Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dopust z najstniki

Dopust z najstniki

Lahko zaupate, kam ste sli na dopust z najstniki 15+, pa da so bili zadovoljni? Pri nas je bil zares uspeh edino Gardaland. Mogoce najdem med vasimi primeri, kaj kar bi bilo tudi pri nas za vse zanimivo.

Hvala.

Sprašuješ o izleti ali dopustu?

Pri nas gresta z veseljem zraven če gre za potovanje, torej da ni ležanje na plaži. Torej kakšen vikend izlet po evropskih glavnih mestih ali večjih mestih. In si vsak na netu najde eno stvar ki bi jo rad videl.

Podobno tudi za daljša potovanja. Drugače je odvisno od zanimanj. Za ljubitelje avtov sigurno pridejo v poštev muzeji bmw, mercedes, porshe. Za dobre jedce kakšno kosilo v kakšni michelinovi restavraciji, za ljubitelje narave se skoraj povsod po Evropi najde kaj lepega. Za navdušenca lego kock kakšen Legoland.

Mi imamo prakso da večinoma letimo in potem tam rentamo avto.

Je pa ta covid zdaj malo zakompliciral vse skupaj. Ampak z mal iznajdljivosti se da najt tudi kakšno državo v okolici brez PCT.

Odgovor na objavo uporabnika
Neprijavljena, 23.10.2021 ob 21:38

Sprašuješ o izleti ali dopustu?

Pri nas gresta z veseljem zraven če gre za potovanje, torej da ni ležanje na plaži. Torej kakšen vikend izlet po evropskih glavnih mestih ali večjih mestih. In si vsak na netu najde eno stvar ki bi jo rad videl.

Podobno tudi za daljša potovanja. Drugače je odvisno od zanimanj. Za ljubitelje avtov sigurno pridejo v poštev muzeji bmw, mercedes, porshe. Za dobre jedce kakšno kosilo v kakšni michelinovi restavraciji, za ljubitelje narave se skoraj povsod po Evropi najde kaj lepega. Za navdušenca lego kock kakšen Legoland.

Mi imamo prakso da večinoma letimo in potem tam rentamo avto.

Je pa ta covid zdaj malo zakompliciral vse skupaj. Ampak z mal iznajdljivosti se da najt tudi kakšno državo v okolici brez PCT.

MIslim dopust. Gardaland smo obiskali na dopustu v okolici.

 

nova
Uredništvo priporoča

Vi to resno, Gardaland in Legoland za najstnike nad 15 let? Hm, mi smo v Legoland hodili kot so bili otroci pod 10. Zdaj hodimo raje po evropskih mestih, Rim, Dunaj in podobna zanimiva mesta. Zelo radi grejo tudi na smučanje, taki bolj aktivni dopusti nam sedejo.

Z najstniki? Povsod kjer se kaj zanimivega počne. Za naše oz bližnje to pomeni da se npr smuča, vesla s SUPi ali kajaki, jadra, hodi po hribih ali kolesari. Sem ter tja so tudi za nekaj dni – tje nekje do 1 teden – lenarjenja.

To pomeni da so dobre destinacije npr Dolomiti, francoske Alpe, nacionalni parki, morje in jezera na takih lokacijah, da je obala zanimiva za SUP ali pa da dobro piha in je za surfanje, reke ki imajo ne-prezahteven tok in se lahko hecajo v kajakih, pa plavajo in potapljajo, ipd.

Odgovor na objavo uporabnika
ptica selivka, 24.10.2021 ob 19:51

Vi to resno, Gardaland in Legoland za najstnike nad 15 let? Hm, mi smo v Legoland hodili kot so bili otroci pod 10. Zdaj hodimo raje po evropskih mestih, Rim, Dunaj in podobna zanimiva mesta. Zelo radi grejo tudi na smučanje, taki bolj aktivni dopusti nam sedejo.

Si polna predsodkov, če ti misliš da je Lego samo za majhne otroke se motiš. Pri nas imamo lego-navdušenca. Mislim da mu bodo legice in tudi ko bo odrastel😁

Je tak kot tisti tekmovalci v Legošovu, ki se vrti po tv. Že kot majhen je delal skulpture, ki so bile višje od 1 metra.

Kar sem hotela avtorici povedat je, da izberite državo, regijo, potem naj vsak predlaga kaj bi videli, delali in potem skombinirajte. Prisluhnite tudi najstniškim željam. Bodite odprti tudi za kaj novega. Jaz sem bila npr. tudi s hčero pred leti na koncertu od Ariane Grande na Dunaju, čeprav mi ni bilo do tega.

Gredo vedno z veseljem z nami na jadranje.

Jutri gremo. Res samo po Jadranskem morju, a nas vedno znova očara.

na katerem programu je ta legošou?

Odgovor na objavo uporabnika
Juhejjuhej, 23.10.2021 ob 20:24

Lahko zaupate, kam ste sli na dopust z najstniki 15+, pa da so bili zadovoljni? Pri nas je bil zares uspeh edino Gardaland. Mogoce najdem med vasimi primeri, kaj kar bi bilo tudi pri nas za vse zanimivo.

Hvala.

do nekje 10. leta obdelan Minimundus, Legoland, Playmobil,  Gardaland park – pa potem do nekje 13. leta ameriški Disneylandi in tematski drugi parki ( Universal Studios, Harry Potter, ipd).

Potem to ni bilo več zanimivo, ker je bilo že preraščeno – potem so prišla na vrsto evropskska mesta po dolgem in počez ( tudi muzeji- Italija, Francija, Španija), pa potem pri 16ih ameriški  muzeji pa znamenitosti, kot so npr.  Smithsonian Institution ( 21 muzejev v USA na voljo), pa Kennedy Space center );  pa Washington DC ( eden od otrok je želel še posebno v živo videti  Lincoln Memorial in še vse ostalo ), pa naravni parki, kot so Yellowstone, Sequoia National Park, Grand Canyon,pa NBA košarkaške tekme v ameriških dvoranah na tekmah, ipd. Doživet v živo tekmo NBA v veliki dvorani je poseben užitek. SPloh če kateri od otrok ta šport tudi goji in je ljubitelj.

Je pa res, da se spomnijo sedaj še vse – in so hvaležni,  povedo tako tudi sami in da niso samo s prstom po zemljevidu ali enciklopediji ali računalniškem ekranu, ampak da so to lahko tudi v živo videli in doživeli. Ja, je šlo na desettisoče evrov za to skozi leta, ampak brez občutka slabe vesti. Jasno življenje v svoji hiši, ne v gornjem nadstropju staršev ali  “in laws  “.

Pri nas nismo vlagali v in na domače stene ( umetniške slike, starine, umetnine, ipd), v neke drage igrače, drage avtomobile, drage cunje za otroke in zase- nikoli  -je bil moja usmeritev, da potujemo in da si tako širijo obzorja, trenirajo tudi znanje tujih jezikov in vidijo tisto, kar jih zanima s prstom v knjigi  lahko tudi v živo, spoznavati tudi v živo kulturo in življenje ljudi, v reali, dostikrat tudi stran od turističnih destinacij, realno življenje v določenem okolju, tudi revščina -da zna otrok potem ceniti, kaj in kako je doma in kako je drugje. Da ni vse samo tako, kot se prikazuje v medijih”, ko kot turist potuješ in doživiš samo lepo, je treba znat pogledat tudi malo “za vogal”, stran od narejenega in prirejenega za turiste.

 

Imamo doma dve najstnici. Okvirno določimo budget in lokacijo, potem pa punce splanirata (skoraj) vse.

Ne moreš vrjet, kaj vse najstniki ne zbrskajo.

New Report

Close