Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fant hoce v najem, jaz bi lastnisko stanovanje

Fant hoce v najem, jaz bi lastnisko stanovanje

Če bosta nepremišljeno delala z denarjem in lastnino ,ne bosta imela nikoli nič in nič ne bosta mogla dati otrokom ( ko ali če bojo)
Če sta pametna in resna fant naj ne prodaja garsonjere za zdaj (sta se sama) ti boš dobila 30 jurju od starsev , če si kreditno sposobna vzemi kredit in kupi svojo garsonjero. Živita v eni garsonjeri ,drugo pa odajita . Ko bosta 100 posto da je v to to in da želita druzino ,se vedno lahko vse prodata, če se vama pa ne izide in se prej razideta imata pa vseeno vsak svoj dom .
Prodaja in najem bi bila velika napaka.


Vidve s tvojo oma lezbačo imata lastniško garsonjero?


Ti pa zjutraj in popoldne nisi veliko na cesti kajne?
[/quote]
je gneča v smeri iz LJ v NM oziroma iz LJ v KR zjutraj pa ravno obratno vsi gredo v LJ. Tako da če živiš in delaš v LJ lahko greš v službo s kolesom,če pa delaš izven LJ pa zjutraj v NM ali pa KR ni gneče.Problem je če se voziš na delo v Ljubljano,ker imaš pa gnečo obakrat zjutraj in popoldne.


Vidve s tvojo oma lezbačo imata lastniško garsonjero?
[/quote]

A se se nisi navelicu.?

Res je. Žal.

To vam je zensko razmisljanje. Zenska naj s svojo placo + starsi kupi svoje stanovanje. Pri tem pa zivi v stanovanju moskega zivljenje, ki ga revno tako financira on. To so vas super samostojne zenske, ki so si vse same zasluzile, lol.

Ljubljana je tak smeh. Ena posrana luknja 90 jurjev, veliko stanovanje 180 jurjev, plače pa komaj nad slovenskim povprečjem. Če par nima skupaj 4 jurje neto, si v Ljubljani ne moreta kupiti ničesar pametnega. In večina jih nima. Večina Ljubljančanov životari.


Kratko in jedrnato bi jaz tebi tko rekla ob takem tvojem predlogu.
Če si želiš lastniško stanovanje si ga omisli za svoj denar, svojega stanovanja pa ne mislim prodat, sploh če imam namen skupaj nabavljat kako novo nepremično.
V kolikor pa imaš resen namen s to osebo, se bosta za skupno lastniško stanovanje oba zapufala. A glede na to, da si želiš 4. Sobno bo kar nekaj prihrankov potrebno pa tudi kredita.
O kaki samostojni poti s 30.000😂 se pa raje ne smeši s takimi izrazi, raje povej, da ti bodo starši pomagali pri nakupu nepremičnine. Ker tebi se ne sanja, kaj pomeni beseda samostojna pot.


Še dobro da je bil socializem drugače bi bila stanovanjska beda v Sloveniji še veliko večja ko je.Na vaseh je marsikdo uredil mansardo 100 kv.metrov za 50.000 eur(pol garsonjere v LJ),ampak mansarde so se sedaj po večini izgradile tako da jih za naslednje generacije ne bo več.To bo še veselo,kako bodo ljudje iskali stanovanje tisti,ki si bodo lahko privoščili nakup ali pa najem


Res. S tem, da dokler je velika vecina nepremicnin se vedno 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} lastniskih, neobremenjenih s krediti, in kolikor toliko ohranjenih, to se funkcionira. Ljudje v taksnih nepremicninah lahko cisto cool zivijo. Tisti, ki tega luksuza nimajo, da bi podedovali, itd in so za vse odvisni od sebe, pa so najebali. Poznam ljudi na visokih polozajih, ki si druzinska stanovanja s krediti kupujejo dalec iz mesta. Se po uro vozijo v sluzbo. In zivijo american lifestyle s slovenskimi dohodki, lol.


Še dobro da je bil socializem drugače bi bila stanovanjska beda v Sloveniji še veliko večja ko je.Na vaseh je marsikdo uredil mansardo 100 kv.metrov za 50.000 eur(pol garsonjere v LJ),ampak mansarde so se sedaj po večini izgradile tako da jih za naslednje generacije ne bo več.To bo še veselo,kako bodo ljudje iskali stanovanje tisti,ki si bodo lahko privoščili nakup ali pa najem
[/quote]
Ne prevec zaslug pripisovat socijalizmu. Ker, ce ne bi gasterbajtali po Nemciji, ziveli kot scurki in privarcevano prinesli v Slovenijo, se velika vecina teh his na periferije ne bi nikoli zgradila.

Jaz živim blizu Avstrije meje, vodim se vsak dan v Avstrijo ( delam v svoji stroki -tehnična) , kot da bi rekel do Lipnice recimo, gori pa zaslužim tolk, kot kakšen visok uslužbenec na ministrstvu v Ljubljani. Po moje bi bilo ful boljše crkovati v LJ za 900 na mesec, lol.

Mi oddajamo stanovanje paru, ki imata take dobre place, da bi z lahkoto nasparala za stanovanje ali hiso. Ona ima moznost dobiti parcelo v LJ, pa bi gor postavila montazko. Ampak sta raje v najemu, pravita da jima edino to pase, da ne marata lastnine, da se lahko preselita kamorkoli. Vem da je malo nenavadno, a danasnja mularija pac tako razmislja, iz danes na jutri, lastnina jim je pa v breme. Je pa to zelo napacno razmisljanje, lastnina je vedno lastnina . Onadva pa hodita na potovanja 2 x letno , ki stanejo 10.000 eur/ potovanje. Torej 20.000 letno za potovanja.

Vsak stars, ki je kolikor toliko produtiven, pomaga otroku. 30.000 eur se dober avto ni. Jaz res ne razumem da se v to spotikate, a vi niste nic dobili za pomoc? Moji so meni pomagali, mozevi pa tudi

razen pogostih drisk?


srečo da delata v tržni niši,ki je dobro plačana (upam da nista oba v JU).

ti si bolj pametna,,,,jaz sem na tvoji strani… mora pa da si osamljena, ker se tukaj pojavis


Ne prevec zaslug pripisovat socijalizmu. Ker, ce ne bi gasterbajtali po Nemciji, ziveli kot scurki in privarcevano prinesli v Slovenijo, se velika vecina teh his na periferije ne bi nikoli zgradila.
[/quote]
in veliko udarniškega dela saj so vsi vsem pomagali pri gradnji.Ter seveda mnogo manj prisesanih parazitov(en kup in dovoljenj),ki ne naredijo nič in jim samo za njih napisani zakoni jim omogočajo preživetje.

Štirisobno stanovanje v LJ ki ga omenjaš stane veliko čez 200.000. Manjka vama več kot pol in ne tvoj majhen kredit. Sicer pa itak nista za skupaj. Ti s svojo mačko ostani doma, je najbolje. Le kje je ta osel našel tako kozo?

Imata življenje, ki ga uživata s polno žlico. Potovanja, brez kreditov, vidita svet, se ne obremenjujeta z zidovi. Ko bosta pa hotela, bosta pa kupila tam, kjer jima bo najbolj ustrezalo. Slovenceljsko kopičenje bajturin in zidov je neverjetno. Pa kaj, če kdo zapravi 20 jurjev za potovanja. Bo vsaj v življenju kaj doživel.

A se se nisi navelicu.?
[/quote]
Žal mi je, da si zakompleksano bitje.

Imata življenje, ki ga uživata s polno žlico. Potovanja, brez kreditov, vidita svet, se ne obremenjujeta z zidovi. Ko bosta pa hotela, bosta pa kupila tam, kjer jima bo najbolj ustrezalo. Slovenceljsko kopičenje bajturin in zidov je neverjetno. Pa kaj, če kdo zapravi 20 jurjev za potovanja. Bo vsaj v življenju kaj doživel.
[/quote]
Ironija pa je, da bi velika vecina ljudi ravno za njiju rekla, da sta materijalista. No, bolj za njega. Ker ona tako sanja bolj cigle. Tako kot vecina resnicnih materijalistov. Ni materijalist nekdo, ki je sposoben vec zasluziti. Materijalisti ste tisti, ki… vidite, zelite, cenite le materijalno.

Ko je bratov/sester več je to malo težje. Nismo vsi edinci

Zakaj? Ker boš ti kot najemnica skozi življene prišla bolj poceni skozi, kot pa da boš plačevala ogromno let kredita, plus zavarovanje, skupne stroške bloka itd, ki jih kot najmnica ne plačuješ Na konci te bo veliko dražje prišlo, kot da bi bila v najemu.

Edini plus, ki ga imaš je, da lahko delaš sama, kar hočeš. Nimaš nikogar nad sabo, da ti bi rekel, kaj lahko spremeniš, počneš itd in kar ne.

Če gledamo iz finančnega vidika, je najemniško stanovanje veliko boljša opcija. Če pa gledamo iz drugega vidika, pa itak, da lastno stanovanje.

S financami nikoli nismo zadovoljni. Če dobimo enkrat 500 eur plače, bomo preživeli komaj skozi mesec, če dobimo naslednji mesec 1000 eur plače, bomo isto komaj preživeli skozi mesec. Kar hočem reči je, da se ne splača gledati iz finančnega vidika, ker kolikor koli boš imela za plačevat kredita ali najemnino, ti bo skozi mesec vedno ostajalo nekje isto kot danes.

Kar pa jaz na vajinem mestu NIKOLI ne bi izbral, je pa stanovanje v bloku. Da bi si kupil stanovanje v bloku? NE! Hvala! Trenutno z ženo živiva v najemniškem stanovanju. Sosed pod nama nabija muziko tako, da se vse stene tresejo. Stojiš na podnu, pa prav čutiš, kako ti vibrira vse pod nogami! In to tudi ob polnoči in sredi dneva. Hodnik smrdi cel po cigaretih, ker kadijo pred vhodnimi vrati in jim je težko vzeti s sabo ključ, da bi si odklenili, ko bi pokadili. Ne, rajši imajo odprta vrata, da si ne rabijo boge brezposelne ženske odklepati vrat, ker je to en kup dela, preden najdeš ključe, jih vtakneš notri, odkleneš in nazaj ven vzameš. Potem je hrup po hodnikih. VEČEN problem s parkirišči. In vsak blok je vzdrževan lepo do kakšnega 60. leta, potem pa začne počasi propadati, ker se njegovi prebivalci začnejo starati, mladi odidejo drugam, in tako se starčkom več ne da ukvarjati se z blokom. Najdi mi en blok, ki je star več kot 60 let, pa da je očuvan kot nov? Ni ga. Še najbolj žalostni so bloki, ki so stari več kot 100 let. Po hodnikih ves omet razpada, vse stopnice okrušene, itd …

hahahahaha ane :))))))) hahhahaha

New Report

Close