Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dost mam , živjo mami mi bi prišli…….

Dost mam , živjo mami mi bi prišli…….

Jabolko ne pade daleč od drevesa!

Jaz pa ne verjamem, da je že vzgoja bila takšna kot bi morala biti, sicer bi bilo drugače.
Ne mi tupit, da je bila vzgoja ultra fajn, zdaj pa se ji je pri 36. zasuknilo.
Očitno že pri 16ih, pri 26ih ni bil odnos takšen kot bi moral biti.
Ni to iz danes na jutri.
Ja je stara zdaj 36, ampak, če te pol življenja narobe vzgajajo, potem še v kakšno tako družbo zapadeš, se pač ne moraš v parih letih pa popolnoma spremeniti.
Mislim dobro, lahko bi bilo še huje, kot je kjer se mamice obesijo na otroke, jim hočejo vse dati, da bi ja še prišli.
Ampak zrelo pa ni ne gornje, ne tale avtoričin primer.

Moja mama pa je strasno vesela kadar pridemo na kosilo. Nikoli ne jamra, in vcasih, ko se ji cel teden ne oglasim me ze klice ali nic vec ne mislimo priti naokoli. Tudi ko gremo na izlet, mi rece, kaj boste hodili v gostilno, pridte domov na južno. Težko bi predelala občutek, da doma nisem dobrodošla.

Jaz sem pa ravno kontra od tvoje hčere. Nam mora naša mami pa skoraj težit, da pridemo na obisk in kosilo. Greva samo za praznike ter rojstne dneve, drugače se sploh ne vidimo. Odkar je še najmlajši odšel od doma jim je dolgčas in bi nas ves čas radi na kosilu imeli 🙂

Povej ti svoji hčerki, da ima svojo družino in naj sama kuha. Če se ji neda kuhat naj gre pa v gosilno na kosilo in naj tebe pusti pri miru.

Avtorica bravo si mi polepšala dan, kajti res sem se od srca nasmejala, ker si napisala kako zadeva zgleda v orginalu.
Popolnoma te podpiram ravnaš popolnoma prav žal so časi, ko odrasli otroci mislijo, da imajo starši odgovornosti oni pa pravice.Mislijo samo nase in svoje ugodnosti pozabljajo pa na srčnost,razumevanje in lepe medsebojne odnose, kajti nihče, ki se čuti samoumeven ne more dajati in biti zadovoljen pa naj še tako iskreno ljubi svoje otroke.Tudi vidva si želita sprejetosti, potpore in razumevanja in bi bila presrečna, ko bi vajina hči eno nedeljsko popoldan namenila vama torej bi se počutila enakovredna in sprejeta.
Na svetu nismo zato, da nas drugi iskoriščajo temveč, da se družimo in delimo z ljidmi, ki so pripravljeni tudi z nami deliti.
Želim ti vse dobro!

Moja soseda sta 10 let pedenala vnuke, jih vozila po raznih obveznostih, kuhala zanje, tudi spali so pri njih. Sedaj so v srednji šoli in ni nikogar več blizu.

Moji starši so predaleč, da bi se vozila vsako nedeljo na kosilo, poleg tega imam svoje življenje. Vidimo so tko nekako na dva meseca, pozimi še manj. Mama večkrat vabi naj pridemo na počitnice. Šla sem dvakrat, ampak se nisem pustila strežt.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Ena od najboljših tem v zadnjih letih, me zanima če tole še traja?

Se strinjam s tem. Odkrit pogovor! Kako se razlikujejo mame, ene same kličejo, pridite, pridite, no te verjetno tudi prej doživijo povabilo nazaj, vsaj če imajo otroke z empatijo, druge ne vabijo in se otroci sami povabijo, potem pa sledi kuhanje mule oz. tišine, ker se ne postavi-pove že prej svojih želja ali mej, ta tretje mame pa imajo z otroci vzajem spontan odnos, daj-dam, brez občutka neke dolžnosti oz. vračanja, se kar lepo sproti dogovarjajo, kje bodo naslednjič kosili in jim je to samoumevno, torej recimo en vikend pri mami, drugi vikend pri otroku.

Jaz pa tega ne razumem, častna. Majhnemu otroku in najstniku znate reči (vsaj upam), naj pospravi za sabo, skuha kosilo, pomije posodo, ko pa taista oseba odraste, pa postane opravilno nesposoben in ga je treba streči spredaj in zadaj?
Po moje je že vzgoja škripala in gre blazno razvajene ljudi, navajene, da se jim vse prinese k riti. Ko pa taka vzgoja pokaže zobe, je pa jok in stok. Nekaj časa še vztrajate. Potem vas mora skoraj pobrati od hudega, da rečete stop.
Ne mi rečt, da tak monstrum od otroka, ki vse zahteva, rata šele, ko odraste?

Se strinjam s tem. Odkrit pogovor! Kako se razlikujejo mame, ene same kličejo, pridite, pridite, no te verjetno tudi prej doživijo povabilo nazaj, vsaj če imajo otroke z empatijo, druge ne vabijo in se otroci sami povabijo, potem pa sledi kuhanje mule oz. tišine, ker se ne postavi-pove že prej svojih želja ali mej, ta tretje mame pa imajo z otroci vzajem spontan odnos, daj-dam, brez občutka neke dolžnosti oz. vračanja, se kar lepo sproti dogovarjajo, kje bodo naslednjič kosili in jim je to samoumevno, torej recimo en vikend pri mami, drugi vikend pri otroku.[/quote]
Preberi celo temo in vse odgovore avtorice, ne samo tisto kar tebi odgovarja, ja se strinjam s njo in večino, ki ji da prav, če otrokom pustiš postanejo paraziti in do daleč v polnoletnost.

Torej se strinjamo, da je kriva vzgoja in nepostavljene meje. Tudi odraslemu otroku jih je treba postavit. Tako kot moramo odraslim postaviti meje – svojim mamam, očetom, bratom, sestram, stricom, tetam, prijateljem, znancem, PARTNERJEM …
Ker nekateri meja niso znali postaviti otrokom, jih ne znajo tudi odraslim, zato zadevo rešijo z raznimi hinavskimi fintami, namesto da bi rekli: Opla, ljubček, ljubica, tako pa ne bo šlo. Brez hudih debat. Prišla bi na kosilo, če vikend? Ni problema, ampak zadeve bodo potekale takole in takole … Ali pa ne, ne morem, ker … Tako pa nimate hrbtenic, nikomur se nočete zamerit, zato gagate, dokler gre, potem pa zahinavite in čakate, da otrokom “kapne”. Pa jim ne, verjemite. Najdejo milijon razlogov, zakaj ni več kosil, samo tistega pravega ne. Imam take kolege, ki so abonirani pri starših dan in noč, ti jih osirajo po celi okolici, kako nič ne znajo, lastnim otrokom pa ne bev ne mev.

Se strinjam s tem. Odkrit pogovor! Kako se razlikujejo mame, ene same kličejo, pridite, pridite, no te verjetno tudi prej doživijo povabilo nazaj, vsaj če imajo otroke z empatijo, druge ne vabijo in se otroci sami povabijo, potem pa sledi kuhanje mule oz. tišine, ker se ne postavi-pove že prej svojih želja ali mej, ta tretje mame pa imajo z otroci vzajem spontan odnos, daj-dam, brez občutka neke dolžnosti oz. vračanja, se kar lepo sproti dogovarjajo, kje bodo naslednjič kosili in jim je to samoumevno, torej recimo en vikend pri mami, drugi vikend pri otroku.[/quote]
Preberi celo temo in vse odgovore avtorice, ne samo tisto kar tebi odgovarja, ja se strinjam s njo in večino, ki ji da prav, če otrokom pustiš postanejo paraziti in do daleč v polnoletnost.[/quote]

Ne odgovarjam, kakor meni paše, pač pa kako dejansko potekajo različni odnosi v družinah. Da ne postanejo paraziti, se na tem dela že v dobi odraščanja in sproti postavlja meje celo življenje. Avtorica je potem začela vračati politično, v smislu, naj hčerka sama pogrunta, ne da bi ji kdaj prej povedala, kako je na stvari. Recimo, glej, večinoma vi prihajate k nam, se ti ne zdi lepo, da bi tudi ti naju kdaj povabila. Sedaj pa mama vrača, a še vseeno ima neko slabo vest, drugače ne bi tukaj gor razlagala in iskala potrditve. Sicer je tema tako že stara in verjetno sta avtorica ter njena hčerka že to uredili.

Kera beda od teme. Žal pa še kako resnična, saj večina jludi živi za to da bi jedli.

Ne štekam zakaj tudi okoli tankanja avtomobilov ne delate takega haloooja? Po gornjem principu bi morali vedno ko greste avto tankat, narest družinsko srečanje…

Že res. Ampak, ko tankam nimam v telesu polno novih seratoninov, kot jih imam, če snedem eno dobro čokoladno tortico. Če je ta še zastojn, je pa sploh kul. ;))))
Po tankanju me včasih glava boli od hlapov na črpalki.

Ne štekaš. Pol ne moreš jamrat, kako si bogi, pa pred sosedi, znanci in vso vasjo špilat požrtvovalne koze, ki je 24/7 na voljo vsem, ki nimajo pametnejših opravkov.

Moj podpis! Ne rečem, dva, trikrat al pa sedemkrat na leto… ampak vsako nedeljo??

Jem zato, da živim.

Že res. Ampak, ko tankam nimam v telesu polno novih seratoninov, kot jih imam, če snedem eno dobro čokoladno tortico. Če je ta še zastojn, je pa sploh kul. ;))))
Po tankanju me včasih glava boli od hlapov na črpalki.[/quote]

Če te po čokoladni tortici na odvajanje seratoninov, ima dodano sestavino lezionela.;-) Drugič naroči brez pa bo bolje.

Že res. Ampak, ko tankam nimam v telesu polno novih seratoninov, kot jih imam, če snedem eno dobro čokoladno tortico. Če je ta še zastojn, je pa sploh kul. ;))))
Po tankanju me včasih glava boli od hlapov na črpalki.[/quote]

Če te po čokoladni tortici na odvajanje seratoninov, ima dodano sestavino lezionela.;-) Drugič naroči brez pa bo bolje.[/quote]

bejš bejš, fetiš maš na uniforme, sam seksat s črpalkarjem ti ni, pa ven privlečeš klasičen izgovor; me glava boli…

Matr smo fini!


Preberi celo temo in vse odgovore avtorice, ne samo tisto kar tebi odgovarja, ja se strinjam s njo in večino, ki ji da prav, če otrokom pustiš postanejo paraziti in do daleč v polnoletnost.[/quote]

Ne odgovarjam, kakor meni paše, pač pa kako dejansko potekajo različni odnosi v družinah. Da ne postanejo paraziti, se na tem dela že v dobi odraščanja in sproti postavlja meje celo življenje. Avtorica je potem začela vračati politično, v smislu, naj hčerka sama pogrunta, ne da bi ji kdaj prej povedala, kako je na stvari. Recimo, glej, večinoma vi prihajate k nam, se ti ne zdi lepo, da bi tudi ti naju kdaj povabila. Sedaj pa mama vrača, a še vseeno ima neko slabo vest, drugače ne bi tukaj gor razlagala in iskala potrditve. Sicer je tema tako že stara in verjetno sta avtorica ter njena hčerka že to uredili.[/quote]
kot vidim je bila hči stara 36 in ima partnerja saj pravi, mi bi prišli, a je partner morda tvoj sin ker tudi on očitno nima vseh pečk v lubenici, kako lepo je kritizirat in pri tem pozabit, da v partnerstvu sta dva.

Če te po čokoladni tortici na odvajanje seratoninov, ima dodano sestavino lezionela.;-) Drugič naroči brez pa bo bolje.[/quote]

bejš bejš, fetiš maš na uniforme, sam seksat s črpalkarjem ti ni, pa ven privlečeš klasičen izgovor; me glava boli…

Matr smo fini![/quote]

Ha ha ha, lezionela. ;))) mea culpa!
A fina, da sem? Aja…ne! Sarkastična pa. :)))

Kwaaa? A to pišejo odrasli ljudje? kako pa naj bi v bodoče zgledala kosila? tako, da vsak zase skuha al ne?

bejš bejš, fetiš maš na uniforme, sam seksat s črpalkarjem ti ni, pa ven privlečeš klasičen izgovor; me glava boli…

Matr smo fini![/quote]

Ha ha ha, lezionela. ;))) mea culpa!
A fina, da sem? Aja…ne! Sarkastična pa. :)))[/quote]

??? a tko si po novem šolani pravite? Ne štekam te prav dosti res ne, zato sem šla v Frana pogledat kaj zaeno čudo je seratonin, nič našla… Odtipkam asociacijo sranje, piše ;”2. vulg. blato, govno, iztrebki: krvavo sranje; smrad po sranju” in po zdravi kmečki logiki zaključim, da je “polno novih seratoninov” pač še učenejši izraz v množini oz redčini… Čuj ka ti ja vem???

Ali si mogoče sarkazem zamenjala za navaden, joj ne vem kak se reče no, uno k hočeš bolečino, ej res ne vem si bom morala kaj prebrati o http://www.emka.si/ekonomija-seksa/PR/44936

Skratka, vem da nič ne vem, ker je pa nekdo nekoč napisal da je modro vedeti manj, sem pa prespala cel dan in si tako pridelala polno novih serotoninov.;-)))

Ki ji ni v radost svojega otroka vidt 1x na teden in ob tem se kaj skuhati. Tega RES ne razumem! A ni lepo imet otroke in jih videti tudi ko odrastejo in ob tem malo pockrljati s toplim domacim obrokom? Kaj ti je v breme? Da vidis otroka? Da skuhas? Da kupis sestavine? In kaj tezis da mora otrok tebe gostiti? Ne cutis brezpogojne ljubezni do otroka? Kok sem vesela da nimam take mame in daj bog da se meni ne skegla v tej smeri..lepo je imeti otroke,lepo jih je videti vesele in lepo je kaj skuhati za njih.


Super še ena mamica, ki ima 40 letne nedorasle otroke, ki jih streže spredaj in zadaj, nobena ljubezen ni brezpogojna pa tudi do lastnega otroka ne ampak to je že druga zgodba.

Odlična tema, življenska brez olepšav na žalost jih na Monu skoraj ni več, prevladujejo brisače in tuširanje no zadnje čase je tudi veliko kritike do slovenk 😒

New Report

Close