Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Epilog – da te srat prime

Epilog – da te srat prime

Mene je, skoraj dobesedno. Una kokoš ta blond, ki ravnokar gobca, nima pojma. Oz., saj ne gobca, jeclja v bistvu. Kao neka strokovnjakinja?
Zdej bo en mulc plačal nekaj {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} več za en kozarc kokakole, hkrati pa v vrtcih in šolah jedel zdrave malice in kosila (beri: pogrete pizze, namaze, kot je nutella, neobdavčene čaje, ki so sladkani tako, da jih lahko ješ z žlico ipd.).
Svašta, res.

Sicer nisem gledala, ampak se strinjam, precej smešni argumenti za nov davek (kar je pričakovano).

Lahko še gledaš. Je vedno bolj trapasto 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Sem šaltala 😉

Hm, če bi želeli ukrepe razširiti tudi na ostala živila, bi za to potrebovali strokovna mnenja, ki pa jih nimajo. Wtf?

Too late.

Jp, je že konc. Ampak je bilo bolje kot katerakoli komedija :p

Oče rad pije neko pijačo s cukrom, mami pa sok brez dodanega sladkorja, ampak v nekem članku o tem so pa dali fotko ravno tega soka, prav vidi se, ko gor piše 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in brez dodanega sladkorja 🙂

Tako kot še vsak vladni ukrep v zadnjih desetih letih je tudi to kar neki. Kakšne traparije vse smo v zadnjih letih dali skozi espeji, ker se zadev lotevajo ljudje, ki en sam dan v poklicnem življenju niso bili na svojem … Potem tale novi zujf, ki je iz soc. delavcev naredil študente, ki brskajo po bazah podatkov, pa vrednotenje nepremičnin z milijon napakami in nedoslednostmi … Tale davek na cuker bo samo še ena taka reč v vrsti flopov.

Ob pregledovanju tem sem se spomnila še nečesa: v Slo je pridelava ind. konoplje dovoljena, ni pa dovoljena njena prEdelava.
Naj drugi poberejo smetano, zakaj bi nam kak dodaten evro padel, saj nismo nori.
Butale.

Si mal falila temo?

Prekomerno uživanje nekega sadja ali zelenjave je tudi zdravju škodljivo,to so potrdili strokovnjaki.

Danes ga ni živila,da ne bi škodoval zaradi čezmernega uživanja,oziroma v kombinaciji z nekim drugim živilom.

Pravtako je potrebno previdno vnašati vitamine, saj preveč nekega vitamina lahko povzroći tudi smrt.

Nekega? Katerega?

Če spiješ 6 litrov vode naenkrat umreš.

ti pa si nerazgledana od skorbuta lahko umreš to je vitamin c če nisi vedla

ti pa si nerazgledana od skorbuta lahko umreš to je vitamin c če nisi vedla[/quote]

Pomanjkanje, ne pa višek.
Toliko o razgledanosti.

Še kateri ali se boš nehala smešit s svojo razgledanostjo?

ti pa si nerazgledana od skorbuta lahko umreš to je vitamin c če nisi vedla[/quote]

Skorbut nastane zaradi pomanjkanja in ne zaradi prevelike količine. Preberi še enkrat post, na keterega je Yo postavljala vprašanje.

ti pa si nerazgledana od skorbuta lahko umreš to je vitamin c če nisi vedla[/quote]

Skorbut je bolezen, ki jo povzroči pomanjkanje vitamina C in ne preveč tega vitamina.

Z vitamini, ki so topni v vodi, se ne moreš predozirat, ker jih izločiš z urinom, s tistimi, ki so topni v maščobah se načeloma sicer lahko, ampak da bi to naredil s prehrano, je pa zelo malo verjetno..

Sploh pa ne s cukrom :p
In praktično z nobeno hrano, razen s kakšnimi prehranskimi dodatki, ki pa so super in, pa jih mnogi naročajo celo iz tujine, ker niso ne dovoljeni ali pa niti ne testirani kot varni…

Ampak tole je že izven teme, ne?

Lahko se zastrupiš tud z vitamini verjemte imam iskušnjo,ko je moja hčerka jemala vitamine za lase in kožo in nohte ji je en večir tako slabo ratalo,da je bruhala in vsa pozelenela in je imela oči kod sova nasrečo je bilo potem vse okej lahko pa bi se slabo končalo.

Preveč kalija te lahko ubije.

Ti sploh slediš temi?

Pa kdo je sploh volil te veseljake?

Kaj ima kalij z vitamini?
Kalij je mineral.

A imate sploh narejeno OŠ? Resno me zanima.

LOL, kam gre ta svet. Se malo, pa bomo res na nivoju ZDA, kar se tice razgledanosti prebivalstva in neumnih politicnih odlocitev.

Ce bi ze zelela vlada dobro ljudstvu, bi uvedla “semaforcke” na embalazi za mascobe in sladkor ter dodane kemikalije. Za vsa zivila.

Mi imamo fruktozno intoleranco in je tala sladkor kar velik problem v naši prehrani…torej lahko jemo zelo malo sadja in sadje, ki vsebuje ogromno sladkorja v sebi je:
– jabolka
– grozdje
– češnje
– vso suho sadje
– slive
– lubenice
– hruška…

Da se na spustim v to, koliko je skritega sladkorja še drugje (npr. tudi v zdravilih).

In da se ne bi spuščali v to, koliko je cena živil, ki ne vsebuje sladkorja, pa ne govorim o diabetičnih izdelkih, ki imajo sladkor, sicer kao fruktozo, a to je sladkor.

In preveč sadnega sladkorja lahko prinese, kronično driskanje,tisoč in eno vnetje, izpuščaje… kar privede do črevesni težav, kroničnega vnetja…

New Report

Close