Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Eurovizija zdaj in 20 let nazaj

Eurovizija zdaj in 20 let nazaj

Gledala včeraj po parih letih. Če je to neko glasbeno tekmovanje potem pa res ne vem. Večina jih izgleda kot da so pobegnili iz kakšne zaprte ustanove. Tudi naša Raiven mi ni nekaj posebnega.

Spomnim se kako je Evrovizija izgledala 20 let nazaj – časi Nuše Derendre, Karmen Stavec, Sester, Ruslane, Sertab Erenej… Takrat sem zaključevanja osnovno šolo, ogled je bil družinski dogodek, komade smo si vrteli v šoli, na valeti so bili del programa, celo poletje je bilo v znamenju teh komadov. Zdaj pa ne bi znala povedati kdo je zmagal 3, 4, 5 let nazaj. Vse je eno in isto. Sam cirkus in nič drugega.  Kakšno pa je vaše mnenje? Kako ste doživljali ta dogodek v preteklosti?

Nisem gledala in ne bom.Popolnoma se steinjam s teboj! Oglej si ESC 2002! Prekrasne pesmi! Ali pesem Once in a life time iz leta 2000! Tole zdaj je nevredno vsakega denarja!

Časi Sester???? A Sestre so ti bile vrhunec Evrovizije??

Dokaz, da je že takrat bila tam gejevska scena, pa naši niti približno niso bili prvi taki tam. Samo posnemali so.

Poanta je samo ta, da se vam je to takrat zdelo hecno pa fajn, ker ste bili mulci tako kot se tole danes zdi mulariji hecno in fajn.

Se strinjam z napisanim, avtorica. Danes je moderno vključiti LGBT agendo, pesem je na nivoju cviljenje TV reklame, koreografija čim bolj butasta. Človeštvo je izgubilo kompas, rabimo reset v obliki WW3

Gledalci imajo možnost da popravijo nabor, ki ga posiljajo tako da sprejmejo/ne sprejmejo. Jaz letos pošljem glas (kaj pa je teh 80centkov!) vsakemu, ki je meni normalen. Res jih ni veliko zato pa: podprimo to in tiste, ki so tega vredni.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 3696, 08.05.2024 ob 12:36

Časi Sester???? A Sestre so ti bile vrhunec Evrovizije??

Dokaz, da je že takrat bila tam gejevska scena, pa naši niti približno niso bili prvi taki tam. Samo posnemali so.

Poanta je samo ta, da se vam je to takrat zdelo hecno pa fajn, ker ste bili mulci tako kot se tole danes zdi mulariji hecno in fajn.

Sestre so šle v uho. Se zdaj znam cel komad na pamet. Tudi če bi ga pele “normalne” gospe bi imela enako mnenje. Všeč mi je bil komad, to je vse. Se pa spomnim Nuše in scene ko so jo na odru dvignili fantje in jo par sekund držali v zraku. To je bilo takrat nekaj posebnega, danes pa je eno samo tekmovanje kdo bo naredil večji cirkus. Preveč vsega na odru, sam izvajalec in pesem sploh ne prideta do izraza. Vse je umetno.

Vi kar pošiljajte sms-je, takih si želijo čim več, po Evropi. Več kot vas bo poslalo, več denarja, bodo pokasirali, tisti, ki so pri “koritu”. Cent na cent in ratajo milioni. S svojim glasom itak, tega cirkusa ne boste spremenili, je izbran zmagovalec, že zdavnaj, po scenariju. Tako kot lani Švedska, prej Ukrajina itd. Vse je politika.

Že zdavnaj, bi se morala Slovenija, odpovedati, temu šovu, tako bi vsaj nekaj davkoplačevalskega denarja, privarčevala…

Odgovor na objavo uporabnika
Razocarana862, 08.05.2024 ob 12:44

Sestre so šle v uho. Se zdaj znam cel komad na pamet. Tudi če bi ga pele “normalne” gospe bi imela enako mnenje. Všeč mi je bil komad, to je vse. Se pa spomnim Nuše in scene ko so jo na odru dvignili fantje in jo par sekund držali v zraku. To je bilo takrat nekaj posebnega, danes pa je eno samo tekmovanje kdo bo naredil večji cirkus. Preveč vsega na odru, sam izvajalec in pesem sploh ne prideta do izraza. Vse je umetno.

Daj ne nori! V uho je šlo kot gre v uho ti ti ti si moja rožica, pa uni znajo vsaj pet, te sestre so pa nekaj brez posluha krulile. Skratka komad na ravni nule, edina fora jim je bila da so bili tipi.

Če bi taki danes na oder prišli na Evroviziji in to odpeli recimo v španščini, dam roko v ogenj da bi jih spluvala.

vse vam je zanič, ker hočete kritizirat, to je vse. Pred 20 leti ste pa bili še mulci in se vam je vse skup še fajn zdelo.

Res je. Včasih je bil to festival popevk. Zdaj je to tekmovanje kdo je bolj nor, ne rabi biti ravno pevsko talentiran.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno3696, 08.05.2024 ob 12:53

Daj ne nori! V uho je šlo kot gre v uho ti ti ti si moja rožica, pa uni znajo vsaj pet, te sestre so pa nekaj brez posluha krulile. Skratka komad na ravni nule, edina fora jim je bila da so bili tipi.

Če bi taki danes na oder prišli na Evroviziji in to odpeli recimo v španščini, dam roko v ogenj da bi jih spluvala.

vse vam je zanič, ker hočete kritizirat, to je vse. Pred 20 leti ste pa bili še mulci in se vam je vse skup še fajn zdelo.

Dvajset let nazaj nisem bila ” mulc”…Tam nekje do leta 2002 so bile še normalne.pesmi, od tskrat.naprej niso več…

Evrovizija = drek satanizem

evropa-vizija-evropska vizija-evrovizijija= drek satanizem=odpadnost od resnice, odpadnost od Boga

Jaz pa sem bila v času sester “mulc”. Spomnim se da so Sestre takrat, vsaj v naši okolici, pozele veliko zgražanja. Ampak point je v tem, da v tistih časih niso bile VSE točke takšne. To je bila izjema, kot bi danes bila izjema, da bi nekdo prišel na oder in odpel točko brez nepotrebnega cirkusa, kostumov kot iz kakšne grozljivke, spakovanja, groznih koreografij, cele množice ljudi na odru. Meni je Eurosong v današnjih časih muka gledati.

Odgovor na objavo uporabnika
OMG, 08.05.2024 ob 12:58

Dvajset let nazaj nisem bila ” mulc”…Tam nekje do leta 2002 so bile še normalne.pesmi, od tskrat.naprej niso več…

Kdo pa tebe kaj sprašuje? Z Račarano se menim. Ona je rekla da je takrat zaključevala OŠ, torej je bila mulka. Al pa menjaš nicke kot za stavo?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9206, 08.05.2024 ob 13:10

Jaz pa sem bila v času sester “mulc”. Spomnim se da so Sestre takrat, vsaj v naši okolici, pozele veliko zgražanja. Ampak point je v tem, da v tistih časih niso bile VSE točke takšne. To je bila izjema, kot bi danes bila izjema, da bi nekdo prišel na oder in odpel točko brez nepotrebnega cirkusa, kostumov kot iz kakšne grozljivke, spakovanja, groznih koreografij, cele množice ljudi na odru. Meni je Eurosong v današnjih časih muka gledati.

tudi zdaj niso vse točke takšne! Koliko pa je gejevskih točk pravzaprav? Da se pa šemijo za na oder, je pa res.  Konec koncev so bili tudi Maneskin našemljeni, tipi zgoraj brez v unih čudnih hlačah z naramnicami, pa kaj pol? Komad je bil pa okej, ne?

Seveda se odrasli ne boste zamislili nad tem da se takšne debilizme prikazuje zato, da bi naši mladostniki to gledali in vzeli debilizem in satanizem za normalnost.

PRESNET FOLK ZBLOJEN A SE BOŠ ŽE ZBUDI ALI NE?

Kje je bilo predvajano? Na RTVslo?

Se sploh česarkoli zdravo razumnega sploh še zavedate ali ste popolnoma izgubili kompas razumnega in dobrega?

 

 

Sem jo gledala v času Jugoslavije, vmes nehala in začela nekaj let nazaj. Kot noč in dan. 40let nazaj je bil poudarek na glasbi, zdaj pa na cirkusu. Škoda časa in našega denarja, da sploh sodelujemo.

A je to tekmovanje, kdo ima lepše gate?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno3696, 08.05.2024 ob 13:18

Kdo pa tebe kaj sprašuje? Z Račarano se menim. Ona je rekla da je takrat zaključevala OŠ, torej je bila mulka. Al pa menjaš nicke kot za stavo?

Tečnoba zoprna! Briga me, če imaš slab dan!

Zlati časi so bili 60, 70, v 80 je bil že bolj pofl, po 00 je pa vsaj meni negledljivo, oz neposlušljivo.

Odgovor na objavo uporabnika
wd40a, 08.05.2024 ob 16:12

Zlati časi so bili 60, 70, v 80 je bil že bolj pofl, po 00 je pa vsaj meni negledljivo, oz neposlušljivo.

Evo to ja. Sicer me v 60ih še ni bilo v planu, na Danielovo Đuli pa še danes glasno pojem zraven 🙂

Zadnje leto, ko je bila še vsaj malo vredna ogleda je bilo tisto, ko je Slovenijo zastopala Alenka Gotar. Le da je bila ta predobra, premočna, premogočna za Eurosong. Takrat mi je bila všeč tudi pesem zmagovalke, Molitva. Po tem pa je šlo vse samo še navzdol.

Ti vaši odgovori samo dokazujejo kakostari dinozavri ste, obtičali v času svoje mladosti in tisto se vam zdi ok, ostalo pa ne. Enako bodo govorile generacije ki šr prihajajo. Vedno je tako.

Če se spomnite ABBA so bili oblečeni ko maškare, tastari so se zgražali, tako kot se vi danes 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6167, 08.05.2024 ob 16:50

Ti vaši odgovori samo dokazujejo kakostari dinozavri ste, obtičali v času svoje mladosti in tisto se vam zdi ok, ostalo pa ne. Enako bodo govorile generacije ki šr prihajajo. Vedno je tako.

Če se spomnite ABBA so bili oblečeni ko maškare, tastari so se zgražali, tako kot se vi danes 🙂

Ne sodimo vsi glasbe po tem, kaj ima izvajalec oblečeno. Ali je to res tako težko razumeti?

Mene pa blazno motijo tisti pretirani svetlobni efekti na odru. Pevec se kar izgubi v vsem tem.

Odgovor na objavo uporabnika
ronja953, 08.05.2024 ob 16:52

Ne sodimo vsi glasbe po tem, kaj ima izvajalec oblečeno. Ali je to res tako težko razumeti?

V bistvu ne sodite glasbe, ampak vse ostalo. Glasba se je v zadnjih letih spremenila, ampak vam je všeč še tista retro izpred xy let, zato vam ne sede nič. Ne glasba ne scena.

New Report

Close