Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Donat MG – Pozor!!!!!!!!

Donat MG – Pozor!!!!!!!!

Donat MG imajo samo še v plastiki!. STRUP!

Katastrofa, NE KUPUJEM VEČ!

https://www.delo.si/mnenja/pisma-bralcev/donat-mg-le-se-v-plastenkah/

Tudi jaz sem prenehala. Plastike ne podpiram! Oglaševanje me ne bo prepričalo v nakup plastike.

Sem jim pred časom pisala, z njihovim odgovorom nisem zadovoljna in Donata ne kupim več. Vsi bi ga morali bojkotirat, pa naj se zamislijo.

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Kaj so ti odgovorili? Po resnici?
Da je čiščenje povratnih steklenic predrago i preveč reskirano ( eni nalivajo noter škropiva, olja, maziva, drugo kemijo, pa potem to dajejo v povratno stekleno embalažo potem, tega ne spereš kar tako iz stekla) in da je ceneje polnit v plastiko, ker je cenejša?

Tudi jaz ne kupujem več. Ko jih jebe, mi iščemo način kako zmanjšati uporabo plastike.

Ker čiščenje in razkuževanje steklenic pa je ful okolju prijazno, kajne?

Kaj so ti odgovorili? Po resnici?
Da je čiščenje povratnih steklenic predrago i preveč reskirano ( eni nalivajo noter škropiva, olja, maziva, drugo kemijo, pa potem to dajejo v povratno stekleno embalažo potem, tega ne spereš kar tako iz stekla) in da je ceneje polnit v plastiko, ker je cenejša?
[/quote]

A ti misliš da piješ iz iste flaše kakor nekdo prej? Eni ste pa res…

Flaše se zmeljejo in pretopijo, iz tega se pa naredi nova steklena zadeva.

Jaz ga tudi ne kupujem vec. Zarad plastike in zaradi cene, ki je zdaj 1,8 eur za liter. Adijo, sem nasla druge alternative. Kaj pa mislijo, da so?! Prav, naj terajo svojo, mene ne bodo vozili.

Ne štekam zakaj so v Sloveniji vračljive samo steklene flaše? V Nemčiji so bile že pred več kot pred 5 leti vračljive tudi prav vse plastične plastenke. Pri vsaki se je plačala kavcija 25 centov. In glej ga zlomka, ljudje so jih masovno nosili nazaj v štacuno, da so dobili tisti vavčer, ki so ga potem zapravili v trgovini ali dobili vrnjen denar na blagajni trgovine. Sustm je funkcioniral!

A ti misliš da piješ iz iste flaše kakor nekdo prej? Eni ste pa res…

Flaše se zmeljejo in pretopijo, iz tega se pa naredi nova steklena zadeva.
[/quote]

Seveda je tako, da se reciklirane flaše perejo – pivo, mineralna, mini gazirane – hotelski program za 4 in 5 zvezdic je vedno pijača v steklenkah – kar poglej si, kako perejo steklene reciklirane ( torej že uporabljene) pirovske flaše:

https://www.youtube.com/watch?v=BVTOG7XCIzE

A ti misliš, da tiste flaše, ko si jih dal v trgovini v tisto odprtino za reciklažo pa dobiš listek za odštet potem embalažo pri nakupu novih napolnjenih , kar meče v kontejner in drobi – nijakor cele vračajo v polnilnico oz. fabrko. – sploh te tamale, ko so po kafičih – 0,2 l 0,25l in 0.33l stekleničke npr. Coca Cola, Schweppes, Fanta, Radenska v stekleničkah – v hotelih 4 in 5 zvezdic je standard,da se mora postreči gostu iz take steklenice, ne iz šankomata, še manj pa iz plastične flaše :). In tudi te flaške gredo v ponovno pranje in filaje v polnilnici, ne pa v uničenje in taljenje kot surovino.

Pa tudi tisto, kar gre v taljenje, mora biti na neki nacin ocisceno, ali? Poleg tega je steklena embalaza tezja in gre vec nafte za prevoz.
Ne mores zmagat. Kvecjemu lahko malenkost zmanjsas skodo na okolju tako, da kupis samo tisto in toliko, kolikor nujno potrebujes. Ampak, spet… ce bi vsi tako ravnali, bi se stevilo delovnih mest razpolovilo. In si spet na zacetku.

edino kar pa drži pa je – da so obupno predragi… Za moje pojme flaša donata 1 l ni vredna 1,8 e… ga pijem občasno -. ampak kupim posamezno flašo na 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust. kar je preveč je pa preveč -res gre samo za zaslužek

edino kar pa drži pa je – da so obupno predragi… Za moje pojme flaša donata 1 l ni vredna 1,8 e… ga pijem občasno -. ampak kupim posamezno flašo na 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust. kar je preveč je pa preveč -res gre samo za zaslužek
[/quote]

Saj zato pa pišemo, kaj nanese toliko: trgovčeva marža je ponavadi najvišja, pa potem več goriva za transport, ker je težji tovor za pripeljat do skladišč in od njih do štarcun razvozit, več denarja za surovino steklo, pa še pomit prej pred polnjenjem, pa sterilizirat reciklirano steklo. Ni računice, če ni tako “visoka” cena potem za kupca. Vsebina tistega litra gazirane naravne vode je morda le 5 centov, vse ostalo pa, kot že našteto. Preveč členov v logistično prodajni verigi je od izvirate vode do tebe, kot končnega kupca je – ni samo embalaža tista 🙂

Seveda je tako, da se reciklirane flaše perejo – pivo, mineralna, mini gazirane – hotelski program za 4 in 5 zvezdic je vedno pijača v steklenkah – kar poglej si, kako perejo steklene reciklirane ( torej že uporabljene) pirovske flaše:

https://www.youtube.com/watch?v=BVTOG7XCIzE

A ti misliš, da tiste flaše, ko si jih dal v trgovini v tisto odprtino za reciklažo pa dobiš listek za odštet potem embalažo pri nakupu novih napolnjenih , kar meče v kontejner in drobi – nijakor cele vračajo v polnilnico oz. fabrko. – sploh te tamale, ko so po kafičih – 0,2 l 0,25l in 0.33l stekleničke npr. Coca Cola, Schweppes, Fanta, Radenska v stekleničkah – v hotelih 4 in 5 zvezdic je standard,da se mora postreči gostu iz take steklenice, ne iz šankomata, še manj pa iz plastične flaše :). In tudi te flaške gredo v ponovno pranje in filaje v polnilnici, ne pa v uničenje in taljenje kot surovino.
[/quote]

Ja, en izmed korakov reciklaže je umivanje.

A ti misliš da piješ iz iste flaše kakor nekdo prej? Eni ste pa res…

Flaše se zmeljejo in pretopijo, iz tega se pa naredi nova steklena zadeva.
[/quote]

Kaj tako glupega pa še ne, torej se tudi povratne pirovske flaše polnijo samo enkrat, morda se samo enkrat polnijo tudi tiste bavarske s preklopnim pokrovčkom, katere moraš pustiti odprte po popiti vsebini, čemu le ?

Jaz sem delala v podjetju, v katerem smo sok polnili v steklenice. Ampak pozor. Teh istih stekleniic nismo nazaj sprejemali, so jih morali naši kupci kar lepo stran metat. Steklenice smo kupovali v Avstriji, odpadek iz njih pa je nastajal pri nas, v Sloveniji. Meni se je to zdelo do konca bolano. Je pa moj šef vseeno nekaj steklenic vzel nazaj in jih pral pri nekom na črno, ker se mu je gto bolj splačalo kot če bi kupoval nove.

Hvala za info glede Donata. Ga ne kupim več.

Ja, res je, kar se pa ljudem ni dalo in so odvrgli, pa vse poberejo klošarji in prav tako dobijo plačano. Videno na oktoberfestu. Dvojna, celo trojna korist.

Pa, a nimajo tudi Hrvati takega sistema? Vračanje plastenk in dobiš nazaj v trgovini? MI pa ne. Res ne vem, zakaj ne uvedemo tega.

Če smem vprašat, kakšno alternativo si našla? Ker jaz tudi iščem, ker so zmešani s to ceno in s plastiko. HVala

A tudi vse ostale firme, ki uporabljajo plastiko in so še bolj obupne do okolja, tako zvesto bojkotirate?
Nestle, Persil, Loreal, Ariel, Schauma, Head and shoulders, Dove, …

Ja, res je, kar se pa ljudem ni dalo in so odvrgli, pa vse poberejo klošarji in prav tako dobijo plačano. Videno na oktoberfestu. Dvojna, celo trojna korist.

Pa, a nimajo tudi Hrvati takega sistema? Vračanje plastenk in dobiš nazaj v trgovini? MI pa ne. Res ne vem, zakaj ne uvedemo tega.
[/quote]

Mi ne, ker raje plačujemo komunalam, da dvakrat zaslužijo – z nami in s prodajo plastike in drugega materiala. Zelena družba ja pa kaj še.

Meni samo Donat pomaga pri odvajanju.
Kupim ga v pakiranju (6 kosov) na Mercatorjev ali Sparov kupon -25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Drugače pa, to je šele začetek, pripravite se …. vse se bo podražilo, plastika bo zavladala …
Nič dobrega nas ne čaka.

Saj zato pa pišemo, kaj nanese toliko: trgovčeva marža je ponavadi najvišja, pa potem več goriva za transport, ker je težji tovor za pripeljat do skladišč in od njih do štarcun razvozit, več denarja za surovino steklo, pa še pomit prej pred polnjenjem, pa sterilizirat reciklirano steklo. Ni računice, če ni tako “visoka” cena potem za kupca. Vsebina tistega litra gazirane naravne vode je morda le 5 centov, vse ostalo pa, kot že našteto. Preveč členov v logistično prodajni verigi je od izvirate vode do tebe, kot končnega kupca je – ni samo embalaža tista 🙂
[/quote]

Ja, človek bi si mislil, da je res tako. Ampak, naj ti pokažem na dveh primerih, da ni vse tako preprosto, kot se zdi:

1. Tovarniške trgovine, ki so na sami lokaciji tovarne (Fructal, Žito, itd.) imajo začuda podobne cene kot so v trgovini Špar, Mercator, … Kljub temu, da porabim svoj čas in bencin, da se pripeljem k njim.
2. Mlekomati – odpade vse posredništvo med kmetom in končnim kupcem. Kljub temu, mleko dražje kot v trgovini.

Še je takih primerov kot npr. kupovanje direktno od kmeta, na tržnici, itd. Nekako cene niso take, kot bi človek pričakoval na dolžino verige posrednikov in stroškov transporta.

Če smem vprašat, kakšno alternativo si našla? Ker jaz tudi iščem, ker so zmešani s to ceno in s plastiko. HVala
[/quote]
Preprosto pazim na to, da si ne zapacam crevesja in je prebava b.p. tudi brez Donata. Za zejo pa pijem Jamnico. Je od mineralnih najcenejsa.


Preprosto pazim na to, da si ne zapacam crevesja in je prebava b.p. tudi brez Donata. Za zejo pa pijem Jamnico. Je od mineralnih najcenejsa.
[/quote]

Dosti boljši od Jamnice in osalih naših komercialnih navadnih mineralnih gaziranih vod sta tisti iz Hofra in Lidla – ker sta iz italijanskega dolomitskega izvira – dosti manj vsebnosti natrija, kar je pri gaziranih vodah zelo pomembno, čim manj natrija, bolje je…… In so odlične – 1,5l plastenka pa 17 centov…

Tudi jaz sem nehala kupovati Donat, ker so ga dali v plastiko in nesramno podražili.
Kaže, da nas je kar veliko, zato ga tudi toliko reklamirajo.

Vztrajajmo. Kupec je kralj! In če se bomo vsi držali tega, da te podražitve ne sprejmemo, bodo morali poceniti.

New Report

Close