Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek državna pokojnina…ukinjena !?

državna pokojnina…ukinjena !?

Sikajo zato, ker to ne bo avtomatično kot dosedaj, saj bodo preverjali celotno materialno stanje – se pravi celotno premoženje … to jih “skrbi”, saj marsikateri upokojenec smatra, da je povsem logično, da prebiva v preveliki nepremičnini, hkrati pa še prejema pomoč …[/quote]

…prebiva v preveliki nepremičnini in prejema pomoč… kaj pa teb ni jasno !!!

No poglej, tukaj zdaj razlagaš o stvareh, katerih jaz SPLOH nisem omenila.

Vsak zdrav, dela sposoben človek naj dela in prispeva v državno blagajno! Invalidov ali zaradi katerih drugih razlogov nesposobnih nisem nikje omenjala, ker ne spadajo v isto kategorijo!
To, da si ti s tem nekomu omogočila zaposlitev je popolna neumnost in je samo en beden izgovor, ker veš, da nisi ravnala prav.

Ti, kot mlada bi lahko delala pa nisi. Zdaj pač nosi posledice na stara leta.

Glej, sočustvujem z dano situacijo. Ampak ta čas, ko je bila doma bi lahko plačevala prispevke. Pa jih ni. Zdaj pač je kakor je. Verjamem, da je težko. Sploh, ker se breme naprti na nekoga drugega. Ampak tako je pravilno. in mogoče bodo tisti, ki sem jim danes ne da delati, pa bi lahko, začeli razmišljat o tem, da na stara leta niti za kruh ne bodo imeli. Nikomur ne privoščim ampak če moramo plačevati vsi, potem plačujmo vsi.[/quote]

Ja, če bi imela iz česa plačevat. oče je bil fizični delavec, dva otroka pa dijaka oz. študenta v dijaških domovih. Hči je konec študija žal umrla. Doma so pridelali krompir, mleko, jajca, meso, ampak živlejnje je še marsikaj drugega kot futr za v usta!
saj vem, da moramo šparat, ampak, če moramo vsi, potem dajmo VSI! imamo pa ene, ki jim niti pod razno ne pade na pamet, da bi šparali. Računa se pa potem, da se bo šparalo na račun resničnih revežev. To pa potem boli![/quote]

samo daj ti meni razložit zakaj za vraga bi potem nekdo sploh vplačeval pokojninsko ( to je 15,5 + 8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od moje plače konkretno) , če potem vsi dobimo penzijo ? Ker jaz res nočem vsak mesec 600 evrčkov nakazovat državi naslednjih 40 let, da bom potem enih 15 let prejemala pol manj na mesec, ke rpotem me bo itak pobralo, pri takem jebenem privatniškem tempu…

To je ravno primer za tiste, ki so proti otrokom, proti številnim družinam ….

100.000 in več let je bilo tako, da so na stara leta otroci starše preživljali. Bismarck je pa to podrl in od takrat se je zgodil razpad družin, nikogar več ne briga za nikogar, tujci smo si….

S tem Bismarckom je itak en velik nateg, podobno kot po letu 1945. Tiste gnile partizane, skrivače smo morali plačevati (imeli in še imajo same privilegije, dvojna leta), Svetlano Makarović ipd., jasno, da našega denarja za nas potem več ni…

Hvala Bogu, da imata take zlate otroke, ki jima pomagajo.

Sicer sem po duši partizanka in me tistole o privilegijih precej žali – na osebni ravni zaradi prednikov iz družine. Ampak se pa strinjam s tabo, da prihajajo spet predbismarckovski časi, da. Sploh ženskam bo bolje ostati doma in rojevati na dve leti, na stara leta pa bo starša tistih 10 otrok že nekako popedenalo.

Ostala doma in so živeli z moževo plačo? Preprosto bodo sedaj živeli z moževo pokojnino. Kje je problem? Ko moža ne bo več bo pa dobila vdovsko pokojnino. Spet kje je problem?

…kaj je zate pošteno… ali to, da je ta, ki je celo življenje delal in ima sedaj min pokojnino tekom življenja imel doma še brezposelno partnerko ( razlogi taki in drugačni), ki bo sedaj brez karkoli (ja seveda po novem neka sociala bla bla bla, ki pozneje zakolje dediče…)…[/quote]

Ta, ki je imel doma partnerko, je bil vendar toliko na boljšem, je imel skuhano, pospravljeno, če je nekdo doma, je toliko več možnosti za cenejše obroke, lahko marsikaj sam-a zašije, popravi, in ni treba kupiti, lahko nabira gobe, kostanje, prideluje zelenjavo. Pa še v olajšavo jo je lahko dal pri dohodnini. Ali se tebi zdi pošteno, da sedaj ona dobiva enako, kot tista, ki je celo življenje hodila v službo in vplačevala v malho?

Na Danskem, ki je kapitalisticna in SOCIALNA drzava, dobijo vsi drzavljani, ko dopolnijo 65 let DRZAVNO pokojnino, ki znasa 1.000 eur mesecno.
Enako velja tudi za tujce, ki so na Danskem bivali vsaj 20 let. Ta pokojnina ni vezana niti na 1 dan delovne dobe, niti na vplacane prispevke.
Vsi, ki so hodili v sluzbo pa dobijo se drugo pokojnino, visina le te je odvisna od vplacil, ki jih je vplaceval delodajalec v katero od pokojninskih shem.
In nic ni slisati, da bi bila Danska zaradi drzavnih pokojnin v taki globoki temi, kot slika naso situacijo nasa vlada. Dejstvo je, da so s pobranim denarjem od davkov delali kot svinja z mehom, sedaj pa denarja zato zmanjkuje – in pobrali ga bodo spet od najvecjih revezev, kot edino znajo. Ce pa se raja med sabo pobije, namesto da bi njih sklatila z oblasti, pa se toliko boljse! In to ne leti le na sedanjo vlado, ampak tudi na prejsnje, ki so davke in prispevke zmanjsevale, ne da bi mislile kam bo to pripeljalo.


Če je res, kar pišeš o Danski, to kaže, kako je za vse denar, če država pametno gospodari z njim, pri nas pa samo zategujejo in zategujejo pasove predvsem revežem, na njihov račun eni lepo bogatijo, država pa propada.


Ja in, za 500 evrov, kot je en teden Cipra, si pa res reven privatnik, lastnik dooja pnvrt!

taka ženska gre lahko v moževo pokojnino

?????????????????????
Ne razumem najbolj natančno. Vsekakor pa če hočeš povedati, da bi to lahko, pa niso uveljavljali – so izrecno spraševali, pa so jim povedali, da to pač ne gre.

Seveda se zdaj lahko živita s 400€ njegove penzije. Komot, kajne? K sreči sta bila oba otroka odlična študenta, imela sta ves čas Ziosovo štipendijo, moj mož je dobil še Prešernovo nagrado za dilomsko delo. Ampak ni pa hodil po nobenih žurkah in potovanjih, ker je moral preživet. In mama in ata sta se še kako fajn nagarala. Ko bo kateri od tukaj nesramnih v življenju tako težko in prigarano živel in vsak dinar ne trikrat ampak osemkrat obrnil, se naj pa oglasi. Pač sem malo občutljiva na to, da kdo reče, če si pa doma, pa nič ne delaš! Ker vem kako še prekleto NI TAKO!!!
Zdaj je stara, fajn zgarana, zdaj naj pa čimprej umre, al kako?

Saj v bistvu nočem nič drugega – zakaj tistih 9 let NIČ ne šteje?
In zakaj ne šteje NIČ vsem tistim, ki umrejo mesec dni poodhodu v penzijo???????????? A tukaj pa niste za pravico, kajne?

Imam preveč žalostne spomine na tisto 3 številčno inflacijo v jugi, ko si šel s polno vrečo milijonov po štruco kruha.

Glede teh 9 let in tistih, ki takoj pomro imaš čisto prav. V tem je tatinska finta ZPIZA, saj ima OGROMEN DOBIČEK. V nekaterih državah, Japonski npr. ob dnevu upokojitve IZPLAČAJO CELOTNO POKOJNINO, potem pa naj se dotični sam znajde z naložbo. Meni se zdi to bolj pametno.

Koliko pa vplačevali razni borci, zaležanci, oficirji JLA. Stanovniki, Svetlane Makarović, da zdaj vlečejo po 4500 € na mesec?

Nič! Zato pa vlečejo od tvoje tašče in tasta in še mnogih, ki so tekom 40 let vplačali po 360.000€ (je nekdo izračunal), potem pa kar pomrli.

?????????????????????
Ne razumem najbolj natančno. Vsekakor pa če hočeš povedati, da bi to lahko, pa niso uveljavljali – so izrecno spraševali, pa so jim povedali, da to pač ne gre.

Seveda se zdaj lahko živita s 400€ njegove penzije. Komot, kajne? K sreči sta bila oba otroka odlična študenta, imela sta ves čas Ziosovo štipendijo, moj mož je dobil še Prešernovo nagrado za dilomsko delo. Ampak ni pa hodil po nobenih žurkah in potovanjih, ker je moral preživet. In mama in ata sta se še kako fajn nagarala. Ko bo kateri od tukaj nesramnih v življenju tako težko in prigarano živel in vsak dinar ne trikrat ampak osemkrat obrnil, se naj pa oglasi. Pač sem malo občutljiva na to, da kdo reče, če si pa doma, pa nič ne delaš! Ker vem kako še prekleto NI TAKO!!!
Zdaj je stara, fajn zgarana, zdaj naj pa čimprej umre, al kako?

Saj v bistvu nočem nič drugega – zakaj tistih 9 let NIČ ne šteje?
In zakaj ne šteje NIČ vsem tistim, ki umrejo mesec dni poodhodu v penzijo???????????? A tukaj pa niste za pravico, kajne?[/quote]

Pa kaj je s tabo?

Noben ti ni napisal, da ti privošči tako situacijo. Dejstvo pa je, da je zaradi takih ljudi država v kurcu. Zaradi tistih, ki ne delajo, ko bi lahko potem pa dobivajo denar od države. Pa ne se mi zdaj razburjat kako je bilo vam težko. Tudi nam ni bilo lahko. Sta starša oba delala za mizerne plače, potem je vmes oče ostal brez službe. 2 leti je bil brez, doma dve šolarki, za kruh nismo imeli. Na vsake toliko nam je kakšen sorodnik prinesel kak kos mesa, da smo ga pojedli. Ostalo ej bilo pridelano doma. Oče je potem dobil službo, spet mizerija. Je pa delal. Za male pare. Ne mi govorit, da je nekdo bil v slabšem položaju, če je bil doma. Če si ni poiskal službe že ni bilo toliko pomanjkanja. Služba se prej ali slej najde. Za vmesni čas so pa socialni transferji. Je prav da so, saj ljudje morajo preživet.

Zato ne ti meni govorit, da je tisti doma kaj več delal kot nekdo, ki je garal v službi, potem pa še doma, da je pridelal svojo hrano ali zaslužil kak tolar. Da je bilo tistemu v službi po defaultu boljše.

Zato še stotič: EDINO PRAVILNO je, da tisti, ki bi lahko delali pa niso, nimajo državne pokojnine!

…vsi tekom življenja kupljeni produkti so obdavčeni !!… po vprašanju predvidevam, da si proti, boš imel/a ti več…[/quote]

Se zelo strinjam, z Millenno. Prispevke pa je najbrž zanjo plačeval mož.

Če bo Slovenijo kaj uničilo, jo bo zavist.[/quote]

Če bi zanjo KDORKOLI plačeval prispevke, bi imela pokojnino. Ker pa ni nič plačala, nima kaj zahtevat. Kje je logika, da neka delavka z minimalno plačo po 35-40 letih dela dobi kakšnih 450 EUR, gospa, ki pa je bila celo življenje doma (očitno si je/ so si lahko privoščili), jih dobi pa skoraj 200 EUR, brez vsakega evra vplačila?
Naj tudi za take velja enako pravilo: kdor rabi socialno pomoč (ponavaljam socialno pomoč) naj jo dobi, pokojnina pa je “rezervirana” za tiste, ki vplačujejo v pokojninsko malho.
Ženske brez argumentov pa itak najprej na plano potegnete zavist. Pa recimo še takole: naj moji mami podvojijo penzijo (ki jo prejema na osnovi dela, ne kar tako, ker ima pač 65 +), saj ne bo imel nihče manj. Jaz ji privoščim.

Pa si ti pripravljena plačevati takšne davke, kot jih na Danskem? Veš, da stane tam avto 3x več, kot pri nas. Le zakaj pa misliš, da Danci vozijo takšne kripe in v večini kolesarijo? Nakup stanovanja pa je življenjski podvig.


prvič, če plačuješ ddv za stvari gre kao ta denar za druge zadeve.
za pokojnine gre tisti prispevek pri plači.

in če že bi bila upravičena..potem moraš pokazat kaj si dosegla ta čas? vsi vzgojila 4 ali več otrok ki so sedaj pridni in delaj in že polnijo s tem blagajno za pokkojnine? če maš samo 2 otroka to ni izgovor…ker družin z dvema otrokoma je polno in hodita vedno oba starša na šiht 😉 v razmislek.

?????????????????????
Ne razumem najbolj natančno. Vsekakor pa če hočeš povedati, da bi to lahko, pa niso uveljavljali – so izrecno spraševali, pa so jim povedali, da to pač ne gre.

Seveda se zdaj lahko živita s 400€ njegove penzije. Komot, kajne? K sreči sta bila oba otroka odlična študenta, imela sta ves čas Ziosovo štipendijo, moj mož je dobil še Prešernovo nagrado za dilomsko delo. Ampak ni pa hodil po nobenih žurkah in potovanjih, ker je moral preživet. In mama in ata sta se še kako fajn nagarala. Ko bo kateri od tukaj nesramnih v življenju tako težko in prigarano živel in vsak dinar ne trikrat ampak osemkrat obrnil, se naj pa oglasi. Pač sem malo občutljiva na to, da kdo reče, če si pa doma, pa nič ne delaš! Ker vem kako še prekleto NI TAKO!!!
Zdaj je stara, fajn zgarana, zdaj naj pa čimprej umre, al kako?

Saj v bistvu nočem nič drugega – zakaj tistih 9 let NIČ ne šteje?
In zakaj ne šteje NIČ vsem tistim, ki umrejo mesec dni poodhodu v penzijo???????????? A tukaj pa niste za pravico, kajne?[/quote]

Pa kaj je s tabo?

Noben ti ni napisal, da ti privošči tako situacijo. Dejstvo pa je, da je zaradi takih ljudi država v kurcu. Zaradi tistih, ki ne delajo, ko bi lahko potem pa dobivajo denar od države. Pa ne se mi zdaj razburjat kako je bilo vam težko. Tudi nam ni bilo lahko. Sta starša oba delala za mizerne plače, potem je vmes oče ostal brez službe. 2 leti je bil brez, doma dve šolarki, za kruh nismo imeli. Na vsake toliko nam je kakšen sorodnik prinesel kak kos mesa, da smo ga pojedli. Ostalo ej bilo pridelano doma. Oče je potem dobil službo, spet mizerija. Je pa delal. Za male pare. Ne mi govorit, da je nekdo bil v slabšem položaju, če je bil doma. Če si ni poiskal službe že ni bilo toliko pomanjkanja. Služba se prej ali slej najde. Za vmesni čas so pa socialni transferji. Je prav da so, saj ljudje morajo preživet.

Zato ne ti meni govorit, da je tisti doma kaj več delal kot nekdo, ki je garal v službi, potem pa še doma, da je pridelal svojo hrano ali zaslužil kak tolar. Da je bilo tistemu v službi po defaultu boljše.

Zato še stotič: EDINO PRAVILNO je, da tisti, ki bi lahko delali pa niso, nimajo državne pokojnine![/quote]

Še STOPRVIČ – zakaj nekdo, ki je delal, pa je delal “samo devet” let, ne dobi nazaj tistega, KAR JE VPLAČAL? In zakaj nekdo, ki je umrl dan po upokojitvi ne dobi NIČ???? Kdo pohopsa tisti denar????

Pa kaj je s tabo?

Noben ti ni napisal, da ti privošči tako situacijo. Dejstvo pa je, da je zaradi takih ljudi država v kurcu. Zaradi tistih, ki ne delajo, ko bi lahko potem pa dobivajo denar od države. Pa ne se mi zdaj razburjat kako je bilo vam težko. Tudi nam ni bilo lahko. Sta starša oba delala za mizerne plače, potem je vmes oče ostal brez službe. 2 leti je bil brez, doma dve šolarki, za kruh nismo imeli. Na vsake toliko nam je kakšen sorodnik prinesel kak kos mesa, da smo ga pojedli. Ostalo ej bilo pridelano doma. Oče je potem dobil službo, spet mizerija. Je pa delal. Za male pare. Ne mi govorit, da je nekdo bil v slabšem položaju, če je bil doma. Če si ni poiskal službe že ni bilo toliko pomanjkanja. Služba se prej ali slej najde. Za vmesni čas so pa socialni transferji. Je prav da so, saj ljudje morajo preživet.

Zato ne ti meni govorit, da je tisti doma kaj več delal kot nekdo, ki je garal v službi, potem pa še doma, da je pridelal svojo hrano ali zaslužil kak tolar. Da je bilo tistemu v službi po defaultu boljše.

Zato še stotič: EDINO PRAVILNO je, da tisti, ki bi lahko delali pa niso, nimajo državne pokojnine![/quote]

Še STOPRVIČ – zakaj nekdo, ki je delal, pa je delal “samo devet” let, ne dobi nazaj tistega, KAR JE VPLAČAL? In zakaj nekdo, ki je umrl dan po upokojitvi ne dobi NIČ???? Kdo pohopsa tisti denar????[/quote]

Samo si pa trda, da res ni … točno tisti pobere denar, ki dobi državno pokojnino, se pravi ni prispeval nič, pa tudi cela gora upokojencev, ki črpa pokojnino po 30 in več let ….

na hitro sme ti naštela samo nekaj primerov … si dojela?

Pozdravljeni

Imam taščo ,ki je delala tro na hribovski kmetiji,kjer ni zaslužka rodila dva otroka ,ki danes pošeno plačujeta davke državi,
mojega moža je na kolenih prosila naj prevzame kmetijo,da ne propade,ker ni bila zmožna plačevat tekočih stroškov kaj šele davkov dobi178 evrov penzije edino veselje ji je da ima to zase da ni treba pri 83 letih sina prosit da naj ji da za vloške ker ji uraja voda.Na drugi strani imam pa sestro ki je končala kozmetično šolo stara21 let dneva delovne dobe dobi pa 347 evrov ,ne želi delat ker če bi bi jih dobila okrog 580 ZAKAJ BI RAJŠ LEŽI DOMA IN ČAKA KDAJ BO MAMICA SKUHALA KOSILO.

Zdaj se pa sprašujem država kje si zgarani babici poberimo in dajmo mladim,saj so res bogi.
Zanima pa me če bodo zdaj ,ti dedki in babice družinski člani pri napovedi za dohodnino, vrtec..

Pa srečno

NAJ MI KDO ODGOVORI,KJE V EU SE VRAČAJO SOCIALNE POMOČI IN VARSTVENI DODATEK,KOT SE BO TO MORALO PO 1.1.2012???
Sramota za državo-pa še to,vračati bodo morali bodoči dediči,se pravi otroci.
Ta zakon je treba čimprej dati v presojo na evropsko sodišče za človekove pravice!!!
Če se morajo socialne pomoči vračati,to potem ni socialna pomoč,ampak KREDIT.Naj vzamejo rajši tajkunom,ki se svobodno sprehajajo po državi z milijoni evrov v žepih in se nam smejijo!!
KJE JE TU SOCIALNA IN PRAVNA DRŽAVA? JAZ JE NE VIDIM!!!

New Report

Close