Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Družinski zdravniki, ki so dali odpovedi v ZD Kranj in drugje, ne bi smeli več nikoli opravljati tega dela!

Družinski zdravniki, ki so dali odpovedi v ZD Kranj in drugje, ne bi smeli več nikoli opravljati tega dela!


Zase imam cist dovolj sole:))
Ma vas hipohondre, ki ste 24/7 pri dohtarju je nemogoce zadovoljit. Cudno da imate eni in isti skoz tezave z zdravniki, al jih ni, al klepecejo po telefonih, se vam ne posvetijo dovolj ali pa vam celo lažejo v obraz. HB nisem veliko pri zdravniku ,ampak se vedno me je vzela nadomestna, ce moje ni bilo. Drugace pa imas privat ,lahko gres tud tja in se izognes gužvi. Ko je treba placat ste hipohondri cuzdezno zdravi
Ljudi, ki skoz jamrajo ,da se jim zdravniki ne posvecajo dovolj ali pa trdijo da so bili v ambulanti ze 25x v mescu ,pa nikol ni bilo nobenega zdravnika, nekako ne jemljem resno. Ponavadi so to glavni hipohondri, ki letajo od enega do drugega dohtarja in delajo stalo.
[/quote]
kakšne hipohondre babura. p. t. m. boš ti meni govorila hipohonder.
prepričaj se prej.
sicer ti pa pamet očitno ne dela – ker če so po tvoje vsi hipohondri, ki grejo k zdravniku, potlej dohtar itak nima kaj za delat, ane, ker ljudje v resnici niso bolani (vsaj to velja za hipohondre). Torej ob polnih čakalnicah hipohondrov se v resnici dohtar lahko izležava v ordinaciji, saj hipohonder ne potrebuje posebne resne in strokovne obravnave.
Pamet ti je torej kurja ane. Očitn ti še tist šole, ki jo imaš ne koristi. Še dobr, da ne delaš, ker nisi sposobna po pameti ziher ne, še dobr, da so bli starši tvoji tolk sposobni, da so ustvarili tiste nepremičnine, da imaš ti s to kurjo pametjo sploh od česa za žvet.

Glede na to kako kako se norca delaš iz mojega zdravja ti pa povem – da bolnik, ki ima resno težavo in če jo zdravnik narobe zdravi in ignorira – se ta bolnik samo s še hujšimi težavami vrača v ordinacijo – in dela gzžvo. pa ne zato ker bi bil hipohonder, ampak ker ga nesposobni zdravnik (ki je raje na privat fonih med delovnim cajtom, kot da bi se ukvarjal z pacientom) narobe zdravi in se bolezensko stanje samo poslabšuje. Tak dohtar si sam sebi dela gužvo. In ko na koncu napiše prav on napotnico pod nujno za na urgenco in ct pokaže resne spremembe, potem je jasno, da si nisem nič izmišljevala, ampak trpela posledice napačnega zdravljenja in zajebavanja dohtarja. Ki btw. ne odgovarja nič, zato da je prej več mesecev mrcvaril bolnika z napačnim delom – torej če mene vprašaš imajo še previsoke plače, ker odgovornosti ne nosijo nobene. še opraviči se nihče ne.

za razliko od navadnih smrtnikov, ki delajo za minimalca in nosijo odgovornost za najmanjšo napako.


Je res. Sistem je postavljen tako da priteka, kako in kam odteka pa je veliko vprašanje.
Zavarovanje moramo plačevat.
[/quote]

Ja, v bistvu je to še kako res. Mi, uporabniki storitve, pacienti, sploh nimamo instrumenta vpliva na kaj v zdravstvu. Nikjer. Vse cene in izvajanje dela si postavi zdravstvo samo. In ni nobenega pregleda, ko kaj pricurlja v javnost ( nesmotrna poraba našega denarja, kraja, korupcija, protežiranje dobaviteljev, …), nihče nikoli za nič ne odgovarja, še več, vse se enako dela naprej.

ZZZS je skupek pohlepa in ima možnost, da postavlja pogoje izvajalcem ( zdravnikom ) in uporabnikom ( bolnikom ). Dejstvo je, da bi mi vsi, ki smo prizadeti s tem, tako izvajalci kot uporabniki, morali rešitev zahtevati od ZZZS. Meni sploh ni čisto jasno, kaj naši zdravniki hočejo. Mar se borijo za višje plače? Hm, tega jasno ne preberem. Težki pogoji dela ( ordinacije in pisarne imajo nove, še posebej v Kranju ). Poudarek je na “glavarini”, kot sem nekje prebrala. Če je neka lagodna osnova za delo, kjer ne trpi nihče, 1300 pacientov na zdravnika z osebjem ( če preveč tipkajo v računalnik, naj bodo pač v teamu trije, zdravnik, medicinska sestra in administrator, dražje kot je sedaj, itak ne more biti… ), naj zdravnik za obravnavo te številke dobi neko osnovno plačo, ki pač pritiče izobrazbi. Če bi vzel dodatne paciente, se pa za vsakega pač ta znesek poveča za neko številko. Da poenostavim, za 1300 ljudi dobi 1500 neto ( ali pač nek znesek ), za vsakega zraven 10 eur ( naprimer ). Pa bi tisti, ki zmore, delal in dobil več. Če tako hoče. Ali pa ne. Ker je javno zdravje najpomembnejša zadeva, je treba stvari dogovoriti, urediti in organizirati. Zato pa plačujemo strokovnjake v javni upravi. Dobro in bogato plačujemo. Tudi tiste v ZZZS.

Prepričana sem, da če bi zdravniki vsakemu pacientu, ki pride k njim, dali v roke listek z napotki, kam in kako naj ta pacient pritisne na ZZZS, bi to storili popolnoma vsi mi, ki sedaj kot kure brez glave, letamo po kranjskem ZD-ju in, tiho ali glasno, bentimo čez zdravnike.

vsi, ki so ostali brez zdravnika, imajo pravico, da odpovejo plačevanje zdravstvenega zavarovanja. Za ostanek denarja bodo šli privat ali v tujino, problem rešen.

Kako jim ni direktorica podpisala dopustov, če jih pa ni? A so vsekali plavega? Seveda jim je in zakaj jim je? Ni res, da je vedno tako v navadi, lahko se ga ne koristi/ se jim ga ne podpiše, se ga pa plača, to je pravica diretorice. Ampak ona nič ne misli in ne zna v naprej predvidet krizne situacije, zato pa je, kot je. Take managerje imamo.
[/quote]
jaz ne vem ali ste nekateri res tako prismojeni, da pišete takšne nesmisle.
Niso usekali plavega – dali so odpoved s tem in tem dnem in pokoriščenje pripadajočega dopusta je njihova pravica… torej do dneva ko jim preneha delovno razmerje so ostali doma in koristijo dopust. ne rabijo nobene odobritve za to.
če bi jim delodajalec to prepovedal, bi jim pa moral dopust izplačati, kar je pa ob finančnih stiskah zavodov praktično nemogoče pričakovati.

navadno se v odpoved napiše že tudi koriščenje dopusta, ki ti pripada in se s tem delodajalca o tej nameri obvesti.
To je delavčeva pravica, kot rečeno – če bi jo delodajalec prepovedal, bi moral ta dopust plačati kar so pa veliki finančni minusi za zavod.
In ne ne sekajo plavega – so na dopustu, ki jim pripada in glede na to da so v odpovednem roku, je to zadnji čas, da ga pokoristijo. ne morejo ga po tem, ko jim preneha pogodba o zaposlitvi – to valjda ti je jasno.


jaz ne vem ali ste nekateri res tako prismojeni, da pišete takšne nesmisle.
Niso usekali plavega – dali so odpoved s tem in tem dnem in pokoriščenje pripadajočega dopusta je njihova pravica… torej do dneva ko jim preneha delovno razmerje so ostali doma in koristijo dopust. ne rabijo nobene odobritve za to.
če bi jim delodajalec to prepovedal, bi jim pa moral dopust izplačati, kar je pa ob finančnih stiskah zavodov praktično nemogoče pričakovati.

navadno se v odpoved napiše že tudi koriščenje dopusta, ki ti pripada in se s tem delodajalca o tej nameri obvesti.
To je delavčeva pravica, kot rečeno – če bi jo delodajalec prepovedal, bi moral ta dopust plačati kar so pa veliki finančni minusi za zavod.
In ne ne sekajo plavega – so na dopustu, ki jim pripada in glede na to da so v odpovednem roku, je to zadnji čas, da ga pokoristijo. ne morejo ga po tem, ko jim preneha pogodba o zaposlitvi – to valjda ti je jasno.
[/quote]

Tudi v odpovednem roku ima delodajalec možnost ne potrditi koriščenja dopusta, če to vpliva na poslovne procese. Zanj je bolj pomembno, da delo nemoteno teče naprej.

Tudi v odpovednem roku ima delodajalec možnost ne potrditi koriščenja dopusta, če to vpliva na poslovne procese. Zanj je bolj pomembno, da delo nemoteno teče naprej.
[/quote]
a ti ne bereš – saj pravim, da če ne potrdi je dolžan to drugače delavcu vrniti.
Enkrat sem dala odpoved zaradi mobinga, med drugim od mobinga, ki se je dogajal je bilo tudi to,da jko so že vsi koristili dopust v firmi in ko je bila glavna sezona že zdavnaj mimo, meni šefica še vseeno ni hotela odobriti dopusta niti tako, kot mi zakonsko pripada.
Itak sem bila na inšpekciji zaradi vseh kršitev, ki so jih naredili in tam mi je inšpektorica napisala odpoved – z besedami točno ZAHTEVAM koriščenje pripadajočega dopusta v odpovednem roku. To so bile zapisane besede inšpektorice.

baba zloba od šefice ni vedela,da je to odpoved napisala inšpektorica in mi je nazaj pisno poslala kopijo odpovedi, podčrtala zahtevam in napisala na mesto tega se reče lepo prosim. češ kako sem jaz nekulturna in nezmožna komunikacije, kako da se obnašam in pogovarjam. Pa sem ji na to odgovorila zadnji dan – gospa jaz sem vas dolgo lepo prosila, pa se z vami ni dalo nič dogovoriti, zato je inšpektorica napisala te besede, ki je vedela za vso dogajanje. V kolikor imate kaj za povedati glede komunikacije se obrnite nanjo.
Pa je babja zloba ostala kar nemo tiho.
Torej delavec lahko napiše, da zahteva koriščenje pripadajočega dopusta v odpovednem roku.

80. ☺


a ti ne bereš – saj pravim, da če ne potrdi je dolžan to drugače delavcu vrniti.
Enkrat sem dala odpoved zaradi mobinga, med drugim od mobinga, ki se je dogajal je bilo tudi to,da jko so že vsi koristili dopust v firmi in ko je bila glavna sezona že zdavnaj mimo, meni šefica še vseeno ni hotela odobriti dopusta niti tako, kot mi zakonsko pripada.
Itak sem bila na inšpekciji zaradi vseh kršitev, ki so jih naredili in tam mi je inšpektorica napisala odpoved – z besedami točno ZAHTEVAM koriščenje pripadajočega dopusta v odpovednem roku. To so bile zapisane besede inšpektorice.

baba zloba od šefice ni vedela,da je to odpoved napisala inšpektorica in mi je nazaj pisno poslala kopijo odpovedi, podčrtala zahtevam in napisala na mesto tega se reče lepo prosim. češ kako sem jaz nekulturna in nezmožna komunikacije, kako da se obnašam in pogovarjam. Pa sem ji na to odgovorila zadnji dan – gospa jaz sem vas dolgo lepo prosila, pa se z vami ni dalo nič dogovoriti, zato je inšpektorica napisala te besede, ki je vedela za vso dogajanje. V kolikor imate kaj za povedati glede komunikacije se obrnite nanjo.
Pa je babja zloba ostala kar nemo tiho.
Torej delavec lahko napiše, da zahteva koriščenje pripadajočega dopusta v odpovednem roku.
[/quote]

Ja, delavec lahko zahteva koriščenje dopusta, a delodajalec ga lahko zavrne! Po ZDR lahko delavec izbere samo 1 (!!!) dan, vse ostalo lahko določi delodajalec. Delo bo opravljeno, delodajalec pa bo izplačal neizkoriščen dopust.


a ti ne bereš – saj pravim, da če ne potrdi je dolžan to drugače delavcu vrniti.
Enkrat sem dala odpoved zaradi mobinga, med drugim od mobinga, ki se je dogajal je bilo tudi to,da jko so že vsi koristili dopust v firmi in ko je bila glavna sezona že zdavnaj mimo, meni šefica še vseeno ni hotela odobriti dopusta niti tako, kot mi zakonsko pripada.
Itak sem bila na inšpekciji zaradi vseh kršitev, ki so jih naredili in tam mi je inšpektorica napisala odpoved – z besedami točno ZAHTEVAM koriščenje pripadajočega dopusta v odpovednem roku. To so bile zapisane besede inšpektorice.

baba zloba od šefice ni vedela,da je to odpoved napisala inšpektorica in mi je nazaj pisno poslala kopijo odpovedi, podčrtala zahtevam in napisala na mesto tega se reče lepo prosim. češ kako sem jaz nekulturna in nezmožna komunikacije, kako da se obnašam in pogovarjam. Pa sem ji na to odgovorila zadnji dan – gospa jaz sem vas dolgo lepo prosila, pa se z vami ni dalo nič dogovoriti, zato je inšpektorica napisala te besede, ki je vedela za vso dogajanje. V kolikor imate kaj za povedati glede komunikacije se obrnite nanjo.
Pa je babja zloba ostala kar nemo tiho.
Torej delavec lahko napiše, da zahteva koriščenje pripadajočega dopusta v odpovednem roku.
[/quote]

izgleda, da imaš ti povsod konflikte..

Ne, prvi, ne zadnji, a ponovno si zajeb*** štetje!

izgleda, da imaš ti povsod konflikte..
[/quote]

napačno – tvoj zapis kaže, da si ti oseba, ki se jih trudiš namenoma povsod povzročati. Tvoj zapis govori dejansko o tebi, ne o meni, čeprav se trudiš gnojnico zalivati po meni.
za tvojo nesposobnost razumevanja, nisem jaz imela konfliktov, meni so kršili pravice, in da so mi jih dejansko je potrdila tudi inšpekcija.
Mogoče raje da usmerjaš energijo v žalitve, se potrudiš z razumevanjem napisanega, ker ti očitno dela to težave.

izgleda, da imaš ti povsod konflikte..
[/quote]
Izgleda da jih ti povsod iščeš in ustvarjaš.



napačno – tvoj zapis kaže, da si ti oseba, ki se jih trudiš namenoma povsod povzročati. Tvoj zapis govori dejansko o tebi, ne o meni, čeprav se trudiš gnojnico zalivati po meni.
za tvojo nesposobnost razumevanja, nisem jaz imela konfliktov, meni so kršili pravice, in da so mi jih dejansko je potrdila tudi inšpekcija.
Mogoče raje da usmerjaš energijo v žalitve, se potrudiš z razumevanjem napisanega, ker ti očitno dela to težave.
[/quote]
nisi konfliktna oseba. 😁😁😁😁

Da je kaos v zdravstvu še večji sta pripomogla tudi Fides in Praktik .um. ?? Vsak poklic ima dobre in slabe strani, pogoje dela itd. tudi poklic zdravnika ni izjema. V drugih poklicih so tudi ljudje utrujeni, zbolevajo itd.
Težko verjamam, da je tako veliko število odpovedi zdravnikov v ZD v 1. mesecu, zaradi prevelikega števila pacientov, nenačrtno.
Res je, imamo že nekaj privat zdravnikov , samo denarja ni, da bi si vsi lahko privoščili njihove drage storitve in bili na vrsti v 7 dneh.
Pohlep in ego ………


nisi konfliktna oseba. 😁😁😁😁
[/quote]

… ja, pa kaj še? Imajo zato preveč pacientov v čakalnici, in vseh do konca šihta ne pregledajo, ker delajo zelo počasi! A si že videl kakšnega zdravnika v kakem zdravstvenem domu, ki bi hodil hitro? Oprosti, jaz še nikoli!! Medicinske sestre, ki so tam, hodijo hitreje.


nisi konfliktna oseba. 😁😁😁😁
[/quote]

Ne, meni se to tudi ne zdi konfliktno. Veliko takih in podobnih konfliktnih situacij ustvarjate podrepniki. Več dreka vam kaple po glavah, bolj tiščite k ritni luknji. Zato pa smo kjer smo. Ker se z bedaki lahko počne kar se despotom sprdne!

Da je še večja zmeda v zdravstvu sta verjetno pripomogla tudi Fides in Praktik.um ?? Vsak poklic ima dobre in slabe strani pogoje dela itd.in tudi zdravniki niso izjeme . V drugih poklicih so tudi ljudje po delu utrujeni, zbolevajo tudi zaradi dela itd.
Težko verjamem, da je tako veliko število odpovedi zdravnikov v ZD v tako kratkem času , ni načrtovano.
Res je, imamo tudi privat zdravnike , samo nimajo vsi denarja, da bi plačevali njihove drage storitve in bili zaradi tega hitro na vrsti cca v 7. dneh .
Tisto kar je vplačano v ZZZS in v prostovoljno zdrav. zavarovanje vsak mesec /letno, je pa premalo za plačilo večje operacije in potem še za zdravila, nego itd. Zato še potrebujemo javno zdravstvo in dobre zdravnike .

Da je še večja zmeda v zdravstvu sta verjetno pripomogla tudi Fides in Praktik.um ?? Vsak poklic ima dobre in slabe strani pogoje dela itd.in tudi zdravniki niso izjeme . V drugih poklicih so tudi ljudje po delu utrujeni, zbolevajo tudi zaradi dela itd.
Težko verjamem, da je tako veliko število odpovedi zdravnikov v ZD v tako kratkem času , ni načrtovano.
Res je, imamo tudi privat zdravnike , samo nimajo vsi denarja, da bi plačevali njihove drage storitve in bili zaradi tega hitro na vrsti cca v 7. dneh .
Tisto kar je vplačano v ZZZS in v prostovoljno zdrav. zavarovanje vsak mesec /letno, je pa premalo za plačilo večje operacije in potem še za zdravila, nego itd. Zato še potrebujemo javno zdravstvo in dobre zdravnike .


Za razliko v Sloveniji zdravnik v Avstriji dela in to kolikor ima delovni čas pri nas pa, če se ustaviš na Zaloški, prehod pri KC je vse polno belih halj ravno tako med stavbami znotraj kompleksa vseh bolnic ali ambulant je povsod polno belih halj, ki nekam gredo iz ene stavbe v drugo in vse to so zdravniki, ki bi morali biti na delovnem mestu, upam stavit, če bi štel koliko belih halj gre čez tisti prehod za pešce pred KC jih je vsako uro vsaj 100 in vsi ti bi morali biti na delovnem mestu, isto je po hodnikih KC drugega ne vidiš kot zdravnike in sestre vsi nekam hitijo kot da bi oni iskali paciente po celem kompleksu, čakalnice seveda polne zdravnik nekam mrkne in vsi čakajo, pride čez pol ure nazaj sprejme pacienta in ko z njim konča spet hajd po hodniku, kam in zakaj sam bog ne ve, kontrole itak ni, ker le kdo bi boga v belem upal vprašati kam in zakaj gre, zakaj ne sprejema pacientov, ni ga junaka, ki bi imel taka jajca in zastavil to vprašanje.

Meni se zdi ravno tako kakor je bila nadeljevanka naša mala klinika .
Sicer povna čakalnica ljudi notra pa namesto picientov novinarji .

s
Za razliko v Sloveniji zdravnik v Avstriji dela in to kolikor ima delovni čas pri nas pa, če se ustaviš na Zaloški, prehod pri KC je vse polno belih halj ravno tako med stavbami znotraj kompleksa vseh bolnic ali ambulant je povsod polno belih halj, ki nekam gredo iz ene stavbe v drugo in vse to so zdravniki, ki bi morali biti na delovnem mestu, upam stavit, če bi štel koliko belih halj gre čez tisti prehod za pešce pred KC jih je vsako uro vsaj 100 in vsi ti bi morali biti na delovnem mestu, isto je po hodnikih KC drugega ne vidiš kot zdravnike in sestre vsi nekam hitijo kot da bi oni iskali paciente po celem kompleksu, čakalnice seveda polne zdravnik nekam mrkne in vsi čakajo, pride čez pol ure nazaj sprejme pacienta in ko z njim konča spet hajd po hodniku, kam in zakaj sam bog ne ve, kontrole itak ni, ker le kdo bi boga v belem upal vprašati kam in zakaj gre, zakaj ne sprejema pacientov, ni ga junaka, ki bi imel taka jajca in zastavil to vprašanje.
[/quote]

Saj modas razumeti, da fudi dohtarjie pritisne srat, srbijo nih hemoroidi ali kake glivice in ni nič čudnega.

Saj modas razumeti, da fudi dohtarjie pritisne srat, srbijo nih hemoroidi ali kake glivice in ni nič čudnega.
[/quote]

Saj razumem.
Ampak zakaj jih pa v Avstriji manjkrat pritisne?


nisi konfliktna oseba. 😁😁😁😁
[/quote]
Samo prijazno ti je bilo že večkrat razloženo,da se usmeri na vsebino in razumevanje te, namesto, da se non stop zaganjaš v osebne sodbe.
Samokritično se vprašaj, kaj si ti, ki se očitno vmešavaš v debato zgolj z namenom provociranja in osebnih žalitev, o temi debate pa nimaš namena govoriti in ne govoriš.

medicina ni več to kar je bila, dohtarje zanima keš

New Report

Close