Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Epidemije konec, Covid dodatkov konec in takoj stavka.

Epidemije konec, Covid dodatkov konec in takoj stavka.

Zasledil člank na rtv slo. Predstavnika sindikatov pa Dočinski in Lazič. No naj se sprehodita po Bosni in Makedoniji pa si ogledata plače tam, jezik njihov mogoče celo znata…

Tukaj imajo srednje sestre višjo plačo kot tam zdravniki. Pa še glede na povprečno plačo 1.100€ v Sloveniji so v Slovenskem zdravstvu plačani vsaj za 20% bolje kot v zasebnem sektorju pri približno isti izobrazbi. Koliko inženirjev s 3 letno visoko ipd ima v zasebnem sektorju 2.200 neto in koliko dipl sester ima v ukc več kot toliko? Mislim da veliko več.

Novinarji, čakamo na anonimen seznam plač ampak potem je mogoče bojazen, da bodo vsi v zasebnem sektorju dali odpoved in hoteli v javni sektor.

Dokler je bil covid dodatek vsi tiho kot riti, ko kovid dodatka ni pa naslednji dan grožnja s stavko. Kdor ne dela z dušo v zdravstvo in mi je primaren denar, res bolje da gre drugam delat.

Kdor ne dela z dušo v zdravstvu in MU je primaren denar, res bolje da gre drugam delat. 

Isto je bilo s policaji. Ko bi še v zasebnih podjetjih tako bili pripravljeni na pogovore in bi tako redno dvigovali plače… Če bi bilo tukaj tako slabo potem ne bi toliko ljudi od drugod prihajalo sem, samo navadno je tako da dokler človek nekaj ne izgubi ne vidi kaj je imel doma. Znanec je delal v privat podjetju v proizvodnji za 660€ neto in to na štoparico merijo hitro, na vsako sekundo se je gledalo. Odmori kot v vojski na sekundo natačno, da ja linija ne zaostane. Če ne dosežeš normo ali je preveč izpada(izdelek ki je narejen in se ne sklada z določeno kvaliteto naročnika) se takoj delovnik podaljša brez vsakega vprašanja, da se doseže normo na smeno. Tja bi jih poslal samo za en teden.

Na štoparico merijo hitrost če si dovolj hiter. Ampak oni rečejo da ne merijo hitrost ampak učinkovitost in da ti “svetujejo”, da si še bolj učinkovit. Pa so delali s srednjo šolo za 660€ neto in to kakšna dva dni prej zveš ali boš zjutraj, popoldan ali ponoči. Predlagam da gredo tja probat.

Vem pa še za eno znano podjetje, delo v skladišču. Dobiš s srednješolsko izobrazbo tam 2 paleti škatel na uro, vsaka škatla kakšni 20 kg, in na paleti kakšnih 20 škatel. Pa tisto prelagaš cel delovnik na omare tiste škatle in prehodiš kakšnih 15 km, preložiš kakšnih 5 ton na roke na delovnik. Plačilo je pa bilo tam 3,5 eur neto na uro plus malica in delno pokrit prevoz.  Tudi to je za probat. Potem začne človek ceniti vse kar ima.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno 353953, 18.06.2021 ob 21:15

Na štoparico merijo hitrost če si dovolj hiter. Ampak oni rečejo da ne merijo hitrost ampak učinkovitost in da ti “svetujejo”, da si še bolj učinkovit. Pa so delali s srednjo šolo za 660€ neto in to kakšna dva dni prej zveš ali boš zjutraj, popoldan ali ponoči. Predlagam da gredo tja probat.

Vem pa še za eno znano podjetje, delo v skladišču. Dobiš s srednješolsko izobrazbo tam 2 paleti škatel na uro, vsaka škatla kakšni 20 kg, in na paleti kakšnih 20 škatel. Pa tisto prelagaš cel delovnik na omare tiste škatle in prehodiš kakšnih 15 km, preložiš kakšnih 5 ton na roke na delovnik. Plačilo je pa bilo tam 3,5 eur neto na uro plus malica in delno pokrit prevoz.  Tudi to je za probat. Potem začne človek ceniti vse kar ima.

Skratka, ti predlagaš, da ljudje garajo in lomijo hrbte za minimalca. Kdo si, kr.eten? Zagovornik kapitalistov in tajkunov? Bogati lastniki firm bi se s tabo popolnoma strinjali!

Tvoj odgovor je lep dokaz kulture, spoštovanja in nivoja komuniciranja v Sloveniji. In zakaj bi ti človek repliciral če nimaš osnovne človeške kulture. Res so te starši vzgojili.

Ne pravim da je prav da se veliko dela za malo denarja, Bistvo vsega pisanja je da so še veliko težja dela za manjše plačilo in če nekdo takšno delo poizkusi, ceni vsako boljšo pozicijo. Seveda je vedno možnost izboljšav ipd ampak ta stavka in mnoge druge v javnem sektorju so pa na način kot je tvoj vedno nekaj na silo in izsiljevanje s stavkami, grožnjamo in podobno. Kaj si pa vi mislite da ste? Poglej si plače v drugih sektorjih pa potem piši. Marsikater zelo izkušen inženir nima plače kot marsikater zdravstvenik.

In primitivnež nevzgojeni, da ti še nekaj povem. Delal sem tudi za časa covid kot srednji zdravstvenik po 12 urne turnuse 3 dni zapored in če sem npr. dobil preračunano za 200 ur 1,400€ neto se mi je zdelo zelo lepo plačilo. Pa veš zakaj, ker nisem požrešen in mi je bilo v čast da sem lahko pomagal. Poleg tega pa vem koliko je povprečna plača v državi in za kake denarje delajo ljudje. V drugih državah severno so plače višje ampak strošek življenja veliko višji tako da si na koncu na istem.

Prijatelj je bil vodja oddelka in nadrejen 30 ljudem pa dobi 1.300€ neto. V javnem sektorju res živite v svojem svetu. Pa ne pravim da se kje ne bi moglo kaj dvignit in ampak tudi način je pomemben in pa čas. En odpre temo jutri bomo dale odpoved in zadale smrtnostni udarec, po medijih že 3ji dan pišejo o razpadu zdravstvenega sistema, da bodo ljudje še strah dobili ampak sploh ni tako “kritično”. Kaj se greste s takim nekulturnim in egoističnim načinom?

Se pa strinjam da to da ko so nekaterim dr. dvignili po 3x plače, da to je pa izven zdrave pameti in pa tudi ni prav, da tudi znotraj istega poklica npr znotraj dipl zdravstvenik ipd so lahko po 2× ali 3× razlike plače razlike med ljudmi. Eni imajo celo veliko višje plače kot zdravniki.

Zadnjič sem gledal oddajo da predlagajo nov javni sistem naročanja, pa tudi plače in ostalo upam da bodo bolj pravično uredili ampak ne morejo pa to čez noč. Pa potem še takšne ostre izjave in grožnje- enostavno ni prav. Malo več strpnosti nebi škodilo in največji paradoks je ta, da ljudje ki delajo z ljudmi, da na trenutke  izpadejo tako nečloveški.

New Report

Close