Naslovnica Forum Starševski čvek fant niti ne ve kašno krvno skupino ima?

fant niti ne ve kašno krvno skupino ima?

skoraj sem dol padnila s stola ko mi je rekel da ne ve kakšno krvno skupino krvi ima? Pišoka to bi vendar vsak moral vedeti.

Jaz ne vem!

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Zakaj že? To pomeni samo, da je tvoj fant zdrav. Če bo kdaj šel na operacijo, pa mu ta podatek tudi ne bo koristil, saj bodo dali izdelati originalni izvid in besedam ne verjamejo.

Jaz sem bila na štirih, lažem petih, operacijah in mi ni nihče povedal, katero krvno skupino imam.

Oni pa so gotovo vedeli, kot si ti napisala. In mi tako ali tako ne bi verjeli na besedo.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

To pa ja ni kaj takega da bi se padlo s stola.Priznam da dokler nisem bila krvodajalka, kar sem že kar precej časa,tudi sama nisem vedela.Pa veš koliko ljudi tega ne ve. In res najbrž to pomeni da je zdrav.Še ni imel opravka z laboratoriji, ne.

Verjetno nima materinske knjižice, da bi not pogledal:)
Moškim so včasih vpisovali to v vojaško knjižico, danes pa jih tako nimajo.

Vsaka nosecnica izve za skupino, ki jo vpisejo tudi v materinsko knjizico. Pri naslednji nosecnosti vedno velja samo originalni izvid, ki ga dobis iz Zavoda za transfuzijo.

Do takrat pa tudi jaz nisem imela pojma.

Jaz tudi ne vem za kaj več kot to, da imam AB, pa to še zdaleč ni dovolj, da bi mi kadar koli bilo kaj v pomoč … In ja, itak VEDNO preverijo in nikakor ne verjamejo na besedo nikomur.

Jaz sem tud šele med nosečnostjo zvedela kero krvno skupino imam.

Ko sem imela operacijo sem imela s seboj original izvid pa je na pregledu pred operacijo zdravnik vseeno rekel, da bo preveril in je pred mano pač preveril krvno skupino.

Tako, da očitno ne le da ne verjamejo na besedo, tudi original izvid vseeno preverijo.

Žogca, saj piše v materinski knjižici.

Če pa jo slučajno (še) nimaš, pa se opravičujem.

Drugače pa se mi ne zdi tako nenavadno, da človek ne ve za krvno skupino. Jaz tudi nisem, dokler me niso testirali ko sem bila noseča.

Sem zvedela šele med prvo nosečnostjo.

Tudi jaz zvedela med prvo nosečnostjo.

Kakšno trapasto vprašanje. Zakaj za vraga bi pa moral vedeti. To pomeni, da je zdrav in bodi zadovoljna.

Jaz sem zvedela za svojo krvno skupino, ko sem šla drugič rodit, to je pri tridesetih.

A si predstavljaš, kaj sem zamudila, ker do 30. nisem vedela katero krvno grupo imam???

Pojdita skupaj darovat kri, pa bo izvedel za krvno skupino. Zraven se pa še v register darovalcev kostnega mozga vpišita.

Meni je fajn, da vem za svojo skupino, če je ne bi povedali pri darovanju krvi, bi šla pa sama naredit test.

Zakaj tako misliš?

Če nisi krvodajalec ali mamica res ne moreš vedeti. Moti pa tudi mene, mislim, da bi moral to imeti vsak shranjeno vsaj na zdrav. izkaznici.

Jaz sem zvedla šele v prvi nosečnosti pri tridesetih.

Ker zaradi ene prebolele bolezni nisem darovalec.

Le zakaj bi to moral vedet?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Meni tudi niso še nikoli ugotavljali krvne skupine, vendar jo poznam, ker vem, kakšno sta imela starša in je glede na genetiko to edina možna kombinacija.

Žogca, kaj me spomin vara ali sem zamenjala, samo otroka že imaš a ne?! in takrat so ti naredili pregled za krvno grupo, ta izvid imaš vsaj 9 mesecev v materinski knjižici in meni so ga po porodu ob odpustu tudi vrnili, tako da če ne veš sedaj hitro poišči stare papirje, morda najdeš.

da pa fant ne ve kakšno skupino ima, je pa čist normalno, saj sedaj niso več v stari vojski, ko so vsem serijsko določali KG.
in če ti nimaš rH faktroja neg. in nisi noseča pol je tudi vseeno, če pa zgornje velja mislim da si noseča in imaš neg faktor pol pa bo moral bodoči očka na test, zaradi injekcije ki jo mama mora dobit. sicer pa možno da jo sedaj dajejo že vsem po vrsti ki so negativne iz preventive.

In kaj tebi pomaga če veš?

če ne bi šla na darovanje krvi, ne bi imela pojma, kaj imam

Nekatere pač ne zanima.Tiste,ki pa,se pa znamo pozanimati.

Ne bi bila čisto prepričana.

Tudi tvoji starši imajo starše, ki so imeli starše. menda niso imeli vsi isto krvno skupino in isti genotip???? 🙂)))

Le zakaj bi to moral vedet?[/quote]
Če ti podatek o KG nič ne pomeni, ti ni treba vedeti. Ponavadi je ta podatek zanimiv za ženske v rodni dobi, pa še te včasih vprašajo, če je ta in ta krvna skupina “OK” oz. “dobra”:))) Za te je itak brezveze, da jo poznajo.

New Report

Close