Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek En res dober recept za palačinke

En res dober recept za palačinke

Moka, mleko, jajca, ščep ali dva soli. Vse količine os odvisne od tega, za koliko ljudi pečem.
Pečem na navadnem olju.

Sem za klasiko in ne maram raznih “posodobitev” nadobudnih gospodinj, najbolj me pa čudi cuker v testu za palačinek.

Moka, voda, sol, za barvo kurkuma, pečeš na kokos masti – tako jih dela moja najboljša prijateljica in so kar užitne.

Suši, a haldi je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kurkuma, ali je še kaj zraven?

Malo sojine moke. Mtka je veganka že več kot 30 let in namesto jajc uporablja sojino moko, če rabi rumeno barvo, podobno rumenjakom, pa še malo haldija nasuje…količinsko ne znam povedat koliko, a kar mam v spominu gre za malenkostne dozice. Peciva, torte, palačinke…ni da ni, vse naredi.
[/quote]Nisi ti zadnjič tukaj pisal, da pečeš na veliko?
Si je potrebno zapomniti, če si kaj izmisliš.

Skozlaj se, malo mleka zraven in pasjega iztrebka — the best off the best.

Nisi ti zadnjič tukaj pisal, da pečeš na veliko?
Si je potrebno zapomniti, če si kaj izmisliš.
[/quote]

Kaj si je pa izmislil?
Je treba razumeti, kar prebereš.

Z jabolčno čežano…sliši se super ideja, bo treba sprobat ker to mi pa res še ni na misel prišlo. Hvala😉
[/quote]

Ni za kaj. Jabolčni čežani dodam malo cimeta in naribane limonine lupinice in še malo sladkorja (po želji). Ti povem, res dobro!

Ponev mazi z oljem s silikonskim copicem.

Ni za kaj. Jabolčni čežani dodam malo cimeta in naribane limonine lupinice in še malo sladkorja (po želji). Ti povem, res dobro!
[/quote]

Dobr, da sem se ravno najedel, ker drugač bi mi zdajle krulilo. Naslednjo rundo bodo nekaj takega, s čežano obvezno! Mogoče se bom še malo pozabaval z ekspirimentiranjem začimb, z jabolki gre marsikaj😊 Super ideja res.

Moka, voda, sol, za barvo kurkuma, pečeš na kokos masti – tako jih dela moja najboljša prijateljica in so kar užitne.

Suši, a haldi je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kurkuma, ali je še kaj zraven?
[/quote]

Pojma nimam, kaj je haldi. Luštne živo rumene barve je, bolj intenziven kot moja mleta kurkuma od maestrota… Googlat bo treba.

Nisi ti zadnjič tukaj pisal, da pečeš na veliko?
Si je potrebno zapomniti, če si kaj izmisliš.
[/quote]

Ne, nisem. To je izmišljotina, za kar je zagrožena kazen petnajst let prisilnega dela…zdej lohk k meni prideš za čistilko, pa tko mal čez prste pogledam in si v 5 letih svobodna, sicer se pa javi na Dobu ob 17:45, kjer je že vse pripravljeno😎

Prekajen meso dl cajt gvera;)

New Report

Close