Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Eno resno vprašanje, mravlinčenje roke, prstov.

Eno resno vprašanje, mravlinčenje roke, prstov.

Daj, MV, ne delaj se prijaznega.

Ves čas nabijaš po ženskah in jih zmerjaš s puhloglavkami, ko gre pa nekaj narobe, pa odpreš “resno” temo in kar naenkrat so puhloglavke dovolj dobre za nasvete glede tvoje rokice….. Hinavec puhloglavi.

Boš ti dealal namesto mene, ko imam tričetrt dela na računalniku? :-))) Ne, ne uporabljam laptop, z izjemo na terenu, pa še to redko in z vratnimi vretenci ni pri meni nič narobe, temveč z zapestjem.[/quote]

Res ti priporočam, da si kaj prebereš na to temo. Predvsem pa narediš ali kupiš ortopedske podloge.
Stvar je daleč daleč od nedolžnega, začne pa se pri zapestjih in nadaljuje proti hrbtenici.

Na, s temi sem delala na samem njihovem začetku: http://www.saop.si/poslovne-informacije/kariera-755/motivacija-komunikacija-in-zdrava-kariera/ko-te-unici-tisto-brez-cesar-ne-mores-delati/


O ja, kljub občasnem mravljinčenju roka in prsti na vlažnem terenu čisto lepo in prefinjeno delujejo kot nekoč, če te to zanima? :-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Pa sej noce nasvetov..dobil je dobre on pa se vedno z glavov zid. Skoda..zanj.

Najboljše so zastonj 😉 Vse ostale so bolj ali manj dobre.[/quote]

Napaka. Te lastne izkušnje še niso izučile?
Res, da je naš občutek, ko dajemo, neprecenljiv, ni pa nič vredno drugim.
Vredno je le takrat, ko postavimo ceno.
In cena za zdravje, cena za znanje, mora biti prava.
Ok. Ti meni zelenjavo, klobaso, kar zmoreš, jaz tebi zdravje, znanje.
Fair play.
Jaz sita, ti zdrava. Obe zadovoljni in z medsebojnim spoštovanjem.
Ket opažam, da ljudje cenijo svoje zdravje toliko, kot ga morajo plačati.
Moje izkušnje.
Žal, so to mazači že davno prej pogruntali.

Boš ti dealal namesto mene, ko imam tričetrt dela na računalniku? :-))) Ne, ne uporabljam laptop, z izjemo na terenu, pa še to redko in z vratnimi vretenci ni pri meni nič narobe, temveč z zapestjem.[/quote]

Res ti priporočam, da si kaj prebereš na to temo. Predvsem pa narediš ali kupiš ortopedske podloge.
Stvar je daleč daleč od nedolžnega, začne pa se pri zapestjih in nadaljuje proti hrbtenici.

Na, s temi sem delala na samem njihovem začetku: http://www.saop.si/poslovne-informacije/kariera-755/motivacija-komunikacija-in-zdrava-kariera/ko-te-unici-tisto-brez-cesar-ne-mores-delati/%5B/quote%5D

Če te jaz kaj zastopim, naj me vrtag vzame????? S temi si delal ali mi to pounjaš?

Naša produkta ERP informacijski sistem iCenter in spletni računovodski program miniMAX pa uporablja že prek 6.500 podjetij in ustanov (več kot 30.000 uporabnikov), od tega na primer vsak 4. računovodski servis in vsaka 3. šola v Sloveniji.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Pa sej noce nasvetov..dobil je dobre on pa se vedno z glavov zid. Skoda..zanj.[/quote]

Provokatorji so vedno koristni- kot zajci pri teku, peljejo temo.
Na ta način zvemo ljudje marsikaj, kar bi drugače ne.

Verjamem pa, da ima, glede na pridnost, ceno prenizko.
Primoš ga ne ceni dovolj in zmezdi premalo.
Vzorce pač ponavljamo toliko časa, dokler se iz njih ne naučimo tega, da jih sprevidimo.
Bo pač še ponavljal.
Če nič drugega, Primoš mane s prsti, $$$$$, kar samo se mu smeje.
Fehta češplje, kuha sljivovic.
Dela mu pa črna žival.
In obupuje.

Najboljše so zastonj 😉 Vse ostale so bolj ali manj dobre.[/quote]

Napaka. Te lastne izkušnje še niso izučile?
Res, da je naš občutek, ko dajemo, neprecenljiv, ni pa nič vredno drugim.
Vredno je le takrat, ko postavimo ceno.
In cena za zdravje, cena za znanje, mora biti prava.
Ok. Ti meni zelenjavo, klobaso, kar zmoreš, jaz tebi zdravje, znanje.
Fair play.
Jaz sita, ti zdrava. Obe zadovoljni in z medsebojnim spoštovanjem.
Ket opažam, da ljudje cenijo svoje zdravje toliko, kot ga morajo plačati.
Moje izkušnje.
Žal, so to mazači že davno prej pogruntali.[/quote]

A da ja??? Po moje je ravno obratno, dražje ga plačujejo manj ga cenijo. Zato ga sploh plačujejo, ker ga ne cenijo… Če bi ga cenili ga ne bi kupovali ne pri posiljevalcih ne pri mazačih ampak bi ga vzdrževali… (velja za degenerativne bolezni)

Si brala uno temo o gatah? Sicer menim da je provokacija, ampak dopuščam možnost da dejansko obstajajo ženske ki nimajo pojma o pojmu

@gola
Ne, nisem brala.
Bogve kje je tema. Grem spat. Bodi pridna in pazi nase.
Glede zdravja in našega odnosa do njega, pa je kompleksna tema.

Res ti priporočam, da si kaj prebereš na to temo. Predvsem pa narediš ali kupiš ortopedske podloge.
Stvar je daleč daleč od nedolžnega, začne pa se pri zapestjih in nadaljuje proti hrbtenici.

Na, s temi sem delala na samem njihovem začetku: http://www.saop.si/poslovne-informacije/kariera-755/motivacija-komunikacija-in-zdrava-kariera/ko-te-unici-tisto-brez-cesar-ne-mores-delati/%5B/quote%5D

Če te jaz kaj zastopim, naj me vrtag vzame????? S temi si delal ali mi to pounjaš?

Naša produkta ERP informacijski sistem iCenter in spletni računovodski program miniMAX pa uporablja že prek 6.500 podjetij in ustanov (več kot 30.000 uporabnikov), od tega na primer vsak 4. računovodski servis in vsaka 3. šola v Sloveniji.
[/quote]

Kurba bo draga šljivovic!;-)))))))))))) Dobr te je zrihtu najsvetejši…. Škoda k ne pijem, bi še jaz kaj zaslužila od nakladanja…

Boš ti mel produkte, ne boš mogel niti kulija v roki držat, kaj šele da bi čutil ali je ščegi suh al moker…

Ja ampak gola! Nočko;-)

Take težave imajo ponavadi leni ljudje.Ljudje,ki so preveč za računalnikom,nepravilni stol,leno glavo,…Težava je ker mišice vratu postanejo ohlapne in se vretenca sesedajo,kar je lahko vzrok mravljinčenje.Vzrok je lahko še oteklina,ki nastane zaradi prisilne držr vrata in glave.Vzrok je lahko pritiski roke na mizo ko tipkaš na tipkovnico,…

Seveda pa lahko tudi do tega pride zaradi kakih poškodb zaradi nesreče,udarca,….

Take težave imajo ponavadi leni ljudje.Ljudje,ki so preveč za računalnikom,nepravilni stol,leno glavo,…Težava je ker mišice vratu postanejo ohlapne in se vretenca sesedajo,kar je lahko vzrok mravljinčenje.Vzrok je lahko še oteklina,ki nastane zaradi prisilne držr vrata in glave.Vzrok je lahko pritiski roke na mizo ko tipkaš na tipkovnico,…

Seveda pa lahko tudi do tega pride zaradi kakih poškodb zaradi nesreče,udarca,….[/quote]Točno tako, jih poznam kar nekaj tu okoli, ki so imeli že obe roki operirani, ker že od majhnega vseskozi trdo fizično delajo in verjamem da bi pezdeta kakršno si, ki bi mu to rekel, kljub težavam z roko usekal tako, da se mu ne bi nilo treba nikoli več pobral.:-))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

****** bo draga šljivovic!;-)))))))))))) Dobr te je zrihtu najsvetejši…. Škoda k ne pijem, bi še jaz kaj zaslužila od nakladanja…

Boš ti mel produkte, ne boš mogel niti kulija v roki držat, kaj šele da bi čutil ali je ščegi suh al moker…[/quote]

Ja porkaš no golriti, če pišem o težavh z roko, ti me pa usmeriš na firmo, ki ponuja računovodski program. Kaj vraga pa bom z njim.:-))) Nisem jaz Cimerman, delam bolj na malo, pa še to več na črno, kot legalno, ker ne bom voluharjev podpiral, če še sam nimam.:-))))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Take težave imajo ponavadi leni ljudje.Ljudje,ki so preveč za računalnikom,nepravilni stol,leno glavo,…Težava je ker mišice vratu postanejo ohlapne in se vretenca sesedajo,kar je lahko vzrok mravljinčenje.Vzrok je lahko še oteklina,ki nastane zaradi prisilne držr vrata in glave.Vzrok je lahko pritiski roke na mizo ko tipkaš na tipkovnico,…

Seveda pa lahko tudi do tega pride zaradi kakih poškodb zaradi nesreče,udarca,….[/quote]Točno tako, jih poznam kar nekaj tu okoli, ki so imeli že obe roki operirani, ker že od majhnega vseskozi trdo fizično delajo in verjamem da bi pezdeta kakršno si, ki bi mu to rekel, kljub težavam z roko usekal tako, da se mu ne bi nilo treba nikoli več pobral.:-))[/quote]

Bi pa moral pa večkrat zamahnit,da bi me udaril in takrat ko bi me,ko b se ti pustil,pa nbi si roko zlomil.

In kot že večkrat napisano:Glede na to kaki si,negativen,sovražen,nasilen,… ni čudno da se ti same slabe stvari dogajajo in da se ti življenje maščuje.

A nisi še nobene knjige o tem prebral??Kako anatomijo in fiziologijo v roke,pa mal o mišicah in sklepih, pa ti bo takoj vse jasno.A misliš,da so mišice na telesu zaradi lepšega?Ja ogromno jih tako misli.

imam visoko pritrjeno držalo, da se občasno nanj obesim z rokami in raztegnem.
Za težja dela pa si dam ledveni Kosmodisk.

Točno tako, jih poznam kar nekaj tu okoli, ki so imeli že obe roki operirani, ker že od majhnega vseskozi trdo fizično delajo in verjamem da bi pezdeta kakršno si, ki bi mu to rekel, kljub težavam z roko usekal tako, da se mu ne bi nilo treba nikoli več pobral.:-))[/quote]

Bi pa moral pa večkrat zamahnit,da bi me udaril in takrat ko bi me,ko b se ti pustil,pa nbi si roko zlomil.

In kot že večkrat napisano:Glede na to kaki si,negativen,sovražen,nasilen,… ni čudno da se ti same slabe stvari dogajajo in da se ti življenje maščuje.

A nisi še nobene knjige o tem prebral??Kako anatomijo in fiziologijo v roke,pa mal o mišicah in sklepih, pa ti bo takoj vse jasno.A misliš,da so mišice na telesu zaradi lepšega?Ja ogromno jih tako misli.[/quote]
Če si bedak in se ti očitno ne sanja, kje boš ti razumel kaj od omenjenega kot navajaš. Najpogostejše težave imajo ravno ljudje, ki ogromno fizično delajo od kmetov, preko zidarjev delavcev v tovarnah…eh, eni res samo toliko pišete, da driskate v tri krasne z neko privoščljivostjo.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Mogoče, če še nimaš, bi pomagala podloga za miško ali posebna opora:

[img]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQBQWtsDXCH33LKpHs4h3OqkdRf3DwHpcIEx6FRC4e0VNYcaqkZUA[/img]

[img]https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQEd7YCWHZXTmPpNRvJ8W1aNNs1KBWXCMXI4kdYHmDgs9OQN-RCjQ[/img]

Pomagajo tudi razgibalne vaje, kot je vrtenje zapestja, raširjanje prstov, upogibanje dlani nazaj… ko sem bila v KC so mi fizioterapevtke pokazale kar nekaj vaj za roke in noge, kajti zaradi vseh mogočih infuzij sem bila na miru in roke imela ne samo otrdele ampak tudi počrnele zaradi hematomov.


Ne bo, take podlage ne morem imet, ker rabim bolj fino visokoresolucijsko in precej veliko. Zapestja imam pa razgibana in vrtljiva že od nekdaj. Mislim da je res poškodba od odvzema krvi, ker to jemanje ni tako enostavno in trikrat zapored v kratkem času skozi isti vbod iskat žilo globoko v zapestju res ne more bit enostavno, zato ga tudi opravlja le zdravnik. In lahko se kdaj tudi malo zalomi, ne morem zdaj rečt nekaj ali krivit nekoga. Eh, bo že.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Bi pa moral pa večkrat zamahnit,da bi me udaril in takrat ko bi me,ko b se ti pustil,pa nbi si roko zlomil.

In kot že večkrat napisano:Glede na to kaki si,negativen,sovražen,nasilen,… ni čudno da se ti same slabe stvari dogajajo in da se ti življenje maščuje.

A nisi še nobene knjige o tem prebral??Kako anatomijo in fiziologijo v roke,pa mal o mišicah in sklepih, pa ti bo takoj vse jasno.A misliš,da so mišice na telesu zaradi lepšega?Ja ogromno jih tako misli.[/quote]
Če si bedak in se ti očitno ne sanja, kje boš ti razumel kaj od omenjenega kot navajaš. Najpogostejše težave imajo ravno ljudje, ki ogromno fizično delajo od kmetov, preko zidarjev delavcev v tovarnah…eh, eni res samo toliko pišete, da driskate v tri krasne z neko privoščljivostjo.[/quote]

Ti sploh ne veš kaj bereš,to je težava pri tebi.Kot sme ti napisal.Mal knjige v roke,pa boš razumel,tudi razumel boš kaj je oteklina,kot sem napisal,da je lahko oteklina vzrok,ker pritiska na živec in povzroča mravljinčenje.Enako se zgodi ljudem,ki so preveč za računalnikom in imajo zapestje položeno na rob mize,da tipkajo po tipkovnici,pol so še sključeni in imajo težave v zapestju,nekateri celo vnet karpalni živec,….

Kot napisano:Dober si v blatenju,zajebavanju,grožnjam,nasilju,… se ne čudim,da te je zapustila in da ti v življenju gre vse narobe.Z negativnim delovanjem se nagradiš z negativno energijo:Tvoje življenje je tvoj rezultat.

Uh še premalo te boli. Bo treba še kaj druga ustvarjat in manj časa klikat z miško. Grem stavit če ukinejo forume boš storil samomor.


Če si bedak in se ti očitno ne sanja, kje boš ti razumel kaj od omenjenega kot navajaš. Najpogostejše težave imajo ravno ljudje, ki ogromno fizično delajo od kmetov, preko zidarjev delavcev v tovarnah…eh, eni res samo toliko pišete, da driskate v tri krasne z neko privoščljivostjo.[/quote]

Ti sploh ne veš kaj bereš,to je težava pri tebi.Kot sme ti napisal.Mal knjige v roke,pa boš razumel,tudi razumel boš kaj je oteklina,kot sem napisal,da je lahko oteklina vzrok,ker pritiska na živec in povzroča mravljinčenje.Enako se zgodi ljudem,ki so preveč za računalnikom in imajo zapestje položeno na rob mize,da tipkajo po tipkovnici,pol so še sključeni in imajo težave v zapestju,nekateri celo vnet karpalni živec,….

Kot napisano:Dober si v blatenju,zajebavanju,grožnjam,nasilju,… se ne čudim,da te je zapustila in da ti v življenju gre vse narobe.Z negativnim delovanjem se nagradiš z negativno energijo:Tvoje življenje je tvoj rezultat.[/quote]
Vem kaj si napisal in še zdaj pišeš o lenih ljudeh, si si celo vzdevek nadel in poimenoval sam sebe tako. Jaz ti pa povem, da ti lahko priporočim soseda ali pa kar svaka, ki ima obe roki operirani večkrat in ni nič bolje in je od majhnega v gozdu z motorko, roke ima nekako tako, debeline nekje za štiri moje in samo mišice in žile, pa se bosta pomenila o lenobi.:-)))

Ne, jaz pa nimam nobene otekline, le včasih popolnoma mrtve prste in mravljinčaste kot bi jih potegnil po koprivah. Imel sem pa ogromen hematom po tistem jemanju krvi in bolelo je kot vrag nekaj dni.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Praviš, da čutiš mravlinčenje v roki, na prstih. Na samo določenih prstih ali na vseh? Različni živci oživčujejo različne prste in dele roke, zato je to pomembna informacija, ki pomaga določiti, v čem je problem.

Mravlinčenje je dostikrat simptom utesnjenega živca. Do tega lahko pride zaradi dolgotrajne prisilne drže ali dela v (za telo) nepravilnem položaju. Tudi npr. pri delu za računalnikom.
Živec je lahko utesnjen na različnih mestih – npr. na področju vratne hrbtenice, komolca, zapestja.

Razlog za utesnjen živec je lahko tudi kaj drugega – npr. poškodba ali problem s kakšno drugo strukturo, ki ti pritisne ob živec, itd.
Lahko pa je problem drugačen. Kot nekdo že omenja zgoraj, gre lahko za simptom bolezni.

Na vsak način pojdi čimrej do svojega zdravnika, da ugotovi vzrok težav. Živci so občutljivi in je zato ukleščenje treba odpraviti čimprej, preden pride do trajnih okvar.
Glede na diagnozo boš pa potem videl kaj in kako. Mogoče bo dovolj redno delanje vaj in sprememba drže pri delu ter kakšna ura fizioterapije, mogoče bo treba zdraviti kako drugače. Nemogoče je reči kar tako, na pamet.

Na vsak način ugotovi, kaj je narobe pri tvoji drži pri delu. Pri delu na računalniku moraš biti predvsem pozoren na:
– višino sedala
– višino mize
– vzravnan položaj telesa
– položaj rok

Na internetu si poglej, kakšna je pravilna drža. Možnih napak je cel kup.
Ljudje imajo npr. previsoko mizo in je zato komolec (običajno na strani miške) dvignjen in odmaknjen vstran. Posledično se dvigne in zamakne cela rama (vključno z lopatico). Komolce naj bi sicer pri delu imel čim bolj ob telesu, ne vstran od sebe.
Če imaš na mizi premalo prostora, imaš lahko komolce zamaknjene nazaj, namesto, da bi jih imel ob sebi ali malo pred seboj.
Morda nimaš ok miške ali roke nimajo dobre opore. Morda imaš vratno hrbtenico premaknjeno naprej, namesto vzravnano – lahko zaradi napačnega stola ali pa, ker slabo vidiš (slaba osvetlitev, napačna resolucija na ekranu, dioptrija).
Pa še kaj bi se našlo.

Bistveno je, da ugotoviš, kaj je narobe in potem to odpraviš, drugače se ti bodo težave ponavljale.

V primeru, da gre res za utesnjen živec (to ti pove zdravnik!) in je razlog zanj nepravilna drža (ne kaj drugega), pojdi do fizioterapevta. V začetku ti bo verjetno najbolj pomagala manualna terapija, ker je v takem primeru potrebno sprostiti vse mišice okrog problematičnega sklepa in sklep postaviti v pravi položaj. Sam boš to zelo težko dosegel, tudi če takoj začneš s pravimi vajami.
Kot sem že omenila, so nato na vrsti vaje. Pokazal ti jih bo fizioterapevt, saj je pomembno, da jih izvajaš pravilno. Sicer jih najdeš tudi na internetu, ampak dokler niti ne veš ali gre res za utesnjen živec ali za kaj drugega ter ne veš, kje točno je živec utesnjen, niti ne boš vedel, katere so prave zate.

Srečno!


Saj sploh ni nobene dileme: tvoja bivša puhloglavka pozna tisto doktorsko puhloglavko, pa jo je povabila na kofe in ji oprala glavo, da naj jo ob priliki maščuje, tako da ti ferderba roko, da ne boš več mogel drkat.


Najbolj sta mezinec in prstanec in pa dlan. Bom probal nekaj od tega, hvala. Dohtarjev pa ne bom zaenkrat še s tem obremenjeval, se ubadajo z mnogo resnejšimi in resno zaskrbljujočimi zadevami pri meni. Ko prideš enkrat čez štirideset bi menda res rabil generalni servis kot avtomobil :-))) in tega v mladosti ne verjameš.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

New Report

Close