Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Eno vprašanje glede eno ali dvodnevni izletov

Eno vprašanje glede eno ali dvodnevni izletov

Z partnerjem bi šla na eno ali dvodnevni izlet. (Npr. DUNAJ, PRAGA, VERONA, BENETKE.. ponudb je v teh dneh ogromno) Nekako najbolj enostavno je z avtobusom. Vključene imaš vodene oglede. Ne rabiš se obremenjevat niti z parkiranjem niti z rezervacijo hotela npr pri dvodnevnem izletu… problem je v tem ker mož pravi da na take izlete z busom hodijo samo upokojenci. Ko pa mu rečem da greva lahko tudi z avtom in naj vse organizira…Kje bova spala , kaj si bova ogledala…se mu pač ne da. Meni pa tudi ne, ker nisem tak tip. Kakšen koristen nasvet bo dobrodošel. Hvala.

Ni res, da hodijo samo upokojenci, je kar nekaj “mlajših” parov.

Antilopa tvoje informacije sem pa zelo vesela…kolk približno so stari ti mlajši pari…

Niti slučajno ni res, da na take izlete hodijo samo upokojenci. Družba je prav raznolika, od mladih parov, do srednjih let in starejših. Prav luštno je na teh izletih, sem že bila na nekaj njih.

Ojej ,kje pa živi tale tvoj princ ?
Veliko nas je,ki hodimo na take izlete. V parih,lahko tudi z prijateljicami ali samo z otrokom….jaz in mama…
Evo zdajle gremo ženske na en enodnevni izlet. Starost tam od 40 do 53 let. Mislim,da nismo penzionistke. Večina še imamo osnovnošolske otroke.
Kar pogumno sama vplacaj in pojdita. Bosta se imela noro dobro.
Srečno!
Cimmanj kompliciraj v življenju.

Ni res, da hodijo samo upokojenci, je kar nekaj “mlajših” parov.
[/quote]

Itak da niso, a poanta je drugje, možeku se tako in drugače ne da nikamor.

Partner je zainteresiran 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…ne vem pa kje je dobil to noro idejo da hodijo samo “upokojenci”…Že gledam ponudbe. Če ste kje že bli v tem času bom vesela predloga. Kje vam je bilo luštno in bi šli še 1x? Ponudb je ogromnooooo.

Tudi 30letnice hodimo na take izlete. Pa po mojem še nisem upokojenka in še nekaj desetletij ne bom.
Aja pa še zdaleč ne hodijo samo pari, hodimo samski tudi.
Tako, da starosti so vse od malih otrok, do starejših oseb. Je pa več žensk kot moških.

Nasvet: če mož noče it, pojdi brez moža. Edino pri dvodnevnih izletih računaj na to, da je doplačilo za enoposteljno sobo. Pri enodnevnih izletih pa ni za tiste, ki gredo sami, ni nič dražje kot za ostale.

mal je pobrkal upokojenške izlete s turističnimi … če se ti ne da organizirat solo, potem kupi karte in gresta, brez debatiranja

Nekaj takega ravno misva razmisljava da bi sla. Do zdaj sva hodila z avtom in hotel preko bookinga, zdaj pa razmisljava, da je bolj komot z avtobusom in nimaš problemov z vožnjo, parkingom, hotelom..
Mene ne motijo toliko morebitni penzionisti, kot to, da hodiš skupaj s folkom vodeno okrog, rajsi raziskujem sama in grem ko in kam mi paše . Moz pa pravi, da bi dal glavo na off in da ima ze vse urejeno, da ne letaš in iščeš sam.. Poleg tega pa mi je še slabo na avtobusu, obstajajo kakšne tablete proti slabosti?

Če mož noče, naj ostane doma, ti greš pa sama pa je.

na izlete z busom hodijo vse populacije.
Sploh pa ni več smiselno hoditi s svojim avtom – problem parkiranja, zaprta mestna jedra, drage parkirnine – vsako mesto ima nek svoj P & R
Avtobus te pripelje praktično pred vhod ali pa vodič zelo dobro obvlada lokalni javni transport.

Seveda obstajajo tablete proti slabosti, samo v lekarno stopi.

Saj ti ni potrebno z vodičem okrog hodit. Se pelješ z njimi in ko gredo ostali z vodnikom, greš ti po svoje. Seveda se pa moraš držati ure in lokacije odhoda.

ravno zato mi nikdar ne gremo z agencijo, ker tam imaš predviden urnik, mi smo pa radi bolj na izi, vzamemo nočitve pri bookingu, ponavadi izven centra, z dobro metro povezavo v center … včasih pa stanovanja v centru mesta vključujejo tudi garaže, to je pa sploh luksuz.

drugač so Dramina tablete proti slabosti med vožnjo, so kar ok, v lekarni dobiš.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

ravno zato mi nikdar ne gremo z agencijo, ker tam imaš predviden urnik, mi smo pa radi bolj na izi, vzamemo nočitve pri bookingu, ponavadi izven centra, z dobro metro povezavo v center … včasih pa stanovanja v centru mesta vključujejo tudi garaže, to je pa sploh luksuz.

drugač so Dramina tablete proti slabosti med vožnjo, so kar ok, v lekarni dobiš.
[/quote]

pa točno
vožnje z avtobusom so itak obup, traja sto let, da kam prideš, tam hodiš okoli ko ena ovca… kar je v dosegu avta, gremo z avtom, parkiramo pri hotelu in se potem vozimo z javnimi sredstvi. agencije pa ti prodajo nič za tristo evrov… hvala, ne hvala
dunaj, praga… imajo svetovne poceni javne prevoze od podzemne dalje


Tudi “nepari” hodijo na take izlete. Jaz grem običajno s svakinjo, ker moškim se ne da hodit “lučke gledat”.
Načeloma ne potujem z agencijami, vse organiziram sama, edino na kakšne take krajše izlete občasno. Večina agencij oziroma vodičev se na teh izletih kaj dosti ne trudi, ljudi pripeljejo na neko destinacijo, nekaj malega povedo, potem lahko hodiš okoli z vodičem (jaz grem običajno po svoje) in potem te peljejo nazaj domov. Se je že zgodilo, da sem sama več vedela o trenutnem dogajanju v nekem mestu kot vodič, ker sem pred odhodom malo prečekirala internet.
Sicer je pa verjetno 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudem, ki na take izlete hodijo, pomembno, da vidijo lučke in štante. Če želiš to videt in doživet, je tak izlet čisto ok. Priporočam avstrijska mesta, recimo Graz ali Salzburg sta za en dan, na Dunaj je pa res škoda hodit samo za en dan, ker se vsaj dvakrat toliko voziš kot si tam. Na Dunaj pojdita recimo naslednje leto, čimbolj na začetku decembra, sobo si pa rezervirajta vsaj par mesecev vnaprej, če hočeta dobit kakšno ugodno varianto na dobri lokaciji, zdajle bi verjetno zelo težko kaj pametnega našla.
V Benetke tudi ne bi šla, ker zna bit velika gneča (je skoraj zmeraj), Praga je tudi nekoliko daleč za en dan.

pa točno
vožnje z avtobusom so itak obup, traja sto let, da kam prideš, tam hodiš okoli ko ena ovca… kar je v dosegu avta, gremo z avtom, parkiramo pri hotelu in se potem vozimo z javnimi sredstvi. agencije pa ti prodajo nič za tristo evrov… hvala, ne hvala
dunaj, praga… imajo svetovne poceni javne prevoze od podzemne dalje
[/quote]
Midva tudi potujeva v lastni režiji vsepovsod, ampak takle “adventni” eno- ali dvodnevni izlet pride pa, preverjeno, ceneje z agencijo. In seveda ti ni treba hodit za vodičem ko ena ovca, greš tudi lahko po svoje. Vsaj jaz grem zmeraj.

Menda je Zagreb med lepše okrašenimi evropskimi mesti, no tja se pa komot zapelješ z vlakom.

Če te pa vlak pride dražje kot če greš z agencijo.

New Report

Close