Najdi forum

Splash Forum Politični čvek DOMOBRANCI SO ŠČITILI SLOVENCE PRED KOMUNISTIČNIM NASILJEM !

DOMOBRANCI SO ŠČITILI SLOVENCE PRED KOMUNISTIČNIM NASILJEM !

“Dol”
kr tolaži se!:-)))

Dons je mal več cajta, je gospodov dan, dan počitka.:-)) Malo razmigovanja prstov.:-)))

Obstajajo grehi, ki jih ni mogoče opravičiti.
V KNJIGI: “ŠKOF ROŽMAN V ZGODOVINI”.

Stran 31

“”Največja tragedija slovenskega domobranstva je bila v tem, da se je vodstvo ob koncu vojne po večini rešilo, njihve napake pa je plačala vojska. Izdajalsko jo je maja 1945 na Koroškem pustil na cedilu celo sam poveljnik Franz Krener.

Neslavno pa je zapustil svoje vernike in škofijo tudi škof Rožma, ko je v skrbi za lastno življenje s svojim avtom in šoferjem pobegnil na Tirolsko v varnejšo ameriško cono. Če bi imel čisto vest, tega kot dušni
pastir prav gotovo ne bi storil, ampak bi se v Vetrinjskem pridružil svojim ljudem in bi s svojo škofovsko avtoriteto in digniteto skušal pri britanski komandi izposlovati rešitev domobrancev. V katoliški cerkvi ni v navadi, da bi škof iz strahu pred preganjanjem ali tudi pred smrtjo zapustil svojo čredo.
Nad njegovim pobegom so bili začudeni tudi v Vatikanu, zato ga leta 1950, ko je Rožman pripotoval iz ZDA in je zaprosil za sprejem pri papežu, PijXII. ni hotel sprejeti.

Oborožen odpor proti okupatorju v letih 1941 – 1945 je sprostil velike energije slovenskega naroda. Moralni kapital, ki smo si ga prislužili s svojim prispevkom k skupni zmagi protihitlerjevske koalicije, in dejstvo, da je slovenska partizanska vojska sama osvobodila pretežni del slovenskega ozemlja, sta nas ob koncu vojne enakopravno posadila za mizo zmagovalcev.
Najpomembnejši dosežek na strani protifašistične koalicije je bila vrnitev velikega dela slovenskega etničnega ozemlja, ki ga je po rapalski pogodbi dobila Italija.

Enako pomembno je tudi dejstvo, da je ravno oboroženi odpor preprečil, da okupatorji (zlasti nacistična Nemčija) niso v celoti uresničili svojega genocidnega načrta o uničenju slovenskega naroda kot etnične
skupnosti.
Brez partizanskega osvobvodilnega boja bi na slovenskem Štajerskem in na Gorenjskem le malo Slovencev dočakalo 1. maj 1945 na svojih domovih
Slovenski osvobodilni boj med drugo svetovno vojno je bil zato visoko moralno in nacionalno dejanje, ki pomeni dosedanji slovenski zgodovini, kolaboracija z okupatorjem in bojevanje na strani tistega, ki je hotel slovenski narod uničiti, pa greh, ki ga ni mogoče opravičiti.“”

Stran 23

“”Škof Rožman je do konca vojne zagovarjal oborožen boj proti partizanom. Svoje zmotne politike se je očitno prav ovedel šle po vojni, ko je bilo prepozno. O svojem medvojnem ravnanju je škofu Jožetu B. Žabjaku v Rimu med drugim dejal: “
“”Vseh stikov, ki sem jih imel med vojno z Italijani, mi je iskreno žal. Prav vseh. Niti ene stvari nisem od njih dosegel, niti enega talca rešil, niti ene deportacije preprečil, niti ene jhiše rešil pred požarom. niti enega trpljenja ublažil. Nič, čisto nič.Obljubljali so mi vedno vse, dali pa nikoli nič.”””

Do takšnega spoznanja je prišel mnogo prepozno. Pred tem, septembra 1946, ko je v odsotnosti bil obsojen na 18 let zapora je namreč v zagovoru in prigovoru na obtožbe na koncu zapisal:
“”Če sedaj pred bogom vse premislim, moram priti samo do enega in edinega zaključka. Tudi v drugo bi vse to več ali manj enako storil””.

Ja, DEMOS, je postavil temelje. Rupel je štancal veleposlaništva, župani pa občine. Iz 65 občin so jih naštampal 215. Ustanovili so ogromno nepotrebnih institucij in komisij. Džavni zbor pa samo kimal.
Cerkev je dobila vrnjeno, v drugih državah ne! Cerkev je prišla h koritu s Šturmovem Zakonom, to je bilo v mnogih časopisih napisano.
“Biblični izvirni greh je bila denacionalizacija.”

Čakajo vas še izbrisani, to tudi ne bo poceni. Navadni ljudje lahko samo opazujemo.
Vsa SFRJ, ni bila toliko zadolžena kot je bila po dveh letih samo Slovenija.

Kar tolažite se, Jaz sem že pred več leti zapisala, da boste spravili Slovenijo na kant in ste jo!
Prvič sem napisala, ko so dali denar Betnavi.
Oglejte si puf Mariborske nadškofije, grad Goričane, itd., itd., da ne naštevam naprej.

Kakor si boste postlali, tako boste ležali.

Tudi to sem že večkrat napisala.

Pa lep preostanek nedelje vam želim!

Imaš premajhen domet, da bi razumela. Fanatični verniki nikoli niso sposobni razumevanja.
Glavni problem je, da so si oblast primorili komunisti. Povsod je tako in mi nismo nobena izjema. Dokler imajo kaj besede, bomo šli samo dol. Brez komunistov pa gre gor. Kar dobro.
Tvoj domet je pa za razumevanje napisanega premajhen.

Nekatere stare babe bi se rade šle politiko, hehehe…hehe ? Pa ni več jugokomunizma ni več juge, partija v ilegali in v EVROPI , ki ni bila nikoli njihova najintimnejša opcija (kučan) ! Komunisti so postali kapitalisti z ukradenim narodnim premoženjem ( 75 miljard v davčnih oazah samo iz Slovenije ), narod pa brez dela in kruha.
In te stare AFEŽEJEVKE bi rade še malo pred smrtjo koga brcnile tako, da se tu pa tam prdnejo na forumu !

A nebi raje babe stare doma raje počistile stanovanje in šle na svež zrak, ki bi vam mogoče lahko razbistril pogled, da bi videle kako se piše 2014 leto in živimo v DEMOKRATIČNEM SVETU EVROPE, pa tudi, če ni bila vaša intimna želja, se stvari ne da več spreminjati !

Sprijaznit se bo treba !

Kdo pa je bil izdajalec domovine?

Komunisti so bili pod rusko in srbsko nadoblastjo, vodeni iz Rusije in Srbije. Prvi komunisti so se šolali po zloglasnih ruskih šolah (okoli leta 1934, kjer so jih naučili vse te podlosti, ki so jih nato izvajali med vojno). En stric je šel v Rusijo in so ga zato ubili, ker se ni strinjal z njihovo taktiko (pobiješ vse, popleniš vse…), pa samo zaradi enega stavka so ga ubili, pa še njegove najstarejše sinove.

Domobranci so bili pa na svoji zemlji pod nemško nadoblastjo (Ljubljana in gorenjska sta bili pod Nemčijo, isto, kot pred letom 1918, ja, isto, kot prej 1000 let).

Zato meni spet NIHČE ne bo govoril o IZDAJALCIH!!!

Nisem Srbkinja, da bi videla ta bele kot izdajalce. Niti Nemka, da bi videla komuniste kot izdajalce.
Komunisti so izdali naš narod (genocid), boga in domovino (nacionalizacija).
Domobranci pa svoj “slovanski jezik”.
……………….
O “domačih izdajalcih”!
……..
Če hočeš domobrance označiti za domače izdajalce, potem mi moraš najprej povedati, kdo je bila prava slovenska narodna vojska?

Partizani vodeni iz Srbije in Rusije, pod rusko komando oziroma srbsko (ki so iz Rusije dobivali orožje – od Rdeče armade, kateri so prisegli)? Ta niti na naših tleh ni bila (z izjemo dolenjske in primorske).

Ali domobranci na domačih tleh, ki so se borili proti tej Rdeči armadi in so dobivali orožje od tistih, ki so bili nad njimi.
Najprej Avstro-Ogrska (do leta 1918), potem Jugoslavija, potem Kraljevina SHS, potem Italija, potem Nemčija… dokler jih niso komunisti leta 1945 razglasili za izdajalce in pobili do zadnjega?

Pač,… mi imamo res probleme z našo identifikacijo. Zaradi slovanskega jezika mislimo, da smo Slovani, čeprav smo bili 1000 let Nemci (v okviru severno-zahodnega imperija)… in sedaj ne dojamemo…. kam v resnici spadamo. Na jug ne, na sever pa očitno tudi ne.. no, ne več.

….
In še malo v razmislek:
Če sem jaz Srb, pobijem 200.000 nekdanjih Avstrijcev (Slovencev) brez problema, sami izdajalci in kolaboratorji s izdajalci. (V prvi svetovni vojni smo bili itak Slovenci in Srbi na različnih straneh).

Če sem pa Slovenec, se pa priključim Srbu in prevzamem njegovo miselnost?

Še en dokaz, da smo Slovenci narod brez lastne identitete.

“Dol”
kr tolaži se!:-)))

Dons je mal več cajta, je gospodov dan, dan počitka.:-)) Malo razmigovanja prstov.:-)))

Obstajajo grehi, ki jih ni mogoče opravičiti.
V KNJIGI: “ŠKOF ROŽMAN V ZGODOVINI”.

Stran 31

“”Največja tragedija slovenskega domobranstva je bila v tem, da se je vodstvo ob koncu vojne po večini rešilo, njihve napake pa je plačala vojska. Izdajalsko jo je maja 1945 na Koroškem pustil na cedilu celo sam poveljnik Franz Krener.

Neslavno pa je zapustil svoje vernike in škofijo tudi škof Rožma, ko je v skrbi za lastno življenje s svojim avtom in šoferjem pobegnil na Tirolsko v varnejšo ameriško cono. Če bi imel čisto vest, tega kot dušni
pastir prav gotovo ne bi storil, ampak bi se v Vetrinjskem pridružil svojim ljudem in bi s svojo škofovsko avtoriteto in digniteto skušal pri britanski komandi izposlovati rešitev domobrancev. V katoliški cerkvi ni v navadi, da bi škof iz strahu pred preganjanjem ali tudi pred smrtjo zapustil svojo čredo.
Nad njegovim pobegom so bili začudeni tudi v Vatikanu, zato ga leta 1950, ko je Rožman pripotoval iz ZDA in je zaprosil za sprejem pri papežu, PijXII. ni hotel sprejeti.

Oborožen odpor proti okupatorju v letih 1941 – 1945 je sprostil velike energije slovenskega naroda. Moralni kapital, ki smo si ga prislužili s svojim prispevkom k skupni zmagi protihitlerjevske koalicije, in dejstvo, da je slovenska partizanska vojska sama osvobodila pretežni del slovenskega ozemlja, sta nas ob koncu vojne enakopravno posadila za mizo zmagovalcev.
Najpomembnejši dosežek na strani protifašistične koalicije je bila vrnitev velikega dela slovenskega etničnega ozemlja, ki ga je po rapalski pogodbi dobila Italija.

Enako pomembno je tudi dejstvo, da je ravno oboroženi odpor preprečil, da okupatorji (zlasti nacistična Nemčija) niso v celoti uresničili svojega genocidnega načrta o uničenju slovenskega naroda kot etnične
skupnosti.
Brez partizanskega osvobvodilnega boja bi na slovenskem Štajerskem in na Gorenjskem le malo Slovencev dočakalo 1. maj 1945 na svojih domovih
Slovenski osvobodilni boj med drugo svetovno vojno je bil zato visoko moralno in nacionalno dejanje, ki pomeni dosedanji slovenski zgodovini, kolaboracija z okupatorjem in bojevanje na strani tistega, ki je hotel slovenski narod uničiti, pa greh, ki ga ni mogoče opravičiti.””

Stran 23

“”Škof Rožman je do konca vojne zagovarjal oborožen boj proti partizanom. Svoje zmotne politike se je očitno prav ovedel šle po vojni, ko je bilo prepozno. O svojem medvojnem ravnanju je škofu Jožetu B. Žabjaku v Rimu med drugim dejal: “
“”Vseh stikov, ki sem jih imel med vojno z Italijani, mi je iskreno žal. Prav vseh. Niti ene stvari nisem od njih dosegel, niti enega talca rešil, niti ene deportacije preprečil, niti ene jhiše rešil pred požarom. niti enega trpljenja ublažil. Nič, čisto nič.Obljubljali so mi vedno vse, dali pa nikoli nič.”””

Do takšnega spoznanja je prišel mnogo prepozno. Pred tem, septembra 1946, ko je v odsotnosti bil obsojen na 18 let zapora je namreč v zagovoru in prigovoru na obtožbe na koncu zapisal:
“”Če sedaj pred bogom vse premislim, moram priti samo do enega in edinega zaključka. Tudi v drugo bi vse to več ali manj enako storil””.[/quote]

možak je bil očitno komunist.
samo taki ste pisali Bog z malo začetnico:-(

Čestitam! Bistro oko vse opazi. Je pa za kvalificiranje “spisa” bistveno.

Ja, DEMOS, je postavil temelje. Rupel je štancal veleposlaništva, župani pa občine. Iz 65 občin so jih naštampal 215. Ustanovili so ogromno nepotrebnih institucij in komisij. Džavni zbor pa samo kimal.
Cerkev je dobila vrnjeno, v drugih državah ne! Cerkev je prišla h koritu s Šturmovem Zakonom, to je bilo v mnogih časopisih napisano.
“Biblični izvirni greh je bila denacionalizacija.”
Čakajo vas še izbrisani, to tudi ne bo poceni. Navadni ljudje lahko samo opazujemo.
Vsa SFRJ, ni bila toliko zadolžena kot je bila po dveh letih samo Slovenija.

Kar tolažite se, Jaz sem že pred več leti zapisala, da boste spravili Slovenijo na kant in ste jo!
Prvič sem napisala, ko so dali denar Betnavi.
Oglejte si puf Mariborske nadškofije, grad Goričane, itd., itd., da ne naštevam naprej.

Kakor si boste postlali, tako boste ležali.

Tudi to sem že večkrat napisala.

Pa lep preostanek nedelje vam želim![/quote]

v znanem slogu še naprej lažeš, kot pes teče:

1. v času DEMOS-ove vlade je bilo 60 občin in ne 65
2. kdo že je bil na oblasti leta 1994, ko se je število občin povečalo na 147?
3. in kdo je vodil vlado leta 1998, ko se je število povečalo na 193?
4. danes je v Sloveniji 211 občin in kot 212. Ankaran, ki je občina bolj tako-tako, torej manj kot ti navajaš
5. česa je Šturmov zakon kriv, morda vrnitve podržavljenega premoženja pravemu lastniku?
6. katere stranke so bile v vladi od leta 1992, ki niso hotele popraviti domnevnih krivic domnevnih izbrisanim?
7. se ti ne zdi, da je tisti pufek od Betnave pravi drobiž v primerjavi s tistimi, ki so jih ustvarile državne banke?

ja, za tistih 12 občin iz leta 2006 je pa res “krivda” na desnici, ker so dovolili, da so postale občine tudi tiste, ki so bile prej diskriminirane.

Brez domobrancev, ki so nesebično branili Slovenke in Slovence pred komunističnimi klavci, ki jih je vodil peder. pedofil in zločinec Josip Broz – Tito, bi pod streli komunističnih garjavih psov padlo bistveno več nedolžnih žrtev, kot jih je!

V Nürnbergu so na procesih sodili vsem glavnim nacističnim zločincem. Kdo je bil v Jugoslaviji in pozneje v Sloveniji obsojen za zločin proti človečnosti?

NIHČE !

Še več. Še živeči komunistični zločinci se prosto sprehajajo po Sloveniji. “Demokratičen narod”, kot naj bi bili Slovenci dopuščamo, da brez sojenja crknejo naravne smrti.

Kaj so naredili z Mussolini-jem in Ceauşescu-jem. Pri nas v Sloveniji pa komunistični zločinci leta 2014 prosto kupujejo solato na ljubljanski tržnici.

Sodniki, ki so sodili že v prejšnjem totalitarnem režimu, danes pošiljajo v zapor demokratične voditelje opozicije.

Predsednica okrajnega sodišča v Ljubljani Vesna Pavlič Pivk se še danes preoblači v simbole jugoslovanskega totalitarizma.

Tebi dam prav vse, razen Janeza Janše.
Janša ni nič drugega, kot pokvarjenec, ki izkorišča minule zgodovinske razmere.

Dejstvo je, da komunizem 1945-90, ni bil ne legitimen ne legalen in te zločincev se danes podpiramo in ti se sprehajo med nami.

Živel jaz!
Smrt fašizmu!

Zakaj pa se domobrani niste borili proti okupatorju,pa bi bili glavni vi ne komunisti,pa ste raje služili okupatorju in jim lizali rit!

Pa saj so se borili in to izključno za svoj žep in lastne koristi! Pobili so nedolžne ljudi, jih zmetali v Barbara rov in jim vse pokradli!

“”Ženico, ki je poskusila pobegniti, so na vrtu zaklali!
Krvavi ples, ki so ga nemški okupatorji in njihovi pomagači!!!!!!!!!!! začeli 30. aprila v obmejni hrvaški Lipi s pobojem 280 ljudi, se je v maju z vso okrutnostjo nadaljeval po Čičariji ter v Podgori in dosegel grozljivi vrhunec v Brkinih, kjer so požgali šest vasi in 18. maja 1944 na grozovit način pobili 70 ljudi.”

https://www.youtube.com/watch?v=Ef6ksheiv2k

V obeh prispevkih je jasno in lepo prikazano, kako so SDS Diktatorji s pomočjo zvonov in škofij uničili to lepo Slovenijo. Predvsem v zadevi “Naska demokracije” je povedano, da je bila Slovenija ob osmosvojitvi velika in cenjena država! Ko pa so se prigrebli belčki na ob last, tudi takrat, ko so volitve izgubili je prišel pekel in še danes je tako!!!

Če bi malo bolje poznal stvari, bi vedel, da Janša vlada in deluje na splošno v politiki s soglasjem takozvane kontinuitete ali, če hočeš, nomenklature. Če hoče kaj z bankami pa jih dobi po prstih in doživi poročilo KPK in demonstracije.

To je morda zapis normalnega razmišljujočega človeka, ki tudi zaradi razmišljanja in uporabe možganov na svet ne gleda črno-belo. Po mojem mnenju je svet pisan in siv predvsem v razvitih demokratičnih družbah, oz. je tak pogled na svet v teh normalen in večinski. V slabše razvitih, nedemokratičnih družbah, kar je tudi cela vzhodna Evropa, pa je bolj prisoten črnobel pogled. Ta pogled se kaže v vseh porah življenja.

Mi pa imamo poleg tega še to smolo (ali smo imeli sploh kaj možnosti v Avstroogrski), da smo bili vedno pod enim tujcem. Nikoli svojga cesarja (kralj Samo je bil predolgo nazaj), to je tudi pogojevalo žalosten zaplet v 2.vojni. Ne, ne želim nikogar opravičevati, zakaj je postal to kar je, ker mi ni treba; kot sem rekel ne maram črno-bele slike.

Vseeno, tule se lahko prepirate, pljuvate in obmetavate z žaljivkami. Ko greste na ulico, hvala bogu ali nebogu, tega še ne počnete. Ker ne vidite, da bi bil kdo pobarvan rdeče, črno, ali belo, ali da bi imel celo roge, iznakažen ksiht in podobno, čeprav veste, da je velik procent sogovornikov na cesti z nasprotne ideološke strani. Veste pa tudi, da so to ljudje, tako kot vi. Lepo bi bilo, če bi se tega zavedali tudi na tem forumu.
Lp, Miha

Miha________ Pozabil si sebe vključit v te ljudi ?!>)))

O domobrancih.
https://www.youtube.com/watch?v=CcpPMDegfLo

Oprostite gospod, ampak mi Nemci smo autohtono prebivalstvo (domaco prebivalstvo) na Spodnjem Stajerskem in Karnioli..mi smo samo kmetje in delavci na Spodnjem Stajerskem in Karnioli.
In Hans je tudi Nemsko ime, ce ne veste..

In pred letom 1919 se tukaj ni bilo okupatorjev, po 1919 so prisli..pred 1866 je bilo tukaj Drzava Nemskega naroda..in ni bilo dobenih problemov tukaj.

Problemi in Slabe stvari se zacnejo tukaj dogajati, po 1919 in do danes..pred 1919 so bile tukaj kaj cvetoce dezele,..danes ne vec ne..

Slava in čast slovenskim domobrancem! Če se ne bi formirali, bi v komunističnem nasilju umrlo bistveno več ljudi, kot jih je. Komunisti so bili klavci, v polnem pomenu besede.

Komunisti so imeli le eno nalogo, pobijati sodržavljane, ki se niso strinjali s Titom in Stalinom.

Sick!

Pred letom 1919 se tukaj ni bilo take stvari kot okupatorji..
O okupatorjih se tukaj govori, po 1919 pa do danes..

Seveda g. Janos se ni bil ziv pred 1919,..tako, da morda to o okupatorjih govori iz svojih osebnih zivljenskih izkusenj morda..

Ob osamosvojitvi je Slovenija postala drzava (prej se ni bila drzava, ob osamosvojitvi je postala)..in v zanjih 22 letih v casu obstoja te drzave.
Tako da sedaj zanjih 22 let imate Slovenci samostojno politiko..
Prej je niste imeli..tako da ocitno tisto kaj je bilo cenjeno in spostovano ni bila vasa krivda..Sedaj zadnjih 23 let pa pocnete Slovenci samostojno kaj hocete..

Hvala Bogu, da smo se osamosvojili.

Zdaj nas čaka še trnova pot, da se osvobodimo. Nekaj žlahtnih komunistov je že umrlo, nekaj jih še vztraja in pere možgane slovenski mladini. Iz tega vala zavajanih vznikajo nove stranke: Solidarnost, Verjamem, Združena levica ….

Očitno bo prehod v demokracijo trajal dlje kot 25 let. 50? 70 let? Nemci so se že spametovali in je Hitler izmeček? Kdaj se bodo spametovali Slovenci in bodo Tito, Kardelj, Kidrič, Ribičič …. izmečki?

Lepo so se spajdašili s Hitlerjem…

New Report

Close