Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Druzinske tezave – partnerica in starsi

Druzinske tezave – partnerica in starsi


Pisla si, da je ena od bajturin dediščina po tvoji mami – to pač je padlo z neba?!
ne, ne vidva kar zagotavljajta sebi kapital. Če bi bila jaz tvoja snaha in bi mi tole naredila pri dveh! hišah, ne vidiš vnukov več kot trikrat na leto za par ur. Pa imej kapital, hišo in se požri.
Hčerko si obesila njenmu partnerju v njegovo hišo, sina in snaho najprej njenim staršem za čas gradnje, pol pa v njuno hišo s ogormnim kreditom.
V svojo 2. hišo si pa naselila raje tujce, kot, da bi jo prepisala sinu,
Res si mater leta, ni kaj.
Ne, dobro sta naredila sin in snaha, da bosta na svojem. Hčerka se pa tudi ni po naključju raje preselila tako daleč, ne?

Ključavnico lahko zamenja, ko bo (če bo) hiša njegova. Nič prej.


Pisla si, da je ena od bajturin dediščina po tvoji mami – to pač je padlo z neba?!
ne, ne vidva kar zagotavljajta sebi kapital. Če bi bila jaz tvoja snaha in bi mi tole naredila pri dveh! hišah, ne vidiš vnukov več kot trikrat na leto za par ur. Pa imej kapital, hišo in se požri.
Hčerko si obesila njenmu partnerju v njegovo hišo, sina in snaho najprej njenim staršem za čas gradnje, pol pa v njuno hišo s ogormnim kreditom.
V svojo 2. hišo si pa naselila raje tujce, kot, da bi jo prepisala sinu,
Res si mater leta, ni kaj.
Ne, dobro sta naredila sin in snaha, da bosta na svojem. Hčerka se pa tudi ni po naključju raje preselila tako daleč, ne?[/quote]

Zakaj bi pa morala hišo prepisati sinu??? A ni dovolj, če jo dobi PO smrti????
Glede tistega 3x na leto za par urc? Ja za boga milega, a misliš, da boš s tem kaznovala taščo? A res misliš, da so tvoji froci njej temelj sveta?? Če bi jaz imela snaho kot si ti, tvoje mularije ne bi hotela videti nikoli niti za minutko. Pa se požri.

Kot prvo ne morete pripmerjate gradnje hiše 30 let nazaj in danes, kar se tiče financiranja gradnje, stroškov gradnje in zaposlitvenih razmer. prav tako sta z možem eno hišo podedovala, torej je vsaj ena hiša padla z neba. Še vedno pa je to vajina lastnina in lahko z njo delata, kar želita.

Bi pa komentirala zadnji stavek. Res je pomembno razmišljati o življenju na stara leta, sploh ker bodo otroci še v službah, č ebodo imeli to srečo, poleg tega pa verjetno še vedno obremenjeni s svojimi krediti. Poleg kapitala pa so predvsem pomembni odnosi. Vidva lahko imata denarja ko listja in trave, ampak še vedno bodo tisti, ki bodo plačani za pomoč vama, le plačanci in tako se bodo do vaju tudi obnašali. Iskren dotik in čustveno oskrbo pa lahko dobita le od vajinih bližnjih. V kolikor vama bo pomembne le bajta, se zna zgoditi, da bosta na stara leta čakala na toplino otrok in vnukov, ki bodo prišli mimo le redko. Ali ni boljše z ačasa življenja imeti normalne človeške odnose in se ne prepirat za teh nekaj sten??? Če sta sina in hčerko pravilno vzgojila, jima lahko tiste hiše 3 x napišeta, pa bosta vedela, da se vaju na cesto ne postavi in je potrebno za vaju poskrbet. Mogoče pa vajina vzgoja ni bila tako, če dvomite v sina / hčer?

LP


Pisla si, da je ena od bajturin dediščina po tvoji mami – to pač je padlo z neba?!
ne, ne vidva kar zagotavljajta sebi kapital. Če bi bila jaz tvoja snaha in bi mi tole naredila pri dveh! hišah, ne vidiš vnukov več kot trikrat na leto za par ur. Pa imej kapital, hišo in se požri.
Hčerko si obesila njenmu partnerju v njegovo hišo, sina in snaho najprej njenim staršem za čas gradnje, pol pa v njuno hišo s ogormnim kreditom.
V svojo 2. hišo si pa naselila raje tujce, kot, da bi jo prepisala sinu,
Res si mater leta, ni kaj.
Ne, dobro sta naredila sin in snaha, da bosta na svojem. Hčerka se pa tudi ni po naključju raje preselila tako daleč, ne?[/quote]

Zakaj bi pa morala hišo prepisati sinu??? A ni dovolj, če jo dobi PO smrti????
Glede tistega 3x na leto za par urc? Ja za boga milega, a misliš, da boš s tem kaznovala taščo? A res misliš, da so tvoji froci njej temelj sveta?? Če bi jaz imela snaho kot si ti, tvoje mularije ne bi hotela videti nikoli niti za minutko. Pa se požri.[/quote]
kako ste nesramni drug do drugega – sami egoti, kdo bo koga bolj prizadel in kdo bo komu bolj nagajal in sponašal nekaj. V dani situaciji bi bilo itak za vse najbolje,d a bi se dogovorili s kompromisom – starša imata seveda vstop v hišo kadarkoli, samo če sta lahko toliko prijazna,da prej povesta, da prideta, da so lahko doma. Sin in snaha pa bosta skrbela za njun dom v duhu dobrega gospodarja.

Komprosmisi so del tega sveta v vseh dobrih odnosih in se sklepajo na tak način da se željam vseh čimbolj približa in zadovolji. To pomeni, da vsak nekaj popusti…
Če pa sta starša toliko trmasta da o tem,da bi vsaj sporočila kdaj prideta, sploh slišati nočeta – je dogovor nemogoč. In potemtakem se bi jaz, če bi bila njun otrok, zamislila tidi glede tega, da tudi lastnega otroka nočeta videti, če ne želita povedati kdaj prideta, da bi bil le-ta doma. Ampak raje prideta ob odsotnosti vseh. Ker res ne vidim, kje je problem sporočiti, jutri se oglasiva, se vidimo. ne razumem zakaj jima je to tako nemogoče težko.

Jaz to vidim takole – starsa sta mogoce sprva resno mislila s selitvijo v dom in da bosta hiso prepustila sinu, ko sta bila enkrat tam in ko sta prvic na obisku naletela na teglc z rozami na napacnem mestu (karikiram), sta se zavedela, da je to dokoncno in sta zacela komplicirat, pa bi kar spet neomejeno hodila nazaj domov. Ce bi se sin in partnerka s tem strinjala, ne bi bilo tezav, ker se ne, pa verjamem, da se pocutita prevarana. Jaz ze leta zivim v isti hisi z mozevimi starsi, pa ne grem nikoli v njihovo nadstropje, ce jih ni doma, pa tudi moz ne. In nimam razloga, da bi mislila, da tasca hodi v nas del, ko nas ni. Se ni bilo treba nic posebej meniti, to je bilo od zacetka jasno vsem, pa se sicer cisto dobro razumemo. Na tako spanovijo, ko bi starsi nenapovedano vpadali in po moznosti se komandirali, pa ne bi pristala, grem raje v najem.


lepo napisano, meni je to tudi del nekako samoumevnega spoštovanja…


Pisla si, da je ena od bajturin dediščina po tvoji mami – to pač je padlo z neba?!
ne, ne vidva kar zagotavljajta sebi kapital. Če bi bila jaz tvoja snaha in bi mi tole naredila pri dveh! hišah, ne vidiš vnukov več kot trikrat na leto za par ur. Pa imej kapital, hišo in se požri.
Hčerko si obesila njenmu partnerju v njegovo hišo, sina in snaho najprej njenim staršem za čas gradnje, pol pa v njuno hišo s ogormnim kreditom.
V svojo 2. hišo si pa naselila raje tujce, kot, da bi jo prepisala sinu,
Res si mater leta, ni kaj.
Ne, dobro sta naredila sin in snaha, da bosta na svojem. Hčerka se pa tudi ni po naključju raje preselila tako daleč, ne?[/quote]

Zakaj bi pa morala hišo prepisati sinu??? A ni dovolj, če jo dobi PO smrti????
Glede tistega 3x na leto za par urc? Ja za boga milega, a misliš, da boš s tem kaznovala taščo? A res misliš, da so tvoji froci njej temelj sveta?? Če bi jaz imela snaho kot si ti, tvoje mularije ne bi hotela videti nikoli niti za minutko. Pa se požri.[/quote]

Sama je napisala, da sta upala, da bo sin ostal v hiši … Pa sta ga s svojim načinom pregnala in skoraj uničila tudi medsebojne odnose.

Bine, predlagam ti, da urediš to takole.
S partnerko odkupita hišo.
Mnogo jih poznam, ki so to storili.

Ali pa predlagaj staršem, da svojo hišo prodata in dokler sta še pokretna, malo potujeta in hodita v toplice, na morje . Naj si vsaj nekaj še privoščita.
Vidva s partnerko pa pojdita v najem. Pa boš imel mir.

Meni se pa to izsiljevanje z vnuki zdi skrajno grdo. Da odnos med vnuki in starimi starši sabotiraš zaradi vaših konfliktov, je pač svinjsko. Tudi do lastnih otrok, ne samo do tašče.


Poznam take, ki so to storili, pa se ni popolnoma nič spremenilo: prvotni lastniki so se imeli še zmeraj za lastnike in še zmeraj so komandirali. Pa bognedaj, da bi tamlada kak teglc postavila po svoje v naši hiši.


Poznam take, ki so to storili, pa se ni popolnoma nič spremenilo: prvotni lastniki so se imeli še zmeraj za lastnike in še zmeraj so komandirali. Pa bognedaj, da bi tamlada kak teglc postavila po svoje v naši hiši.[/quote]

Se strinjam, ker tu ne gre za denar, gre za nezmoznost nekaj in nekoga spustiti iz rok in za obcutek starsev, da so odpisani. Nakup ja, ampak ne te hise. Ce ne gre, pa najem, ampak ne pri sorodnikih.

Meni se pa to izsiljevanje z vnuki zdi skrajno grdo. Da odnos med vnuki in starimi starši sabotiraš zaradi vaših konfliktov, je pač svinjsko. Tudi do lastnih otrok, ne samo do tašče.[/quote]
Torej tašča in tast lahko s svojo pogoltnostjo in nepripravljenostjo prepisati dodatno hišo bistveno poslabšata finančni položaj lastnega sina, snahe in vnukov. Kredit ima dolgoleten daljnosežen vpliv na finance tamladih.
Če onadva dajeta zidovje pred sina in njegovo družino, zakaj bi snaha potem bila pripravljena riniti nekam kjer so ji jasno pokazali vrata? in tja vodila še vnuke? zakaj le ? Odnos je dvosmerna cesta. Pognala sta lastnega sina najprek k partnerkinim staršem in potem še v gradnjo hiše – krediti taki, da se ti zvrti v glavi. Pa v teh časih nestalnih služb.
Zakaj bi se s takim človekom, ki je tega zmožen potem želela velikokrat obiskovati, družiti ipd.
Staradva bosta vsa polna denarja, od dobre pokojnike in še od najmenine za dodatno hišo, zraven pa mladadva, ki bosta imela ogromen kredit.
S takimi ljudmi jaz nimam kaj početi, niti nimajo moji otroci imeti kaj več kot en zelo površinski, vljudnostni odnos.

Jaz sem se tudi tak pustila okoli prinesti, nikoli več. Enkrat sem malo steno opraskala, ko sem nesla televizijo po stopnicah, partner ni hotel pomagati. Sem spakirala in šla. Ne zaradi tega ampak nisem se videla v hiši in zakaj bi hotela vlagati nekam, kar ne bo nikoli moje in tako kot jaz želim.

Meni se pa to izsiljevanje z vnuki zdi skrajno grdo. Da odnos med vnuki in starimi starši sabotiraš zaradi vaših konfliktov, je pač svinjsko. Tudi do lastnih otrok, ne samo do tašče.[/quote]
Torej tašča in tast lahko s svojo pogoltnostjo in nepripravljenostjo prepisati dodatno hišo bistveno poslabšata finančni položaj lastnega sina, snahe in vnukov. Kredit ima dolgoleten daljnosežen vpliv na finance tamladih.
Če onadva dajeta zidovje pred sina in njegovo družino, zakaj bi snaha potem bila pripravljena riniti nekam kjer so ji jasno pokazali vrata? in tja vodila še vnuke? zakaj le ? Odnos je dvosmerna cesta. Pognala sta lastnega sina najprek k partnerkinim staršem in potem še v gradnjo hiše – krediti taki, da se ti zvrti v glavi. Pa v teh časih nestalnih služb.
Zakaj bi se s takim človekom, ki je tega zmožen potem želela velikokrat obiskovati, družiti ipd.
Staradva bosta vsa polna denarja, od dobre pokojnike in še od najmenine za dodatno hišo, zraven pa mladadva, ki bosta imela ogromen kredit.
S takimi ljudmi jaz nimam kaj početi, niti nimajo moji otroci imeti kaj več kot en zelo površinski, vljudnostni odnos.[/quote]

Malo se pomiri.

Sin in snaha sta odrasla človeka in sta odgovorna sama zase in za svojo družino.

Če je sobivanje z enimi ali drugimi starši možno in vsem v interesu, je to fajn. Če ni in so okrog tega sami problemi, je na dolgi rok bolje, da si tamladi dom ustvarijo drugje, kot da se pobijejo med seboj.

Ni pa na mestu neka neskončna užaljenost, ker starši niso hiše šenkali, je niti niso dolžni. Fajn je, če ti nekdo nekaj podari, neumno je pa na to računat. In predvsem ni primerno, da se potem preko vnukov maščuješ in dolgoročno uničiš odnos, ki bi ga otroci s svojimi starimi starši lahko imeli.

Tukaj imam v bistvu dva pomisleka:

1. Ne glede na gnojnico, ki jo po “starihdveh” zlivaš, si ti kot mama tu tista, ki maščevanje zaradi izgubljene premoženjske koristi v obliki podarjene nepremičnine postavljaš pred interese lastnih otrok, ki si jih pripravljena prikrajšat za odnos z babico in dedkom samo zato, da boš partnerjeve starše kaznovala. To je grdo.

2. Tak način usmerjanja in preprečevanja odnosov med tvojimi otroki in njihovimi starimi starši je pokazatelj tega, kako vidiš svojo lastno pozicijo v življenju otrok – da ti o vsem odločaš, odrejaš, s kom bodo imeli stike in odnose, s kom ne,… zametek še ene komandantske tašče.

Meni se pa to izsiljevanje z vnuki zdi skrajno grdo. Da odnos med vnuki in starimi starši sabotiraš zaradi vaših konfliktov, je pač svinjsko. Tudi do lastnih otrok, ne samo do tašče.[/quote]
Torej tašča in tast lahko s svojo pogoltnostjo in nepripravljenostjo prepisati dodatno hišo bistveno poslabšata finančni položaj lastnega sina, snahe in vnukov. Kredit ima dolgoleten daljnosežen vpliv na finance tamladih.
Če onadva dajeta zidovje pred sina in njegovo družino, zakaj bi snaha potem bila pripravljena riniti nekam kjer so ji jasno pokazali vrata? in tja vodila še vnuke? zakaj le ? Odnos je dvosmerna cesta. Pognala sta lastnega sina najprek k partnerkinim staršem in potem še v gradnjo hiše – krediti taki, da se ti zvrti v glavi. Pa v teh časih nestalnih služb.
Zakaj bi se s takim človekom, ki je tega zmožen potem želela velikokrat obiskovati, družiti ipd.
Staradva bosta vsa polna denarja, od dobre pokojnike in še od najmenine za dodatno hišo, zraven pa mladadva, ki bosta imela ogromen kredit.
S takimi ljudmi jaz nimam kaj početi, niti nimajo moji otroci imeti kaj več kot en zelo površinski, vljudnostni odnos.[/quote]

Ampak kolikor jaz razumem, je hči iz te zgodbe že imela hišo, ki jo je zgradila sama s partnerjem, brez pomoči staršev. Starši so večjo hišo želeli dati sinu, ob pogoju, da izplača sestro. Kar je konec koncev logično. Zakaj bi en dobil več, oz. v naprej, en bi pa moral čakati dediščino. Tudi sestra (hči) se je verjetno zakreditirala. pa tudi če se ni, naj bi od staršev dobila enako. Brat bi pa živel v hiši, sestre pa ne bi izplačal.

New Report

Close