Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dve službi na izbiro

Dve službi na izbiro

He, he, potrditve nisem dobila :).
V bistvu vem, da prva varianta je skrajno ponižanje in da bi pustila, da me pohodijo do kraja. Druga varianta je seveda tudi slaba, ampak vsaj ponižana se ne bi čutila. V bistvu sem se odločila za drugo varianto, ampak obhajajo me pa dvomi. Veliko dvomov.

Nekako tako tudi jaz razmišljam.
Zdaj sicer znam za silo nemško, ampak daleč od tega, da bi bilo to tekoč govor in pisanje. Tako, da na svojem področju ne morem resno kandidirat. Torej, če se naučim jezika, imam seveda več možnosti.

Kar se pa te slovenske službe tiče pa je v bistvu še huje kot razvrednotenje. Gre za organizacijo, kjer sem si že od nekdaj želela delat. Pa so imeli razpis, točno za mojo smer (družboslovno) in zahteve tudi po znanju iz naravoslovja (glede na to, da bom kmalu končala naravoslovni študij, imam nekaj znanja) pa kup izkušenj, ki jih tudi imam. Razgovor vse super in fajn. Potem pa so razpis razveljavali, nikogar vzeli. So pa dali ven enak razpis, samo, da so tokrat iskali pripravnika (torej namesto jurja plače, 700€), zahtevana pa še vedno enaka znanja in izkušnje. In mi namignili, da se naj prijavim, ker sem super. Tisto za jurja plače bi seveda takoj vzela brez razmisleka. Tole pa je res ponižanje. Čeprav si tako delo želim opravljat.
[/quote]
Grdo in izkoriščevalsko od njih. Bi si res želela delati za takega delodajalca?
Jaz bi na tvojem mestu res odšla čez mejo, napredovala še v nemščini in potem iskala možnosti za napredovanje/zaposlitev v stroki. Pa srečno!


Grdo in izkoriščevalsko od njih. Bi si res želela delati za takega delodajalca?
Jaz bi na tvojem mestu res odšla čez mejo, napredovala še v nemščini in potem iskala možnosti za napredovanje/zaposlitev v stroki. Pa srečno!
[/quote]

Hvala za vzpodbudo.
Ja, od nekdaj sem sanjala, da bi delala za takega delodajalca, tudi pogosto sem prostovoljno pomagala, jim posredovala svoje podatke in podobno. Potem pa dobim ponudbo za delo, ampak se mi zdi poniževalna.

He, he, potrditve nisem dobila :).
V bistvu vem, da prva varianta je skrajno ponižanje in da bi pustila, da me pohodijo do kraja. Druga varianta je seveda tudi slaba, ampak vsaj ponižana se ne bi čutila. V bistvu sem se odločila za drugo varianto, ampak obhajajo me pa dvomi. Veliko dvomov.
[/quote]

Ni brez razloga. Malo poglej, za kakšna dela se uvaža tuje nekvalificirane delavce. V katerikoli državi.

Hvala za vzpodbudo.
Ja, od nekdaj sem sanjala, da bi delala za takega delodajalca, tudi pogosto sem prostovoljno pomagala, jim posredovala svoje podatke in podobno. Potem pa dobim ponudbo za delo, ampak se mi zdi poniževalna.
[/quote]

Kaj pa pot direkt do glavnega šefa te službe, kjer bi te radi imeli, plačali pa ne? Pa karte na mizo in če te res želijo, naj te vzamejo za jurja. Saj zgubit v tej situaciji nimaš nič. S skoraj 15 let delovnih izkušenj in skoraj dvema diplomoma v žepu si pa lahko tud “kaj privoščiš” 😉

Ni brez razloga. Malo poglej, za kakšna dela se uvaža tuje nekvalificirane delavce. V katerikoli državi.
[/quote]

Hja, ponižanje v Sloveniji ali pa ponižanje v Avstriji, samo v Avstriji bo vsaj več denarja.

Za to ne bi rabila dveh faksov delat…..

Ponižanje? Oh ja…

Kaj pa pot direkt do glavnega šefa te službe, kjer bi te radi imeli, plačali pa ne? Pa karte na mizo in če te res želijo, naj te vzamejo za jurja. Saj zgubit v tej situaciji nimaš nič. S skoraj 15 let delovnih izkušenj in skoraj dvema diplomoma v žepu si pa lahko tud “kaj privoščiš” 😉
[/quote]

Sem bila na razgovoru pri direktorju. IN to je to.
Odvisno kako diplomo imaš, če je družboslovna diploma, si žal ne moreš kaj takega privoščit :(. No privoščiš si lahko, samo pač vzamejo drugega kandidata, ki je pripravljen delati za manj.

Ja, 710€ se mi zdi ponižanje.

Ne vem, kako delo iščeš…
Kaj pa varinata 3: ne ravno sanjsko delo v svoji stroki za spodobno plačo v drugem kolektivu?
Ker trenutno govoriš o sanjskem delu z mizerno plačo ali “študentsko” delo za sprejemljiv denar… Če imaš 15 let delovne dobe, tudi nisi verjetno več rosno mlada…

Mislim, da sploh ni kaj za razmišljat? Pri prvi ti ja čisto nič ne ostane, pri drugi boš lahko lepo našparala. Poleg tega se prva po enem letu konča, kaj boš pa potem?? Pošiljala spet kupe prošenj v prazno?
Ne vem, zakaj ti večina prvo svetuje, verjetno so to ljudje, ki si ne bi upali prestopiti nobene meje in iti v druge države, na bolje.
Imam prijatelja, ki dela v A., on sploh faksa ni dokončal, šel gor delat, celo nič tako fizičnega (v trgovini), pa služi 1500€ neto, super zadovoljen, nikoli noče več nazaj. Vedi, da gor imaš še 13. in 14. plačo, kaj še želiš boljšega?? Poleg tega se naučiš jezika, potem pa tako lahko iščeš tudi v svoji branži.

Saj sem že nekajkrat napisala, da že več let iščem in da je vse to, kar bi lahko dobila, to delo za 710€. Na stotine vlog sem že poslala, samo brez uspeha. Seveda tudi za bistveno boljše delo kot je tole, samo kaj, ko nisem prišla zraven.
Ni sanjsko, je pa v moji stroki in je fajn delo, plačilo pa obup.

Mislim, da sploh ni kaj za razmišljat? Pri prvi ti ja čisto nič ne ostane, pri drugi boš lahko lepo našparala. Poleg tega se prva po enem letu konča, kaj boš pa potem?? Pošiljala spet kupe prošenj v prazno?
Ne vem, zakaj ti večina prvo svetuje, verjetno so to ljudje, ki si ne bi upali prestopiti nobene meje in iti v druge države, na bolje.
Imam prijatelja, ki dela v A., on sploh faksa ni dokončal, šel gor delat, celo nič tako fizičnega (v trgovini), pa služi 1500€ neto, super zadovoljen, nikoli noče več nazaj. Vedi, da gor imaš še 13. in 14. plačo, kaj še želiš boljšega?? Poleg tega se naučiš jezika, potem pa tako lahko iščeš tudi v svoji branži.
[/quote]

Jaz sem bila prepričana, da bodo vsi za 2. varianto :).
Drugače pa ja, to varianto jaz vidim kot izhodišče za naprej. Čez nekaj mesecev bo moja nemščina perfektna in potem lahko iščem na svojem področju.

Očitno imaš popolnoma neuporabno diplomo, tako tu kot čez mejo. Žal.

Pred 100 leti ste bili tolk za gnilo Jugoslavijo in proti Avstriji, zdaj pa rinete v Avstrijo. 🙂

Itak, da vzami pripravništvo, če je tvoja stroka.

Od česa pa naj živim?

Al pa je bila v dosedanjih 15 letih premalo ambiciozna al pa preveč ozko v eno smer zagledana, … poznam tudi take, ki jim je “kar ok” v eni službi in se ne potrudijo iskat kaj boljšega, dokler jim voda v grlo ne teče. Čas pa gre naprej.

Al pa je bila v dosedanjih 15 letih premalo ambiciozna al pa preveč ozko v eno smer zagledana, … poznam tudi take, ki jim je “kar ok” v eni službi in se ne potrudijo iskat kaj boljšega, dokler jim voda v grlo ne teče. Čas pa gre naprej.
[/quote]

In zdaj sem ugotovila, da imam poln kufer slovenskih bednih plač in grem v tujino. Škoda le, da to nisem ugotovila pred 10 leti.

Jaz sem bila prepričana, da bodo vsi za 2. varianto :).
Drugače pa ja, to varianto jaz vidim kot izhodišče za naprej. Čez nekaj mesecev bo moja nemščina perfektna in potem lahko iščem na svojem področju.
[/quote]

Ja, mene so tudi malo presenetili tile odgovori. Ampak mislim, da je tako- pri enih dela strah in si sebe predstavljajo, zato raje v Slo gnijejo, kot da bi morali narediti kar velik korak in iti v drugo državo. Drugi pa so zavistni in ti ne privoščijo, da bi imela dobro plačo, možnost za razvoj naprej, ker delujejo po principu “če meni crkne krava, naj še sosedu”. To pomeni, če oni delajo za mizerijo v Slo, pa daj še ti.
Ker tisti job, ki ti ga za male pare ponujajo za eno leto je res ponižanje totalno. So meni eni nekoč še za manj in ko so me klicali, če bi prišla delat, sem jim rekla kar lepo, da ne, hvala. Naj si nekam zataknejo te male pare oderuharji požrešni in delajo sami.

Ja, mene so tudi malo presenetili tile odgovori. Ampak mislim, da je tako- pri enih dela strah in si sebe predstavljajo, zato raje v Slo gnijejo, kot da bi morali narediti kar velik korak in iti v drugo državo. Drugi pa so zavistni in ti ne privoščijo, da bi imela dobro plačo, možnost za razvoj naprej, ker delujejo po principu “če meni crkne krava, naj še sosedu”. To pomeni, če oni delajo za mizerijo v Slo, pa daj še ti.
Ker tisti job, ki ti ga za male pare ponujajo za eno leto je res ponižanje totalno. So meni eni nekoč še za manj in ko so me klicali, če bi prišla delat, sem jim rekla kar lepo, da ne, hvala. Naj si nekam zataknejo te male pare oderuharji požrešni in delajo sami.
[/quote]

Se strinjam.
Pa najbolj ponižujoče je to, da so na začetku imeli razpis za delovno mesto, kjer bi bila plača 1000 neto. Potem pa so to skenslali, pustili iste pogoje, samo, da je pripravniško delovno mesto. Če bi bilo že od začetka pripravniško delovno mesto, bi še razumela, čeprav je svinjsko to, da iščejo pripravnika, izkušenj mora imet pa ogromno.

Od česa pa naj živim?
[/quote]

Mogoče bodo s teboj zelo zadovoljni in ti kasneje ponudili redno zaposlitev. Ne moreš vedeti, če ne tvegaš. Potrpi to leto in boš videla. Če imaš že toliko delovne, ni hudič, da nimaš kaj prihrankov. Lahko pa greš za kelnerco v Avstrijo. Super zaposlitev za v življenjepis ob 7. stopnji izobrazbe.

Ja, mene so tudi malo presenetili tile odgovori. Ampak mislim, da je tako- pri enih dela strah in si sebe predstavljajo, zato raje v Slo gnijejo, kot da bi morali narediti kar velik korak in iti v drugo državo. Drugi pa so zavistni in ti ne privoščijo, da bi imela dobro plačo, možnost za razvoj naprej, ker delujejo po principu “če meni crkne krava, naj še sosedu”. To pomeni, če oni delajo za mizerijo v Slo, pa daj še ti.
Ker tisti job, ki ti ga za male pare ponujajo za eno leto je res ponižanje totalno. So meni eni nekoč še za manj in ko so me klicali, če bi prišla delat, sem jim rekla kar lepo, da ne, hvala. Naj si nekam zataknejo te male pare oderuharji požrešni in delajo sami.
[/quote]

mislim, da je večina razmišljala tako, da gre za pripravništvo v njeni stroki, od koder bo lahko štartala naprej in končno našla boljšo službo v svoji stroki, če bo navezala določene stike, postala insajderka. Če ima 15 let delovne dobe, je stara vsaj 38 let, kar tudi ni neka mladost.
V Avstriji pa bo delala kot gastarbajterka na najnižji stopnji, saj glede na plačo in neznanje jezika, kaj drugega ne more pričakovati. Tudi v Avstriji dobre službe ne padejo z neba, še posebej za tujce ne, razen za specifične profile, česar pa avtorica tudi nima, saj bi sicer že imela boljšo službo tudi v Sloveniji.
Me pa nekaj moti, pripravniki ne morejo biti odgovorne osebe pri pripravi projektov, po zapisu sodeč pa bo delala zahtevne stvari. Kako se tej organizaciji to sploh izide pravno formalno?

Se strinjam.
Pa najbolj ponižujoče je to, da so na začetku imeli razpis za delovno mesto, kjer bi bila plača 1000 neto. Potem pa so to skenslali, pustili iste pogoje, samo, da je pripravniško delovno mesto. Če bi bilo že od začetka pripravniško delovno mesto, bi še razumela, čeprav je svinjsko to, da iščejo pripravnika, izkušenj mora imet pa ogromno.
[/quote]
to si očitno izmišljuješ.
daj link od tega razpisa – pravzaprav od obeh. Če nekdo razpisuje pripravništvo, potem ne more zahtevati izkušenj – to je tvoja izmišljotina. In če nekdo zahteva pripravništvo za določeno stopnjo, mora tudi sklano s tem plačati po stopnji. dvomim, da nekdo malo čez minimalca da za to.
kot rečeno daj razpis, da pokažeš verodostojnost informacij. čer tega ne narediš, potem očitno lažeš.

New Report

Close