Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek En navaden lonec stane 175 €?!

En navaden lonec stane 175 €?!


Kako pa se to obnese? Je v redu?
[/quote]
V pečico ga tlačim kar naprej, v njem pečem kruh, kuham….meni je vreden svojega denarja.

Stanejo dobri lonci okrog jurja komplet recimo kakih 5kosov.Ne mislim tiste cepter in podobno sranje.Jaz imam že 25 let lonce bendex in štos je v tem ko kuhaš je rinka na šporhotu na minimum in če včasih pozabiš ,da kuhaš in se kuha tak,da je lonc črn kot dimnik,mu nič ni.Vzameš drateno pomivalko in v par minutah je kot nov.Uni poceni lonci so za en drek ,ko se rinka segreje potem se dno takoj zvije in se kuha na enem centimetru prileganja.Samo ne kupujte zmamke ,ki jo trajbajo v reklamah ampak kupite rosfraj lonce,ki majo zelo debelo dno in so težki.Uno pa komplet za 50 eur to je en drek,pol je bolje kupit emajlirane ki so vsaj tako debeli da se ne zvijajo in so primerni tudi za indukcijo,kar pa tisti dragi rosfraj lonci niso ki so samo za navadne rinke.

Ga mam na wish listi:)
[/quote]
I hope your wishes come true. 🙂


V pečico ga tlačim kar naprej, v njem pečem kruh, kuham….meni je vreden svojega denarja.
[/quote]
Pa ko peces kruh, se kaj prime? Gre gladko ven?


I hope your wishes come true. 🙂
[/quote]

Hvala!

Kakšen premer lonca pa imaš?

Hvala!

Kakšen premer lonca pa imaš?
[/quote]

28 cm
Sem ga dobila za darilo, tako da ne vem, kje se kupi in koliko stane.


Pa ko peces kruh, se kaj prime? Gre gladko ven?
[/quote]
Na peki papirju, vloženem v lonec se nič ne prime.


Na peki papirju, vloženem v lonec se nič ne prime.
[/quote]
Hvala! 🙂

Če so tile lonci boljši, potem nimaš pojma o kuhanju. Žal, kot dober kuhar to lahko mirno trdim.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

To je t.i. dutch oven varianta – litoželezna posoda, ki gre v pečico komplet, ali pa pod peko. Meni je zakon – imam že več kot 5 let.

Jaz imam tega:
http://shop.lodgemfg.com/dutch-ovens/pro-logic-7-quart-cast-iron-dutch-oven.asp

https://www.amazon.de/Schmortopf-Lodge-vorbehandeltem-Gusseisen-Schlaufengriffen/dp/B0001DJVGU/ref=sr_1_6?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1524771263&sr=1-6&keywords=lodge+dutch+oven

alternativa je samo dražji Le Creuset:
https://1001dar.si/ovalna-posoda-z-jeklenim-gumbom-31cm-rdeca.html

Ga pa dobiš v Parndorf outletu v Avstriji tudi za 150 eur – odvisno, aktere barve dajo na razprodajo…

V Bosni vsak klošar peče pod peko. In to v posodah za par EUR.

Hebal vas kopun iz lonca….

Imam cenejšo varianto Montignac. Super zadeva. V Leclercu dobiš za ugodno ceno.

Moja ima to posodo staro 32 let. Jo vedno obriše takoj. Noro ampak je skoraj kot nova. Je kupila cel komplet s priborom vred, ampak ta je malo težak.

Moji starši so pred 50 leti kupili posodo za takrat neverjetnih 1000 mark. Absurdna cena. Ampak je bila edina posoda, ki so jo v življenju kupili. Draga posoda naj bi bila večna.

Sam hecno, nam je pa nočejo prodat za par evrov, jo kar pošteno zakasirajo.


Moja mam tudi še vedno uporablja isto posodo že ene 40 let, določeni kosi so pa od babice, ki so še starejši. Nikoli nismo bili premožni, tako da tudi posoda ni bog ve kaj, a je redno v uporabi in še vedno ok. Jaz razumem, da je določena posoda boljša od druge, a marsikatera cenejša je za domače potrebe čisto ok in zdrži več desetletij brez težav. Mi od posode menjamo samo ponve.

Ko sem bila prvič na svojem, sem si kupila komplet posode v Sparu. Tega je že kar dolgo, pa recimo, da je bila cena kompleta ene 30-40 evrov za pet posod s pokrovkami. Po nekajkratni uporabi so dobili neko čudno barvo. Drugače so bili v videzu “kovine”.

Takrat sem se naučila, da je bolje za stvari plačati malce več, pa ti dobro služijo.
Seveda pa to ne pomeni, da jih je treba preplačati.

Če so tile lonci boljši, potem nimaš pojma o kuhanju. Žal, kot dober kuhar to lahko mirno trdim.
[/quote]

Vsak tele ima svoje veselje – ti imaš svoje AMC, jaz bom imela Le creuset:)

Ravno čisto navaden lonec ni ane, če je litoželezen. Saj te noben ne sili, da ga kupiš. Jst sem pri njih kupila en komplet loncev ravno ta teden za 55€. Za par let bodo dobri pol pa jovo na novo. 20 let istih loncev itak ne mislim imet.


Kaj pa je narobe z nekaj let starim lonecem? Kaj je tisto, zaradi česar ga recimo po 10-ih letih zamenjaš? Ker moji lonci so po 15-ih letih še vsi v uporabi in ne razmišljam o nakupu novih.

Vsak tele ima svoje veselje – ti imaš svoje AMC, jaz bom imela Le creuset:)
[/quote]

Ti jih privoščim, važno je, da imajo fensi ime. To šteje.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Kaksna je razlika, ce kupis Le Creuset lonc in ga imas 30 let, ali pa nekaj cenejsih in jih menjas vsakih 5 let? Cenovno zelo podobno, se mi zdi.

Jaz imam Le Creuset 20 let, pa nic ne zgleda, da bo malu odsluzil. Isto s Fisslerjevo zelezno ponvo, ta je se starejsa.

New Report

Close