Najdi forum

Splash Forum Koronavirus dokazovanje PCT

dokazovanje PCT

Pozdravljeni!

Bi mi lahko povedali ali vsi preverjajo pogoj PCT vsi hoteli kako to trenutno izgleda?, torej ob testiranju za dokaz ni več dovolj SMS? teh sprememb od Janše ne dohajam več.

LP

Kaj pa, če npr. pokličeš direkt v hotel in jih vprašaš?

Ne dohajaš ker te ne zanima in ker si kratke pameti.

Ob testiranju dobiš sedaj tisto EU potrdilo na telefon, dobiš pa ga v PDF obliki in ne da se ga več predelovati kot nekoč tisti SMS, v dokumentu je QR koda , v njej pa vsi tvoji podatki, drugje po EU s skeniranjem smejo prebrati vse tvoje podatke, pač živijo v totalitarizmu, pri nas pa je sprva izgledalo da se boste lahko vsi švercali na eno potrdilo ker je Prelesnikova prepovedala kakeršen koli vpogled v podatke , ni dovolila izpisa imena, ne starosti ne  statusa, ker je to idiotizem prve sorte je sedaj privolila da se izpiše ime in starost, tako da na Micko staro 20let se pač ne boš mogel švercati.

PCT je obvezen za vse lokale in  nastanitve , kar je tudi prav.

Po mojih izkušnjah ga preverjajo, samo in izključno zato ker so kazni zelo visoke. Inšpektorji pa najraje obiskujejo tiste za katere na netu preberejo, da ga ne preverjajo. So mi rekli v enem lokalu, da je inšpektorica prišla po objavi ene stranke na Tripadvisorju, da ne preverjajo PCT na terasi. In je merila razdalje med mizami.

Ne rabiš imet digitalnega potrdila na mobiju. Zaenkrat je zadostoval tudi sms. Le ta pa za inšpektorja ni dovolj, ker oni preverjajo še identiteto. Tako da ti svetujem vsaj izpis potrdila s tisto kodo.

Odgovor na objavo uporabnika
Neprijavljena, 05.08.2021 ob 21:10

Po mojih izkušnjah ga preverjajo, samo in izključno zato ker so kazni zelo visoke. Inšpektorji pa najraje obiskujejo tiste za katere na netu preberejo, da ga ne preverjajo. So mi rekli v enem lokalu, da je inšpektorica prišla po objavi ene stranke na Tripadvisorju, da ne preverjajo PCT na terasi. In je merila razdalje med mizami.

Ne rabiš imet digitalnega potrdila na mobiju. Zaenkrat je zadostoval tudi sms. Le ta pa za inšpektorja ni dovolj, ker oni preverjajo še identiteto. Tako da ti svetujem vsaj izpis potrdila s tisto kodo.

Hitri test-dobiš sms. To ni dovolj. Stvar je treba sprintat. Na sms-ju so le inicialke osebe, nobenih drugih podatkov.

Kako to gre? Imaš test iz laboratorija, da imaš protitelesa v krvi. To ni dovolj?

Nihče o tem ne govori, ne daje napotkov, saj jim je v interesu, da je prebolelih čim manj.

Trenutno sem na Češkem. V hotelu sem moral pokazati digitalno Evropsko potrdilo o cepljenju na telefonu. Isto je glede testiranja. Niso me pa o tem vprašali v nobeni gostilni, čeprav naj bi preverjali. Ponekod je bilo na vratih napisano, da moraš imeti potrdilo, preverjali pa niso.

 

Odgovor na objavo uporabnika
ne dohajaš, 05.08.2021 ob 20:57

Ne dohajaš ker te ne zanima in ker si kratke pameti.

Ob testiranju dobiš sedaj tisto EU potrdilo na telefon, dobiš pa ga v PDF obliki in ne da se ga več predelovati kot nekoč tisti SMS, v dokumentu je QR koda , v njej pa vsi tvoji podatki, drugje po EU s skeniranjem smejo prebrati vse tvoje podatke, pač živijo v totalitarizmu, pri nas pa je sprva izgledalo da se boste lahko vsi švercali na eno potrdilo ker je Prelesnikova prepovedala kakeršen koli vpogled v podatke , ni dovolila izpisa imena, ne starosti ne  statusa, ker je to idiotizem prve sorte je sedaj privolila da se izpiše ime in starost, tako da na Micko staro 20let se pač ne boš mogel švercati.

PCT je obvezen za vse lokale in  nastanitve , kar je tudi prav.

Ti maš pa rito ful zategnjeno, lahko greš na wc?

Odgovor na objavo uporabnika
sms že dolgo ni dovolj, 05.08.2021 ob 21:19

Hitri test-dobiš sms. To ni dovolj. Stvar je treba sprintat. Na sms-ju so le inicialke osebe, nobenih drugih podatkov.

Glej ne vem kaj so zdaj na novo sprejeli. Do ta novega odloka gostinec ni bil dolžan, niti ni smel preverjati osebnih podatkov. Mislim da jih tudi zdaj ne smejo oz. jih lahko če ti to dovoliš.

To je lahko naredil le inšpektor. Zato je bil sms dovolj.

S testom za protitelesa si lahko le rit obrišeš. Ukrepi nisi namenjeni preprečevanju okužb, ampak biznisu s cepivi in testi.

Ce kje ne preverjajo jih je treba prijavit inspekciji !

Kjer preverjajo, jih je treba prijaviti zaradi diskriminacije.

Tu ne gre za diskriminacijo, vedno imaš izbiro: ali cepljenje ali testiranje. Diskriminacija bi bila, če te zaradi tvojega IQja ne bi spustili noter.

Odgovor na objavo uporabnika
Jani832, 27.08.2021 ob 14:58

Tu ne gre za diskriminacijo, vedno imaš izbiro: ali cepljenje ali testiranje. Diskriminacija bi bila, če te zaradi tvojega IQja ne bi spustili noter.

Seveda j diskriminacija. Ne dopuščajo možnost, da se ODLOČIŠ za nič od tega.

Sicer mi je jasno, da ne razumeš razlike med izbiro in odločitvijo..

Odgovor na objavo uporabnika
Astta, 06.08.2021 ob 08:51

Ce kje ne preverjajo jih je treba prijavit inspekciji !

Zakaj jih je potrebno prijavit? Kaj imaš ti od tega da prijaviš?

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 28.08.2021 ob 10:02

Seveda j diskriminacija. Ne dopuščajo možnost, da se ODLOČIŠ za nič od tega.

Sicer mi je jasno, da ne razumeš razlike med izbiro in odločitvijo..

Lahko se odločiš za “nič od tega”, nihče te ne sili v PCT, če meniš, da ga ne potrebuješ.  Od posameznikovega odločanja je odvisno, kam bo zahajal.

Tujina ali pri nas? Jaz sem šla na hitri test v Lj (prvič od kar je ta kalvarija) in označla, da rabim pisno potrdilo. 10 min po testu so mi dali potrdilo (kasneje dobila sms, mail da je rezultat tudi na z Vem- covid certifikat eu).

Test sem pokazala ob prijavi v hotelu (Slovenija).

tebe sem ze prijavil…na psihiatrijo v begunje…bosta s puklastim psihotom sostanovalca hehe….psihotiki nori

Imaš izbiro ali boš salutiral fašizmu z levo roko ali z desno.

Prekleta golazen fašistična.

Odgovor na objavo uporabnika
saj te ne, 28.08.2021 ob 10:25

Lahko se odločiš za “nič od tega”, nihče te ne sili v PCT, če meniš, da ga ne potrebuješ.  Od posameznikovega odločanja je odvisno, kam bo zahajal.

A res da nihče ne sili? Hmmmmmm….

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 28.08.2021 ob 11:09

A res da nihče ne sili? Hmmmmmm….

Nihče te ne sili.  Imaš izbiro ali PCT ali nič.

Pri PCT se lahko odločiš za cepljenje ali testiranje.

Če izbereš cepljenje, so pravila jasna.  Če izbereš testiranje, so pravila jasna.

Če izbereš NIČ, pomeni, da ne potrebuješ ne cepljenja, ne testiranja, ker si zmožna funkcionirat brez tega.  Za preživetje potrebuješ hrano, to dobiš brez testov in cepljenja, lahko si najdeš delo, kjer tudi ne potrebuješ ničesar, osnovnošolske otroke lahko šolaš sama, jim ni potrebno hoditi v šolo.

Pa tam, kjer fašisti silijo zaposlene v teste ali strup….Saj tudi službe ne potrebuješ za preživetje. A ne ?

 

Prekleto debilno fašistično.

Odgovor na objavo uporabnika
no in, 28.08.2021 ob 11:27

Nihče te ne sili.  Imaš izbiro ali PCT ali nič.

Pri PCT se lahko odločiš za cepljenje ali testiranje.

Če izbereš cepljenje, so pravila jasna.  Če izbereš testiranje, so pravila jasna.

Če izbereš NIČ, pomeni, da ne potrebuješ ne cepljenja, ne testiranja, ker si zmožna funkcionirat brez tega.  Za preživetje potrebuješ hrano, to dobiš brez testov in cepljenja, lahko si najdeš delo, kjer tudi ne potrebuješ ničesar, osnovnošolske otroke lahko šolaš sama, jim ni potrebno hoditi v šolo.

Izbiro.. aha.. kot sem rekla ne ločiš med izbiro in odločitvijo.

Vsiljene izbire niso nikdar odločitev.

Odločitev je, da se odločiš za nič, a še vedno lahko nemoteno hodiš po svojih opravkov. Kar pa ne moreš, ker so vsilili to pa to pa to. Torej si diskriminiran z točno določeno izbiro, ki so ti jo ponudili. Enako kot pri volitvah, kjer se gre le za izbiranje med danimi in ne za odločanje med vsemi.

Na računalniku imam dostopo do zvem in digitalnega potrdila o cepljenju. Trenutno sem na dopustu in an telefonu nikakor ne pridem do tega digitalnega potrdila. Imela sem s sabo tudi potrdilo v papirnati obliki, a sem ga izgubila.

Kako naj zdaj cepljenost dokazujem s telefonom?

Sem na strani zvema, kjer naj bi aktivirala stran, a moram nekaj skenirati—KAJ?

Ali skenirati (kaj??)  ali vpisati kodo.

Kakšno kodo?

Odgovor na objavo uporabnika
Niz računalnika na telefon zvem, 28.08.2021 ob 11:41

Na računalniku imam dostopo do zvem in digitalnega potrdila o cepljenju. Trenutno sem na dopustu in an telefonu nikakor ne pridem do tega digitalnega potrdila. Imela sem s sabo tudi potrdilo v papirnati obliki, a sem ga izgubila.

Kako naj zdaj cepljenost dokazujem s telefonom?

Sem na strani zvema, kjer naj bi aktivirala stran, a moram nekaj skenirati—KAJ?

Ali skenirati (kaj??)  ali vpisati kodo.

Kakšno kodo?

Na telefon si naložiš aplikacijo zvem in s telefonom poskeniraš kodo na računalniški verziji – torej moraš biti za računalnikom, na katerem imaš zvem. Če ta računalnik ni s tabo na dopustu, ne bo šlo. Tudi kode si ne moreš poslat. Od daleč tako nikakor ne moreš do potrdila PCT. Vsaj jaz nisem našla načina.

Odgovor na objavo uporabnika
robi445, 28.08.2021 ob 11:35

Pa tam, kjer fašisti silijo zaposlene v teste ali strup….Saj tudi službe ne potrebuješ za preživetje. A ne ?

 

Prekleto debilno fašistično.

Še vedno obstaja možnost izbire.  Daš odpoved in greš na socialko.  Zamenjaš službo.  Lahko greš za ravnatelja, recimo.

New Report

Close