Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dokumentarec Dominion – koliko minut gledanja zdržite?

Dokumentarec Dominion – koliko minut gledanja zdržite?

razumem samo to kar sta me naučila življenje in svet, kdor se okorišča s titulo angela, odrešenika je samo hidič v preobleki… in ko boste prišli do fundamentalnega spoznanja, ki se mu reče življenje, boste krepko požrli vsa svoja nagnjenja, prehranske preference, umetno moralo in prišli do ugotovitve, da ne boste večno gledali nekega lepega zajčka na paši, ker bo ta predstavljal preživetje vas ali nekoga drugega ali lastno smrt zaradi izstradanosti… ker na koncu se vsak vrne na osnovno točko preživi ali umri, preživiš pa od tistega kar ti je takrat na voljo in takrat so še največji svetniki, svetohlinci, odrešeniki, živalski angelčki itn. povozili svoja prepričanja in načela ali pa jih je nek odstotek podleglo načelim ampak tistega zajčka je pač še vedno za preživetje porabil nekdo drug…
kar se tiče debelosti in preveč pojedenega je presenetljivo veliko vegetarjev predebelih, mogoče v kompenzaciji uravnotežene prehrane z OH-ji…
[/quote]

Ti si se žleht rodil ali si tak zaradi zlorabe substanc?

Sem vsejedka, ampak ko berem id*otske komentarje, v katerih se delate norca iz živali na tem posnetku, ne morem verjeti, da ste lahko taki izmečki….

Vsakdo med nami lahko nekaj naredi. Če ne bomo vsi vegetarijanci, pa lahko zmanjšamo porabo mesa. Se mu za začetek odrečemo vsaj en dan v tednu, čez čas dva dni in tako naprej. Včasih so ga jedli enkrat na teden ali pa še to ne, pa so bili precej bolj zdravi.

Dejstvo je, da mesa pojemo mnogo preveč in da se to ljudem tudi zelo pozna pri zdravju.

Moti pa me tudi to promoviranje gore mesa za piknike. A ljudje vse to potem dejansko pojedo ali pol zmečejo proč? Kar je še bolj grozljivo …

Dokumentarec pa bi si moral ogledati čisto vsak.

ahahahaha, ja, mučenje zelenjave, ti si šele eno teslo. Česa še ne boste naumili za svojo tolažbo.
[/quote]

Dokaži mi, da se motim.

o tvojem duševnem zdravju naj drugi sodijo, jaz ne bom. Imamo za to profesionalce.

Videl.
Jebe se mi. Kje je moj mesni burek?

A živali pa ne čutijo?

O, kako si sočuten do ljudi.
[/quote]

Do ljudi (Homo Sapiens Sapiens)? Zelo.

Do Homo Sapiens Animafilus, ki svoj “rod” enacijo z nisjimi bitji, ki so par vej nizje v evoluciji? Bore malo.

Pogledala celega.
Tako kot vse ostale: Earthlings, Cowspiracy, Forks over Knives, Vegucated, Live and let live, itd.
Nekateri si pač ne zatiskamo oči pred dejstvi.

Do ljudi (Homo Sapiens Sapiens)? Zelo.

Do Homo Sapiens Animafilus, ki svoj “rod” enacijo z nisjimi bitji, ki so par vej nizje v evoluciji? Bore malo.
[/quote]

Kje imaš enačenje, homo sapiens nepismenus?

Videl.
Jebe se mi. Kje je moj mesni burek?
[/quote]

V trgovini. Kar pojdi ponj.
Je komu mar zate? Ne. Si nepomemben, nepotreben balast na tem svetu. Tvoje življenje je nepomembno. Ko se bo končalo, za tabo ne bo ostala niti sled. Nepomemben. Ne obstajaš. Nič. Nada. Nothing.
Uživaj v svojem bureku.

Ne bodi kruta, za nekaj bo. Se bodo kakšne zveri ali črvički napapacali. Ali pa bo kakšna zadeta vrana enkrat pepel posnifala.

V trgovini. Kar pojdi ponj.
Je komu mar zate? Ne. Si nepomemben, nepotreben balast na tem svetu. Tvoje življenje je nepomembno. Ko se bo končalo, za tabo ne bo ostala niti sled. Nepomemben. Ne obstajaš. Nič. Nada. Nothing.
Uživaj v svojem bureku.
[/quote]

Bil za vecerjo. Slasten, pa se en jogurt zraven (o fak, zdaj me bodo pa se vegani zjebal…)

Za zajtrk bo mortadela, kosilo bo po moje pohan piscanec, o vecerji pa se ne vem. Pizza s sunko in pekoco salamo po moje.

Pa vi? Katero zival boste danes pojedli?

Sem bruhala, priznam.
Mesa se pa definitivno ne dotaknem več.


Enako tudi jaz… sem ga pogledal…. Sam sem mesojed in uživam v mesu, film mi tega ne bo spremenil. bi pa spremenil načine zakola, ker imam rad živali. res, ne gre skupaj, ampak, če z prašičem ali kravo lepo delaš in zakolješ na način, da ne ve in ne trpi, potem je to sprejemljivo. Obstajajo humani načini zakola, ki so počasnejši in seveda posledično klavnica bi imela kar 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manjšo storilnost dnevno… in kje se vrti? vse okoli denarja, zaslužka podjetij in nenazadnje korporacij. Oprostite ampak kg mesa okol 5 v trgovini? v to je všteta marža tgovine, prevoz v klavnico, klanje, prevoz od kmeta do klavnice, vzreja… to je zastonj in posledično potrebuješ nižanje stroškov glede na proizvodnjo. Ma sej, da ne govorim samo o tem: enako je globalno segrevanje- govorijo, kaj je potrebno narediti, a noben ne ukrepa…. svet je tako narejen in proti temu žal ne moremo. žal mi je samo, da nimamo odnosa do narave in do sočloveka, odraz tega in podobnih filmov je odraz novodobne kulture.

Problem je v tem, da hočejo imeti ljudje – kupci čim ceneje. Čim več robe za čim manj denarja, pri čemer jim je vseeno, da zaradi nižje cene nekdo nekje toliko bolj trpi. Glej primer baterijske reje jajc. Večini ljudi je najbolj pomembno, da so jajca čim cenejša, pa so daaaleč od tega, da si dražjih ne bi mogli privoščiti. Samo jih boli qr_c.
Ali pa koliko jajc ljudje zmečejo proč za veliko noč, ker se jim je zdelo fajn jih barvati, pojesti jih pa niti niso imeli namena. Meni se to zdi ogabno.

Ne morem gledati 🙁

Zaradi teh težkih vegeterjancev, ki nas posiljujejo z raznoraznimi videi o zakolu živali … Čez 1000 let vidim človeško vrsto s čisto majhnimi zobmi, kakšnih par mm, da bodo lahko tiste liste iz dreves jedli pa travo na pašnikih … Ti vegeterjanci sploh ne vejo, da danes sploh ne bi obstajali, če se naši daljni predniki iz tisočletij nazaj, ne bi prehrenjevali z mesom …

Nekako imam občutek, da bi vegeterjanci hoteli še morskega psa prepričati, naj raje začne alge in korale jesti … krokodila bi radi naučili samo travo jesti …

Človek je vsejed … zato že nehajte srati s temi kurčevimi videi, presneti debili prizadeti! Pogovarjejte se to med sabo, mene taki debili ne boste prepričali, da bom nehal jesti meso …

Glede videov … itak, da nobeno žival ni lepo videti umreti … ampak jebat ga … vse te živali (govedo, svinjina in perutnina) so bili vzrejeni za zakol. Kako umrejo, je dobro čim manj vedeti, važno je, da je meso dobro in zdravo.

Vi, vegeterjanci, pa kar dalje jejte tisto neokusno smrdečo vegi hrano, ki jo skuhate …

New Report

Close