Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojemte že enkrat, da če si reven nimaš denarja za zdravo hrano in se samo rediš

Dojemte že enkrat, da če si reven nimaš denarja za zdravo hrano in se samo rediš

Lahko poveš, koliko na mesec porabiš za hrano za enega odraslega?
Plus, koliko jo sama še pridelaš, dobiš, če jo.
[/quote]

Mesecno dam za hrano okoli 100 eur.
Imam tudi domaco zelenjavo.
Imam 5 clansko druzino. Lacni nismo nikoli in se da zdravo zivet ti garantiram. Seveda ce se tudi zdravn gibas ne da samo jes pa spis.
[/quote]

Pa napiši ta svoj jedilnik za 100 evrov na mesec!

Mesecno dam za hrano okoli 100 eur.
Imam tudi domaco zelenjavo.
Imam 5 clansko druzino. Lacni nismo nikoli in se da zdravo zivet ti garantiram. Seveda ce se tudi zdravn gibas ne da samo jes pa spis.
[/quote]

Pa napiši ta svoj jedilnik za 100 evrov na mesec!
[/quote]ma kje, tuki sam blebetajo


Mene samo zanima, kje vi, reveži, dobite denar za internet? Če gledam ponudbe raznih operaterjev – najcenejši samo internet 40 EUR, če pa je paket skupaj s TV, pa isto.
[/quote]

točno to se tudi jaz sprašujem, kje dobijo denar za internet, pa zakaj pozimi ogrevajo stanovanja, pa zakaj dajo za avtobus, če bi lahko hodili peš…

med kerimi budalami jaz živim..že pred desetimi leti so se oglašali podobne gnide in glej..ni jih moč iztrebiti..še dandanes imajo službe, čeprav so 100 let za leseno žlico, pljuvajo pa po revežih, da si lahko dvigajo ego

nova
Uredništvo priporoča

Mesecno dam za hrano okoli 100 eur.
Imam tudi domaco zelenjavo.
Imam 5 clansko druzino. Lacni nismo nikoli in se da zdravo zivet ti garantiram. Seveda ce se tudi zdravn gibas ne da samo jes pa spis.
[/quote]

Pa napiši ta svoj jedilnik za 100 evrov na mesec!
[/quote]

Pa kva tebe tko briga kaj drugi kopujejo, kuhajo, jedo.. kr nek pises, tezis, odgovarjes. Ce pac da 100e normalno za hrano zna preracunat kolk pojejo in ne da se basejo s hrano da si potem debela to je tvoja stvar. Ce neznas poskrbet zase je tvoja stvar, ne pa da tle gor nek tezis ke u 3 krasne. Kok bi gre na zivce to. Pa ne bit fous ce nismo vsi tko lavni kot ti. Beeed kva je z vami folk se vam je zmesal. Pistee zdej. Halooo?


Mene samo zanima, kje vi, reveži, dobite denar za internet? Če gledam ponudbe raznih operaterjev – najcenejši samo internet 40 EUR, če pa je paket skupaj s TV, pa isto.
[/quote]

točno to se tudi jaz sprašujem, kje dobijo denar za internet, pa zakaj pozimi ogrevajo stanovanja, pa zakaj dajo za avtobus, če bi lahko hodili peš…

med kerimi budalami jaz živim..že pred desetimi leti so se oglašali podobne gnide in glej..ni jih moč iztrebiti..še dandanes imajo službe, čeprav so 100 let za leseno žlico, pljuvajo pa po revežih, da si lahko dvigajo ego
[/quote]

Nesposobne gnide v službah, ta pametni pa vsa ta leta brez? Nekaj tukaj ne štima?
p.s. Jaz imam internet za 30 eur drugače. Še en znak nesposobnosti.

Ja mcdonalds, hamburger, pica, spageti ja res revni.
Ce se redis je tvoja stvar. Ni kriva hrana.
Mi damo za 4 clansko druzino nekje okol 80 eur. Se pravi kupimo nujne stvari za hrano. Potem pa se kaksno salamo, sir, pastete, jogurte, kaj sladkega, slanega.
Doma pecemo kruh. Cebulo, cesen, krompir je doma.
Pa se ostane. Jemo ponavadi rizoto, segedin, papriko, pomfri, meso, golaz, polenta, musako pa se veliko stvari. Seveda se da zdravo ziveti. Sam ne pretiravej z kolicino hrane kolikor jo lahko tvoje telo poje. Debelost pride od basanja s hrano. Ne od normalnega prehranjevanja.

Od nezadovoljstva, nizkih plač, garanja, potem človek kupuje v Lidlu samo svinjarijo, da poteši miožgane,slan kikiriki, čips cola, mastne kekse….
Telo kliče po dvigu serotonina

Zdej zgleda je na vrsti nekdo, ki bo napisal, da da za zdravo hrano 50 eur na mesec za 10-člansko družino, no zraven ima pa še korenje s svojega vrta. Da se vam da pisat take nebuloze!
Prvič, tud korenje z vrta ima neko vrednost, in če se gremo neke primerjave tudi to šteje.
Drugič, če že pišete take stvari, probajte vsaj pisat v verjetnih okvirih. Sej smo ljudje sami si krivi, če smo naivni in verjamemo, kar preberemo, samo lepo pa tako zavajat vseeno ni.

To, kar pišeš, ni res!
Telo potrebuje hranilne snovi, beljakovine, esencialne sladkorje, esencialna olja. Današnja najcenejša hrana je predelana: bela moka, riž, navadna poceni olja… in vsebuje le prazne kalorije, ne pa hranljivih snovi in po taki hrani je človek lačen, čeprav je vase spravil že preveč kalorij. Ne morete primerjati z včasih in zdaj. Včasih so veliko hrane pridelali doma. Kokoši so se pasle na vrtu, njihova jajca so bila kvalitetna, za razliko od današnjih najcenejših iz baterijske reje. Včasih je bil bel kruh drag, zdrav, črn pa poceni. Danes je obratno. Danes je treba precej več plačati za zdrava, kvalitetna in čimmanj predelana živila.

Reven lahko kupuje najcenejše makarone iz navadne, predelane moke, za 50 centov, ki so samo prazne kalorije, bogat pa take iz polnovredne moke za 2 evra. Reven kupi belo moko za 39 centov, bogat si lahko privošči pirino polnovredno, lahko kupuje laneno, olivno olje, ki ima omega 3 maščobne kisline, peče lahko na bio kokosovi maščobi, reven pa lahko le na navadnem sončničnem olju za 1 evro in uživa škodljive transmaščobe.
[/quote]

To drži in na to diskrepanco je opozarjala tudi WHO, da so namreč v bogati suhi, revni pa debeli (zaradi slabe prehrane – slabe transmaščobe, kot ste omenili, bela moka, če meso, hormonsko pitano, s kemikalijami okuženo sadje in zelenjava itd.). Bogati si lahko privoščijo fitnese, trekkinge, masaže in joge, revni so zaprti v svoja bivališča in male, revne skupnosti. Bogate pesti pomanjkanje, revne preobilje časa. Bogati so aktivni, delajo, revni so pasivni, nimajo dela. In tako naprej. Vse to je že dolgo popisano in ogromno znanstvenih debat obstaja na to temo, študij itd. Avtorica ima absolutno prav.

Vsak dan hodim namesto večerje, v službo in iz nje vsak dan peš, vsaj pol ure v eno smer, prehranjevanje končam s kosilom. Nisem debela.
Jaz mislim da zaradi gibanja in tega, da ne jem non stop.

Če imajo revni obilje časa,ne pa denarja za zdravo hrano,imajo obilo časa za gibanje,ne pa se prenažirat.AMEN!

Alkohol povečuje apetit, brezposelni se ga vlivajo med čakanjem na minimalce… ali pa čakajo par let. Učinek je isti….. dobro jutro vlada, a vidite kaj s folka nastaja? Eh kje pa, sam da Pahor ne preživi s 5000 jurčki a ne?

Ampak pi*zda ti MATERNA ena solata stane 60 centov, kos mesa pa tudi, pa tudi vsi ekvivalenti.
En krompir pa 10 centov!
Ne jebi ježa u leđa!
Rediš se nažiranja in od neaktivnosti.

Točno tko je!To je resnica.

Kaj pa če je vzročno-posledična situacija ravno obratna? Kaj pa če tisti, ki so ”mahnjeni” na nezdravo hrano, v življenju niso kaj dosti naredili iz sebe? Za pripravo zdrave hrane je potrebno vložiti precej več energije, kot pri žvečenju tega, kar naštevate kot nezdravo hrano. Za doseganje uspehov v življenju je potrebno vložiti precej več energije, kot za jamr-jamr hobi. Nagnjenost k apatičnemu nezdravemu načinu prehranjevanj je torej osnova in ne posledica, kot se skuša tukaj prikazat.

Saj vem, da bo to nastavljeno ogledalo zopet bolelo. Ampak ta teorija ni iz trte zvita, kar bo lahko potrdil vsak, ki vsaj malo obvlada psihologijo.

Ampak pi*zda ti MATERNA ena solata stane 60 centov, kos mesa pa tudi, pa tudi vsi ekvivalenti.
En krompir pa 10 centov!
Ne jebi ježa u leđa!
Rediš se nažiranja in od neaktivnosti.
[/quote]

Hja, ampak jaz bom s tem zadovoljna in nekaj skuhala iz tega, nekdo drug pa bo jamral, da nima za sirovo štručko in posebno salamo, pa piksno za čez makarone…

Sem revna in vitka. Vazno je, da jes hrano, ki ima vitamine in kuhas tudi kdaj razne stvari za na zlico (jota,…) in das v skrinjo za veckrat. Ne kupujem bedarij, kot so npr. bonboni in cips. Obstaja tudi npr. razlicna zamrznjena zelenjava po 1,50 evra. Sveze banane, jabolka kg 1 evro.

Reven in brez denarja ni dober izgovor, da je nekdo debel. Pivo in ‘junk food’ redi pa lezanje pred tv in gledanje nadaljevank 🙂

Tole je po moje najbližji približek resnice. Kmalu nastopi tudi odvisnost od OH-jev. Lahko je živeti en mesec z minimalko, kdor živi več let ne vidi svetlobe na koncu predora. Ni denarja niti da bi človek pokril osnovne potrebe, kaj šele za luxus.
Tako težko kot je sedaj za ljudi na minimalki, ni bilo od leta 1945. Pa še takrat je bilo bolje, ker se je svetlikala boljša prihodnost. Takšnega suženjstva, ki si ga lahko privočijo sedaj lastniki podjetij, pa se res ne spomnim v vsem svojem življenju.
Sem depresivna? Niti ne.
Mi gre pa na bruhanje, ko berem “čudežnike”, ki nahranijo mesečno 4 člansko družino s 100 evri ali celo manj.
Kaj vam ni jasno? Tudi vrt in njivo je potrebno imeti. In to ni zastonj.

mednarodne organizacije so dokazale, da revni ameriški prebivalci imajo večjo težo, ker jedo samo ” olje in moko”, za kvalitetno hrano ( ribe, zelenjava in sadje), denarja ni. Tukaj si preberite https://fee.org/articles/why-are-so-many-poor-americans-so-overweight/

Svetovno znani strokovnjaki so povedali, da življenje od ” makaronov”, brez druge razmovrstne hrane, vodi v debelost in bolezni, ter krajše življenje. https://www.institutefornaturalhealing.com/2011/04/the-economics-of-obesity-why-are-poor-people-fat/


Ne iš izgovorov. manj žri in več peš hodi.

To drži in na to diskrepanco je opozarjala tudi WHO, da so namreč v bogati suhi, revni pa debeli (zaradi slabe prehrane – slabe transmaščobe, kot ste omenili, bela moka, če meso, hormonsko pitano, s kemikalijami okuženo sadje in zelenjava itd.). Bogati si lahko privoščijo fitnese, trekkinge, masaže in joge, revni so zaprti v svoja bivališča in male, revne skupnosti. Bogate pesti pomanjkanje, revne preobilje časa. Bogati so aktivni, delajo, revni so pasivni, nimajo dela. In tako naprej. Vse to je že dolgo popisano in ogromno znanstvenih debat obstaja na to temo, študij itd. Avtorica ima absolutno prav.

Kaj pa potem mi, ki ne jemo ne mesa, ne jajc, ne mleka in mlečnih izdelkov. Naša hrana je sadje (jemo ga zmerno), zelenjava (ogromno pridelamo sami), krompir, nekaj malega testenin, kaše (kar domače, ajda, proso, ješprenj) in žganci, polenta, pa stročnice in kar je drugega na vrtu. Velikokrat iz pol g moke naredim testo, gor naribam krompir, korenček, čebulo, česen in začimbe, zvijem v zavitek in ga jemo z zeljnato solato ali zdaj še vedno z domačim radičem.
pa zelo fizično delamo doma in še pri starših, vsaj 1x mesečno urejamo hišo staršev zunaj in znotraj, perem in čistim doma in pri starših, pa nam nič ne manjka. Neke fitneserke pa doktorirajo o tem, kaj bodo jedle po treningu. Joj, ko crknjena zvečer, ko delamo drva, stopim izpod tuša, padem v posteljo. Ne čutim nobene lakote, kvečjemu malo stročjega fižola pojem in to je to.
Yo ima tokrat čisto prav. Večini je pretežko kuhati iz osnovnih živil, za neko pasivno pojedo preveč.
Debeli so odvisni od hrane, res je. Vendar ne od zdrave, ker uravnotežena prehrana ne zasvoji tako kot slaba. Pri tem se ne gibajo, pa verjetno marsikdo še kadi za povrh. Pa dobimo recept za katastrofo.

New Report

Close