Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Drevo ji je padlo na avto, a zavarovalnica ji ne bo izplačala odškodnine

Drevo ji je padlo na avto, a zavarovalnica ji ne bo izplačala odškodnine

Čeprav je avto zavarovan, bo morala lastnica sama terjati odškodnino! A je tako samo pri Triglavu ali še kje? Da zamenjam zavarovalnico.

https://www.24ur.com/novice/svet/med-voznjo-domov-ji-je-na-vozilo-padlo-drevo.html

spet neko medijsko nabijanje o nečem, o čemer nimajo pojma☺
če nimaš zavarovano za nepredvidljive, zelo redke dogodke pač nisi zavarovan.
Da ti pade drevo na avto je pač manj verjetno kot, da te dobi toča – pa se proti toči posebe zavaruje avto.
Itak pa moraš biti totalen baksus, da te drevo zadane med vožnjo ☺

A misliš, da se tebi to ne more zgoditi?

A misliš, da se tebi to ne more zgoditi?
[/quote]

imam zavarovano ☺

Primer, ki ga poznam, je bil izplačan iz zavarovanja lastnika drevesa. Zato se pa zavarujemo za škodo tretjim osebam. Gozd ima lastnika. Ergo? Za drevesa je treba skrbet.

Če je zadeva zavarovana, se zavarovalnici zmenita med sabo, se ne rabijo stranke s tem ukvarjat. Prispevka pa nisem gledala.


si ti ☺

Zavrovalnice so vse ista lopovščina. Vsako stvar moraš imet posebej zavarovano, ravno tako za vsak primer posebej, seveda vse računajo. Zato pa imajo take bajne profite. A spet je vrag, plačuješ leta nekaj, kar nikoli ne koristiš, po drugi starni se pa lahko zgodi karkoli in kadarkoli in potem moraš krit vse sam. Tako da, vrag si ga vedi…


a ti jajca pečeš na svojih izpljunkih? ☺ pi.zda si glup. Zavarovanje je posel, ne pa sociala


a ti jajca pečeš na svojih izpljunkih? ☺ pi.zda si glup. Zavarovanje je posel, ne pa sociala
[/quote]Zavarovanje ni več noben posel, le požrešnost, ki je šla izpod nadzora in preko vseh meja, enako kot bančništvo. Da bi ti staro prdalo to dojelo, bi bila utopija pričakovat.

Na svojo odgovornost skozi moj gozd !

Zavarovanje ni več noben posel, le požrešnost, ki je šla izpod nadzora in preko vseh meja, enako kot bančništvo. Da bi ti staro prdalo to dojelo, bi bila utopija pričakovat.
[/quote]

jejhata no … pa ne, da nimaš ni zavarovanega … kongratulit+ram ☺
je pa res, da se popolnega tvojega idiotizma ne da zavarovati ☺ ..

jejhata no … pa ne, da nimaš ni zavarovanega … kongratulit+ram ☺
je pa res, da se popolnega tvojega idiotizma ne da zavarovati ☺ ..
[/quote]Bumbar zarukan, sploh ne gre za to, temveč za čisto požrešnost, izmišljanja tisočih paketov in drobljenja, kaj kateri krije na prafaktorje, da ja neupravičeno ustvarjajo take profite, ki so ne le neupravičeni, niti higienski več ne. In škoda da se ob mene spotikaš, sem te že jasno vbprašal, tako “bogat” kot se šopiriš, da si, kako da si še vedno zgolj na monu dneve in noči?😅

Na svojo odgovornost skozi moj gozd !
[/quote]

? A vodi skozi tvoj gozd cesta?

? A vodi skozi tvoj gozd cesta?
[/quote]

Ob naši lokalni cestici je gozd in ja, lastnik je prišel spucat, ker dobro ve, da bi on odgovarjal, če bi imel kdo škodo.

On je Zoran Jankovič, žena pa Vesna Jankovič? LOL


Mater, ti pa presežeš samo sebe v puhloglavosti in prtegnjenosti.😅

Ta cesta je nevarna, ne le zaradi dreves, zaradi kamenja , ki se ruši, ravno včeraj mi je letelo pred avto, na srečo drobnejše in še marsičesa, se vsakodnevno vozim po njej. Še na divjega prašiča sem naletel sredi ceste ob enih ponoči, mater je grd , ko vrag.😅

Na svojo odgovornost skozi moj gozd !
[/quote]

Džizskrajst, umiri se, ženska, ker ti nihče nič noče.

Ob naši lokalni cestici je gozd in ja, lastnik je prišel spucat, ker dobro ve, da bi on odgovarjal, če bi imel kdo škodo.
[/quote]
To je drugo, kot v tem prispevku. Tu gre za regionalno cesto s strmim pobočjem na eni strani in Savo na drugi strani ceste. Me res zanima, če bodo odkupili te gozdove ali bodo preprečili rušenje dreves in kamenja na cesto? Ker tu pride v poštev edino poštena zaščitna mreža, ne pa golosek, drevo namreč lahko pade kadarkoli, sploh ob deževju, prav tako kamenje.

A nima vozila kasko zavarovanega???, saj je jasno da je od upravljalca ceste težko prideš do odškodnine oz. je pravna pot zelo dolga.


To je drugo, kot v tem prispevku. Tu gre za regionalno cesto s strmim pobočjem na eni strani in Savo na drugi strani ceste. Me res zanima, če bodo odkupili te gozdove ali bodo preprečili rušenje dreves in kamenja na cesto? Ker tu pride v poštev edino poštena zaščitna mreža, ne pa golosek, drevo namreč lahko pade kadarkoli, sploh ob deževju, prav tako kamenje.
[/quote]

Kdo govori o goloseku? Normalno, da če za gozd ne skrbiš, na pobočju drevesa padajo. Odgovornost lastnika je, da se to ne zgodi. Čigava pa bo? Zato se pa zavaruje, če se nepredvideno zgodi kaj takega. Če z moje strehe pade sneg na tuj avto, bo tudi moja zavarovalnica plačala. Kdo pa? Očitno vam je koncept lastništva čisto tuj. Parking – neurje – drevo padlo. Plačal lastnik parkinga oziroma njegova zavarovalnica. Zakaj bi zavarovalnica lastnika avta?

Kaj pa ima voznik za vozit po mojem gozdu???, Če gre pa za javno cesto, potem se ve kdo odgovarja in koliko metrov je njihove površine, ali so morda gradili cesto na tujem zemljišču.

Pa kaj lahko nehaš s to svojo hosto, ker je čisto izven konteksta? Če skozi njo ne pelje cesta, nima s temo nobene zveze. Cesta je že javna, gozd od njej pa ne. Ta ima pa lastnika, ki odgovarja za varnost z vzdrževanjem gozda.


To je drugo, kot v tem prispevku. Tu gre za regionalno cesto s strmim pobočjem na eni strani in Savo na drugi strani ceste. Me res zanima, če bodo odkupili te gozdove ali bodo preprečili rušenje dreves in kamenja na cesto? Ker tu pride v poštev edino poštena zaščitna mreža, ne pa golosek, drevo namreč lahko pade kadarkoli, sploh ob deževju, prav tako kamenje.
[/quote]
lani pred prvim novembrom je skala, ki je priletela na magistralno cesto pri nas, ubila voznika in sopotnico. jaz sem se peljala po tej cesti cca 20 minut prej, zato mi je to hudičevo dobro ostalo v spominu.

odškodnino svojcem bo morala plačati država, ker je država upravitelj te ceste in mora zagotoviti varno uporabo.
vašo regionalno cesto upravlja občina in je za vse poškodbe, ki izhajajo iz slabega stanja ceste pač odgovorna občina.
obstaja več načinov zaščite ceste pred rušenjem kamenja, eno je pač treba izbrat. in vsaka zaščita pač stane.

http://tuchkas.ru/

New Report

Close