Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dopusti – poročeni, z otroci, samski…

Dopusti – poročeni, z otroci, samski…

V bistvu je zgrešen tvoj post. Ne razumem, nonstop se govori o nevzgojeni mulariji, tam pa bi staršem dobesedno onemogočali starševstvo, ker ste kao tudi vi (ne mi, pe čeprav sem samska 40+) prikrajšani zakaj že?
Aja, ker je letos naneslo, da bodo 1. majski kot pač bodo!
Eni ste res čudni in tako hudo egoistični, da vidite le sebe![/quote]

Če bi bila egoistična, ne bi ta kratke potegnila. In to vedno.
Zakaj, ker sem samska, ne smem na potovanje med prvomajskimi? Kolegica, ki ima pa fanta pa sme it in samo zato, ker ima fanta?
Ali pa sodelavka, ki ima 2 letnika otroka, v vrtcu, mora res ravno za prvomajske it na potovanje, jaz pa ne smem?
Veš nekaj let to prenašaš, potem pa vidiš, da so ljudje pokvarjeni. Imajo na tisoče razlogov, samo, da pridejo do svojega.
Če razumem tiste, ki imajo otroke v OŠ, tistih, ki imajo odrasle otroke ali pa male otročke ali pa sploh nimajo otrok, nikakor ne razumem. Zakaj morajo biti tako egoistični.[/quote]

Ne vem, zmeni se z njimi, ti imaš probleme!
Če v tem trenutku rečem, da bi imela fraj 1.majske, nobena kolegica ne bi imela nič proti, ker se vse zmenimo in si pač stojimo ob strani. Je pa res, da poznamo družinske situacije in se razumemo, za kar gre hvala naši vodji, ki je človek na mestu in smo se egoističnega in japijevskega kadra rešili kot bi trenil.

Ni res, da so samski najbolj fleksibilni glede dopustov. Zdaj, ko potujem z možem, se največkrat usklajujeva dva. Ko sem bila samska, sem potovala s prijatelji in se nas je moralo usklajevati več. Od kar sem videla nekaj mater, ki so dobile praznik fraj, otroke dale na počitnice k staršem, bile cel dan v kavarni, zvečer žurale in vse objavljale na FB, sem bolj previdna pri teh stvareh. Drugače pa tudi starši ne morejo imeti vedno fraj. Vse ima svoje meje, je prav, da se jim omogoči bit čim večkrat doma, ko so tudi otroci, včasih pa pride praznik ali vikend prav tudi drugim. Jaz sem najraje fraj na delovni dan. A včasih se moram prilagajat tistim s katerim se želim družit oz. datumu prireditve, ki se je želim udeležiti. Zelo rada zamenjam tudi kakšnega samskega, naj uživa dokler je mlad in nima otrok. Samski, ne se tako pustit, to je absurd, da imajo vezani prednost.

Me veseli, da se najde vsaj ena, ki razume, da tudi samski rabimo, želimo fajn oddih.
Pa samski imamo manj dopusta kot ti z otroci, posledično moramo še dosti bolj pazit na dopust.
Ta teden mi res ni do dopusta. Takrat ob praznikih pa sem tudi jaz rada prosta.

Ko boš imela otroke, boš imela prednost pred tistimi, ki takrat ne bodo imeli otrok.
Ti je sedaj razumljivo.[/quote]

Ženska, jaz sem stara 40+, tako, da je tvoj komentar zelo zgrešen.[/quote]

Pri 40 bi lahko bila malo bolj pametna.

Ženska, jaz sem stara 40+, tako, da je tvoj komentar zelo zgrešen.[/quote]

Pri 40 bi lahko bila malo bolj pametna.[/quote]

Imaš prav. Lahko bi vedela, da če se zlažem, da imam tipa, bom dosti bolje skoz prišla.

Tako tako, ženske ne se dat, pokažte puhloglavkam, kaj je vredna ženska, da ne bojo samo bluzile in še jamrale povrh. Za nohtke lakirat, žnablje pumpat, obrvi risat, norije duhovnosti in vsemogočih čaker, imajo lahko dopust tudi v jesenskem deževju. 🙂

Če si samski greš lahko na dopust za več dni .
Vendar tam na morju spoznaš kakšno dekle ki sama na plazi .
Lahko pristopiš do nje ter jo vprašaš za družbo .
Če bo punca vesela se priključi k njej .
Ko se napijeta se začnita stiskati poljubljati , ali mogoče slatati po telesu .
Zvečer se lepo napravita ter gresta skupaj na pomolj tam se poljubljata .
Če je knje glazba gresta tja in se začneta zavbavati ob glazbi .
Vendar če sta resnično sama potem pojdita v kakšni park tam si zlečeta zgornji del oblke in začenjajta seksati dokler nama duša da .

Mene je, ko sem bila samska, vedno motilo to, da so vsi mislili, da ocitno hodim sama na dopust in se mi ni potrebno nikomur prilagajati. Je bilo bistveno tezje takrat, kot pa zdaj s fantom.

S fantom se odlociva, kdaj greva, nama je skoraj vseeno kdaj. Ce kdo ne more, greva pa drugic.

Ko sem bila samska pa vecinoma ni bilo druge moznosti, kot da se komu prikljucim: sestri z druzino, vse prijateljice so ze imele druzine ipd. Oni so se odlocili, kdaj gredo, seveda ce se je dalo, med najbolj popularnimi termini. In zato, ker sem samska, jih nisem dobila fraj in tako ostala sama doma. Razumem, da si starsi ne morejo privosciti dopusta izven solskih pocitnic. A teh tednov je toliko, da ni potrebe po tem, da vse rezervirate zase. Tudi vi lahko kak teden ostanete brez dopusta, ne pa da so samski prisiljeni sami hoditi okoli. Verjemite, ni bolj bednega filinga, kot je ta, da nimas s kom iti in da ko tr nekdo povabi ne mores, samo zato, ker ima VEDNO nekdo drug prednost in ti VEDNO izvisis. Ze tako so samski velikokrat osamljeni in s temi dopusti se jih se bolj zabije.

Ker poznam te obcutke bom z veseljem popularne termine prepustila samskim, ce jih bodo hoteli.

lej najprej imej otroka, pol pa da te vidim!
Aja, če pa boš otroka dajala na stran zaradi samskih kolegic, pa je morda bolje da ga nimaš!

Pa so se šefi odločili za kolobarjenje. Ti letos 1 maj, jaz jeseni, tretja za NL. Drugo leto jaz NL, tretja 1 maj, prva jeseni. Ne glede, ali imaš otroke ali ne. Če je komu vseeno, lahko svoj dopust odstopi, a se mu to ne šteje v drugo leto, ampak uredi s tistim, ki ga je menjal. Težko verjamem, da mamice nimajo nobenih babic, dedkov, sester, nekoga da vskoči. To, da nekdo ne prenese tašče v sosednji hiši, ni problem ostalega kolektiva. Tudi meni paše dati par dni in biti 14 dni doma. Že tako pokrivamo stalne bolniške, ki se letos ne končajo.

Potem pa pride čas, ko so otroc veseli, da ta stari ne dobijo dopusta ;))
Kot samska sem ponavadi delala cez prvomajske, za zimske počitnice me res ni brigalo, kdaj so. Tudi dopust je bil junij ali september, pa mi je odgovarjalo, tisto cviljenje me ni mikalo pri dvajsetih poslusat. Potem kot mamica vrtičkarjev in otrok v prvi triadi sem malo pokombinirala, v drugi triadi bila kak dan, dva doma, zdaj pač nisem. Izkoristimo popoldan. Poslušam pa kakšne ko razlagajo da imajo otroke in da imajo prednost v pocitnicah, madona ja stare dvajset let, meni je nekako jasno, da moj sine ne bo šel z mami na morje. No morda se eni bolj drzijo mame za kiklo.

lej najprej imej otroka, pol pa da te vidim!
Aja, če pa boš otroka dajala na stran zaradi samskih kolegic, pa je morda bolje da ga nimaš![/quote]

Kdo pravi, da bom otroka dajala na stran zaradi samskih kolegic? Samo do njih se bom enakopravno obnašala in ne bom gledala samo na svojo rit. Zdaj, ko sem še brez otrok, jim z veseljem prepustim vse popularne datume. Ko pa bodo otroci in bom potrebovala dopust med počitnicami, pa enakovredno, enkrat jaz in enkrat ti. Ne pa samo jaz jaz jaz, ker imam otroke. Se da tudi drugače urediti.

New Report

Close