Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek fant niti ne ve kašno krvno skupino ima?

fant niti ne ve kašno krvno skupino ima?

Še to:

Moja starša sta oba RH pozitivna.
Jaz imam sem RH negativna…..

Imam pa isto krvno skupino kot mama.

Ne bi bila čisto prepričana.

Tudi tvoji starši imajo starše, ki so imeli starše. menda niso imeli vsi isto krvno skupino in isti genotip???? :))))[/quote]
Otrok od vsakega starša dobi po en alel krvne skupine, torej A, B ali 0.A in B sta dominantna, 0 recesiven. Če torej dobiš od mame A, od očeta 0, boš imel A, ker je dominanten. Če dobiš od mame A in od očeta B, imaš skupino AB. Če imata torej starša od Marmoljadke krvni skupini 0, je od njiju lahko dobila le od vsakega po en alel 0 (če bi imela starša še kak drug alel, bi ta prevladal in ne bi imela krvne skupine 0) in ima torej lahko samo skupino 0 in nobene druge.

Pripenjam zanimiv link, lahko si pogledate, kakšno krvno skupino bodo imeli vaši otroci (ali pa očetje lahko preverijo, če so otroci res njihovi:-):

Super link, ki je dokazal, da ima res lahko (če imata oba starša 0), krvno skupino 0. ampak RH faktor pa ne more biti kar isti….. tudi če imata oba +, ima lahko ona –

nova
Uredništvo priporoča

Kje in predvsem zakaj pa naj bi to zvedel?

Avtorica se je kar nekam potuhnila. Mogoče je pa padla s stola, ko je to brala.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tud jaz ne vem (pa sem rodila)

New Report

Close