Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojenje otroka do 7. leta – danes v Tedniku

Dojenje otroka do 7. leta – danes v Tedniku

Pri nas gredo otroci pri šestih letih v šolo. Dobre mame morajo torej še eno leto hoditi v šolo podojit svojega otroka. Ne vem, če je večerni obrok ravno zadosten pokazatelj dobre mame. Razen v primeru, ko vsak večer podoj neposredno prenašaš na družabno omrežje. To bi mogoče pa šlo. Mogoče.

Kakšna nesramnost! Zakaj omejuješ dojenje na starost 18 let? Kaj pa študij? Kako se bodo sončki zmogli učiti, če ne bo več mamine dojke?!

Mejo je potrebno dvigniti na VSAJ 24. rojstni dan!!!

Mani je žal tvojega otroka, kakšno mater ima, ker se ne znaš obnašat kulturno. Nasvete za dojit ti ne rabi dajat ena meglenka, ampak sestre v porodnišnici in patronažna sestra. Sem imela tudi jaz induciran porod, glej ga zlomka. Si mislila, da si res edina? Pa nauči se obnašanja.[/quote]

A ne boš odnehala? Ti si začela soditi in žaliti, a ne? Ne skrbi, moji otroci so zelo v redu. Bog požegnaj tudi tvoje, ob taki strupenjači jim ni lahko. Udrihaš po vsem, vse veš, ko ti pa človek postavi mejo, ti pa ni prav. Ej, nisi krona stvarstva. Tu jaz končujem.[/quote]

Si zjutraj pozabila takratkega?

kaj monam najbolj manjka v življenju:
– seks
– dojenje
– denar

Odvratne majke, ki bodo svojo deco dojile do smrti, napadajo razumne ženske, da nso dobre mame, ker tega ne počnejo.

a se hecate, a ste res tako ogabne??

poznam dve taki, ki sta dojili absolutno predolgo..in pri obeh je bil razlog, da nista otroka znali drugače pomirit ali zamotit, kot pa s tem, da sta ga dali na joško, čisto simpl..in če je dve in pol letni otrok sitnaril, ga je pač potisnila na joško in je bil mir, pa magari smo bili v trgovini, restavraciji ali pa doma…in 2-3 letni otrok ogromno razume in ve, se da z njim marsikaj pogovorit..ne pa ga utišat in potosnit na joško..in oba sta pozno govorila in oba sta zdaj zelo trmasta in zahtevna, vse mora bit po njunem in takoj…zelo neubogljiva in “sitna”.

nisem proti dojenju, imam sama otroke in sem oba dojila, do 9 meseca, potem pa sta počasi oba sama nehala.

To je bolno! Otroka se doji, dokler se ne kore drugace nahranit, ko pa je vse, je dojenje nesposobnost in umobolnost matere, ki ne zmore odklopit![/quote]

Kaj tvoj otrok ni več pil mleka, ko se je začel drugače hraniti? Moji so, pri meni. Dojenje ni nesposobnost, je sposobnost. Sicer pa tudi sama ne zagovarjam dojenja po 3. letu. Aja, moji otroci niso nesamostojni, shizofrenični in ne vem kakšni še. Je pa res, da so zdravi, brez alergij, nihče nima zobnega aparata.

Ti tega pravzaprav ne moreš razumeti, ker si ubogo revše na tabletah zaradi psihe. Tvoja percepcija, kaj je prav in kaj ne, temelji na imaginarnih podobah iz nerealnega sveta. Svojih izkušenj nimaš in v negiranju želje po družini se obnašaš skrajnostno.
Tvoj besednjak in tvoja agresija sta tipični znak hudih psihičnih motenj. Zato tebi niti ne zamerim, ker tu gor stresaš strup. Si pač le ena v vrsti tistih, ki svoj dolgčas preganjajo na netu in ko so jih siti na enem forumu, grejo na drugega.
Čudi me le, kje je modetator, da dopušča tak nivo tipkanja.

To je bolno! Otroka se doji, dokler se ne kore drugace nahranit, ko pa je vse, je dojenje nesposobnost in umobolnost matere, ki ne zmore odklopit![/quote]

Kaj tvoj otrok ni več pil mleka, ko se je začel drugače hraniti? Moji so, pri meni. Dojenje ni nesposobnost, je sposobnost. Sicer pa tudi sama ne zagovarjam dojenja po 3. letu. Aja, moji otroci niso nesamostojni, shizofrenični in ne vem kakšni še. Je pa res, da so zdravi, brez alergij, nihče nima zobnega aparata.[/quote]
Ej, a veš, moji sicer nimajo alergij, zobne aparate pa bodo dobili zelo kmalu. Žal je pač tako, da imajo smolo in oba starša, ki sta imela aparat. Takšna je pač genetika in dojenje na to nima čisto nobenega vpliva. Ne verjet vsemu, kar pisarijo. Dojenje ni tako oh in sploh, da bo ščitilo pred ne vem vse čim.:-)) V tem se absolutno pretirava, zato pa imajo danes predvsem mame preveč nerealne predstave o dojenju kot nekem čudežnem aktu in viru eliksirja. Realnost je pač taka, da je dojenje pri nas pravzaprav čisto banalna zadeva. Kdor pa lepi fotke dojenja na FB – jah, pove veliko o mentalnem dometu….


Ne ogabno, bolano. Taka mati je bolna, ni sposobna normalne zdrave presoje in teh je ogromno, se množijo kot gobe po dežju. Že iz nosečnosti delajo znanstveno fantastiko, pa potem da morajo bit obvezno danes prisotnoi vsi moški ob porodu, ker je to tako čudovito enkratno doživetje, da ga mora vsak videt. in potem si omišljajo še diole, plačane mešalke megle, da jim za denar flancajo vse lepo pri porodu in izkazujejo “srčno” podporo. Noro, babe so zblaznele do konca in niso več za nič. In pol ne ve nič, dela celo znanost že okoli previjanja, kja šele prehrane, oblačenja in aktivnosti ob razvoju otroka. Permejdun bi morala narava zasuknit, da bi dedci začeli rojevat brez cirkusa in nepojmlivih norij, z zdarvo pametjo in praktičnostjo.[/quote]
Ampak ti res nisi gladek hehehheheeh[/quote]


Ne ogabno, bolano. Taka mati je bolna, ni sposobna normalne zdrave presoje in teh je ogromno, se množijo kot gobe po dežju. Že iz nosečnosti delajo znanstveno fantastiko, pa potem da morajo bit obvezno danes prisotnoi vsi moški ob porodu, ker je to tako čudovito enkratno doživetje, da ga mora vsak videt. in potem si omišljajo še diole, plačane mešalke megle, da jim za denar flancajo vse lepo pri porodu in izkazujejo “srčno” podporo. Noro, babe so zblaznele do konca in niso več za nič. In pol ne ve nič, dela celo znanost že okoli previjanja, kja šele prehrane, oblačenja in aktivnosti ob razvoju otroka. Permejdun bi morala narava zasuknit, da bi dedci začeli rojevat brez cirkusa in nepojmlivih norij, z zdarvo pametjo in praktičnostjo.[/quote]

Tole bi pa rada videla. Že pri nedolžnem moškem prehladu mora vladati obsedno stanje.

Moškega pri porodu si ženska želi za oporo, ne pa za kinopredstavo.


Ampak ti res nisi gladek hehehheheeh[/quote]
[/quote]

Vemo že dolgo.

Kaj tvoj otrok ni več pil mleka, ko se je začel drugače hraniti? Moji so, pri meni. Dojenje ni nesposobnost, je sposobnost. Sicer pa tudi sama ne zagovarjam dojenja po 3. letu. Aja, moji otroci niso nesamostojni, shizofrenični in ne vem kakšni še. Je pa res, da so zdravi, brez alergij, nihče nima zobnega aparata.[/quote]
Ej, a veš, moji sicer nimajo alergij, zobne aparate pa bodo dobili zelo kmalu. Žal je pač tako, da imajo smolo in oba starša, ki sta imela aparat. Takšna je pač genetika in dojenje na to nima čisto nobenega vpliva. Ne verjet vsemu, kar pisarijo. Dojenje ni tako oh in sploh, da bo ščitilo pred ne vem vse čim.:-)) V tem se absolutno pretirava, zato pa imajo danes predvsem mame preveč nerealne predstave o dojenju kot nekem čudežnem aktu in viru eliksirja. Realnost je pač taka, da je dojenje pri nas pravzaprav čisto banalna zadeva. Kdor pa lepi fotke dojenja na FB – jah, pove veliko o mentalnem dometu….[/quote]

Seveda, tudi nedojeni otroci so lahko popolnoma zdravi in brez alergij…
Želim samo povedati, da jim dojenje ni nič škodilo. So pa že vsi najstniki, brez čika 🙂

Gre samo za ekshibicionistično in samovšečno nagnjenje te ženske, ki se ob tem opravilu počuti nad-človek.
Ne vidim drugega razloga za dojenje otroka, ki hodi v 2. razred osnovne šole, ima že nekaj stalnih zob in nima zdravstvenih posebnosti (telesnih, za psihične nisem prepričana, če jih nima, da sprejema dojko kot bi bil dojenček).

ČE ŽE bi to bilo celi družini v obojestransko zadovoljstvo, bi to res lahko počeli v intimi in ne razgaljevali 7 let starega otroka.
Nisem proti dojenju v javnosti, ko mati doji dojenčka, vse ostalo je pa živi show. Malčka ali otroka ni treba dojiti zunaj, če je lačen, ker je sposoben jesti gosto hrano. Če lahko v šoli je žemljico za malico in makarone za kosilo, ne vidim razloga, da se ga v parku popoldne doji.

Nisem pogledala in ne bom, ker se mi zdi dojenje do 7. leta brez veze. Moram vam pa povedati, da imam sosedo (Kosovo), fejst ženska nimam kaj reči. Pridna,delovna. Njena hči je danes stara 10 let in mi je nekaj časa nazaj omenila, da jo je dojila do 5.leta starosti. Nisem mogla verjet, da je to res. Ampak očitno je res to delala, punci nič ne manjka, je sedaj lepo samostojna in pridna v šoli.
Moje soseda je tri leta, tako, da je to že bilo prej.

Pa saj se vsi dojijo no. Praktično vsi.
Moja prijateljica je pediatrinja in ne opaža popolnoma nobene razlike pri zdravju med dojenimi in nedojenimi. Tudi dojeni so bolni, pa še kako. Opaža edino razliko med tistimi, ki hodijo v vrtec in tistimi, ki so v domačem varstvu.
Tudi ona ima otroke in jih je dojila in je eden od njih bil non stop bolan.

Grem stavit, da je starejšega otroka nehala dojit, potem pa, ko je rodila ponovno, se je tudi tastarejši hotel ponovno priklopit, kar ni nič novega. Že v starih knigah o vzgoji otrok piše, da se dostikrat starejši otrok počuti malce odrinjenega ob novem dojenčku in se podojenči, torej se hoče tudi dojiti, včasih hoče ponovno plenice, itd. Jaz mislim, da se je tej ženski iz Tednika prav to zgodilo, zdaj je pa vsa pametna pa to.

Meni ni všeč ta debata o dojenju in poveličevanju dojenja in kako so dobre matere samo tiste, ki dojijo do nevemkaterega leta zato, ker veliko žensk ne more dojit, bodisi iz zdravstvenih ali drugačnih razlogov, včasih, zlasti pri prvem otroku, tudi enostavno ni mleka.

In zato je meni tole posiljevanje z dojenjem in bližino in to navaden mobing. Nekatere mamice se ob tem zelo težko počutijo. Zato ne bi škodilo malo več obzirnosti do drugih in manj poveličevanja samega sebe.

sej, če bi pogledala bi videla, da prispevek dejansko kaže 3letnika, ki se doji, dojenje 7letnika je omenjeno zgolj v enem stavku, pa ne s strani doječe mame.

moje mnenje … vsak najnaredi tako, kot misli da je prav in naj ne obsoja dejanja drugih, ker nikjer ne piše da je tako, kot dela on, res tisto, edino pravo.


Ne ogabno, bolano. Taka mati je bolna, ni sposobna normalne zdrave presoje in teh je ogromno, se množijo kot gobe po dežju. Že iz nosečnosti delajo znanstveno fantastiko, pa potem da morajo bit obvezno danes prisotnoi vsi moški ob porodu, ker je to tako čudovito enkratno doživetje, da ga mora vsak videt. in potem si omišljajo še diole, plačane mešalke megle, da jim za denar flancajo vse lepo pri porodu in izkazujejo “srčno” podporo. Noro, babe so zblaznele do konca in niso več za nič. In pol ne ve nič, dela celo znanost že okoli previjanja, kja šele prehrane, oblačenja in aktivnosti ob razvoju otroka. Permejdun bi morala narava zasuknit, da bi dedci začeli rojevat brez cirkusa in nepojmlivih norij, z zdarvo pametjo in praktičnostjo.[/quote]

Tole bi pa rada videla. Že pri nedolžnem moškem prehladu mora vladati obsedno stanje.

Moškega pri porodu si ženska želi za oporo, ne pa za kinopredstavo.[/quote]

Ne vem kako žolco od dedca imaš sicer doma ali je to še ena ob babjih , ko iz muhe naredite slona vsepovsod. Veš dobro, da imaš lep primer že to, da so v vojsko hodili moški in tudi v vojnah bili moški in kake muke so prestajali. V času moje mladosti so se pa babe same prostovoljno javljale za vojsko in to samo za 3 mesece, ker naj bi bilo to menda fino, potem je bilo pa samo cmerjenje in bi najraje kar umrle, tako hudo je bilo.

Vsaka še normalna ženska, ki ni novodobna puhloglava razvajenka, ti bo povedala, da dedca pri porodu pa ne bi želela, ker so stvari in osebno dostojanstvo kamor pa partner ne sodi.

In potem te iste ženske rabijo okrevanje celo porodniško, ker jo praktično preležijo na hrbtu z otrokom priklopljenim na sebi. Nobena redkost pa več ni, da 5 letni sonček divja s kolesom kot neumen, mama pa ko ga le dohiti jošk ven pa v usta. Skratka, ni več, babja pamet koliko je bilo je izpuhtela skupaj z nekim občutkom za prav in narobe…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Tole bi pa rada videla. Že pri nedolžnem moškem prehladu mora vladati obsedno stanje.

Moškega pri porodu si ženska želi za oporo, ne pa za kinopredstavo.[/quote]

Ne vem kako žolco od dedca imaš sicer doma ali je to še ena ob babjih , ko iz muhe naredite slona vsepovsod. Veš dobro, da imaš lep primer že to, da so v vojsko hodili moški in tudi v vojnah bili moški in kake muke so prestajali. V času moje mladosti so se pa babe same prostovoljno javljale za vojsko in to samo za 3 mesece, ker naj bi bilo to menda fino, potem je bilo pa samo cmerjenje in bi najraje kar umrle, tako hudo je bilo.

Vsaka še normalna ženska, ki ni novodobna puhloglava razvajenka, ti bo povedala, da dedca pri porodu pa ne bi želela, ker so stvari in osebno dostojanstvo kamor pa partner ne sodi.

In potem te iste ženske rabijo okrevanje celo porodniško, ker jo praktično preležijo na hrbtu z otrokom priklopljenim na sebi. Nobena redkost pa več ni, da 5 letni sonček divja s kolesom kot neumen, mama pa ko ga le dohiti jošk ven pa v usta. Skratka, ni več, babja pamet koliko je bilo je izpuhtela skupaj z nekim občutkom za prav in narobe…[/quote]

imaš možnost izkusit en minimalnni delček tega cirkusa, ampak dvomim da imaš jajca 🙂

posnami se in nam pokaži svojo izkušnjo 🙂 sej gre samo za res minimalni del, ker prav poroda in poporodnega obdobja pa res nikdar ne boš doživel, zato pa si tako zelo pameten tule.

https://www.youtube.com/results?search_query=men+labbor

Ubogo bitje. Naj doji, prima. Očitno se na ta način potrjuje; da ji negativni odzivi na FB niso bili dovolj, pa je treba zato tele joške nest še na nacionalno TV … Pa kako izpostavlja oba otroka. Take so ponavadi povsem nesposobne in poleg nenehnega iskanja pozornosti ne počnejo ničesar drugega.

Meni se uboga babnica smili, njenemu možu se pa ne vidi, da ima povečan IQ od dojenja iz mladosti. Raje pomanjšanega. Kaj ne bi tile bolani anglosaksonci naredili za pet minut slave, pa magari v eni Sloveniji, kaj je faca, svoje joše je objavila na nacionalki in jih je porinila celi Sloveniji v goflo, ne samo otrokoma.

Naj doji, briga me, kdo ji pa prepoveduje, ampak lubi boh, na nacionalni televiziji se mora potrjevat, a je kakšna Kim Kardashian? Pa kaj me briga, a zato se naročnina plačuje, da mi ona flanca kaj si njena teta misli o njenem fb? A imata z možem tudi kakšno seks pozo, s katero bi nas rada razsvetlila, ker pokazat sorodstvu ni bilo dovolj? Bo Tednik tudi to objavil? A lahko jaz na Tednik kličem, da mi je ena bradavica zrasla na nogi pa naj pošljejo kakšno novinarko, da bodo imeli kako čas zapolnit?

Tukaj sploh ni bistvo dojenje, kapirate? Baba je imela čisto druge namene. Če menite drugače mi pa prosim povejte, katera od vas bi šla na nacionalko obe dojki ven pred kamero pa dva froca gor potegnit? Katera od vas ima jajca?

Tole bi pa rada videla. Že pri nedolžnem moškem prehladu mora vladati obsedno stanje.

Moškega pri porodu si ženska želi za oporo, ne pa za kinopredstavo.[/quote]

Ne vem kako žolco od dedca imaš sicer doma ali je to še ena ob babjih , ko iz muhe naredite slona vsepovsod. Veš dobro, da imaš lep primer že to, da so v vojsko hodili moški in tudi v vojnah bili moški in kake muke so prestajali. V času moje mladosti so se pa babe same prostovoljno javljale za vojsko in to samo za 3 mesece, ker naj bi bilo to menda fino, potem je bilo pa samo cmerjenje in bi najraje kar umrle, tako hudo je bilo.

Vsaka še normalna ženska, ki ni novodobna puhloglava razvajenka, ti bo povedala, da dedca pri porodu pa ne bi želela, ker so stvari in osebno dostojanstvo kamor pa partner ne sodi.

In potem te iste ženske rabijo okrevanje celo porodniško, ker jo praktično preležijo na hrbtu z otrokom priklopljenim na sebi. Nobena redkost pa več ni, da 5 letni sonček divja s kolesom kot neumen, mama pa ko ga le dohiti jošk ven pa v usta. Skratka, ni več, babja pamet koliko je bilo je izpuhtela skupaj z nekim občutkom za prav in narobe…[/quote]

Normalno, da te tvoja žena ni pripustila k porodu. Če te že prej ni k svoji postelji …

Danes je pri porodu 75 procentov očetov. Ampak seveda, ker tebe ni bilo, si predstavljaš vse sorte mesarsko klanje. Si pač zagoveden.
Me prav zanima, kako bi bil ti sposoben svojo ženo negovat, če bi bilo treba … aja, saj ti je raje prej ušla. Pametna punca.

Ne vem kako žolco od dedca imaš sicer doma ali je to še ena ob babjih , ko iz muhe naredite slona vsepovsod. Veš dobro, da imaš lep primer že to, da so v vojsko hodili moški in tudi v vojnah bili moški in kake muke so prestajali. V času moje mladosti so se pa babe same prostovoljno javljale za vojsko in to samo za 3 mesece, ker naj bi bilo to menda fino, potem je bilo pa samo cmerjenje in bi najraje kar umrle, tako hudo je bilo.

Vsaka še normalna ženska, ki ni novodobna puhloglava razvajenka, ti bo povedala, da dedca pri porodu pa ne bi želela, ker so stvari in osebno dostojanstvo kamor pa partner ne sodi.

In potem te iste ženske rabijo okrevanje celo porodniško, ker jo praktično preležijo na hrbtu z otrokom priklopljenim na sebi. Nobena redkost pa več ni, da 5 letni sonček divja s kolesom kot neumen, mama pa ko ga le dohiti jošk ven pa v usta. Skratka, ni več, babja pamet koliko je bilo je izpuhtela skupaj z nekim občutkom za prav in narobe…[/quote]

imaš možnost izkusit en minimalnni delček tega cirkusa, ampak dvomim da imaš jajca 🙂

posnami se in nam pokaži svojo izkušnjo 🙂 sej gre samo za res minimalni del, ker prav poroda in poporodnega obdobja pa res nikdar ne boš doživel, zato pa si tako zelo pameten tule.

https://www.youtube.com/results?search_query=men+labbor%5B/quote%5D

Ne rabim niti gledat. Ma lepšega ni, vem. Vem pa tudi da tiste še normalne ženske, ki so sposobne zavedanja in nekega osebnega dostojanstva, povedo tako kot sem napisal.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

kolk moraš imet v glavi, da daš na FB sliko, kako dojiš oba otroka, od tega eden že vozi kolo….in potem užaljeno javkaš še na TV, kako so ljudje nesočutni in nerazumevajoči.
ji bo že povedal otrok sam čez vsaj 10 let, ko bo star 13, kako in kaj..

New Report

Close