Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Električna zobna ščetka

Električna zobna ščetka


Seveda svetujejo, saj niso neumni, da bi se odpovedali proviziji 🙂
Alergologi svetujejo točno določeno znamko sesalca (ki edini posesa vse pršice), oftalnmologi svetujejo točno določene kapljice za oči, dermatologi svetujejo točno določeno vrsto kreme …
[/quote]
A veš, da to dtži!
Prejšnji zobar mi je odsvetoval električno ščetko, s prho se je pogojno strinjal.
Potem je šel v penzijo, njegov naslednik pa je že prvi mesec toplo priporočal točno določeno ščetko.

NO ja no – pri 3eh letih imaš mlečne zobe, pri 8-10 ih pa že stalne 🙂 Niso to isti zobje 🙂 Fake it till U make it :))))
[/quote]

Ne bos vrjel ampak mi nase otroke vozimo na 6m na preventivni pregled ze od kar so dobili prvi zob. Tako da so bili pohvaljeni za mlecne in za stalne.


A veš, da to dtži!
Prejšnji zobar mi je odsvetoval električno ščetko, s prho se je pogojno strinjal.
Potem je šel v penzijo, njegov naslednik pa je že prvi mesec toplo priporočal točno določeno ščetko.
[/quote]

ja in prodajalec mu je nakazal provizijo… samo… kako pa prodajalec ve, da ti je on to priporočil?


Seveda svetujejo, saj niso neumni, da bi se odpovedali proviziji 🙂
Alergologi svetujejo točno določeno znamko sesalca (ki edini posesa vse pršice), oftalnmologi svetujejo točno določene kapljice za oči, dermatologi svetujejo točno določeno vrsto kreme …
[/quote]

Ne nakladaj. Zobozdravnica je moja prijateljica, nobene provizije ni nikjer, ni nobena zastopnica za nobeno firmo, sama izjemno pazi, kaj in kje kupuje, pa tudi sama uporablja sonicare, vključno z vso njeno družino ter 6 letno hčerko.

Za te vaše budalaštino o ‘teorijah zarote’ je itak škoda sape. Kažejo na vaš mali, omejen um, ki misli, da vse ve bolje od drugih. Odrasti pa si pojdi ego futrat kam drugam.

Za ojrogle scetke ne vem, imam ovalno in ta se ne vrti, ampak vibrira v stran in odkar jo uporabljam, so moje dlesni mega zdrave!
Je treba pa scetko previlno namestiti na zobno lok, da cisti od dlesni proti vrhu zoba.

Imam sonicare scetki, kupljeno na Aliexpressu za 20€, krtacke menjam na 2-3 mesece in od kar jo uporabljam, nimam kamna, nimam tezav z dlesnimi in obarvane imam le zobe, ki se prekrivajo – za te se nisem nasla resitve.
Z navadno krtacko si nikdar ne ocistim zob tako dobro, kot s to elektticno.

Zdaj si ogledujem zobne prhe, to bo se letosnji nakup.
[/quote]

No, za to ščetko ne vem. Bom vprašala. Amapak običajne so mi vsi odsvetovali. Verjetno pa tisti, ki nimajo nobenih težav, lahko uporabljajo katerokoli in jim tudi odgovarja. Jaz sem si z njo najbrž naredila več škode kot koristi, ker sem jo kot dijakinja in študentka stalno uporabljala. Je pa res, da sem imela tisto vrtljivo. Za tole, ki jo omenjaš, bom pa vprašala.

ker vidim, da se spoznaš: katera zobna ščetka vrti ščetine in poriva obloge pod rob dlesni?

in v čem je razlika, da jih navadna ščetka ne poriva pod rob dlesni?
[/quote]

Električna se vrti in bi res z vrtenjem lahko potisnila kaj pod dlesni. Z navadno do tega ne pride, še ščetkaš zgornje zobe od dlesni navzdol in spodnje od dlesni navzgor.
Sam sicer uporabljam električno že vsaj 15 let.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Električna se vrti in bi res z vrtenjem lahko potisnila kaj pod dlesni. Z navadno do tega ne pride, še ščetkaš zgornje zobe od dlesni navzdol in spodnje od dlesni navzgor.
Sam sicer uporabljam električno že vsaj 15 let.
[/quote]

ponavljam vprašanje: katera ščetka se vrti?

ponavljam vprašanje: katera ščetka se vrti?
[/quote]

Električna. Nena se ravno povsem vrti, ampak nekako oscilira sem in tja, ampak v praksi je to isto kot vrtenje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Električna. Nena se ravno povsem vrti, ampak nekako oscilira sem in tja, ampak v praksi je to isto kot vrtenje.
[/quote]

tudi ti si nena ravno opica, ampak v praksi je to isto.

tudi ti si nena ravno opica, ampak v praksi je to isto.
[/quote]

Saj ti in jaz sva si podobna a ne? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Moja zobozdravnica že odkar pomnim priporoča električne. Evo, še na spletni strani ima napisano: https://www.osovnikar.com/nasveti/6/pravilna_ustna_higiena/ 🙂

Uporabljam Sonicare, osnovno, moji zobje in dlesni so super. Še vedno kdaj uporabljam navadno, npr. na potovanjih, da je čim lažja prtljaga, pa prav čutim razliko, z bistveno več truda še vedno manj očiščeni zobje.

Sorodnica ima probleme z občutljivimi dlesnimi – tudi njej so priporočili električno in se je stanje izboljšalo.

Saj ti in jaz sva si podobna a ne? 🙂
[/quote]

Podobna sta si samo “vzadi” – spredi pa žal te ne….. 😀

Imam že drugo Sonicare, pa bo kmalu tudi ta šla v pokoj in pride nova. Tale zdaj… ima že cca 10 let, Prejšnja je umrla nekaj prej. Zamenjam jo, ko gre baterija k vragu – ali pa gre kaj drugega narobe.
Zelo sem zadovoljen in zobnega kamna imam precej manj kot prej.

Osnovno čiščenje imajo vse Sonicare ščetke enako – in to je čisto dovolj dobro. Vseh tistih dodatnih funkcij se skoraj ne potrebuje. Če ne kupuješ vseh dodatkov – se dobi po kar spodobni ceni na E-bay-u.
Jaz kupim samo glavni del – držalo (nosilni del z motorjem), ker polnilce že imam – in dam cca 50 do 60 Eur, same ščetke pa seveda ločeno. Odvisno katere si sproti zaželim, ker itak vse Sonicare ščetke ustrezajo vsem tipom držal.

New Report

Close