Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Eni so pa res grozni, kar čez balkon…

Eni so pa res grozni, kar čez balkon…

Ja, to je žalostno; govorijo, da južnjaki gradijo stanovanja…bla, bla, gradijo jih zase in jih tudi imajo v lastništvu. Predvsem ti mečejo ogorke čez okno, balkon, saj so od cigaret čisto zasvojeni (živčki).

Se spomnim ene 20 let nazaj, ko smo živeli v bloku, da je soseda postrigla svoja dva otroka, lase pa stresla skozi okno. Ti so se seveda prilepli na naše šipe (po dežju). Pa to te kap. Sem takrat jaz, še otrok, šla gor in popizdla, če nam bo prišla zdaj ona okna pucat.
Pravi Balkan, res.

Jaz pa tak lepo pecivo spečem, dam na notranjo okensko polico hladit, sevede pri odprtem oknu. Ko se čez nekaj časa vrnem v kuhinjo, da ga razrežem, je bilo polno smeti po njem. Hvala zgornji “balkanski” sosedi za dekoracijo.

Kaj vse ne prileti iz zgornjih nadstropij. Tudi plenice, polne seveda. jaz včasih razmišljam, če ljudje nalašč mečejo skozi okno, ker so “žleht”.

No, jaz sem pa ena tistih, ki stresajo prte, deke in majhne tepihe z balkona. In me nič ne moti, če to počnejo tudi zgornji sosedje, ker menim, da je to njihova pravica. Balkon je zunanji prostor in je pač treba računat da kaj zunanjega pristane na njem: listje dreves, semena topolov, lasje ali kakšno ptičje pero. In ne bom stresala v banjo, da zaprašim celo kopalnico. Hkrati je pa stresanje najbolj ekološko čiščenje, ne rabi elektrike, pitne vode niti vrečke od sesalca. Je pa res, da ne mečem nerazgradljive svinjarije: nitk, cigaret, papirja, kovinskih delov ali plastike. Samo drobtine, in prah vseh dimenzij. Spodnja soseda se je pritožila, ampak kar se mene tiče ima vso svobodo, da zapre okno. Atrijev pa nimamo v naših blokih. In če bi si kupila pritlično stanovanje z atrijem, bi pač računala, da bom kdaj tudi kakšne smeti pobirala.

1pujsa nekulturna, tebe bi trebalo strest skoz okno! Si slišala kdaj za uvidevnost?

staraa… kot ti praviš, bi bilo to neuvidevno! 🙂
Apliciram pač svoje pravilo; ne delaj drugim tistega, česar ne maraš, da bi drugi delali tebi. Kot sem že rekla, moji zgornji sosedje imajo pravico ti početi. Jaz pa tudi…

nč novga, pr nas v bloku je bil en športn pijanček k je še bruhal čez balkon, tko da ni blo lih dobr luftat kovtra al pa deke, da si čez ograjo mel obešen.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Mi živimo v stanovanju z atrijem in močno upam, da ne bo nad nami packov, ki bi vse živo metali skozi okna (in balkone) tako, kot to počnejo v sosednjem bloku. Zadnjič sem v atriju nasproti nas (nisem vedela, da tam notri kdo živi) nabrala vrečko smeti, ki očitno niti lastnika stanovanja ne motijo. Drobtine z mize pa posesam ali obrišem.

Pa še nekaj: da mečete svinjarijo skozi okna (tudi stepanje tepihov) ni nikogaršnja pravica in je s hišnim redom (v večini) prepovedano.

Prav šokirana sem nad nekaterimi odgovori. Prašiči!
Na srečo ne živim v atriju, ker bi se mi zmešalo prenašat ljudi brez osnovnega bontona. Še v življenju nisem stresla ničesar čez balkon. Kaj metel in krp nimate?

kako že pravijo srbi

ne moreš spravit sela iz seljaka….

Skratka, prasci ostanejo prasci, pa četudi se v mesto odselijo.

New Report

Close