Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojenčici v lupinici pada glava naprej

Dojenčici v lupinici pada glava naprej

Živjo. Naši punčki, ko zaspi v lupinici, vedno glava pade naprej na prsi. In je blazno nevarno, da ji jo moram popravljati med vožnjo. Vsakič, ko speljem ji spet pade naprej.

Je v vseh lupinicah tako?? Kakšen predlog?

Kaj imate zaeno lupinico?
Koliko je star otrok?
PRevelika lupinica mogoče?
Dobijo se podloge.
Imate dovolj “poleženo”.
Mi smo imeli maxicosi peeble 8 let nazaj in je otrok lepo ležal not,

Kot je že zgoraj napisala – lupinica mora biti takšna oziroma tako postavljena, da otrok v njej leži bolj nazaj. Tako mu ne more glavica iti naprej. Preverite.

nova
Uredništvo priporoča

poskusi poravnati lupinico bolj nazaj , tako da otrok notri leži in ne sedi,

če ne gre zamenjaj lupinico, mi smo imeli maxi kosi in je top

9 mesecev bo stara. Cybex aton m, sva gledala, da je bil kao najboljsi na testu.

Tiste podloge za novorojencke nima od 63 cm naprej.

Baza ima svoje nastavitve, se naredijo “zelene” lucke, ko je kao vse prav nastavljeno. Ce jo peljem brez baze, torej s pasovi pripeto, jo bolj nagnem, ampak mi potem kaze, kao da ni prav postavljena.

Joj kok me jezi. Drago ko pes, pa ne funkcionira.

Verjetno bom res kar menjala vse skup.

Ojej, to pa res ni dobro :-/ nekaj je tu zelo narobe, nasi se to ni nikoli zgodilo. Osebno sumim design lupinice, kot so ze nakazali.

Jaz bi lupinico zamenjala.

Če boš menjala vse skupaj, vzemite raje fanta, je v najstniških letih manj težav.


pa pri devetih mesecih jo še vedno v lupinici voziš?????
najkasneje pri 7-8 mesecih jo moraš v sedež prestavit, ker postane prevelika za lupinico, po možnosti tak, da se lahko še vedno vozi s pogledom nazaj, da vratne mišice ob zaviranju ne trpijo

ne verjemi sranju od 0-18 mesecev, ker otrok pri 12 mesecih rabi drugačno oporo, kot novorojenček.

ali pa je ne znaš prav namestit

[img]https://www.mall.cz/i/41802178/1000/1000[/img]

Naša je bila stara 1 leto in za svojo starost ful velika pa je bila še vedno v lupinici.
Dokler ji glava ne sega nad “varovalo” za glavo, tako dolgo je lupinica ok.

tako na hitro pogledan review pravi:
This cutie is 10 months old. He’s 30 inches tall and 19 pounds. Since the Aton M can be used for babies 30 inches and less, we tried him in this seat. He was not that comfortable — the Aton M headrest has a slight downward angle which pushed his chin down and made him a bit crunched.

https://csftl.org/cybex-aton-m-review/

Tale lupinica me ne bi prepričala za nakup.

Sem se nasmejala 😉


pa pri devetih mesecih jo še vedno v lupinici voziš?????
najkasneje pri 7-8 mesecih jo moraš v sedež prestavit, ker postane prevelika za lupinico, po možnosti tak, da se lahko še vedno vozi s pogledom nazaj, da vratne mišice ob zaviranju ne trpijo

ne verjemi sranju od 0-18 mesecev, ker otrok pri 12 mesecih rabi drugačno oporo, kot novorojenček.

ali pa je ne znaš prav namestit

[img]https://www.mall.cz/i/41802178/1000/1000[/img]
[/quote]

Nic ni prevelika za lupinico, saj šele dobro sedi kakšen mesec, kam naj bi tako hitela v sedež?

Ja tkole ležat ni mogoče v tej lupini, tko da ne vem kaj je s to sliko.

Ja, saj verjetno jo kar bova

😁😁 dobra

Mja, najina napaka. Sva brala samo safety teste, nimava prakse, da bi morala brat se o udobnosti.

Res sem razocarana nad Cybex v celoti. Tudi vozicek je iskreno receno – precej sranje.

Žal mi je za slabe izkušnje. Mi smo imeli otroke 5-8 let nazaj. Imeli smo lupinico maxi coxi peeble in smo jo uporabljali dokler ni otroku gledala glava preko – stara sta bila krepko preko 1 leta.
Potem sta dobila Romer Safefix 9-18 kg, potem Romer Advanasfix 9-36, potem Romer Kid Fix 18-36.
Za drugega smo dobili v dar neko lupinico, ki pa nam ni bila niti malo ok – smo jo dali kar naprej, čeprav je bila drugače povsod reklamirana kot visoko ocenjena.
Vse smo kupili rabljeno in potem prodali naprej.

Pri tej starosti se vam res ne splaca kupovati nove lupinice, kupi raje sedez, ki je primeren od 9m do 4.leta. Moja oba sta pri 9m sla v sedez – takoj ko je bilo mozno. Sele takrat sem lahko v miru kam sla sama, da se nista drla zadaj – ker sta lahko gledala ven in je bil mir. Lupinice nista marala.

Je možno, da je lupinico prerasla? Mi smo otroka ravno nekje pri tej starosti prestavili v ustrezen avtosedež 0+, ker so noge postale nekoliko predolge za optimalen položaj. V prvem letu precej zrastejo. Če je do sedaj v lupinici ležala v redu, je morda res čas za nov avtosedež. Naj ima možnost ležečega položaja, pride prav tudi za spanec med vožnjo.

Ko boste kupvali sedež, bi jaz gledala, da ima možnost 2 stopenjskega nagiba.


pa pri devetih mesecih jo še vedno v lupinici voziš?????
najkasneje pri 7-8 mesecih jo moraš v sedež prestavit, ker postane prevelika za lupinico, po možnosti tak, da se lahko še vedno vozi s pogledom nazaj, da vratne mišice ob zaviranju ne trpijo

ne verjemi sranju od 0-18 mesecev, ker otrok pri 12 mesecih rabi drugačno oporo, kot novorojenček.

ali pa je ne znaš prav namestit

[img]https://www.mall.cz/i/41802178/1000/1000[/img]
[/quote]

Ma kdo to pravi? Kdaj presedlati na avtosedež je odvisno od velikosti, teže in razvoja otroka, ne pa od starosti. Pred 10 leti, ko sem jaz rodila, ga pri 7 ali 8 mesecih niti slučajno ne bi mogla dat v sedež, ker je le ta primeren za 9+ kg, moj jih je pa takrat imel le 7. Vožnja v sedežku zato zanj ne bi bila varna in je iz lupinice v sedežek šel šele pri enem letu, ko je dosegel 9 kg. Dokler glavica ne sega čez, je lahko komot notri. Prav tako mora otrok znati dobro sedeti. Če še ni stabilen, mora ostati v lupinici.

Avtorica, po moje daš lupinico v avto preveč pokonci. Postavi jo tako, da otrok v njej leži.

Ma kdo to pravi? Kdaj presedlati na avtosedež je odvisno od velikosti, teže in razvoja otroka, ne pa od starosti. Pred 10 leti, ko sem jaz rodila, ga pri 7 ali 8 mesecih niti slučajno ne bi mogla dat v sedež, ker je le ta primeren za 9+ kg, moj jih je pa takrat imel le 7. Vožnja v sedežku zato zanj ne bi bila varna in je iz lupinice v sedežek šel šele pri enem letu, ko je dosegel 9 kg. Dokler glavica ne sega čez, je lahko komot notri. Prav tako mora otrok znati dobro sedeti. Če še ni stabilen, mora ostati v lupinici.

Avtorica, po moje daš lupinico v avto preveč pokonci. Postavi jo tako, da otrok v njej leži.
[/quote]
Ni samo glava kriterij, ampak polozaj ramen in pritrdisca pasov. Ramena ne smejo biti visje od pritrdisca pasov!
Glede pokoncnega polozaja v lupinici pa je lahko problem sedez v avtomobilu. Zadnja klop je pri nekateih avtomobilih precej nagnjena in lupinica (pravilno namescena) je potem prevec pokonci. Zal pri tem ne pomaga nic, razen drug model lupinice.

Lupinico namestiti tako, da bolj leži.

Nato pa ta sedež https://www.recaro-slovenija.si/young-sport-hero/

New Report

Close