Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Druga žena – poligamija

Druga žena – poligamija

Tam je imaš vedno frišne faabe, ko sene naveličaš , jo obglaviš in že je plac za drugo, novo , frišno..tega se ne zavedate.

Odgovor na objavo uporabnika
Maka čivča, 06.08.2022 ob 12:52

Ne da potrjujem to. Pri vas pa nima veze koga pripelje domov… Kaksnega salabajzerja… Al scije po skoljki… Al je pijanc… Nemarnez… Neodgovornez…

Glede kurvanja… V vasi druzbi naskace ko koga stigne.

 

Neki ti bom povedal. Ce nisi razgolacen. Ne izrazas seksapila… Ne more delovat sejtan. Lahko ampak manj. Npr jst ga ne izrazam. Pa sem med najlepsimi v soseski ce hocem. Ko me vidis takega bradatega, nikakvo oblecenega-nema hihihi huhuhu, nema slacenja z pogledi, pa neresnosti pa spogledovanja… kako je pisal v tisti knjigi da je zenska dolzna scitit in obvarovat moskega s tem ko je npr pristojno oblecena. In te zasciti ko ni razgolacena. Ove namiguse samo paljba.

Sej se sploh ne da napisat.

Slepci ste. Sploh ne vidite kaj se dogaja.

Zato pa vam je kot je.

Zato lutate i nemozete naci pravog puta.

 

 

Zakaj religije rabijo Satana? Ker vsaka (politična) ideologija, kar so tudi religije, rabi nasprotnika, v katerega projecira lastne “satanske lastnosti”, hkrati pa duhovščina zagotavlja, da nas zmore obvarovati pred zlom izven nas v grešnem kozlu, imenovanem Satan, tako da ohranja moč nad množicami vernikov preko strahu.

Pa je ravno obratno, če nisi zmožen identificirati zla ali Satan v sebi, povzročaš zlo, ker se ga ne zavedaš ali nisi zmožen videti sebe v slabi luči. To je osnovni problem fundamentalizma in vseh oblik ekstremizma, nezmožnost refleksije, kjer so vsi sveto prepričani, da so v službi dobrega.

Odgovor na objavo uporabnika
matias, 06.08.2022 ob 13:13

Zakaj religije rabijo Satana? Ker vsaka (politična) ideologija, kar so tudi religije, rabi nasprotnika, v katerega projecira lastne “satanske lastnosti”, hkrati pa duhovščina zagotavlja, da nas zmore obvarovati pred zlom izven nas v grešnem kozlu, imenovanem Satan, tako da ohranja moč nad množicami vernikov preko strahu.

Pa je ravno obratno, če nisi zmožen identificirati zla ali Satan v sebi, povzročaš zlo, ker se ga ne zavedaš ali nisi zmožen videti sebe v slabi luči. To je osnovni problem fundamentalizma in vseh oblik ekstremizma, nezmožnost refleksije, kjer so vsi sveto prepričani, da so v službi dobrega.

Hm, zanimivo… povej več.

Odgovor na objavo uporabnika
idesi, 06.08.2022 ob 13:17

Hm, zanimivo… povej več.

Bolje biti cel kot čist , je rekel Jung. Ker pri “čistosti” ni zavesti, da vsak v sebi nosi tudi slabo, divjo, nagonsko, nižjo, morilsko naravo. Vse to se pri vernikih kolektivno obeša dežurnemu krivcu Satanu, da lahko ostanejo “dobri” in “čisti”.

ne. po lastnemu hiru vidim da kar radi govorite.

če si planiral… je duša. ti praktično

če pa nisi… te je pa satan nagovoril…

samo neko stopnjo samozavednosti je pa treba razvit. vedet kaj je dobro in slabo-ločit… vedet kaj je Božja volja… kaj hoče od tebe.

Pa si res matjazko.

Odgovor na objavo uporabnika
Maka čivčata, 06.08.2022 ob 13:32

ne. po lastnemu hiru vidim da kar radi govorite.

če si planiral… je duša. ti praktično

če pa nisi… te je pa satan nagovoril…

samo neko stopnjo samozavednosti je pa treba razvit. vedet kaj je dobro in slabo-ločit… vedet kaj je Božja volja… kaj hoče od tebe.

Božja volja je tisto, kar misliš, da je prav. Težava nastane, če ne misliš samo, da je prav, ampak to veš. Kjer je ” vedenje” ni prostora za dvom in kot tak si fundamentalist, pogosto nevaren za druge, ker si vodljiv in z lahkoto rekrutiran za “božje vojne”, ki jih zate splanirajo glavni razlagalci “božje volje” – duhovščina. Je bil kak pomislek za islamske pilote porušit WTC ? Ne, saj so bili zgolj podaljšek boga in so delovali v skladu z njegovo voljo. Res? 🙂

Matias = matjazko

ti še sam ne razumeš tega kar si napisal. nimaš razuma. piše jebote. dokazuješ.

 

Božja volja je tisto kar je objavil. kar je poslal. neee pa tisto kar ti misliš. vidiš da nisi dobro… ne shvačaš.

 

sem že enkrat napisal… tolk predpisov zakonov pravil… kaj ti bodo npr predpisi o trgovini če se sam raztreliš in si u raju… bližnjica. šta če ti trgovina.

 

hočeš rečt da je to Božja volja?

https://www.youtube.com/watch?v=H2w0-2UXrjU

 

wtc so vaši naredili.

Odgovor na objavo uporabnika
Maka čivčata, 06.08.2022 ob 14:19

ti še sam ne razumeš tega kar si napisal. nimaš razuma. piše jebote. dokazuješ.

 

Božja volja je tisto kar je objavil. kar je poslal. neee pa tisto kar ti misliš. vidiš da nisi dobro… ne shvačaš.

 

sem že enkrat napisal… tolk predpisov zakonov pravil… kaj ti bodo npr predpisi o trgovini če se sam raztreliš in si u raju… bližnjica. šta če ti trgovina.

 

hočeš rečt da je to Božja volja?

https://www.youtube.com/watch?v=H2w0-2UXrjU

 

wtc so vaši naredili.

Mala čivava, tudi ta delitev mora biti na “naše” in “vaše”, na “dobre” in “slabe”, ker ljudje smo grupna živalska vrsta, v zavetju skupine se počutimo varne, močnejše, del nečesa večjega v navijaških nogometnih klubih? Lajf je tako simpl za simpl ljudi, ki imate Koran ali pa Sveto pismo v sklopu kolektivnih religij, da ne rabiš niti razmišljaš, samo odpreš sveto knjigo, prečitaš sure ali verze božjega razodetja na tej in tej strani in je vse jasno. 😀

Drugače pa je življenje kompleksno in večplastno, nič ne moreš zreducirat na eno resnico, redke stvari so črno-bele. Narava ali če hočeš bog je raznolikost, tudi z napakami, nič ni popolno.

Odgovor na objavo uporabnika
matias, 06.08.2022 ob 13:29

Bolje biti cel kot čist , je rekel Jung. Ker pri “čistosti” ni zavesti, da vsak v sebi nosi tudi slabo, divjo, nagonsko, nižjo, morilsko naravo. Vse to se pri vernikih kolektivno obeša dežurnemu krivcu Satanu, da lahko ostanejo “dobri” in “čisti”.

Zanimivo… tu nekako vidim (širši) pomen t.i. izvirnega greha. Ki naj bi nekako v človeu vzbudil zavedanje o (lastnih) temnih plateh, kot temu rečemo. Oz. o lastni okvarjenosti, kot mi je pri srcu (ne vem točno, po kom sem to pobral). Čese zavedam, da sem sam okvarjen in da je okvaren tudi drugi (na nek svojstven način), se morem ogniti idealizaciji (sebe in drugega9. Nekakšna antiteza narcisizmu. Če k demu dodamo, da so angeli postavljeni nekam daleč proč (v nebesa), pa dobi zadeva celosmisel. Angelov na zemlji ni, temveč smo zgolj grešniki…

… ali smo na poti očiščenja,morda klesanja kamna,… in kar je potem še podobnih simbolik je – po mojem skromnem mnenju verjetno bolj krajevno-kulturno pogojeno, kot kaj drugega. Pozunanjenje zla se mi zdi dobro v obsegu ohranjanja zdravega razuma im zavedanja, da obstaja univerzalni zakon oz. nekaj, na kar sam nimam vpliva.

 

Zato se mi je zdelo tvoje razmičljanje zanimivo. Koliko more poprečen Janez Slehernik sploh sprejeti svojo ne-čistost 8ali nečistost, grešnost) drugega, če tega zla ne more pripisati drugemu? Oz. drugače… more biti povprečen Janez Slehernik usmiljen do otroka. žene, soseda,… če ne more zlapripisati demonu, ki je tega drugega obsedel?

stari… a veš da sem prav to prej kontal zate.

tolk je simpl in tolk je preprosto… pa vseeno ne skontaš.

daleko na stranputici si.

to ni da se ti otežuje ampak da se ti olajša.

večkrat sem napisal da je treba sopotnika povprašat. če ga ne… a ne vzemaš mačka v žaklju? praktično ne veš kaj si misli in kakšno je njegovo stališče glede pomembnih življenskih stvari/odločitev ki bodo prej ali slej prišle.

isto za kredit. ne odgovarjate. bežite od resnice al ne vem u čemu je problem. samo z ekonomskega vidika… a je dobro biti zadolžen?

al pa recimo nisi v stanju a družino si ustvarjaš… kaj bo??? od slabe volje… živčne vojne… do tega da bodo otroci lahko zaznamovani, se jim bo posmehovalo… mal se ti bo zakon testiral/zanihal… mogu boš sprejet vsakršne službe, trpet tam raznorazne klošarske fore.

 

pa stari… kaj ti ni jasno. nemaš mozga.

I izbjegavajte ono što će dovesti do smutnje koja neće pogoditi samo one među vama koji su krivi, i znajte da Allah strašno kažnjava.

 

veš… se človek upraša kaj vi sploh hočete? kako pa treba? očigledno ta današnji sistem in ureditev ne funkcionira. al ne vidiš niti to? se ti zdi da je vse kakor treba. netreba ništa mjenjat.

 

 

isto sem večkrat napisal da piše da je treba oz da se mora bit dalekoviden.

pa a ni to samoumevno… znači po tvoje ne. moraš kontra. Bog ne daj za kak dan naprej razmišljat.

pol pa maš scene ala drva…

piše da nimate razuma.

a vidiš da je tak človek glup.

pred nosom maš. ne kontaš.

NE!

to pa ne.

 

Tema je malo skrenila z bistva. Da vseeno odgovorim na nekaj zapisov. Nisem Faila Pašić in ne propagiram Islam. Idejno mi je dosti bližje Orban tako, ko gre za Islam kot ko gre za to v kar so se izrodile “Zahodne vrednote”.

Kar se tiče preskrbe dveh žen ni problema, ker smo privatniki s svojim podjetjem in zaposlenimi, imamo tudi dve hiši in več nepremičnin, ki jih oddajamo. Zato imamo tudi 3 otroke in načrtujemo vsaj še 1, čeprav me bo to v mojem primeru stalo okrog 1.200.000 € v 20 letih (2/3 zneska je izpad profita, ker naju kvalitetna skrb za toliko otrok veže s partnerko, da bi v temu času toliko več zaslužila, 1/3 so dejanski stroški s toliko otroki) 500.000 € ki so sedaj parkirani v hiši namesto v investicijah, ki nosijo denar sploh nisem štel… Glede na to, da plačam 10.000 € računov vsak mesec, se ta ena dodatna žena ne bi bistveno poznala. Je pa res, da dve ženi nista  projekt za ljudi s povprečnimi prihodki.

Kar se tiče poligamije po svetu pa je zanimivo to, da je v bistvu meja med poligamnim in monogamnim svetom tudi meja med svetom, kjer se število prebivalstva veča (celotna Afrika in islamski svet, Indija in delo tudi Rusija, kjer se poligamija ne kaznuje in je prisotna tudi med Slovani na periferiji) in območji kjer upada rodnost (ZDA, Evropa, Japonska, Koreja, Kitajska, kjer se bo populacija praktično prepolovila). Tako vidimo, da je to vprašanje tudi meja med degeneriranimi narodi, ki v izobilju izumirajo in ne vedo več koliko spolov obstaja ter zdravimi narodi, ki se množijo, čeprav v pomanjkanju – z izjemo bogatih arabskih držav, kjer jih tudi izobilje ni degeneriralo kot je nas.

Mokre sanje moškega, ki mu je dolgčas v življenju 🙂 Z ženo si priskrbita varuške in gospodinjske pomočnice, vrtnarje in hišnike – saj pri taki blaginji to očitno ni problem – in bosta imela ves čas na voljo drug za drugega.

Nobena normalna ženska ne bo delila partnerja.

Odgovor na objavo uporabnika
msolivija, 06.08.2022 ob 16:33

Mokre sanje moškega, ki mu je dolgčas v življenju 🙂 Z ženo si priskrbita varuške in gospodinjske pomočnice, vrtnarje in hišnike – saj pri taki blaginji to očitno ni problem – in bosta imela ves čas na voljo drug za drugega.

Nobena normalna ženska ne bo delila partnerja.

Normalna ženska ni navajena deliti in je osredotočena nase. Zato ji je marsikaj zamolčano.

Ženskam moramo odvzeti vse pravice, možnost izobrazbe in zaposlovanja, reducirat na nivo otroka, da bodo vodljive in čimbolj odvisne in tumpaste, pa se spet lahko gremo poligamije, seveda če smo bogati moški. 🙂

Pozabil si povedati da si več kot eno ženo lahko privoščijo samo moški, ki so jih zmožni enakopravno preživljati. Če nima dovolj pod palcem da jih več preživlja, mu ni dovoljno imeti več žen. Slovenci radi ta del spregledate :). Ker to niso vaše sanje a ne. Skrbeti za več žena in otrok. Še za eno niste zmožni. V vaših sanjah jih imate deset, vse kot iz kataloga VS seveda, vse zaposlene, vi pa doma ležite in čakate da pridejo iz služb in se stepejo za to katera vas bo danes naskočila 🙂

🙂

ja nego???

mislim halo?

 

evo jst predlagam popaja. on se bo nesebično žrtvoval… da vidite da gre.

aj da nije baš 10, dačemo mu 8… jel pošteno?

ampak popaj morš obljubit da boš usaki dal ljubčka ko boš šel od doma… in da boš vsaki čisto vsak dan pregledal in otipal pljuča, da Bog nedaj ni kak melanom…

 

V večini islamskega sveta (razen v državah ob Pezijskem zalivu) je kriterij “kolikor žena lahko preživlja” razumljen v smislu, koliko jih lahko spravi pod streho, kjer itak spijo vse v isti sobi in jih prehrani z najosnovnejšo poceno hrano in jim kupi najosnovnejše cunje.

Sem videl v Karachiju, v kakšnih bednih razmerah živijo, pa mož velja kao za premožnega za tiste razmere. Hkrati pa žene doma tepihe kvačkajo, ki jih potem on spravi v denar. Toliko o preživljanju. Seksa pa seveda jih vse in na veliko dela otroke.

Pri nas ne deluje, da bi moški imel harem žensk. Bi pa delovalo, da bi ženske imele harem moških.

ja, take ste slovenke…

Pri monogamiji in poligamiji so plusi in minusi.

Več žena, ljubic so si navadno lahko privoščili samo dovolj premožni/vplivni moški. Težko je reči kaj je bolje, bolje za otroke, bolje za posameznike in katere, kaj je bolje za družbo kot celoto in čase v katerih živimo.

Čuj dečko, se gibljem v verskih vodah pa se nikoli nisem imel za čistuna in svojo lastno odgovornost za napake in grehe predpisoval satanu ampak v prvi meri sebi. Poznam kar nekaj zelo vredu vernikov in sem opazil, da podobno razmišljamo. Vedno pa se lahko najdejo posamezniki, ki se imajo za nekaj več iz bilokaterega razloga.

New Report

Close