Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Doma katastrofa

Doma katastrofa

Enkrat za spremembo se popolnoma strinjam s teboj. Hvala.

Nekaj drobiža?
Seštej vse, najemnina, ogrevanje, elektrika, voda, hrana, internet… Tega sigurno ni za nekaj drobiža.[/quote]

Za vse to menim, tako kot sem povedala, si zaslužim z gospodinjenjem.
Za svoj luksuz (kak lak, maskara, oblačil si ne kupujem) sem mislila drobiž in vsekakor ne, za zgornje sem vsak dan hvaležna![/quote]

Najemnina 200€, stroški 70-80€, ogrevanje 30€, telefon 10€, hrana in osnovna kozmetika 150€ … na približno, pa si s kakim priboljškom na 500€ na mesec…

Oce otroka ima zal prav. Avtoriteta se vzpostavi znotraj odnosa, ne more je tretji. Ne more on, ko gre zjutraj od doma zabicat hcerki naj bo pridna in te uboga in ti racunat na to, da tako bo. Ja kaj si pa ti? Cunja? Zid? Sluzkinja? Ce zelis avtoriteto jo moras znotraj odnosa vzpostavit sama. Z vpitjem zal to ne gre, z godrnjanjem se manj, otrok te enostavno preslisi. Jaz bi ti v branje priporocala Juhanta. Morda ti to pomaga razresit tezave. Predpubertetnice pac niso macji kaselj. Srecno!

Priporočam ti, da čimveč bereš o vzgoji in medsebojnih odnosi po googlu ali v kjižnici sposojene knjige ali pa vsaj prisluhneš na youtube …..Marko juhant je najboljši.
https://www.youtube.com/watch?v=URrSY4yvh-U

pa še to, super mama si, ker ti ni vseeno,
se vidi po tem da si odprla temo, ker te skrbi.

Nisem si mislila, da bom kdaj napisala tole, ampak v vajinem primeru mislim, da nujno rabita eno kvalitetno zakonsko svetovanje. Vidva z možem imata čisto različne poglede in pričakovanja in očitno se ne znata pogovoriti o tem. Ti na silo uveljavljaš svoje standarde in težiš obema, na hčer stresaš svoje frustracije, ker si doma in tvojega dela nihče ne vidi in ne ceni, mož je mnenja, da se dela delijo na moška in ženska (in zakaj pravzaprav ne, če praviš, da je priden in dela svoje), tamala je samo zrcalo vajinega odnosa in pomanjkanja komunikacije. Po prebranem nimam občutka, da je tvoj mož eden od tistih, ki ne mislijo odigrati svoje vloge, samo poln kufer ima tvojega teženja. Hči enako.

Ena tečna kislica si, ki vidi samo to bajto, brez nečesa pametnega za počet, brez prave družbe, hobija … sta ti res mož in hči kriva za to? Je to to, kar si želela postati, ko boš velika – nezadovoljna gospodinja?

Prvi, ki bo prišel mimo in te z zanimanjem pogledal, te bo spodnesel, da ne boš vedela, kje si doma. Pol boš pa videla, koliko ti bo še pomembno, kako je pospravljeno.

Ko prebiram take stvari, se mi zdi, da tiste matere, ki se odločijo ostat doma, da bodo skrbele za otroke, teh otrok ne vzgajajo, ampak jim odnašajo rit. Rezultat razvajeni in nesamostojni otroci. Na koncu se bo izkazalo, da je manjše zlo, če starši prihajajo pozno domov in so otroci v raznih vrtcih in podaljšanih. Žal, upam, da se motim.

Škoda, ker je umrl psiholog Bogdan Žorž. On je bil dejansko najbolj realen, od vseh psihologinj, ki so nam prale možgane. Vse so govorile samo o tem, kako je treba otroke ljubiti, pa kako je treba biti sočuten, pa kako je treba vse na lep način, kako se je treba z otroki pogajati.
Psiholog Bogdan Žorž je na enem izmed njegovih predavanj jasno in glasno povedal, da je razvajenost otrok rak rana sodobne družbe.
Otroke razvajamo že z malega, vse jim nuditi, vsem jim dati, najhujše pa je vse narediti namesto njih. Na tak način postane mati služkinja otrokom. Če oče in mati, mož in žena, ne držita skupaj, če nimata enotnega pogleda na vzgojo, ali pa se očetu kratko malo fučka in gre rajši v gostilno, potem pa je, kar je.
V naših družinah je kronično pomanjkanje očetov. Kje so očetje? Na roditeljske sestanke, na govorilne ure, h zdravniku, na sestanek za veroučence, je čez 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mater. Kje so očetje?
Najlažje pa se je potem spraviti na mater, kako je histerična, kako ne zna vzgajat, kako je nezadovoljna itd.

Avtorica jst ti priporočam eno zelo dobro knjigo za prebrat, ker je res zakon in zajema bistvo in je kratka ter razumljiva in ni komplicirana! Gre se za knjigo Mala knjiga za velike starše, avtor: Dr. Zoran Milivojević.
Meni osebno eden med boljšimi psihologi današnjega časa in eden redkih, tud nad katerim se nekateri zgražajo, ker je bil odkrit in rekel, da kdaj je upravičeno otroku tudi kako čez rit dat.

ja upravičeno se zgražajo nad njim, jaz se tudi… tak odnos do otroka kot ga on zavzema niti malo ni spoštljiv. če bi kdo drug tebe tepel po debelih delih kože, potem bi pa videla kako bi se počutila. ja na nemočne in podrejene se je najlažje spravljati. Ubogi otroci.
http://siol.net/novice/slovenija/dr-zoran-milivojevic-otroka-je-najboljse-tepsti-po-debelih-delih-koze-61362


Misliš, da človek pride do glave takrat, ko začne jamrati po forumih ?

In tvoj mož ima vsaj v tem primeru prav, saj to ni vzgoja kar ti počneš, ampak igrice dveh razvajenih osebkov.

ja upravičeno se zgražajo nad njim, jaz se tudi… tak odnos do otroka kot ga on zavzema niti malo ni spoštljiv. če bi kdo drug tebe tepel po debelih delih kože, potem bi pa videla kako bi se počutila. ja na nemočne in podrejene se je najlažje spravljati. Ubogi otroci.
http://siol.net/novice/slovenija/dr-zoran-milivojevic-otroka-je-najboljse-tepsti-po-debelih-delih-koze-61362%5B/quote%5D

Draga moja, kako pa si ti njega razumela da je treba otroke tepst vsak dan? Če nisi brala njegovih knjig in vsega, kjer je jasno izpostavil primer kdaj bi bilo otroku upravičeno čez rit dat, pol res ne komentiraj zadev!
Lahko se zgražaš kot želiš, samo dejstvo je eno, da permisivna vzgoja pušča hude posledice in to vedo tako psihologi, kot otroški psihiatri in Skandinavci, ki so bili prvi zagovorniki take vzgoje odkrito priznavajo, da je bila to napaka in se je ustvarila ”rahitična” družba.
Tebi je normalno, ko ne zaleže nobena beseda in prošnja, ko se otrok fizično spravi na starša pol starš mu v tem primeru ne bi smel dat čez rit? Ma dajmo no…..
Nihče od vseh teh zagovornikov ne izpostavlja številk kolk otrok fizično starše pretepe, ali jih poškoduje, celo nekateri podležejo posledicam!

ja upravičeno se zgražajo nad njim, jaz se tudi… tak odnos do otroka kot ga on zavzema niti malo ni spoštljiv. če bi kdo drug tebe tepel po debelih delih kože, potem bi pa videla kako bi se počutila. ja na nemočne in podrejene se je najlažje spravljati. Ubogi otroci.
http://siol.net/novice/slovenija/dr-zoran-milivojevic-otroka-je-najboljse-tepsti-po-debelih-delih-koze-61362%5B/quote%5D

Draga moja, kako pa si ti njega razumela da je treba otroke tepst vsak dan? Če nisi brala njegovih knjig in vsega, kjer je jasno izpostavil primer kdaj bi bilo otroku upravičeno čez rit dat, pol res ne komentiraj zadev!
Lahko se zgražaš kot želiš, samo dejstvo je eno, da permisivna vzgoja pušča hude posledice in to vedo tako psihologi, kot otroški psihiatri in Skandinavci, ki so bili prvi zagovorniki take vzgoje odkrito priznavajo, da je bila to napaka in se je ustvarila ”rahitična” družba.
Tebi je normalno, ko ne zaleže nobena beseda in prošnja, ko se otrok fizično spravi na starša pol starš mu v tem primeru ne bi smel dat čez rit? Ma dajmo no…..
Nihče od vseh teh zagovornikov ne izpostavlja številk kolk otrok fizično starše pretepe, ali jih poškoduje, celo nekateri podležejo posledicam![/quote]
sem ti dala link kjer jasno piše kaj zagovarja in meni je to dovolj, da knjig od take osebe ne berem… sem pa marsikatero drugo o vzgoji, ki v osnovi temelji na spoštljivem odnosu otrok starš.

aha, strah vas je praznikov … a ne boste lepo in prijazno z družino praznovali in se objemali in cmokali? neeee, do božiča se boste že vsi poklali!

babe tečne!

Verjamem, da je precej ljudi, ki s tesnobo preživljajo praznike, ker so spet vsi doma… Saj so čez leto vikendi, ampak vikend je brzinski, se že zamotijo s kakšnimi obveznostmi, prazniki pa se vlečejo in spravijo v stisko celo družino…

Meni se ti ljudje smilijo. Ne vem zakaj, a vsak ima verjetno neke svoje razloge, zakaj živi tako življenje…
Hvaležna sem vsem okoliščinam in vesolju, da pri nas nikdar ni bilo tako in da resnično komaj čakamo vsak praznik in uživamo skupaj, pa če počnemo ne vem kaj ali pa čisto nič. Torej: hvala dragi starši, hvala mož in hvala otroci, hala vam, da ste…

aja? to je rekel? otroke tepst? kreten jedan!


sem ti dala link kjer jasno piše kaj zagovarja in meni je to dovolj, da knjig od take osebe ne berem… sem pa marsikatero drugo o vzgoji, ki v osnovi temelji na spoštljivem odnosu otrok starš.[/quote]
Vsak ima svoje mnenje okrog tega, če bi bil tolk beden, ga ne bi jemali na faksu njegove literature, se ti ne zdi? Tud ga ne bi zagovarjalo kar nekaj iz stroke in to iz naše države, ne z Balkana, da ne bo pomote!

Če je odnos spoštljiv, tako bom rekla, da je nekako uravnoteženo in nihče ne občuti kakšne krivice ali stiske, tud ne rabiš posegat po knjigi o vzgoji otroka! Se ti ne zdi?

aja? to je rekel? otroke tepst? ****** jedan![/quote]

Beri mal bolj natančno!

mejte se radi … jezus bo prišo in vido, da samo tečnarite!
https://www.youtube.com/watch?v=O2MFducncsg

aja? to je rekel? otroke tepst? ****** jedan![/quote]

Beri mal bolj natančno![/quote]

zame je klofuta ali ena čez rit še vedno pretepanje in poniževanje!

Če bi se sama s sabo dobro zastopila, ne bi cmerkala…

Beri mal bolj natančno![/quote]

zame je klofuta ali ena čez rit še vedno pretepanje in poniževanje![/quote]
Če že tako gledaš je vsaka kazen poniževanje, ker se gre za nadrejen in podrejen položaj.
Tle je vedno govora, ko se gre za ekstreme (predhodno je bilo napisano), kdaj čez rit, KLOFUTA PA ODPADE!!!!


sem ti dala link kjer jasno piše kaj zagovarja in meni je to dovolj, da knjig od take osebe ne berem… sem pa marsikatero drugo o vzgoji, ki v osnovi temelji na spoštljivem odnosu otrok starš.[/quote]
Vsak ima svoje mnenje okrog tega, če bi bil tolk beden, ga ne bi jemali na faksu njegove literature, se ti ne zdi? Tud ga ne bi zagovarjalo kar nekaj iz stroke in to iz naše države, ne z Balkana, da ne bo pomote!

Če je odnos spoštljiv, tako bom rekla, da je nekako uravnoteženo in nihče ne občuti kakšne krivice ali stiske, tud ne rabiš posegat po knjigi o vzgoji otroka! Se ti ne zdi?[/quote]
Aja, jaz veliko preberem, da se kaj novega naucim, ne zato, ker ne bi bila spostljiva. Ce je pri tebi vzrok, da beres kjnige v tvoji nespostljivosti, potem ne pomeni, da je pri drugih tako. In zatorej ne sodi nas ostale po sebi in tvojih izkusnjah. Sama sem.proti vsakemu fizicnemu znasanju nad komerkoli.. moj vidik in logicna razlaga tega ke, ce jaz nekoga vzgajam in ga ucim, da je nasilje nedopustno, potem se moram sama prvenstveno tako tudi obnasati… to, da ti otroka ucis in kaznujes zaradi nemogocega obnasanja ali celo agresije, pri tem pa za kazen sama uporabljas agresijo… to je meni norcevanje iz otroka… ce je nekaj pravilno in potrebno obnasanje, ki ga moramo spostovati, velja to za vse tako odrasle.kot otroke. Ne pa da ti otroka maltretiras z necim, sama pa to po mili volji pocnes in celo to se nad njim. Pa se glede tega kao strokovnjaka, meni clovek, ki zagovarja, da de potrebno otroku povzrociti bolecino, to zame ni s od strokovnjaka, pa lahko ima se taksne nazive.

Drugič, ko te bo hči brcnila avtorica, jo lepo brcni nazaj ampak to tako močno, da jo kakšen meter odnese, milo za žajfo. Če bo pa mož kej sitnaril, zaradi tega, mu reč, tiho bot, od tebe itak nč ni, še nategnt me ne moreš več kot bi me moral, s tem boš pokazala nek drug tempariment, ne pa jokavost, ki jo je nvajen od tebe.
Od jeze te bo zagrabil in te strastno položil, hči se bo jokala v svoji sobi vidva bosta pa naredila tisto kar bi morala vsak dan. V slogi je moč.

A pol naj mož tud ženo mal po riti :-P?
Sam za boljše razumevanje :-D!

Seveda. Če pa to ne pomaga, naj jo pa še malo oklofuta.
In potem se čudimo, zakaj toliko žensk (pa tudi moških) pada po stopnicah. Ker kaj pa je meja med vzgojno klofuto in nasiljem?

New Report

Close