Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Eden boljših …

Eden boljših …

Hej, folk, še enkrat lep da in lepo se imejte,
tistim pa, ki nasmeh še vedno ni ozaril ličec,
pa tole :

Enajst ljudi je viselo na vrvi helikopterja, deset moških in ena ženska.
Vrv ni bila dovolj močna, da bi zdržala vse, zato so se odločili, da
mora eden spustiti vrv, drugače bodo vsi padli. Niso se mogli odločiti,
kdo naj to stori. Nato je imela ženska ganljiv govor. Rekla je, da bo
prostovoljno spustila vrv, ker je kot ženska navajena, da se mora vsemu
odpovedati za svojega moža in otroke brez da bi kaj dobila v zameno.
Takoj ko je končala govor, so vsi moški začeli ploskati …

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ja, hehe, so spustil vrv .))))))))))))))))

Moji dragi prijatelji,
še eno čudovito reč vam imam povedati. Ko sva se danes peljali s hčerko od doma, ena v službo, druga v šolo, sva imeli priliko opazovati nebo take barve, da ti vzame dih. Če ne bi vozila, bi od lepote, ki se je ponujala najinim očem zamižala, da bi si v dušo vtisnila ta pogled, ki mi je dan zaradi mojih zdravih oči.

Nebo je bilo, tako mi je moje dekle povedalo, ker jaz sama nisem znala določiti barve, pastelno ceglaste barve, nekaj med rdečim in oranžnim, a obarvano s pasletnostjo. In kot male razkropljene ovčice so bile meglice, oblački razporejeni po celem nebesu. Lepota, da ti resnično zastane dih. In to lepoto sva imeli priliko užiti pred pričetkom dneva, barva neba se je odrazila celo na cesti, katere sivina je pridobila nekak rahel rožnat nadih. Človek bi dejal, da sva imeli občutek, kot bi vstopali skozi duri nekam tja, kjer se dogajajo samo lepe reči.

Kar me je poleg videnega in občutenega v današnjem jutru še posebej razveselilo pa je bilo dejstvo in ugotovitev, da je s tako polnostjo in doživljanjem v duši in srcu ta prečudoviti jutranji pozdrav narave sprejemala tudi moja hčerka. Užila je ta del jutra tako polno in s tolikšnim navdušenjem, da sem bila prijetno in veselo presenečena, saj današnja mladež zaradi jutranje utrujenosti in zaspanosti pač nima časa spremljati prebujanje narave na tak način in tako dovzeto.

Da, prijateleji moji dragi, danes je bilo moje jutro doživeto tako popolno, da še vedno nosim to lepoto v sebi in jo moram delček, mali delček posredovati tudi vam. Ob pogledu na tako nebo se mi je zazdelo, kot bi bila povabljena na party narave, ki bedi v jutranjih urah in nas vabi k uživanju tega, kar nam ponuja. “Slep je, kdor se s petjem ukvarja” …, je zapisal naš umetnik, mar ne? Nak, jaz pa bi se srčno rada ta hip ukvarjala z nečim, vsaj z eno vrsto umetnosti, s katero bi vam bila sposobna in v stanju predočti to umetnost in lepoto narave in njeno doživljanje. Če bi bila umetnik, bi vam jo naslikala, če bi bila pesnik, bi vam jo v pesmi opisala, tako pa naj zaležejo le ti opisi, s katerimi se še vedno obračam k tej veličini.

Torej, dan, ki sem ga začela z naslovom maksimalno dober dan, se je resnično začel z maksimalno dobrim jutrom.

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

… taki so ti moški :)))))))))))))

Niki jih ima vseeno rada – no , vsaj tiste svoje 😉

ja.. in ploskajo ji še zdej :))))))))))))))))))))))))

Marička 🙂 dober je :)))

He he. Zelo smešno, a ne? Se norca brijete iz moških

Jah Jani,se ne boš nič za moško raso zavzel he he

joooj. čisto verjamem, kaj ne bi,
ko pa vem da si doma v rajskem kotu ne de…

S. je tudi na pol doma v eni taki rajski vasici in se ji v telele naši megli
včasih takooooo stoži po vseh tistih barvah neba, gozdu………

Verjetno je to dobro ravno zato da ne jemljem v življenju ničesar več kot
samo po sebi umevno.

Ob takih trenutkih se vsaj zavemo kako neznatno majhen delček smo……

Sebi :)))))))))))))))))))

Tudi jaz tebi :o))))))))))))))

:))))))))
Ja, upam !

Upi he he

seba, ne bom !

zakaj pa ne. up je bit življenja

Meni je prav, če je tako. Potem upaj !

To sem zate mislil – upaj

Sem razumela, da si mislil name.

Hi hi, sem pa smotan, a ne?
Cmoka

Ne ! Danes sem smotana jaz :))
cmoka

A zdaj se bova pa še kregala kdo je smotan?
Sem za kompromis. Prav?

OBA SVA SMOTANA

Cmoka

Prav. Hvala :))

Mislim , da sva celo res :)))

CMOKA

No vidiš kako sem ti razpoloženje dvignil

:))))))))))))

Dijo !

Dijo… :o)))

Cmoka

New Report

Close