudem, ki niso pacienti? Ljudem, ki so zdravi in jim ne bo krona z glave padla, če se spustijo 2 nadstrpji niže do jedilnice. Negovalke bi tako imele pol manj dela in bi lahko opravljale drugo delo, ne pa stregle mamam.[/quote]

jao, pomiri se, no, in potolaži: govorimo o tem, da doječe mamice ne dobijo hrane, še manj jih kdo streže, spijo (koliko pač lahko zraven bolnega otročka) na čudnih ležalnikih!

in večina ste tolk hudobne, da jim še tega ležalnika ne bi privoščile!

pa še to: doječa mama ne rabi bolniške, ker je v porodniški

Napisala si, da po tvojem mama ne rabi jesti v bolnišnici, ko je otrok tam na zdravljenju.

Moj zgornji citat je replika na to tvojo izjavo.

Mi slediš?[/quote]

Rabiš podnapise?
Napisala sem, da ni nobene potrebe, da se jim streže v bolnišničnih sobah. Se mi zdi že to dovolj, da imajo na razpolago bolnišnično hrano glede na to, da niso pacientke.[/quote]
samo ti si res trda! nobena ne dobi hrane zastonj, nihče jih ne streže!
kako ne razumeš? idi brat prvi post

predvsem ti …. pa še hudobna povrh[/quote]

Ja? Zakaj pa sem hudobna?[/quote]

tega pa ne vem … domnevam lahko, da nisi bila ljubljena in ne dojena

nova
Uredništvo priporoča

Rabiš podnapise?
Napisala sem, da ni nobene potrebe, da se jim streže v bolnišničnih sobah. Se mi zdi že to dovolj, da imajo na razpolago bolnišnično hrano glede na to, da niso pacientke.[/quote]
samo ti si res trda! nobena ne dobi hrane zastonj, nihče jih ne streže!
kako ne razumeš? idi brat prvi post[/quote]

Ti pa naslednje 4 strani, da ti bo jasno, o čem teče beseda.

seveda bi bilo to normalno, Yo :/

Ker pa očitno ne razumeš, da gre v tej temi za majhne otroke, za katere veljajo malo drugačna pravila kot za ostale paciente, ti bom počasi razložila problem:

Majhen otrok se v neznanem in zanj običajno neprijetnem okolju bolnišnice ne počuti ravno najbolje. Ne zna razložiti nekaterih bistvenih podatkov, ki znajo biti pomembne za zdravljenje.
Ne zna ali se s težavo neguje, hrani ipd.
Ne opazi sprememb na sebi ali pri drugem otroku ter poklicati na pomoč, ko pride do morebitnega zapleta.
Če so okoli njega sami neznani ljudje, ki po možnosti vsake toliko drezajo v njega še z iglami ali pa je priklopljen še na kakšne naprave, lahko stres zelo negativno vpliva na izid zdravljenja.
Sploh, ker si tak malček še ni zmožen racionalno predstavljati, da se mu skuša pomagati.

In zato je ob takšnih majhnih otrocih pričakovano, da je starš prisoten čim dlje časa, po možnosti neprekinjeno.
Da otroka potolaži.
Da osebju pove družinsko anamnezo, morebitne sprotne pomembne stvari, povezane z otrokom in da (so-)odloča o sprotnih posegih, ki jih je treba ali možno opraviti.
Da neguje otroka.
Da ga pomiri in potolaži.
Da ga spodbudi in pocrtlja.
Da ga potolaži.
In ga pomiri.

Ja, namerno sem nekatere stvari napisala večkrat. Ker so pomembne. Tako pomembne za zdravljenje, da so ugotovili, da je potek zdravljenja otrok, ob katerih je starš, praviloma veliko lažji, hitrejši in boljši kot v primerih, ko je otrok v bolnišnici sam.
In nezanemarljivo – da je strošek prisotnosti starša manjši od stroška dodatnih zapletov ali daljšega zdravljenja, če starša ni zraven.

Ker pa so večji otroci že bolj sposobni tako poskrbeti zase, povedati kaj o sebi in sodelovati v procesu zdravljenja, seveda zanje več ne velja ugodnost brezplačnega spremljevalca.

In ja, nadomestilo za nego in varstvo otroka bi bilo tudi v primeru bolnišničnega zdravljenja predšolskih otrok zelo upravičeno.
Niti malo ne zavidam staršem in hudo bolnim otrokom, ki morajo biti v bolnišnici dlje časa, pa imajo starši velike težave z usklajevanjem službe in prostih dni ali ur, ko so lahko z otrokom.[/quote]

zastonj se trudiš! Yo bi to razumela, če bi namesto “otrok” pisalo pes

Še enkrat.
Negovalke ne strežejo mamam.
Jim samo prinesejo pladenj s hrano, ker starši pač ne smejo v kuhinjo.
S tem imajo 10 -15 sekund dela.

Starši pa strežejo svojim otrokom. Nekaj minut. Zraven jih večina ima čas pojesti svoj obrok, a ga ponekod ne dobijo na oddelek.
In zato morajo potem pustiti otroka samega, da se gredo sami najest. In to v času, ko ima tudi osebje veliko drugega dela in ne morejo ravno nadzorovati vseh otrok, če gre več staršev istočasno v jedilnico.
In tudi starš, namesto, da bi se v miru najedel, pogosto bolj vrže hrano vase in odhiti nazaj k otroku.

Yo, prosim te, da se umakneš iz moje teme!

Prosi moderatorja. Kdo ti brani?


ne dobijo hrane, nihče jih ne streže? jaz sem za to, da se to uredi tako, da naj doječe mamice dobijo hrano v sobo, ne pa da jo iščejo okoli!
tako, zdaj pa me požrite 🙂

Prosi moderatorja. Kdo ti brani?[/quote]

tukaj se raje udejstvuj https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11047938&start=20

Zakaj? A si novi moderator?

Prosi moderatorja. Kdo ti brani?[/quote]

tukaj se raje udejstvuj https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11047938&start=20%5B/quote%5D
Dober predlog. Ali pa v temo “kako pogosto sexate”, tam se, pitaj boga zakaj, ni oglasila……


Jih rabiš ti?

Ali razumeš, da je tam starš zaradi otroka in ne obratno?

Ta je naloga starša skrb za otroka? Da če se otroku kaj zgodi, starš odgovarja za to?
Da medicinsko osebje v odsotnosti starša praviloma nima časa ves čas nadzorovati otroka?
Kar pomeni, da lahko brez težav kam spleza, tudi zapusti oddelek?

Tudi za starše se naredi sprejem in odpust, prav tako ne moreš prosto, brez vednosti in soglasja osebja zapuščati bolnišnice.

Ali, če želiš moj konkreten primer – moj otrok je bil med zdravljenjem v izolaciji.
Jaz sem torej imela na izbiro – hoditi jesti v bolnišnično jedilnico v drugo stavbo, kar pomeni, da sem lahko vsak dan prosto prenašala bacile na oddelek, ali pa ostati lačna.
In se mi to nikakor ne zdi smiselno.

Še enkrat ponavljam – ni otrok tam zaradi starša, ampak je starš v bolnici prisoten zaradi nege in varstva otroka.

Kar pomeni, da ne more prosto zapuščati bolnišnice, praviloma niti oddelka ne.

Nimajo vsi bolnišnice 5 minut od doma, veš.

Nimajo vsi starih staršev, veš.

V določenih prierih obiski niso dovoljeni, recimo tudi sedaj, v času gripe, veš.

Mal nazaj so živeli še v jamah.
A kaj bi s tem, ane….

Pred 13 leti in pol v bolnici Jesenice nisem dobila nič zastonj. Plačati sem morala tako bivanje kot hrano, omogočili so mi, da sem plačala samo nočitev z zajtrkom, pa še to je stalo ko luksuzni hotel! Dražje, kot hotel na morju poleti. Imam še shranjen račun, tedanjih 10.000 SIT na dan – morje me je stalo okoli 6.000 na dan! Otork ni več živel od dojenja, star je bil dobre 4 mes in fasal rota virus, da je teklo od njega iz vseh lukenj. Ker se ni samo dojil, mi postelja ob njem ni pripadla. Ker – mama je očitno samo jošk, nič drugega. Ne bi o tem…. Po 3 dneh sva šla na moj podpis domov. Kljub vsemu sem bila presrečna, da sem bila lahko ob njem, da sem imela posteljo (ni bilo gneče, če bi bila, bi jo morala odstopiti), čeprav se mi je res gravžalo plačati tak znesek. Pižamo sem imela svojo, plenice pa pol -pol – nekaj so prinesli, nekaj sva imela svoje, saj je dnevno šlo tudi po 15 plenic in več.

Čez dobrih 5 let sem z mlajšim sinom, ki pa se je besno dojil, imela vse brezplačno in zdel se mi je tak luksuz, da povedati ne morem. Hrano sem dobila v sobo, 5 obrokov, imela sva svojo sobo, svojo kopalnico, TV v sobi —- nimam pripomb. Glede na to, da smo bili nekaj časa kar redni gostje, moram reči, da sem bila vedno izjemno zadovoljna, saj mi je bilo najpomembneje to, da je za otroka odlično poskrbljeno, moje udobje in komfort pa sta drugotnega pomena. Pa ga nikoli nisem pogrešala, vedno se je osebje max potrudilo. Hrana je v jesenišk bolnici zadnjih 7, 8 let odlična, vedno, kjerkoli na kateremkoli oddelku. V primerjavi z UKC naravnost fantastična!

Pred 13 leti in pol v bolnici Jesenice ….

Čez dobrih 5 let sem z mlajšim sinom, ki pa se je besno dojil, imela vse brezplačno in zdel se mi je tak luksuz, da povedati ne morem. Hrano sem dobila v sobo, 5 obrokov, imela sva svojo sobo, svojo kopalnico, TV v sobi —- nimam pripomb. Glede na to, da smo bili nekaj časa kar redni gostje, moram reči, da sem bila vedno izjemno zadovoljna, saj mi je bilo najpomembneje to, da je za otroka odlično poskrbljeno, moje udobje in komfort pa sta drugotnega pomena. Pa ga nikoli nisem pogrešala, vedno se je osebje max potrudilo. Hrana je v jesenišk bolnici zadnjih 7, 8 let odlična, vedno, kjerkoli na kateremkoli oddelku. V primerjavi z UKC naravnost fantastična![/quote]

vaaaauuu, tako bi moralo biti!
a kako to doseči, če že nekatere ženske nočejo tega in so nevoščljive, če bi druge dobile nekaj udobja?
npr. Yo bi dala doječo mater v uto pred bolnico, brez vode in hrane 🙁

[/quote]

Se strinjam. Tako bi moralo biti v vseh bolnišnicah, kot opisuje nikoli zadovoljni.

Res me zanima, ali tiste, ki staršem ne privoščite hrane in znosnega ležišča med zdravljenjem njihovih majhnih otrok, dojemate, da starši ne gredo v bolnišnico uživat, da se otrok ne hospitalizira za hec, da bivanje v bolnišnici ni zabava in da je zdravljenje otroka pogosto zelo stresen dogodek tako za starše kot otroke.
In verjetno ste več kot zadovoljne, da zaradi prisotnosti pri zdravljenju otroka nekaterim staršem potem zmanjka dni rednega letnega dopusta za dejanski dopust.

Če se ti zdi, da se bo karkoli izboljšalo s tem, da svoje blodnje meni pripisuješ, potem kar izvoli.

[/quote]

Se strinjam. Tako bi moralo biti v vseh bolnišnicah, kot opisuje nikoli zadovoljni.

Res me zanima, ali tiste, ki staršem ne privoščite hrane in znosnega ležišča med zdravljenjem njihovih majhnih otrok, dojemate, da starši ne gredo v bolnišnico uživat, da se otrok ne hospitalizira za hec, da bivanje v bolnišnici ni zabava in da je zdravljenje otroka pogosto zelo stresen dogodek tako za starše kot otroke.
In verjetno ste več kot zadovoljne, da zaradi prisotnosti pri zdravljenju otroka nekaterim staršem potem zmanjka dni rednega letnega dopusta za dejanski dopust.[/quote]

Ah dej, kdo pa da dopust za to? Vse so na bolniški, ki jim jo da njihov zdravnik.

Se strinjam. Tako bi moralo biti v vseh bolnišnicah, kot opisuje nikoli zadovoljni.

Res me zanima, ali tiste, ki staršem ne privoščite hrane in znosnega ležišča med zdravljenjem njihovih majhnih otrok, dojemate, da starši ne gredo v bolnišnico uživat, da se otrok ne hospitalizira za hec, da bivanje v bolnišnici ni zabava in da je zdravljenje otroka pogosto zelo stresen dogodek tako za starše kot otroke.
In verjetno ste več kot zadovoljne, da zaradi prisotnosti pri zdravljenju otroka nekaterim staršem potem zmanjka dni rednega letnega dopusta za dejanski dopust.[/quote]

Ah dej, kdo pa da dopust za to? Vse so na bolniški, ki jim jo da njihov zdravnik.[/quote]

Midva z možem.

To je šele traparija, da si je treba izmišljevati staršem/zdravnikom nek kvazi razlog za bolniški stalež za starše, da so lahko negovalci otrokom ….

Če se ti zdi, da se bo karkoli izboljšalo s tem, da svoje blodnje meni pripisuješ, potem kar izvoli.[/quote]

res ne razumem, zakaj toliko sovražiš druge … a ne bi bilo lepše, če bi ženske skup držale in podpirale ena drugo?
vem, sanjam že!

Če se ti zdi, da se bo karkoli izboljšalo s tem, da svoje blodnje meni pripisuješ, potem kar izvoli.[/quote]

res ne razumem, zakaj toliko sovražiš druge … a ne bi bilo lepše, če bi ženske skup držale in podpirale ena drugo?
vem, sanjam že![/quote]

Ona predvsem sovrazi sama sebe. Iz tega vse izhaja.

…je rekla ena privoščljiva kavka, ki kar žari od dobrote ;))))

a ti nimaš stranišča … ker tukaj serješ?

New Report

Close