Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Država vam ne bo nič VZELA, ampak vam samo ne bo več TOLIKO DALA

Država vam ne bo nič VZELA, ampak vam samo ne bo več TOLIKO DALA

Pravica v gospodarstvu je, da imaš najmanj minimalno plačo – za vse nad minimalno plačo se je treba zahvalit tvojemu šefu in po tvoji uporabnosti za frimo.


Potem vsaj ne boš razočarana, ker danes ne boš dobila plače, stavka namreč ne bo plačana!

Pravica v gospodarstvu je, da imaš najmanj minimalno plačo – za vse nad minimalno plačo se je treba zahvalit tvojemu šefu in po tvoji uporabnosti za frimo.[/quote]

Ni res! Ko se dogovoriš za službo, se dogovoriš tudi za višino plače!

Pravica v gospodarstvu je, da imaš najmanj minimalno plačo – za vse nad minimalno plačo se je treba zahvalit tvojemu šefu in po tvoji uporabnosti za frimo.[/quote]

Ni res! Ko se dogovoriš za službo, se dogovoriš tudi za višino plače![/quote]

Ja…ki mora biti vsaj minimalna – če se dogovoriš za več potem to pomeni, da si toliko uporabna…

Po moje je tud v večini privat podjetij iluzorno kaj takega za pričakovat.
Večina delodajalcev/lastnikov najprej poskrbi za svojo rit.
Vsaj po mojih izkušnjah.

ti pa nisi najbolj brihtne glave ane :))

po pisanju sodeč si iz JS ker tisto odebeljeno zgoraj bi lahko napisal samo totalni nevednež (da ne rečem kaj hujšega).

in še glede tvojega vprašanja … sem prebrala prav vse zahteve, z veliko večino se strinjam, moj otrok je v podružnični šoli, kjer pride na cca. 50 učencev, 13 učiteljev, res da ne vsi s polnim delovnim časom, ampak še tako dobro stoječi državni blagajni bi ob tem podatku svetile vse rdeče lučke, mi pa smo kot veš daleč od dobro stoječe države… in takih šol je v razdrobljeni sloveniji ogromno!

nič ne bi imela proti če bi se več šol združilo skupaj, ja bi bili kot družina na izgubi, ampak zaenkrat še imam zdravo pamet in vem do kje se lahko gre, od kje naprej pa več ne.

pa dejte se zbudit no, ne mormo se it luksuza z minusom v denarnici![/quote]

Ne moremo se iti luksuza, praviš. Očitno to velja samo, ko gre za nekaj, kar bi služilo raji. Ko gre za zafurano NLB, katere manager-ji so bajno plačani, pa je 400 milijončkov tu, 250 milijončkov tam sitnica. Ko gre za nakupe tankov, kjer si mimogrede brke omasti še čreda lokalnih lopovov, je cena spet sitnica. Pri TEŠ 6 gre za milijarde, nepreglednosti kolikor hočeš, pa je to spet sitnica. Propadli managerski prevzemi, ki jih tako in drugače plačuje raja… pa še in še. In ob vseh teh zapravljenih milijardah in storinah milijonov bomo šparali pri šolstvu, ker se ne moremo iti luksuza??? Pa pri porodniškah, pa vrtcih,… Medtem pa bo takoimenovana elita še naprej grabila milijiončke in se s pomilovalnim prezirom smehljala raji z opranimi možgani, ki pridno pokima, ko se je potrebno odreči “luksuzu” v šolah.

Pa imamo res oblast, ki so jo zaslužimo.

Nisem nič mlada, ampak sem gospa pri štiridesetih in ni res, da so bili sindikati tiho! Zavajaš! Ampak v propadajoči firmi z blokiranimi računi ZARADI POŽREŠNIH ELIT se pač ne da ničesar več naredit, a ne?
Politika je zajebala in politika BO še zajebala. V tem je problem. Nobeno varčevanje tega ne bo spremenilo. Rezerve so tudi drugje kot v plačah, samo teh se ne bodo dotaknili. Z nižanjem prihodkov gospodinjstev pa samo še naprej uničujejo gospodarstvo in povzročajo novo, petstokrat hujšo recesijo, ki se bo dotaknila ČISTO VSAKEGA NAVADNEGA DRŽAVLJANA. Elit seveda ne. Te bodo še bolj bogatele. Brezposelnih bo čedalje več, ker bodo podjetja padala kot domine, kar pomeni še več izdatkov za socialo. Država tega seveda ne bi zmogla in bo rezala še bolj in še bolj … Do popolnega kolapsa.
V politične zdrahe se pa ne mislim spuščat. Uporablja samo preprosto kmečko pamet.
Elita je samo ena in se ne deli na levo in desno.

S tem se pa povsem strinjam.

Včasih so učitelji imeli avtoriteto in načine za ukrotit mularijo, kolikor jih je pač že bilo v razredu, tudi 30 in več (v gimnazijskem 1. letniku 36!).
Danes prfoks učenca samo malo bolj grdo pogleda (lahko tudi upravičeno), pa kakšen starš že prihrumi z odvetnikom …

ti pa nisi najbolj brihtne glave ane :))

po pisanju sodeč si iz JS ker tisto odebeljeno zgoraj bi lahko napisal samo totalni nevednež (da ne rečem kaj hujšega).

in še glede tvojega vprašanja … sem prebrala prav vse zahteve, z veliko večino se strinjam, moj otrok je v podružnični šoli, kjer pride na cca. 50 učencev, 13 učiteljev, res da ne vsi s polnim delovnim časom, ampak še tako dobro stoječi državni blagajni bi ob tem podatku svetile vse rdeče lučke, mi pa smo kot veš daleč od dobro stoječe države… in takih šol je v razdrobljeni sloveniji ogromno!

nič ne bi imela proti če bi se več šol združilo skupaj, ja bi bili kot družina na izgubi, ampak zaenkrat še imam zdravo pamet in vem do kje se lahko gre, od kje naprej pa več ne.

pa dejte se zbudit no, ne mormo se it luksuza z minusom v denarnici![/quote]

Ne moremo se iti luksuza, praviš. Očitno to velja samo, ko gre za nekaj, kar bi služilo raji. Ko gre za zafurano NLB, katere manager-ji so bajno plačani, pa je 400 milijončkov tu, 250 milijončkov tam sitnica. Ko gre za nakupe tankov, kjer si mimogrede brke omasti še čreda lokalnih lopovov, je cena spet sitnica. Pri TEŠ 6 gre za milijarde, nepreglednosti kolikor hočeš, pa je to spet sitnica. Propadli managerski prevzemi, ki jih tako in drugače plačuje raja… pa še in še. In ob vseh teh zapravljenih milijardah in storinah milijonov bomo šparali pri šolstvu, ker se ne moremo iti luksuza??? Pa pri porodniškah, pa vrtcih,… Medtem pa bo takoimenovana elita še naprej grabila milijiončke in se s pomilovalnim prezirom smehljala raji z opranimi možgani, ki pridno pokima, ko se je potrebno odreči “luksuzu” v šolah.

Pa imamo res oblast, ki so jo zaslužimo.[/quote]

hja, a misliš da bom rekla da nimaš prav?

1000x imaš prav ampak kje pa so bile vse nadzorne službe JU ko so se te svinjarije dogajale, kje? Kaj so počele? Vsi mi dobro vemo da je z žegnom določenih javnih služb prišlo do tega, da firme niso več plačevale prispevkov zaposlenim in nebroj je še teh primerov, kjer bi država (JU) morala narediti red, pa ga ni, ker so se sami tako bebavo obnašali se je ta vzorec preselil tudi v gospodarstvo, zdaj pa je kot HIV okužil praktično že vsakega državljana, saj če oni lahko, bomo pa tudi mi ane??

nove dokapitalizacije NLB še niso potrjene, tudi reševanje propadlih firm ne bo potekalo na plečih države (za nekatere je to hudo narobe, saj delo imajo, le denarja za zagon ne in država bi se morala zavedat da je treba rešit delovna mesta, tajkune pa razlastit in u čuzo!) … ampak to gre vse z roko v roki, tajkuni niso kradli sami od sebe, so imeli pomoč državnih organov in tako jaz podjetnica nimam nič s tajkuni, tako nekdo iz JS nima nič z lopovi in JU, ki so dovolili vso to loterijo, ampak skupaj smo na točki, kjer ne moremo več gledat za leta nazaj kaj je bilo (tako kot še vedno gledamo kaj je bilo l. 45!!), treba je gledat naprej, kaj lahko iz točke kjer smo naredimo dobrega za nas vse in seveda počasi sproti pucat svinjarijo preteklih let.

kdo bo to naredil? to bi moralo biti bistveno vprašanje in še … ni nujno da so vse pravice ki nam jih želijo odvzet za vedno! pri naslednjih volitvah je treba izbirat pametno in ne zgolj na podlagi populističnih floskul ene in druge strani.

S tem se pa povsem strinjam.

Včasih so učitelji imeli avtoriteto in načine za ukrotit mularijo, kolikor jih je pač že bilo v razredu, tudi 30 in več (v gimnazijskem 1. letniku 36!).
Danes prfoks učenca samo malo bolj grdo pogleda (lahko tudi upravičeno), pa kakšen starš že prihrumi z odvetnikom …[/quote]

Jebi ga ,,, pač dat otroke s posebnimi potrebami v posebne razrede ali posebne šole, ostali pa naj delajo dalje normalno naprej.

Za nevzogjene mulce pa 4 rdeči kartoni/ukori – letiš iz šole pa če si star 10 let al pa 15 al pa 18 – me zanima, koliko bi dajali potuhe vašim mulcem, ko bi jih zarad neumnosti morali voziti v šolo 20 km daleč vsak dan…


Nisem. Nikoli bila, nikoli ne bom.

Vidim pa enih par korakov vnaprej.
In to je preprosto – zasebni sektor propada (pa ne mi prosim dokazovati, da zaradi prevelikega JS), v javnem se ne sme zaposlovati, novi diplomanti so (bodo) nezaposljivi, država jih bo “financirala” in krog je sklenjen.


Ja se strinjam.
Ampak me ni bilo zraven, ko so se plenile firme, nočem biti zraven, ko se bo varčevalo na ljudeh, ki niso imeli nič pri tem in nočem biti zraven, ko se bo ob vseh varčevalnih ukreprih ponovno dokapitaliziralo (z denarjem taistih ljudi, ki se jim sedaj jemlje) NLB, Novo KBM oz. “firme”, ki so se zaradi požrešnosti in vez same spravile v tak položaj. Nočem![/quote]

če nisi iz JS pa nimaš pojma kako država funkcionira, sorry!

tud mene ni bilo zraven, odgovor na ostalo imaš pa en štuk višje!

Nekaj pa vseeno mora biti bolje v Nemčiji, saj še nisem slišala za množične migracije Nemcev v Slovenijo, obratno se je pa že dostikrat dogajalo … Nekako dvomim, da bi vsi bežali na slabše.

Ne moremo se iti luksuza, praviš. Očitno to velja samo, ko gre za nekaj, kar bi služilo raji. Ko gre za zafurano NLB, katere manager-ji so bajno plačani, pa je 400 milijončkov tu, 250 milijončkov tam sitnica. Ko gre za nakupe tankov, kjer si mimogrede brke omasti še čreda lokalnih lopovov, je cena spet sitnica. Pri TEŠ 6 gre za milijarde, nepreglednosti kolikor hočeš, pa je to spet sitnica. Propadli managerski prevzemi, ki jih tako in drugače plačuje raja… pa še in še. In ob vseh teh zapravljenih milijardah in storinah milijonov bomo šparali pri šolstvu, ker se ne moremo iti luksuza??? Pa pri porodniškah, pa vrtcih,… Medtem pa bo takoimenovana elita še naprej grabila milijiončke in se s pomilovalnim prezirom smehljala raji z opranimi možgani, ki pridno pokima, ko se je potrebno odreči “luksuzu” v šolah.

Pa imamo res oblast, ki so jo zaslužimo.[/quote]

hja, a misliš da bom rekla da nimaš prav?

1000x imaš prav ampak kje pa so bile vse nadzorne službe JU ko so se te svinjarije dogajale, kje? Kaj so počele? Vsi mi dobro vemo da je z žegnom določenih javnih služb prišlo do tega, da firme niso več plačevale prispevkov zaposlenim in nebroj je še teh primerov, kjer bi država (JU) morala narediti red, pa ga ni, ker so se sami tako bebavo obnašali se je ta vzorec preselil tudi v gospodarstvo, zdaj pa je kot HIV okužil praktično že vsakega državljana, saj če oni lahko, bomo pa tudi mi ane??

nove dokapitalizacije NLB še niso potrjene, tudi reševanje propadlih firm ne bo potekalo na plečih države (za nekatere je to hudo narobe, saj delo imajo, le denarja za zagon ne in država bi se morala zavedat da je treba rešit delovna mesta, tajkune pa razlastit in u čuzo!) … ampak to gre vse z roko v roki, tajkuni niso kradli sami od sebe, so imeli pomoč državnih organov in tako jaz podjetnica nimam nič s tajkuni, tako nekdo iz JS nima nič z lopovi in JU, ki so dovolili vso to loterijo, ampak skupaj smo na točki, kjer ne moremo več gledat za leta nazaj kaj je bilo (tako kot še vedno gledamo kaj je bilo l. 45!!), treba je gledat naprej, kaj lahko iz točke kjer smo naredimo dobrega za nas vse in seveda počasi sproti pucat svinjarijo preteklih let.

kdo bo to naredil? to bi moralo biti bistveno vprašanje in še … ni nujno da so vse pravice ki nam jih želijo odvzet za vedno! pri naslednjih volitvah je treba izbirat pametno in ne zgolj na podlagi populističnih floskul ene in druge strani.[/quote]

Izbrali smo drugega, ta se je samooklical s pomočjo trojanskega konja!

Daj, no. To je na nivoju petletnega otroka.

Plačujem pa davke in ni mi vseeno, da se tudi MOJ denar zapravlja za:
– dokapitaliazcijo bank, katerih pohlepni menedžerji/nepotisti/itd. so jih popolnoma izčrpali,
– za šolanje popolnoma nepotrebnega visokošolsko izobraženega kadra in ne nazadnje
– za socialne podopore tega taistega kadra, ki zaradi točno teh reform ne bo dobil služb.

In še nekaj. Kolikor vem, je Pahor že zdavnaj predlagal reforme, od pokojninske do ne vem kake. In kaj se je zgodil? Nič! Ker je SDS čisto vse zminiral.

In ja, še kako imam pojma, kako država funkcionira, zato pa popolnoma podpiram stavkajoče.

Na tvoje odgovore lahko rečem samo “svašta”.

To je pa res eno primitivno gledanje na stvari. Sama sem v šolstvu – ne borimo se ZA PLAČE, ampak PROTI POSLABŠANJU JAVNEGA ŠOLSTVA, saj hočejo narediti normative 30 otrok v razredu, minimum 24. Ker je sedaj SLO povprečje 24 otrok, si predstavljajte, kaj je za otroke bolje – manj otrok, pa da se jim učitelj posveti, ali v majhni učilnici nabutanih 30 otrok, da učitelj še naloge ne pregleda v eni uri. Saj imaš tudi sama otroke v šoli, a ne?[/quote]

Oprosti ampak tole je neumnost. Želim si, da bi bilo vse to iz tega razloga, kot pišeš ti. Pa ni! In to dobro veš!

Že prej nisem podpirala te stavke. Zdaj pa sem že prav jezna. Hčerka obiskuje šolo v vasi. Podružnico. Sosedova deklica ravno tako vendar hodi v drug kraj v podružnico. In v obeh šolah so učitelji že cel teden strašili otroke, da bodo zaprli šole in jih poslali vsakega v svoj kraj, da ne vedo kje bodo in da ne bodo več skupaj! Otroci so v solzah hodili domov! Višek, res! In vi še vedno trdite, da delate za otroke??!!!!

točno tako.

za starševsko varstvo plačajo 2,70 € na mesec, želijo pa porodniško 1 leto po 700 € in več mesečno

za ZPIZ plačajo 300 € mesečno prispevkov, hočejo pa penzijo po 800 € mesečno od 58 leta starosti naprej

prisp.za zaposlovanje plačajo 2 € mesečno prispevek, hočejo pa nadomestilo iz Zavoda v višini 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plače…..

itd itd itd lahko bi le rekli državi hvala, ker je tako zelo socialno naravnana…..

Ah, spet neko flancanje, kako se borite zgolj za dobrobit otrok. Za plače se vam gre in pika!
Sicer sem pa jaz bila skoraj vso osnovno šolo in celo gimnazijo v razredu z 32 učenci. V šolo sem hodila v Ljubljani, zlasti v osnovni šoli smo imeli cel kup “gavnarjev” iz problematičnih družin. Pa sem vseeno končala fakulteto. Po tvojem mnenju sem bila izgubljena generacija.

Pa da ne bo pomote: delam v javnem sektorju in tudi meni se obeta znižanje plače.[/quote]

Potem bo treba pa še učne načrte spremenit, saj so tako zasnovani, da od učitelja zahtevajo individualno obliko dela. Če bo v učilnici 30 otrok, taka oblika dela odpade.
Le čevlje sodi naj kopitar.

Ah, spet neko flancanje, kako se borite zgolj za dobrobit otrok. Za plače se vam gre in pika!
Sicer sem pa jaz bila skoraj vso osnovno šolo in celo gimnazijo v razredu z 32 učenci. V šolo sem hodila v Ljubljani, zlasti v osnovni šoli smo imeli cel kup “gavnarjev” iz problematičnih družin. Pa sem vseeno končala fakulteto. Po tvojem mnenju sem bila izgubljena generacija.

Pa da ne bo pomote: delam v javnem sektorju in tudi meni se obeta znižanje plače.[/quote]

Potem bo treba pa še učne načrte spremenit, saj so tako zasnovani, da od učitelja zahtevajo individualno obliko dela. Če bo v učilnici 30 otrok, taka oblika dela odpade.
Le čevlje sodi naj kopitar.
[/quote]točno in dati učiteljem avtoriteto, staršem pa prepovedati, da grozijo učiteljem ali jih zaslišujejo za vsako malenkost

New Report

Close