Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Dva z minimalno plačo in stran od doma si ne moreta privoščiti otroka.

Dva z minimalno plačo in stran od doma si ne moreta privoščiti otroka.

Če je ena plača 1 100. Je 800 € za hrano. 700 € za najemnino. Pol pa lahko samo še životarita od preostalega. In to brez avta.

Ja a si narocujes/ta…?

Cudno se vi to vse lotevate…

Glej jst nimam milosti za mojo generacijo… moja usesa so gluha na take…

Zakaj pa imate minimalno, niste študirali, nista pripravljeni delati dela, ki so bolje plačana?

Ja no če sta sama lahko dalata tudi kako naduro ali pa se še kaj izučita in spremenita minimalca za kaj več.

Dva imata lahko tudi enosobno stanovanje, kar se izven Lj dobi za 400 Eur na mesec

Glede hrane 800 Eur za dva je veliko. Nas je 5, 2 najstnika in 3. prihaja v najstništvo, pa damo cca 1.200 Eur.

Minimalčarjem in socialarjem je to zadnja skrb. Ravno oni imajo po 5+ otrok. Potem pa cuzajo po 600€ otoškega dodatka. Saj če njih ne skrbi zakaj bi nas. Se bodo že znašli

Odgovor na objavo uporabnika
Koga briga, 27.06.2023 ob 13:31

Minimalčarjem in socialarjem je to zadnja skrb. Ravno oni imajo po 5+ otrok. Potem pa cuzajo po 600€ otoškega dodatka. Saj če njih ne skrbi zakaj bi nas. Se bodo že znašli

Ja, ampak tu je faktor denar. Eni se ne spuščajo v delanje otrok, ker nimajo denarja. Koliko je to nefer?

Malo pozabljate da lahko se selitva v Prekmurje in z istim denarjem naredita latifundijo plantažo za razliko od enosobnega stanovanja v Lj. Place so pa ISTE tam.

Ampak vsak izgovor je dober.

Odgovor na objavo uporabnika
Takoje755, 27.06.2023 ob 13:35

Ja, ampak tu je faktor denar. Eni se ne spuščajo v delanje otrok, ker nimajo denarja. Koliko je to nefer?

Kaj ti nefer? Če celo življenje hodiš po liniji najmanjšega odpora je pač tako. Menda jih ni nihče sili v to, ne?

Ni v interesu države, da imajo socialci otroke, ker ponavadi gre socialna pomoč iz roda v rod.

Jaz pa ne razumem vaše logike. Zakaj bi dva z minimalcem (ki so po vsej sloveniji isto visoki) živela v Ljubljani? Recimo tam kjer sem jaz odraščala (manj kot uro iz lj.) je kar veliko podjetij, plače so minimalec (začetna) + (brat dela v fabrki za skoraj jurja in pol – ni začetnik), najemnine za dvosobno stanovanje so okoli 300e max. Hrana za dva niti približno ne pride 800e, prepoloviš lahko to. Nauči se kuhat in planirat. Pa budget delat. Sploh na vaseh kjer lahko od kmetov veliko kupiš. Evo, pa sem ti privarčevala eno celo plačo za živet, po tem ko plačaš najemnino, stroške in hrano. Otrok bo itak na pol zastojn v vrtcu, otroški dodatek dobiš…kakšen izgovor boš sedaj našel? Aja, tebi pripada živeti v ljubljani, verjetno v centru, po možnosti v trosobnem stanovanju, blizu tržnice in maxija ker boš tam nakupoval pa preko wolta naročal glede na to kakšne cifre prehrane za dva pišeš. Ljudje nimate nobene logike majkemi. Samo miljon glupih izgovorov.

Ma ne vem no… Če je ena plača 1100, sta dve plači 2200. 800 za hrano (in predvidevam ostalo špecerijo ala kozmetika, čistila itd.) in 700 za najemnino (predvidevam, da so stroški vključeni) je 1500. Torej ostane 700. Če od tega zapravita recimo 200 za bencin, še vedno ostane 500. Če imata 200 za luksuz, še vedno 300 ostane.

Ali avtor ni navedel vseh stroškov, ki jih imata mesečno, ali pa tu nekaj ne štima… Ker imet vsak mesec na razpolago vsaj 500€ ni ravno neko životarjenje. Ni tudi ravno razkošje, ampak očitno ne živita slabo, če dasta samo za hrano 800€ za dve osebi.

Če gledata malo na cene, bi komot prišla s hrano s 500-600 eur čez. Ne rabita vsak dan meso in klobase. Ribe 1x tedensko. Kak dan ali dva kakšna enolončnica. Mi smo trije odrasli pa ne vem, če porabimo 800 eur za hrano.

Odgovor na objavo uporabnika
Bogpomagaj, 27.06.2023 ob 14:09

Ma ne vem no… Če je ena plača 1100, sta dve plači 2200. 800 za hrano (in predvidevam ostalo špecerijo ala kozmetika, čistila itd.) in 700 za najemnino (predvidevam, da so stroški vključeni) je 1500. Torej ostane 700. Če od tega zapravita recimo 200 za bencin, še vedno ostane 500. Če imata 200 za luksuz, še vedno 300 ostane.

Ali avtor ni navedel vseh stroškov, ki jih imata mesečno, ali pa tu nekaj ne štima… Ker imet vsak mesec na razpolago vsaj 500€ ni ravno neko životarjenje. Ni tudi ravno razkošje, ampak očitno ne živita slabo, če dasta samo za hrano 800€ za dve osebi.

Ampak otroka ne moreta imeti. Vse dejavnosti, vse za šolo, obleke, računalnik itn.

Odgovor na objavo uporabnika
Takoje755, 27.06.2023 ob 14:33

Ampak otroka ne moreta imeti. Vse dejavnosti, vse za šolo, obleke, računalnik itn.

Totalen bulšit. Kaj rabita dva na minimalcu živeti nekje kjer so tako visoke najemnine? Šiht za minimalc lahko dobiš kjerkoli. Vrtec zastojn skoraj za ljudi na minimalcu. Šola isto. Dejavnosti izven Ljubljane so tudi cenejše. Računalnik rabljen dobiš za par 10e. In ja se strinjam da je boljše da nimata otrok. Ker nimata nobene pameti. Pri takem razmišljanju se nimaš kaj razmnoževat. Dva idiota na minimalcu, živita v stanovanju sredi mesta in pojesta očitno pol štacune na dan. Kadar pa ravno ne jesta pa javkata kako sta uboga, namesto da bi kaj naredila za to da bi bilo boljše. Jima še na misel ni padlo očitno. Kar je logično, ker če tako količino futra vase spraviš dnevno ti možgani spijo.

Lahko si privoščita otroka, je pa res, da potem ne bo za čike, kavice, morčka in guči torbice.

Kaj za vraga pa ješ, da daš 800€ za hrano? Za dva?

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 27.06.2023 ob 13:09

Zakaj pa imate minimalno, niste študirali, nista pripravljeni delati dela, ki so bolje plačana?

Tudi Študirati brez VIP imajo minimalo…nickoliko.

Da, pa 800eur za hrano zapravil moraš biti umetnik ali pa len do amena.

Jaz, dva najstnika za mesec 400eur za hrano. Ful kosilo in večerja, vmes malica, sadna mlečna…kej sladkega za vmes…

Vikend 5 obrokov. Se je treba znat obrnit, pa za kuhalnico prijet, ne pa halo hrana

 

Odgovor na objavo uporabnika
Opsaa, 27.06.2023 ob 16:53

Tudi Študirati brez VIP imajo minimalo…nickoliko.

Da, pa 800eur za hrano zapravil moraš biti umetnik ali pa len do amena.

Jaz, dva najstnika za mesec 400eur za hrano. Ful kosilo in večerja, vmes malica, sadna mlečna…kej sladkega za vmes…

Vikend 5 obrokov. Se je treba znat obrnit, pa za kuhalnico prijet, ne pa halo hrana

 

Daj povejte resno koliko študiranih ljudi je na minimalcu. Ker jaz ne poznam niti enega. Ja nimajo vsi ok plač, večina ima neko bedo, ampak na minimalcu pa niti enega z normalno zaključenim študijem ne poznam. Da bi se pa dva študirana našla in bila oba na minimalcu je pa še bolj nerealno. Sploh moški del. Kaj točno pa je študiral da je na minimalcu? Sploh glede na to da očitno ima namen biti celo življenje na minimalcu. Oz. oba imata očitno ta namen.

V glavnem ravno hudo inteligentna ta dva nista. Da z minimalcem lezeš v tako drag najem in očitno ješ zunaj vsakodnevno, moraš biti resno orng neodgovoren in kratke pameti.

New Report

Close