Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Droni v naselju

Droni v naselju

Ovdbo? Na kaj točno ja bi se nanašla? Uničil si kos plastike, ki te je nelegalno zalezoval na tvoji lastnini?
[/quote]

Preberi si 22. in 23. člen ZOro.

Preberi si 22. in 23. člen ZOro.
[/quote]Ne kvasi, motenec nima kaj počet z igračkami po zraku, obsatjajo točni prepisi za to in zagotovo ni v nobenem primeru dovoljeno, da leta okoli oken hiše.

Preberi si 22. in 23. člen ZOro.
[/quote]Aja, pa še to ekstra zarukano tele. Zračna puška z izhodno hitrostjo do 200 m/ s je ravno toliko orožje kot frača. A na monu sploh katero od vas kaj ve? Res imate take, kot da ste gniloživa golazen včeraj rojena.


Na koncu bo pa mene policija lovila zaradi streljanja po naselju in uničevanja tuje lastnine 🙈. Bi ga pa z veseljem sklatila, ampak drugega kot vodno pištolo in zalivalne cevi nimam na voljo. Če pride spet tako nizko, ga morda lahko stuširam.
[/quote]

Palica ali pa sekira, če lahko tako vržeš, da ne ogrožaš nikogar in da pade nazaj na tvoje in če je dron na tvojem.

Druga možnost je pa tvoj lasten dron (manjši in cenejši), ki se zabije v njega in oba padeta dol. Kamikaze!!!

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ne kvasi, motenec nima kaj počet z igračkami po zraku, obsatjajo točni prepisi za to in zagotovo ni v nobenem primeru dovoljeno, da leta okoli oken hiše.
[/quote]

Ti ne kvasi debil nepismeni. Kršitev ponavadi ne izniči kršitve. Itak se ve da ste taki vedno najbolj pametni po internetu, pred sodnikom/co bi bile pa povešene oči: “s… saj ne bom več.”

Aja, pa še to ekstra zarukano tele. Zračna puška z izhodno hitrostjo do 200 m/ s je ravno toliko orožje kot frača. A na monu sploh katero od vas kaj ve? Res imate take, kot da ste gniloživa golazen včeraj rojena.
[/quote]

V drugem členu imaš razloženo KAJ je orožje, v tretjem ti pa zadeva objasni da spadajo take zračne puške pod “drugo orožje”. Ampak nepismeni tega ne razumete ravno najbolj. Potem se pa še dela pametnega, opica nepismena. Pojma o pojmu nimaš in pametuješ.

Aja, pa še to ekstra zarukano tele. Zračna puška z izhodno hitrostjo do 200 m/ s je ravno toliko orožje kot frača. A na monu sploh katero od vas kaj ve? Res imate take, kot da ste gniloživa golazen včeraj rojena.
[/quote]

Kar gre gor, pride tudi dol. 100 metrov stran še vedno lahko nekomu izbiješ oko. Sicer se pa strinjam, najboljš bi jih bilo sklatit dol.
Je pa še ena varianta- hudiču slediš, če ne sam, pokličeš pomoč. Deset dedcev na vsake 50m, pa mulce na kolo. Enkrat bo že prišel dol. Boš našel lastnika, če pa najdeš samo dron, ga pa komot zasežeš, dokler ne pride po njega. Če bo upal. Ti klinci mečejo slabo luč še na tiste par modelarjev, ki še niso pomrli.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Kar gre gor, pride tudi dol. 100 metrov stran še vedno lahko nekomu izbiješ oko.
[/quote]

Brez veze mu razlagat, če brat ne zna, misliš da bo razumel fiziko?

Brez veze mu razlagat, če brat ne zna, misliš da bo razumel fiziko?
[/quote]
Da bo na nivoju:
https://www.youtube.com/watch?v=7OcGlPW2NtE

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Seveda prijaviš tudi sumljiv avto, ki opreza. Ne bereš novic, česa so vrli Romuni poslužujejo, ker so kleni pošteni EVropejci? Zdaj so jim moderni droni, posnamejo, vlomijo.

Sam sem imel primer, kmalu potem ko sem se vselil v hišo. Več mesecev pred tem sem delal in ne tudi bival v hiši. In ko smo se preselili, vsatnem neko noč nekje ob dveh in na mojem dvorišču zraven mojega avtomobila stoji nek kombi. Ko je videl luč in da sem pogledal skozi okno je zbrisal. Kaj misliš, da je slučajno zalutal in tam počival?
[/quote]

Zdaj sem prvič zasledila zapis, da opazujejo z droni. Pozorna pa sem postala zato, ker sem ravno prejšnji teden prvega videla leteti nad našo ulico.

Ok, da je tuj kombi sredi noči na tvojem dvorišču je pa nekaj čisto drugega.

Prijava leti na letenje v naselju, ki ni dovoljena brez dovoljenja Javne agencije za civilno letalstvo RS (glej povezavo).
Podobno je snemanje za komercialne namene (sem se šteje tudi objava na socialnih omrežjih) enako podvržena dovoljenju Javne agencije za civilno letalstvo RS
[/quote]

To sem videla na linku ja. Se pravi, da določeni droni imajo dovoljenje za letenje nad naselji (in zapisana pravila kako, kje leteti), zato mi je čudno, da bi prijavljala na policijo kar vsak dron. Če snema pa itak ne moreš vedeti.

Takega pa, kot ga opisuje avtorica (z dronom leti nizko, opazuje v hišo), takega pa ja.

Še posebej, ker imamo doma vsi šibrovke. A ne? Butec!

Tisti ko opazuje hišo tolk nizko je za prijavit, ker to res ni prav kar dela. Če ga vidiš, kdo upravlja ta dron ga najprej vprašaj zakaj to počne?

Še posebej, ker imamo doma vsi šibrovke. A ne? Butec!
[/quote]

Multinično brezmožgansko, brat se bo treba učit. To s šibrovko je napisano, kako lepo bi itzgledalo, ko bi se razletel.

To sem videla na linku ja. Se pravi, da določeni droni imajo dovoljenje za letenje nad naselji (in zapisana pravila kako, kje leteti), zato mi je čudno, da bi prijavljala na policijo kar vsak dron. Če snema pa itak ne moreš vedeti.

Takega pa, kot ga opisuje avtorica (z dronom leti nizko, opazuje v hišo), takega pa ja.
[/quote]

Droni, ki so lažji od 249g imajo več “pravic”. Kakšna otroška igračka, lahko leti praktično povsod. Ker pa že vsaka igračka nosi s seboj kamero, pa je seveda možno najmanj opazovanje.
Samo za kaj takšnega potrebuješ s takšno igračko leteti na 2 do 5m od okna.

Dobre kamere pa so na bolj kvalitetnih dronih, ti pa so dražji, težji in veljajo zelo restriktivna pravila za uporabo. Med drugim mora biti vidna REGISTRACIJSKA oznaka.

De omnibus disputandum..

Multinično brezmožgansko, brat se bo treba učit. To s šibrovko je napisano, kako lepo bi itzgledalo, ko bi se razletel.
[/quote]

Jaz bi bil na tvojem mestu tiho, ker si sam dokazal svojo nepismenost par postov višje. Čudno da se sploh prikažeš nazaj v to temo ko si se tako grdo osmešil.

Droni, ki so lažji od 249g imajo več “pravic”. Kakšna otroška igračka, lahko leti praktično povsod. Ker pa že vsaka igračka nosi s seboj kamero, pa je seveda možno najmanj opazovanje.
Samo za kaj takšnega potrebuješ s takšno igračko leteti na 2 do 5m od okna.

Dobre kamere pa so na bolj kvalitetnih dronih, ti pa so dražji, težji in veljajo zelo restriktivna pravila za uporabo. Med drugim mora biti vidna REGISTRACIJSKA oznaka.
[/quote]

Hvala za razlago, bom bolj pozorna nanje:)

Šele sedaj sem videl temo… Jaz sicer uporabljam 2 drona za potrebe fotografije. Proja in minija. Za oba velja pravilo 30 metrov od hiš oz 150 metrov od skupine ljudi.

Sedaj prvič slišim da bi kdo uporabljal drone zaradi kraj… po mojem ni praktično ampaknisem “od foha” 🙂

Razlog.
Mavic Pro je dokaj velika in zoprno glasna zadeva. Po zakonu moraš zanj imeti dovoljenje in tudi registracijo. Tak dron sicer res lahko leti daleč, ampak bi ga vsi slišali. Ima pa dovolj spodobno kamero da bi res lahko kaj “ujel” na zaslon. Če bi vozil proja bi te hitro kdo opazil.

Mavic mini je majhen dronček fin za kaka potovanja in ni tako zelo glasen, ne rabiš papirjev, moraš se sicer držati pravilnika, registracija ni potrebna. Kamera je za silo, AMPAK čeprav bi bil ta dron najprimernejši je dejstvo da zelo hitro v urbanem okolju izgubi signal. Če bi bil lopov moraš biti nekoliko skrit se pravi za neko oviro in takrat ti že po 200m začne izgubljat signal.

Obstaja še neka vmesna zadeva ampak tist je pa grozljivo glasen.

Moje mnenje… po mojem kak vaški mulo malo čez okna špega. Nadležna zadeva, ampak če ga boste poiskali, je nekje v bližini bolji v telefon ki je pritrjen na nek daljinec (ne moreš falit ker štrlijo ven 2 anteni)

Pa še v tolažbo, menda se pripravljanek evropski zakon da bojo vsi droni morali oddajat neke vrste indetifikacijski signal… podobno kot avion in tako ne bo prihajalo do tega divjega zahoda kar se tiče letanja vsepovsod.


Najprej se vsem zahvaljujem za mnenja!
Dron je bil manjši, lahko bi bil mavic mini. Najbrž se je res kakšen mulo pozabaval, definitivno pa so bila kršena pravila glede odmika od hiš in od ljudi. Skratka, do sedaj ga nisem več opazila. Če ga bom, grem en krog po soseski, da najdem upravljavca in ga za ušesa. Prav daleč torej ne more biti. Kakšen sokol bi mi pa znal biti v pomoč, da sklati to golazen z zraka 🙂

Znanec je to zelo elegantno rešil s fračo. 😉

Znanec je to zelo elegantno rešil s fračo. 😉
[/quote]
Kul ideja 👍 Samo da moja frača ne zna streljati 😂


Kul ideja 👍 Samo da moja frača ne zna streljati 😂
[/quote]
Če ti gleda v hišo je verjetno dovolj nizko da ga doseže prekla? Samo zamotit ga moraš, objektu poželenja naroči naj ga malo zamoti, pa bo.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Če ti gleda v hišo je verjetno dovolj nizko da ga doseže prekla? Samo zamotit ga moraš, objektu poželenja naroči naj ga malo zamoti, pa bo.
[/quote]
Če bi bil pred našo hišo, bi ga z lahkoto sklatila, ker je bil res blizu, pred tujo v soseski pa so opcije malo omejene. Malo me je zaskrbelo predvsem zato, ker so bili lastniki ravno na dopustu takrat.


Če bi bil pred našo hišo, bi ga z lahkoto sklatila, ker je bil res blizu, pred tujo v soseski pa so opcije malo omejene. Malo me je zaskrbelo predvsem zato, ker so bili lastniki ravno na dopustu takrat.
[/quote]
Tam pa nimaš kaj, razen obvestit lastnikov. Pa oni obvestijo policijo, če se jim zdi potrebno. In čakaš da se prikaže pred tvojim oknom, ko se boš preoblačila;-)

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Tam pa nimaš kaj, razen obvestit lastnikov. Pa oni obvestijo policijo, če se jim zdi potrebno. In čakaš da se prikaže pred tvojim oknom, ko se boš preoblačila;-)
[/quote]
No, še ena ideja, kako ga zamotiti, medtem ko nekdo drug išče mulca z antenami 😉


No, še ena ideja, kako ga zamotiti, medtem ko nekdo drug išče mulca z antenami 😉
[/quote]
Obenem pa določevanja krivca. Kdor je najbolj tr….. kdor najbolj sklonjeno hodi.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

New Report

Close