Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Eno stanovanje dva otroka

Eno stanovanje dva otroka

Imamo eno stanovanje, ki ga oddajamo v najrm. Že od rojszva vemo, da ga bo dobila starejša hči. Sedaj pa problem. Kaj pa mlajša. Ali vzamem kredit za 100 000 eur pa ji kupimo. Kako ste vi rešili to.

 

Ja, točno tolk denarja, kot je vredno to stanovanje, daj mlajši hčeri.

Podobno pri nas, en otrok bo dobil stanovanje po starih starsih, drug pa se je zakreditiral za svoje stanovanje.

Posteno pa bi bilo, podedovano stanovanje se proda, znesek razdeli med oba otroka, to bi bilo obema enako darilo oz vsaj polog za stanovanje in dobra popotnica za zivljenje, da je treba delat in varcevat, ce zelis kaj ustvarit.

nova
Uredništvo priporoča

Stanovanje, v katerem živiš zdaj, gre mlajši hčerki. Kje je težava?

Odgovor na objavo uporabnika
simpl, 01.05.2022 ob 10:04

Stanovanje, v katerem živiš zdaj, gre mlajši hčerki. Kje je težava?

In mlajsa bo dedovala pri 60 letih, ker verjetno bo avtorica se zivela do smrti v tem stanovanju. Ta starejsa pa bo dedovala pri 30 letih 🤣  Ta starejsa si bo komot ustvarila familijo, ker bo ze imela stalco, mlajsa pa bo gagala v najemu do 60 leta, druzino si bo zaradi stroskov najema tezje ustvarila. Res fer.

Stanovanje ostane v najemu. Obe hčeri prejemata mesečno enak del te najemnine.

Vsaka si naj ustvari svoj dom. To stanovanje maj ostane v najemu, najnina pa je tvoja oziroma vajina. Bo vama se prav prišla na stara leta

Sestra je dobila hiso. Meni je pa izplacala delez, da sem kupil svojo. Bp.

Kolikor daš enemu otroku, moraš dati tudi drugemu, ne glede na to kaj se že od rojstva ve.

Zakaj se že od nekdaj ve, da bo šlo stanovanje starejši hčeri? Kaj je pa ona tolk posebnega?

 

Mogoče bo starejša v to stanovanje privlekla enega reveža na minimalcu in tudi ona ne bo imela kaj dosti več, mlajša pa bo vedela, da se mora itak samo nase zanest in bo nekaj naredila iz sebe in bo še tisto batagelo od družinske hiše čez 50 let pustila starejši.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4975, 24.05.2022 ob 04:37

Stanovanje ostane v najemu. Obe hčeri prejemata mesečno enak del te najemnine.

Jaz bi tudi tako. Ali pa stanovanje prodate in gre vsaki pol.

Če že od rojstva starejše hčerke oddajte stanovanje v najem (in je bilo to najbrž cca 20 let nazaj, glede na to, da zdaj tuhtate,kako bi to izpeljali), bi lahko iz najemnin kupili še eno stanovanje.

Več variant je

Prodate in razdelite denar med obe hčerki

Date v najem in si delita najemnino

Drugi kupite enako veliko ali enako vredno stanovanje

Odgovor na objavo uporabnika
Eno stanovanje dva otroka, 01.05.2022 ob 09:13

Imamo eno stanovanje, ki ga oddajamo v najrm. Že od rojszva vemo, da ga bo dobila starejša hči. Sedaj pa problem. Kaj pa mlajša. Ali vzamem kredit za 100 000 eur pa ji kupimo. Kako ste vi rešili to.

 

Naj starejša izplača mlajšo za polovico stanovanja to je fer. Že to je veliko darilo za obe in mora biti fer. Zakaj ti v dolgove na stara leta a si ne zaslužiš dobrega življenja.

Starejši dajte stanovanje, mlajšo pa dajte u javno hišo pa bo imala tam zagarantirano streho nad glavo.

Odgovor na objavo uporabnika
Suljo673, 26.05.2022 ob 14:46

Starejši dajte stanovanje, mlajšo pa dajte u javno hišo pa bo imala tam zagarantirano streho nad glavo.

 

Kakšni odgovori ??

Čakte mal. Hipotetično podedujem hišo. En otrok, ki prvi potrebuje streho nad glavo, prosi, da jo dam njemu. Okej. Zdaj to pomeni, da moram dati darilo drugemu v enakem deležu?

Jok, brate. Če hočeš hišo, ti izplačaj sorojenca. Ali pa nikomur nič. Prodam in grem v tople kraje.

Odjebi majmune, jedi govna.

    No tko nekak si ti napisu A zdej si dojel, pomojem ne. Pač kratek.

Odgovor na objavo uporabnika
Merkur159, 24.05.2022 ob 07:58

Vsaka si naj ustvari svoj dom. To stanovanje maj ostane v najemu, najnina pa je tvoja oziroma vajina. Bo vama se prav prišla na stara leta

TAko je

Svašta. Meni sta starša pomagala po najboljših močeh. Nista pa mi kupovala stanovanj. Kar je njuno je njuno do smrti. Pa če vse zapravita do takrat se me nič ne tiče. Kar bom ustvarila in ne potrosila bodo podedovali otroci. Ampak do takrat je to moje premoženje, meni na razpolago. Če jim bom lahko pomagala pri zagonu, jim zagotovo bom. Da pa bi jim podarjala stanovanja in celo najemala kredit, da bo le pošteno, pa malo sutra.

Pri nas je bilo tako, da ko smo se dogovorili, da jaz dobim hišo, v kateri živijo starši, ki sem jo potem tudi urejala, sem pa izplačala sorojenca, ki je delal hišo drugje. In to v času, ko so bili starši živi. Lahko se dogovorite, da starejša sestra izplača mlajšo v vrednosti polovice stanovanja.
Kakorkoli, dogovorite se pošteno do obeh hčerk.

Stanovanje je vajino. Oddaja se naprej. Hčeri si sami ustvarita življenje, z vajino pomočjo. To ne pomeni, da eni daš stanovanje, drugi pa kredit/denar za stanovanje. Razen seveda, če si poln keša, potem pa ja.

Ni enostavno danes, vem, ampak tudi sam imam dva otroka, eden si že ustvarja družino in sva mu pomagala pri stanovanju – nekaj dodala pri opremi in obnovi, dokler ni imel našparano za polog, sta s partnerko živela pri nama. Mlajši še ni na tem, ampak niti približno ne razmišljam, da bi se metal na glavo, da bi se njemu kupilo stanovanje. Uporabi naj svoje sposobnosti, da si priskrbi za polog in da bo sposoben plačevat. Pri tem lahko pomagava, ne bom pa jemal kredita za to. Vaši otroci so precej bolj sposobni, kot mislite. Samo če že vnaprej računa na vse od vaju, se pa njihove prioritete znajo zelo spremenit.

Stanovanje se proda in vsaki da polovico denarja za polog za kredit. Tako bi naredil pravični starš. Nepravični, pa bi se spraševal tako kot se sprašuješ ti. Še slabši starš pa bi vse napisal enemu otroku in to s pogodbo o privžitku…

Prodajte in dajte vsakemu pol. Ali pa naj starejši hči dobi celo stanovanje in izplača mlajšo sestro polovico . Pošteno.

New Report

Close