Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DR. RADAN – zame je car

DR. RADAN – zame je car

Kaj pa ti misliš da si? In zakaj spet Zakonsko? Ni človek toliko vreden, da sam o sebi odloča??
Res toliko zaupaš Zakonodaji? Kdaj??

In z navednicami je truplo “tupelce”!! Mesece in mesece priklopljeno na cevke, zevajoče, nezavedajoče!! Občano stokajoče v bolečinah….. nisi nikoli videla teh presušenih nožic ali rok, ki so vidne izpod rjuhe?? Si ga kdaj premaknila?
Ti napišem še kaj bolj grotesknega??[/quote]

Sem ravnokar spregovorila, kako je lepo živeti. Predno vsaj še prdneš, ko si vse premislila v odgovoru.

Govoriš o Nevrološki kliniki ali o oddelku Kliničnega centra v 5. nadstropju, kjer je nevrološki oddelek in tudi intenzivna?

O nevrološki.

Pomiri se in zadihaj. Človeku ki trpi neznosne muke omogočit konec trpljenja na neboleč način ni noben kriminal. Morda gledano iz pravnega vidika zjebane ustave v naši državi ampak iz etičnega pa zagotovo ne. In še nekaj ti zaupam pa ne okol govort; to če je nekaj prepovedano z zakonom še ne pomeni da je kriminalno tudi iz etičnega vidika!

Je pa kriminal takšnega človeka prisilno držat pri življenju s tisočimi cevkami ki gledajo iz sleherne odprtine na ljudskem životu. To pa je kriminal ja. ETIČNI kriminal ki je nažalost zakonsko dovoljen pri nas.[/quote]

Kriminal je tudi, če nekomu skrajšaš življenje zato, da pobašeš predpisana zdravila za nadaljnjo terapijo, sploh če gre za razne narkotike…..

Žal mi je za slabe izkušnje, ki jih imate nekateri, ampak, še ko sem bila nekoč na intenzivni, sem tako težila, da sem bila upoštevana ter spoštovana. Pa nisem nič primaknila.
Sama ne bi pustila, da mi kdo nekaj vzame, ker kdo sam ni želel ali ne bi sama tega želela. Sama se še pri prej, kot navajaš leta, nisem zmogla niti sama pokakati, pa sem si rekla, da bom živela! Težila sem tok časa, da pač živim in ropotam. Vesela. Zato se strinjam, da jih tudi sama, na tvoje izkušnje ne bi želela.
Ampak, v tem lajfu, se je pač potrebno boriti. Tako sama vem. Ker drugače bi bila že sama kje drugje, brez da bi si želela. Pa brez, da bi bila v kakšnih aferah. Se pa strinjam, da bi bilo lažje oditi, ker si le človek in si komajda vse bolečine dal skozi. Pa nisi niti star.

Ne bom pa obsojala. Bodo razsodili drugi, ki morajo. Ker gre le za debato in da ne boš kako drugače vzela ali kdorkoli drug, ker bodo reševali tisti, ki pač take stvari rešujejo.

Želim povedati, da ni tako, kot je še kdo navajal/a. Moraš se boriti, če se že za življenje, pa zraven še za kaj bonusa, da preživiš, pa nimaš niti vez.

Ni vedno tako, kot se nato le na mon prebere. Pa ne vzemi osebno, ker gre za različne izkušnje.[/quote]

Poznam to in lepo, da ti je uspelo. Sem res vesela zate in resnično ti želim čimveč zdravja.
Govorila sem o bolnikih, ki so v komi in za katere se ve, da ni rešitve.
A veš, tam je mene zadelo, ker dejansko… ne, ni človeško.

Kaj pa ti misliš da si? In zakaj spet Zakonsko? Ni človek toliko vreden, da sam o sebi odloča??
Res toliko zaupaš Zakonodaji? Kdaj??

In z navednicami je truplo “tupelce”!! Mesece in mesece priklopljeno na cevke, zevajoče, nezavedajoče!! Občano stokajoče v bolečinah….. nisi nikoli videla teh presušenih nožic ali rok, ki so vidne izpod rjuhe?? Si ga kdaj premaknila?
Ti napišem še kaj bolj grotesknega??[/quote]

Sem ravnokar spregovorila, kako je lepo živeti. Predno vsaj še prdneš, ko si vse premislila v odgovoru.[/quote]

ŽiviMo? Kakšna neverjetna aroganca da zdaj govoriš kar v imenu vseh drugih. Govoriš to tudi v imenu vseh tistih ki ta trenutek vegetirajo nekje na intenzivni negi? Govori le zase in bodi hvaležna da ti rada živiš ker si trenutno k sreči še zdrava. Ne drzni pa si posploševat še na vse ostale ki jih ta trenutek umetno in nasilno ohranjajo pri “življenju” samo zato ker se morajo pač držat neetične zakonodaje.

Nekateri ljudje so tako ozkogledni da vse v ustavi zapisane zakone vzamejo za svete brez da bi na njih pogledali še iz etično-moralnega vidika. Kot sem že omenil, to da nek zakon določeno stvar prepoveduje še ne pomeni da je zdaj ta stvar pa nemoralna in neetična. V večini primerov res toda z lahkoto bi se našlo kar nekaj zakonov ki so skregani z vsako logiko in etičnostjo. In eden takšnih je zakon glede evtanazije pri nas.

Zatorej v prihodnje govori le v svojem imenu in ne še za ostalih 1.999.000 slovencev.

Pa lahko noč

************************** § ▲ !

Pomiri se in zadihaj. Človeku ki trpi neznosne muke omogočit konec trpljenja na neboleč način ni noben kriminal. Morda gledano iz pravnega vidika zjebane ustave v naši državi ampak iz etičnega pa zagotovo ne. In še nekaj ti zaupam pa ne okol govort; to če je nekaj prepovedano z zakonom še ne pomeni da je kriminalno tudi iz etičnega vidika!

Je pa kriminal takšnega človeka prisilno držat pri življenju s tisočimi cevkami ki gledajo iz sleherne odprtine na ljudskem životu. To pa je kriminal ja. ETIČNI kriminal ki je nažalost zakonsko dovoljen pri nas.[/quote]

Kriminal je tudi, če nekomu skrajšaš življenje zato, da pobašeš predpisana zdravila za nadaljnjo terapijo, sploh če gre za razne narkotike…..[/quote]

Ne vem no, če misliš na rakave bolnike v domači oskrbi in njihove svojce ki “pobašejo” del njihove terapije v obliki infuzije midazolama in morfina za nadaljno prodajo ali celo lastno uporabo, to z evtanazijo nima kaj dosti veze.

Če pa si mislila kaj drugega pa se opravičujem za nesporazum.

************************** § ▲ !

A ti res misliš, da svojci “pobašemo” karkoli, ko gledamo najbližjega v mukah? Mislim, a te ni sram?

Maš ti težave z razumevanjem mogoče? Daj beri malo kdo me je citiral. In če res misliš da se to ne dogaja potem živiš v oblakih. Imaš tudi takšne kretene ja, sem že slišal podobne zgodbe ko je eden od svojcev kradel družinskemu članu (zadnji stadij raka, domača oskrba) raztopino morfija in dormicuma ter jo preprodajal naprej.
Pa kaj se čudiš in mene tlačiš v ta zos, a jaz to delam? Ali se o tem niti govort ne sme? To se dogaja ja ker ljudje so pač poden, nekateri.
In nisem nič tebe omenjal a te paranoja daje al kaj? Rekel sem NEKATERI.

************************** § ▲ !

Sem ravnokar spregovorila, kako je lepo živeti. Predno vsaj še prdneš, ko si vse premislila v odgovoru.[/quote]

ŽiviMo? Kakšna neverjetna aroganca da zdaj govoriš kar v imenu vseh drugih. Govoriš to tudi v imenu vseh tistih ki ta trenutek vegetirajo nekje na intenzivni negi? Govori le zase in bodi hvaležna da ti rada živiš ker si trenutno k sreči še zdrava. Ne drzni pa si posploševat še na vse ostale ki jih ta trenutek umetno in nasilno ohranjajo pri “življenju” samo zato ker se morajo pač držat neetične zakonodaje.

Nekateri ljudje so tako ozkogledni da vse v ustavi zapisane zakone vzamejo za svete brez da bi na njih pogledali še iz etično-moralnega vidika. Kot sem že omenil, to da nek zakon določeno stvar prepoveduje še ne pomeni da je zdaj ta stvar pa nemoralna in neetična. V večini primerov res toda z lahkoto bi se našlo kar nekaj zakonov ki so skregani z vsako logiko in etičnostjo. In eden takšnih je zakon glede evtanazije pri nas.

Zatorej v prihodnje govori le v svojem imenu in ne še za ostalih 1.999.000 slovencev.

Pa lahko noč[/quote]

Želela sem reči “get a life”, predno se z vso teorijo spravljaš name. A sem s teboj debatirala?

Bori se. A to pomeni to, da sem tudi v tvojem imenu govorila? In če sem že dodala, da bodo tisto, kar je potrebno pri drugih, reševali drugi. Če imate vse mišične kalorije zmanjšane za ostalo dodano vrednost. Kaj me napadaš?

Povedala sem, kako je kaj v izkušnjah, ko se boriš, namesto, da prideš samo na mon in pizdiš na vse po spisku. Potem pa še koga nazaj prime, ker se pač boriš nazaj. Najlažje je to, kar ti počneš. Pa se bori, se ne bom za ostale, če sem se morala že zase in takrat tudi tebe ni bilo, da bi se mi še zdaj upal zraven še za ostalih “miljon” ljudi, celo prati življenje. Kje nisem v svojem imenu govorila in si ti zastopal ostali “miljon”?

Vsa čast YO_ in telovadcu!

Ups, saj niti citiirala nisem nikogar.
Zakaj taka samoobramba?

ŽiviMo? Kakšna neverjetna aroganca da zdaj govoriš kar v imenu vseh drugih. Govoriš to tudi v imenu vseh tistih ki ta trenutek vegetirajo nekje na intenzivni negi? Govori le zase in bodi hvaležna da ti rada živiš ker si trenutno k sreči še zdrava. Ne drzni pa si posploševat še na vse ostale ki jih ta trenutek umetno in nasilno ohranjajo pri “življenju” samo zato ker se morajo pač držat neetične zakonodaje.

Nekateri ljudje so tako ozkogledni da vse v ustavi zapisane zakone vzamejo za svete brez da bi na njih pogledali še iz etično-moralnega vidika. Kot sem že omenil, to da nek zakon določeno stvar prepoveduje še ne pomeni da je zdaj ta stvar pa nemoralna in neetična. V večini primerov res toda z lahkoto bi se našlo kar nekaj zakonov ki so skregani z vsako logiko in etičnostjo. In eden takšnih je zakon glede evtanazije pri nas.

Zatorej v prihodnje govori le v svojem imenu in ne še za ostalih 1.999.000 slovencev.

Pa lahko noč[/quote]

Želela sem reči “get a life”, predno se z vso teorijo spravljaš name. A sem s teboj debatirala?

Bori se. A to pomeni to, da sem tudi v tvojem imenu govorila? In če sem že dodala, da bodo tisto, kar je potrebno pri drugih, reševali drugi. Če imate vse mišične kalorije zmanjšane za ostalo dodano vrednost. Kaj me napadaš?

Povedala sem, kako je kaj v izkušnjah, ko se boriš, namesto, da prideš samo na mon in pizdiš na vse po spisku. Potem pa še koga nazaj prime, ker se pač boriš nazaj. Najlažje je to, kar ti počneš. Pa se bori, se ne bom za ostale, če sem se morala že zase in takrat tudi tebe ni bilo, da bi se mi še zdaj upal zraven še za ostalih “miljon” ljudi, celo prati življenje. Kje nisem v svojem imenu govorila in si ti zastopal ostali “miljon”?[/quote]

No izpadlo je res tako kot da govoriš še v imenu ostalih ker si napisala “radi živiMo”. Prav tako sam ne morem govorit za nikogar drugega, sem pa na to temo preveč čustveno reagiral, v bistvu mi je ta tema odprla stare rane izpred 9 let ko je moja tedanja punca v mukah po hudi prometni vegetirala na kliniki dolgih 27 tednov in groza me je bila ko sem jo gledal kako so jo prisilno ohranjali pri “življenju”. Takrat sem bil tako besen na ta sistem in zakonik da se mi je dobesedno utrgalo.

In potem nekdo zgoraj napiše da je to kar je Radan počel kriminal. Ja je iz zakonskega vidika- imamo pač gnil zakon na tem področju in smo milijon etičnih let za UK, Švico in Nizozemsko.

Tudi zame je ta zdravnik car, imel je jajca da je končal trpljenje bolnim ljudem in s tem postavil svojo licenco na kocko. Očitno je v njemu prevladovalo usmiljenje.

Moram čimprej ugasnit računalnik ker mi je ta tema posula sol na stare rane ki se nikdar ne bodo zacelile.

************************** § ▲ !

Moji posti se navezujejo na Radana…. Evtanazija, lajšanje muk, skrajšanje življenja (tudi če ni razloga za to), kraja narkotikov.
Dr. Radan.

Koliko jih je spravil na oni svet, pa mislim, da se ne bo nikoli izvedelo, ker bi sicer letelo še več glav, kot samo njegov nadrejeni.

Žal mi je za slabe izkušnje, ki jih imate nekateri, ampak, še ko sem bila nekoč na intenzivni, sem tako težila, da sem bila upoštevana ter spoštovana. Pa nisem nič primaknila.
Sama ne bi pustila, da mi kdo nekaj vzame, ker kdo sam ni želel ali ne bi sama tega želela. Sama se še pri prej, kot navajaš leta, nisem zmogla niti sama pokakati, pa sem si rekla, da bom živela! Težila sem tok časa, da pač živim in ropotam. Vesela. Zato se strinjam, da jih tudi sama, na tvoje izkušnje ne bi želela.
Ampak, v tem lajfu, se je pač potrebno boriti. Tako sama vem. Ker drugače bi bila že sama kje drugje, brez da bi si želela. Pa brez, da bi bila v kakšnih aferah. Se pa strinjam, da bi bilo lažje oditi, ker si le človek in si komajda vse bolečine dal skozi. Pa nisi niti star.

Ne bom pa obsojala. Bodo razsodili drugi, ki morajo. Ker gre le za debato in da ne boš kako drugače vzela ali kdorkoli drug, ker bodo reševali tisti, ki pač take stvari rešujejo.

Želim povedati, da ni tako, kot je še kdo navajal/a. Moraš se boriti, če se že za življenje, pa zraven še za kaj bonusa, da preživiš, pa nimaš niti vez.

Ni vedno tako, kot se nato le na mon prebere. Pa ne vzemi osebno, ker gre za različne izkušnje.[/quote]

Poznam to in lepo, da ti je uspelo. Sem res vesela zate in resnično ti želim čimveč zdravja.
Govorila sem o bolnikih, ki so v komi in za katere se ve, da ni rešitve.
A veš, tam je mene zadelo, ker dejansko… ne, ni človeško.[/quote]

Hvala, hvala, res hvala. Ker eni smo preživeli, tudi sama vem, kot ti, da nekateri pa niso.
Pa ker nekomu kakšne kalorije tudi že kako drugače urejajo kaj. Pa če ti še humoreske navajajo zraven, ker mi kdo z ročicami želi kakšno slabo vest nabiti. In pol so zraven mišice in takle je. He he. Živel život.

Saj veš, čim manj takšnih dogodkov, bomo skupaj, če zagusti. Se je treba boriti. Sama ne vem, če se sedaj vprašam, kje sem vso moč našla. Tako da, včasih je treba le reči, bomo že kaj skupaj sčarali, da ne bo preveč hudo.

Želela sem reči “get a life”, predno se z vso teorijo spravljaš name. A sem s teboj debatirala?

Bori se. A to pomeni to, da sem tudi v tvojem imenu govorila? In če sem že dodala, da bodo tisto, kar je potrebno pri drugih, reševali drugi. Če imate vse mišične kalorije zmanjšane za ostalo dodano vrednost. Kaj me napadaš?

Povedala sem, kako je kaj v izkušnjah, ko se boriš, namesto, da prideš samo na mon in pizdiš na vse po spisku. Potem pa še koga nazaj prime, ker se pač boriš nazaj. Najlažje je to, kar ti počneš. Pa se bori, se ne bom za ostale, če sem se morala že zase in takrat tudi tebe ni bilo, da bi se mi še zdaj upal zraven še za ostalih “miljon” ljudi, celo prati življenje. Kje nisem v svojem imenu govorila in si ti zastopal ostali “miljon”?[/quote]

No izpadlo je res tako kot da govoriš še v imenu ostalih ker si napisala “radi živiMo”. Prav tako sam ne morem govorit za nikogar drugega, sem pa na to temo preveč čustveno reagiral, v bistvu mi je ta tema odprla stare rane izpred 9 let ko je moja tedanja punca v mukah po hudi prometni vegetirala na kliniki dolgih 27 tednov in groza me je bila ko sem jo gledal kako so jo prisilno ohranjali pri “življenju”. Takrat sem bil tako besen na ta sistem in zakonik da se mi je dobesedno utrgalo.

In potem nekdo zgoraj napiše da je to kar je Radan počel kriminal. Ja je iz zakonskega vidika- imamo pač gnil zakon na tem področju in smo milijon etičnih let za UK, Švico in Nizozemsko.

Tudi zame je ta zdravnik car, imel je jajca da je končal trpljenje bolnim ljudem in s tem postavil svojo licenco na kocko. Očitno je v njemu prevladovalo usmiljenje.

Moram čimprej ugasnit računalnik ker mi je ta tema posula sol na stare rane ki se nikdar ne bodo zacelile.[/quote]

Hvala za razlago, računalnik, ne bo nič rešil, ker je treba tudi bolečine pregurati, pa ne tako,da bežiš.

Te morfijske injekcije pusti PATRONAŽA tudi domačim. Po par komadov. Če si normalen, pač daš orenk dozo in je! Kdo ve, ali si ti dal 3 injekcije v dveh dneh ali vse tri na enkrat??

Sorodnico, v zadnjem stadiju raka (vse rekasto od želodca do črevesja) so dali domov rekoč, da jo čaka samo še par dni življenja. Dva, tri dni…

Gospa pri zavesti….. vse je teklo od nje….. nimate pojma, kakšen smrad je to. In kako vsaj približno vzdrževat higieno. Ni mogla jest, ….. ne vem točno, kako so ji pomagali s tekočino.
Kljub vsem tabletam in injekcijam, ki jih je DVAKRAT NA DAN hodila dajat patronaža sestra, se je ženska mučila, trpela in stokala, kričala od bolečin…….. Sredi noči!!

In zdravniki so se orenk zafrknili, ker se je to mučenje zavleklo v 3 mesece in več. Vsi domači so bili kot zombiji, gospa (mama) v mukah……… in enkrat sredi spet noro trpljenje.
V vsej zmedi in grozi so poklicali patronažno sestro “da ni za vzdržat”!!
Je prišla, in ji dala injekcijo…. domačim je rekla samo: “Zdaj se bo umirila, zdaj je ne bo bolelo nič več!”

Umrla je pred šesto uro zjutraj!

HVALA “bogu”, da je bila odrešena! Več ne bom pisala! Lahko si pa vsak sam misli….

Po pogrebu pa so vsaj pol leta potrebovali, da so uredili sobo. Komplet oprema je šla v sežig, štemali so stene, zamenjali pod, prebelili parkrat…. !!

Je to človeška smrt? Je to nekaj, o čemer bodo odločali Zakoni?

In kaj je ta patronažna sestra naredila drugače kot Radan? Prav nič!

Imamo pri nas podobno izkušnjo, bolnico z rakom, domača oskrba, 1x dnevo zdravnica ali pa dežurni zdravnik, 1x dnevno patronaža, ki je puščala protibolečinske svečke (takrat niso puščali pri pacientu več kot pa poldnevne doze).
Prošnje bolnice, da zdaj res ne gre več, so preslišali; niso rekli, da ne morejo, da ne smejo … enostavno so preslišali.
In ni trajalo samo 3 mesece.

Upam, če bom sama kdaj v takem stanju, da bo evtanazija dovoljena ali pa bom naletela na osebje, ki mi bo vseeno pomagalo.

In kaj je ta patronažna sestra naredila drugače kot Radan? Prav nič!

Imamo pri nas podobno izkušnjo, bolnico z rakom, domača oskrba, 1x dnevo zdravnica ali pa dežurni zdravnik, 1x dnevno patronaža, ki je puščala protibolečinske svečke (takrat niso puščali pri pacientu več kot pa poldnevne doze).
Prošnje bolnice, da zdaj res ne gre več, so preslišali; niso rekli, da ne morejo, da ne smejo … enostavno so preslišali.
In ni trajalo samo 3 mesece.

Upam, če bom sama kdaj v takem stanju, da bo evtanazija dovoljena ali pa bom naletela na osebje, ki mi bo vseeno pomagalo.[/quote]

Tudi jaz!! Ooooooo tudi jaz, Barca!

Mene pri vsem tem nekaj hudo MOTI. Nekaj tu ni v redu. Tega dohtarja preganjajo vsi, tudi stanovski kolegi. Kaj pav primeru smrti otroka recimo Nekrepa in pa sedaj še afera Postonjske porodnišnice, tedaj so pa vsi branili zdravnico. Tu nekaj hudo smrdi. Smrt človeka 80+ alo katastrofa, smrt otroka 10+ pa ni nič Pa ne me narobe razumeti, Ampak zadeva se res vidi tako.

Je bil odpisan-anevrizma, od njega smo se že poslovili, danes po 5 letih, pa hodi, se pogovarja, potrebo opravlja na WC in je srečen, da je dočakal še rojstvo dvojčkov.
Moja babica, rak na črevesju, umrla doma, bolečin smo ji lajšali z morfijem, bila je vesela, da smo z njo, vsaka ura ji je bila dar.
Moja prijateljica, huda prometna nesreča, popolnoma nepokretna, z zunanjim svetom komunicira z očmi, ima dva najstniška otroka in moža, ki že nekaj časa živi z drugo, je v zavodu, napreduje zelo zelo počasi, se bori in ne obupa, večina vas bi jo “odrešilo”, s kako pravico?
Saj večina vas bi itak odrešilo vse, za katere ste osebno presodili, da bi bilo tako prav, pa je res?
Da bi lahko o tem sodili, bi morali biti v njihovi koži, na njihovem mestu, nihče nima pravice soditi o ustreznosti in primernosti smrti drugega človeka in zdravnik na nevrološki je rekel tako, dokler bije srce je pri poškodbi možganov vedno upanje, vedno, to si zapomnite, to je povedal takrat, ko je tašča brezupno jokala, saj je bila 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričana, da je z tastom konec.

Mi dohtarje še vedno gledamo kot ‘boga’. V resnici se pa driblajo med sabo, vsi skregani, bolj so izobraženi – večji prasci so si. UKC LJ je sploh leglo enih prepotentnih (pogoltnih) tipov! Niti pomagajo si ne – v resnici pa še odklanjajo obvezni pregled, če ga zdravi en ‘ego’, ki ni z njim na isti valovni dolžini.

Peesda, jih tok razgonim, bando, da ne bi imela niti za kruh!! In to so vodilni dohtarji !! 🙁

Razlika pa je med zdr. napako (sploh pri mlademu človeku …in tja do 65 let) ali pri onemoglemu, ležečemu, nesposobnemu, umirajočemu človeku 80 + let.

Meni je pa čudno, da so sestre vseeno delale po navodilih in molčale!! LISICE!!

Al’ ne delat, če ni prav (in se takoj razišče) ali pa bodi z doktorjem do konca!! HINAVKLE!

Nihče nič ne sodi! In nihče ne bi pošiljal na drugi svet nikogar! Matr, baba!!

Vsak govori za svoje življenje!! JASNO?? Samo za svoje živjenje! Ker so videli toliko bolečine in trpljenja, da se bojijo lastne smrti – bolečin, nemoči in hiranja!

Če ne razumeš napisanega, ne lapaj!

To sestro bi bilo treba prijavit brez debate!

Jaz ne govorim o tem, da bi po moji želji odrešili nekoga drugega, ampak da bi z željo in zahtevo neozdravljivo bolnega odreševali točno njega.

In ko bo doma tebi draga oseba trpela in umirala ne dneve, ampak mesece, ko ji bo zaradi kostnega raka tako mimogrede počila še kaka kost, ko bo sama večkrat izrazila željo po koncu bolečin, ker morfij ublaži le neznosnost, ne pa popolnoma vse bolečine … boš mogoče razmišljala malo drugače.

New Report

Close